Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Najljubše začimbe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
129 komentarjev na to temo

#51 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 21. november 2003, 12:02

JanjaK,
imam podobno mnenje o začimbah kot ti - ne sme jih biti preveč, drugače bi lahko jedli kar začimbe x;)x
najraje imam pa baziliko, origano, cimet x:)x
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#52 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. december 2003, 19:38

Sproščen smeh je ZAČIMBA žvljenja. x;)x

#53 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. december 2003, 22:53

:palec:

#54 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 19. februar 2004, 12:35

Sol - raje manj kot več.
Poper, črni ali zeleni - raje več kot manj.
Bazilika - vsekakor veliko in ponavadi v kombinaciji z origanom, a slednjega malo.
Rožmarin - varčno, ker je močan, a zelo prijeten. V kombinaciji s timijanom in majaronom.

Kos perutnine v marinadi iz nekaj kapljic oljčnega olja, rožmarina in timijana. V marinadi čez noč. Položen v ponev, najbolje na rešetko, nič dodane maščobe. Priliješ vsaj pol skodelice hladne vode, dušiš na zmernem ognju, dokler meso ni kuhano. Po potrebi vmes prilivaš vodo. Nato odliješ preostalo vodo in maščobo, ki se je odcedila od mesa, meso pa položiš sedaj v ponev brez rešetke. Popečeš, da postane hrustljavo rumen. Za prilogo dušen riž in prosena kaša - mešanica 50/50. Omako od mesa lahko preliješ čez riž ali zavržeš. če je premastna, za zabelo riža pa prepražiš malo čebule in česna na oljčnem olju. Dober tek!

(če se administratorjem zdi primerno, lahko post premaknejo/skopirajo še v kako drugo temo)
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. februar 2004, 12:41

Glih uletavam pohvalit, kako brihtno si zastavil tole svojo udelezbo!! x8Dx :palec:

Prima, da si odkril, nasel in vse!!
Take rabimo!! x^x x:)x

Da bi jaz postala se kam?
V bistvu lahko, ampak se mi zdi se boljse, ce bi ti sam to storil, kamor pac zelis, k receptom kaksnim, ali zastavi na novo, kot nekaksen sklop, ce se cesa spomnis...

Saj me caka se tale forum korenito preoblikovat, uredit, podforume spedenat in tko...
Imamo prave strokovnjakinje in strokovnjake tule, je zaenkrat se malo neurejeno... samo se ne spravim, ce ze urejam, je bolje, da je tako kot je, kot recimo manj urejeno. xDDx

Ampak vse se bo brez tezav selilo, prestavljalo in vse, tako da v samih temah, postih - ne bo sprememb, torej lahko postnemo kamor in kot zelimo, ce imamo kaj koristnega. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 12:45

Sol - raje manj kot več.
Poper, črni ali zeleni - raje več kot manj.
Bazilika - vsekakor veliko in ponavadi v kombinaciji z origanom, a slednjega malo.
Rožmarin - varčno, ker je močan, a zelo prijeten. V kombinaciji s timijanom in majaronom.

Kos perutnine v marinadi iz nekaj kapljic oljčnega olja, rožmarina in timijana. V marinadi čez noč. Položen v ponev, najbolje na rešetko, nič dodane maščobe. Priliješ vsaj pol skodelice hladne vode, dušiš na zmernem ognju, dokler meso ni kuhano. Po potrebi vmes prilivaš vodo. Nato odliješ preostalo vodo in maščobo, ki se je odcedila od mesa, meso pa položiš sedaj v ponev brez rešetke. Popečeš, da postane hrustljavo rumen. Za prilogo dušen riž in prosena kaša - mešanica 50/50. Omako od mesa lahko preliješ čez riž ali zavržeš. če je premastna, za zabelo riža pa prepražiš malo čebule in česna na oljčnem olju. Dober tek!

(če se administratorjem zdi primerno, lahko post premaknejo/skopirajo še v kako drugo temo)




Presnojedci bi temu rekli mrtva hrana x^x

#57 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 19. februar 2004, 13:12

Prav! x:Dx
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#58 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 13:58

A ne, da x:Dx

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. februar 2004, 14:00

Pajade.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 14:07

A ne, da ne x:Dx

#61 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. februar 2004, 14:29

curry, cimet, mediteranska začimba (pripravljena mešanica)

itak x^x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#62 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 17:15

Nora na čili x:px
Objavljena slika

SmartyM - me peče k ga sam vidm! :O:

Naky,men je pa tko dober.Bojda pomaga pri porabi kalorij,pri prehladu in ohlaja telo. x^x
Res zge,ampak I yust love it x:px
:onfire:


Drži, surov, pod 65°C x:px
Dva vsebujeta skoraj celodnevno dozo C- vitamina.

