Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

HIŠE


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
35 komentarjev na to temo

#1 maye

maye
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

Pravkar primerjam roj.karti dveh oseb.
Skoraj ne morem verjet, rojeni v različnih letih, v različnih krajih Slovenije - ena oseba po sončem znamenju bik druga vodnar.
Imata pa obe asc. v raku, ter kar je še bolj zanimivo so hiše - obe enako 2.hiša - rak, 3. hiša - lev, 4. devica, 5. tehtnica, 7. kozorog, 8. kozorog, 9. vodnar, 10. ribi, 11. oven.
Zdaj pa ne vem kaj bi to lahko pomenilo, a mi lahko kdo pomaga?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

Seveda - polozaj his je odvisen prav od polozaja Ascendenta, ki je os prve hise.

Tako je seveda velika verjetnost, da imata dve osebi, ki imata sicer povsem drugacen polozaj Sonca (to je to, kar "smo po horoskopu") z istim Ascendentom enak ali vsaj zelo podoben razpored his.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 31. marec 2003, 12:48

Kaj pa velikost hiš? Koliko je to pomembno, če je ena hiša zelo velika (več stopinj) kot druga. Jaz imam npr. drugo oz. osmo hišo le 18 stopinj, šesto oz. dvanajsto pa kar 42 stopinj in celo vrinjeno znamenje. Ali to morda pomeni, da se ti na področjih , ki jih obsežnejše hiše predstavljajo več dogaja x?x
strelka

#4 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 31. marec 2003, 18:38

živijo strelka
velikost hiše nima pomena, pač pa znamenje in planeti.
Jupi

#5 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 31. marec 2003, 20:32

Hvala Jupi!
strelka

#6 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 1. april 2003, 08:10

Ja Jupi maš prav, vendar je treba poudarit, da bo strelka razumela, da če tranzit saturna, ki po enem znaku,ki obsega 30 stopinj, tranzitira cca 2leti in pol potem bo v hiši, ki ima samo 14 stopinj, samo polovico tega časa, v veliki hiši pa dalj časa. Seveda je potem tudi odvisno, če povozi še kakšen planet v tej hiši, potem se odvijajo dogodki lepo ali zateženo, odvisno od lastnosti planetov.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. april 2003, 08:20

Res je, Lunca, tocno to - imas prav.
Sama dajem kar precej poudarka in je to se dodatna niansa, ki jo upostevam pri vpogledu in interpretaciji...
Tako meni seveda nikakor ni vseeno, ali ima hisa 30 ali 50 (in celo vec) stopinj.
Tudi zaradi tega, kar si zdaj omenila, Lunca...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 1. april 2003, 12:38

Točno to mi je danes ponoči hodilo po glavi! Tranzitni planeti so pač dalj časa v večji hiši kot manjši. Jasno pa mi je, da je še veliko odvisno od znamenja in ostalih planetov v hiši.
strelka

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. april 2003, 22:13

Menda se Indigo otroci dajo prepoznat po položaju Plutona v njihovih astroloških kartah... :?: :?: :?:

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. april 2003, 22:50

to bitja, ki so napredna, vsestranska in jih je potrebno pravilno usmirjati, da ne zaidejo v svoj svet xrolleyesx

#11 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 2. april 2003, 14:39

..aja, v katerem znamenju in kateri hiši naj bi pa bil, da se otroka označi, kot indigo otroka?
jst mislim, da je pa določen aspekt plutona česenemotim z marsom (kvadrat?) pokazatelj nekaj dobrega v tej dobi.... :xx!:

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 2. april 2003, 16:26

ja, mam mars kvadrat neptun :eek:

#13 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 2. april 2003, 16:36

x:Ox x:Ox :eek: x:)x x:)x
..uau, jst ga mam tud!
..sam, da se ,mi od vsega ne bo zarolalo...!!!!

#14 Kira

Kira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 2. april 2003, 20:23

Seveda - polozaj his je odvisen prav od polozaja Ascendenta, ki je os prve hise.

Tako je seveda velika verjetnost, da imata dve osebi, ki imata sicer povsem drugacen polozaj Sonca (to je to, kar "smo po horoskopu") z istim Ascendentom enak ali vsaj zelo podoben razpored his.

Marsa

<font color="blue"><font size="2">Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci.</font id="size2"> </font id="blue"><font color="purple"><font size="1">Latinski pregovor</font id="size1"></font id="purple">

:V: Torej toliko imas pravic, kolikor imas moci: moc je v pravici, ali je pravica v moci?
Lahko si je pravico vzeti, ce si mocen... moc je pa od kod...????????

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 2. april 2003, 22:22

:eek: moč, prospodoba volje~
:eek: moč kot vladanje egu.
:eek: moč kot razgaljena obleka.
:eek:

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. april 2003, 22:35

:sleeping:

Moc kot moc za upravljanje svojega zivljenja, recimo... med drugim...
Pa se katera moc...
Si pa ze druga, ki si se obregnila ob tale citat, Kira...

Nekdo pa je 'ves nemocen', pa ima moc, da upravlja z drugimi z izsiljevanjem.
In - spet ima toliko pravic, kolikor ima moci - ce bi bil bojevnik, ne bi rabil izsiljevati - ne za moc, ne za pravico.

Cakaj - hise so tole?
Skoda, ker nisi komentirala citata v mojem podpisu (ali pa kar odprla novo temo s tem) v kaksni primernejsi temi...
Tole namrec nima zveze s temle, kar si citirala...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Elektra

Elektra
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 4. april 2003, 11:02

Jest bi tud rada kej več zvedla o indigo otrocih... :eek:

#18 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 8. april 2003, 10:15

No, res zanimivo - Marsin citat namreč - meni je dal drugačen pogled, gre za prezentacijo sebe, gre za to kako deluješ na svet - jaz ga vidim v zelo pozitivnem smislu - če se uspeš sam naravnat na to misel imaš v trenutku takoj več moči, kar pa sploh ni negativno. Ko imaš več moči, je ne rabiš jemati x;)x

#19 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 8. april 2003, 11:38

:eek: csaj ni bilo vprasanje glede transitov ampak se je nanasalo le na natalno karto -
no saj tako sem razumela :inocent:

#20 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. april 2003, 12:14

Ja Jupi verjetno je šlo za nesporazum. Hotela sem samo povedat, da je važna velikost hiš prav zaradi tega, ker pri tranzitu slabega planeta, se dalj časa pletejo dogodki v določeni hiši, zato je važno ali je hiša velika 30 ali 50 stopinj. Seveda pa so zelo važni tudi vladarji hiš in njihovi aspekti pri rojstvu.

#21 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 12. april 2003, 19:25

x:)x no fino, sicer pa odgovoru ni kaj dodati

#22 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 14. april 2003, 08:56

x;)x x;)x Krasno ikonco imaš Jupi, bravo!!!

#23 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. april 2003, 08:23

To preprosto moram napisat x:)x . Gre se za prazne hiše. Sem gledala partnerjevo karto in vidim prazno 3.hišo v kozorogu. Pa mu tako veselo rečem: čisto nič ne daš na žlahtnike x;)x . Tvoja širša familija ti ne pomeni nič kaj dosti(bratje, sestre). Seveda se je v trenutku strinjal. Imam prav?

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#24 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. april 2003, 18:16

x8Dx česa ne poveš xcivx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 09:39

:eek: csaj ni bilo vprasanje glede transitov ampak se je nanasalo le na natalno karto -
no saj tako sem razumela  :inocent:


Tudi v natalni karti seveda velikost hise nikakor ni zanemarljiva, kot tudi ne vrinjene (cesar se je dotaknila Nataly tudi v temi Odsotnost elementa)...

VSE, kar lahko upostevamo, lahko upostevamo. Kar vse kot celota je pomembno.

Ce je neka hisa prazna. se nic ne pomeni - lahko se razvlece v tri znake in to seveda JE pomembno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0