#63 Nymphea

Nymphea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 19. februar 2004, 18:31

Sol sploh naj nebi bila v našem jedilniku :xx!: :xx!: :xx!:
Strup za naš organizem sploh pa za ženske!!!!!!
Majron,bazilika,rožmarin(vse kar je zeleno je dovoljeno) xDDx x:Ix

#64 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 18:49

Kateri prasec te pa posiljuje z jedilno soljo :eek: :xx!:

#65 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 19. februar 2004, 18:50

x:Dx

#66 Nymphea

Nymphea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 19. februar 2004, 18:59

Kateri prasec te pa posiljuje z jedilno soljo :eek:  :xx!:

Tud una tvoja je za ubijanje,Jaz je sploh ne jem!!!!!!!!!!!!!!!! x:Dx x:Dx x:Dx

#67 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 19:10

Drži, najraje se hrani s candido vaginalis x:Dx x:Dx x:Dx

#68 Nymphea

Nymphea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 19. februar 2004, 19:19

Tkole...1-neprimerno obnašanje letom
2-ne ponjujaj svojega mnenja drugim,kajti pregovor 100 LJUDI 100 ČUDI!!
3-v moja usta gredo same dobre stvari........zato se odlepi(neostik) :angry: :angry: :angry: :angry: :!: :!!:

#69 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 19. februar 2004, 19:26

no, pa malo nazaj k zacimbam.. x;)x x:Dx
meni so vsec totalno vse. predvsem pekoce, ampak na tak nacin, da se se vedno kaj okusa, torej: tajska kuhinja je bolj prijetna kot mehiska...npr.
imam najraje tajske in japonske mesanice, sledijo vse jouznoameriske, vse mediteranske so pa itak samoumevne v vseh hrani, ki ni zgoraj opisana... x:o)x
obozujem cesen in mislim, da ne bi mogla nikoli npr. zivet s kom, ki ga ne mara.
bazilika mi je vsec, meta tudi-obe poleti tudi za se namazat znjima....ze dolgo cakam, kdaj bo kdo napravil parfum na bazi bazilike! nekoc je bil eden missoni, ampak ne obstaja vec.
no, tako-se nisem nasla zacimbe, ki mi ne bi bila vsec..ampak se iscem x:Dx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#70 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 19:28

Tkole...1-neprimerno obnašanje letom
          2-ne ponjujaj svojega mnenja drugim,kajti pregovor 100 LJUDI 100 ČUDI!!
          3-v moja usta gredo same dobre stvari........zato se odlepi(neostik) :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :!:  :!!:



Jaz te pač nočem posilit.
Z ničemer. :8):

#71 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. februar 2004, 00:19

ZDRAVA PEČENA PERUTNINA S PRILOGO :8): x;)x

ZDRAVA SOL : 1GR/100GR MESA ALI PRILOGE
rožmarin, timijan, oljčno olje
Rožmarin in timijan streš v možnarju, dodaš 0,5 dcl vode in 8 gr zdrave soli in žlico oljčnega olja. S to marinado preliješ pečeno in na 65° C ohlajeno perutnino, ravno tako prilogo.
Vse pa pečeš in kuhaš brez soli in s čim manj začimb.
x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px

Kos perutnine v marinadi iz nekaj kapljic oljčnega olja, rožmarina in timijana. V marinadi čez noč. Položen v ponev, najbolje na rešetko, nič dodane maščobe. Priliješ vsaj pol skodelice hladne vode, dušiš na zmernem ognju, dokler meso ni kuhano. Po potrebi vmes prilivaš vodo. Nato odliješ preostalo vodo in maščobo, ki se je odcedila od mesa, meso pa položiš sedaj v ponev brez rešetke. Popečeš, da postane hrustljavo rumen. Za prilogo dušen riž in prosena kaša - mešanica 50/50. Omako od mesa lahko preliješ čez riž ali zavržeš. če je premastna, za zabelo riža pa prepražiš malo čebule in česna na oljčnem olju.
DOBER TEK x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. februar 2004, 10:26

... obozujem cesen in mislim, da ne bi mogla nikoli npr. zivet s kom, ki ga ne mara. ...

Jaz tudi, pa se zdrav je totalno.

...e dolgo cakam, kdaj bo kdo napravil parfum na bazi bazilike! nekoc je bil eden missoni, ampak ne obstaja vec.
...

Tole, morda kaj ves ti, Tinka ali kdo, ki se spozna na parfume.
Imela sem en janezev (ali kaj takega) vonj, slisi se off, a disal (na meni) pa je mega in nad mi je bil vsec... tak... hm, pastelno zelenkast vonj. Ful dober, nekaj posebnega.
Ali kdo ve, kateri parfum, ce imam sploh prav tole, je na bazi janeza?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 venxa

venxa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 20. februar 2004, 13:10

Men sta full všeč origano in česen. Hvala bogu, da mam takega tipa k ma tut rad česen tko da ni panike, če kdaj pretiravam s česnom x:Dx x:Dx x:Dx

#74 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. februar 2004, 13:14

Raje tipa zapusti, kot pa začimbe, če drugače ne bo šlo :palec:

#75 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. februar 2004, 23:48

Zanima me, katere začimbe napenjajo in katere ne :sori: :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0