Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prehrana glede na krvno skupino


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
206 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2003, 01:00

Veckrat sem ze brala, da naj bi predstavniki dolocene krvne skupine imeli dolocene skupne lastnosti (s cimer se strinjam) - redkeje pa je bilo zaslediti, kaj oz. kako bi to lahko bilo povezano s prehrano...

Potem pa sem v knjiznici po nakljucju opazila knjigo, ki govori o tej temi, in sem jo odprla na nakljucni strani...
Prvo, kar mi je padlo v oko, je bil stavek: "... Ljudje s krvno skupino 0 morajo jesti meso..." - ali nekaj podobnega.
To se mi je zdelo hecno, ker imam sama to skupino in ker sva ravno enkrat (mislim da) s Freejem govorila prav o tem.
Res je, da je 0 bila prvotna kri - "najstarejsa"... morda zato.

Zdi se mi zanimivo vse tole...
Ali ve kdo kaj vec o tem?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. februar 2003, 01:00

KRI JE ŽIVLJENJSKA TEKOČINA
Življenjska sila vseh človeških bitij se pretaka po naših arterijah in venah, ne glede na to, kakšna je barva naše kože, rasa ali versko prepričanje. Kri je svet v malem; vsaka sestavina krvi opravlja posebno nalogo: tako rdeča krvna telesca po organizmu prenašajo kisik, krvna plazma pa beljakovine, protitelesa in faktorje strjevanja in hranilne snovi, npr. glukozo, ki daje energijo vsemu telesu. Bela krvna telesca predstavljajo obrambni mehanizem proti boleznim, trombociti pa skrbijo za zaustavljanje krvavitev.

KRVNE SKUPINE
Rdeča krvna telesca so prvič opisali leta 1658. Več kot 250 let pozneje so odkrili štiri krvne skupine A,B,AB in O, nato pa še Rh faktor, ki deli ljudi na Rh-pozitivne in Rh-negativne. Danes lahko strokovnjaki z veliko natančnostjo določijo krvne skupine in več kot sto podskupin.

Kri vseh ljudi ni povsem enaka. Glede na neke posebne lastnosti razlikujemo štiri krvne skupine. Vsak človek pripada eni teh skupin. To lastnost podeduje in se v življenju ne spremeni. Krvne skupine označujemo z A, B, AB, 0 (ničla).

Vsak bolnik lahko brez škode dobi kri svoje skupine in kri skupine 0. Človek s skupino AB pa lahko dobi kri vseh skupin. Pravimo, da je človek s krvno skupino 0 splošni krvodajalec, človek s skupino AB pa splošni krvojemalec.


http://www.kvarkadab...vne_skupine.htm
http://www.bfro.uni-...ina/a/a_adc.htm
http://www.grega-hoc...va_prehrana.htm
http://www.enter-sp...._in_zdravje.htm

#3 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Ja, sem polistala knjigo in brala komentarje po raznih revijah...
Tudi jaz imam 0 in moram reč, da mi včasih meso res prav zapaše, čeprav ga jem neprimerno manj in manjkrat kot včasih.

Ampak včasih se mi vse te teorije že kar uprejo... In vedno srečam kakega fanatika, ki me prepričuje, da to je pa zdaj tisto tapravo... Kaj jesti?
- po krvnih skupinah
- po Hayevi dieti
- po Montignacu
- po Sentočnici, Pokornu, kliniki Mayo itd....
- po makrobiotiki
- po presnojedi teoriji
- po staremu atu Franceljnu z Gorenjske...
- po teti iz Dolenjske...
- zeljno juho (bože mili, dali so jo celo v piksne !!!!)
- živeti od prane? morda še najbolj praktično
ali pa vsaj na post dvakrat letno po kake 100 dni...

In takih izbir je ogromno na vseh področjih.. Da se ti zmeša. In poznam ljudi, ki se ne znajo poslušat- svojega notranjega glasu in se jim res skoraj zmeša, ker poizkušajo vsake nekaj časa nekaj drugega....
Ohraniti trezno glavo... četudi zeljno.... UF!

Ampak jaz se ne dam, približno tako kot tisti, ki so mu rekli, naj za zdravje in hujšanje poje vrečko Enemona... pa je vprašal: po kosilu ali pred njim? Saj sem že napisala- da lahko trdno stojim na tleh.... x:Dx
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#4 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Daisy, tudi jaz imam krvno skupino 0 (+), pa še strinjam se s tabo! x:Dx x8Dx
Ja, treba je poslušat sebe, svoje telo - kaj rabi. Meni se včasih zgodi, da ves teden ali več niti ne pokusim mesa, včasih pa imam obdobje, ko mi meso ful diši in ga jem tudi brez prilog. Ne vem, od česa je to odvisno. Mislim, da nima dosti zveze s fizično aktivnostjo, ker le-ta je pri meni skoz enaka.
Pa tudi druge stvari mi različno pašejo. Včasih imam rada vse bolj hladno (različne solate), drugič pa toplo skuhano (mineštre, juhe...).
Vedno jem tisto, kar mi tekne, čeprav bi se morala zaradi odvečnih kg brzdati - a kaj, ko tako rada jem, in to zvečer, ko imam čas! :8):

#5 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Tamara, Daisy, se popolnoma strinjam! x^x
Ce ti pase bit vegetarijanec, bodi, ce ti pase jest samo sadje, uzivaj, ce ti pase vsakega po malo, tud prav...
Poslusat sebe, svoje telo in bo najbolje...
Jaz sem tud zaenkrat kar pri vsakem po malo, ceprav tudi veliko manj mesa, kot vcasih... kar je pa v bistvu pri nas tezko, glede na to, da skoraj ni dneva, da ne bi imeli mesa za kosilo v taki ali drugacni obliki... Pol so pa uzaljeni, ce samo solato jem x;)x


Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#6 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Ja, tud jaz mam grupo 0 in mi meso ful paše, čeprav pravijo, da je škodljivo. Pa zgleda ni.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Seveda - saj ce se kdo ne meni za "pravila"... xDDx

Mislila sem, da bom kaj zanimivega oz. bolj konkretnega izvedela - iz firbca, takorekoc (in ne ker bi se hotela podvreci kateri od podobnih diet.....
Nekoc, ko sem brskala (sama imam 0 -) malo okoli po informacijah o RH negativnem faktorju, sem prav zares svasta odkrila!

To je nek encim (ali kaj), ki so ga odkrili v vrsti Rhesus opic in ga imamo tudi ljudje.
Rh - (minus) pomeni odsotnost tega faktorja.
Zanimivost pa je, da pri crncih NI nikoli odsoten ta faktor - torej - crnci nimajo krvnega faktorja Rh - (oz. ga pri njih do tedaj -cas te raziskave- niso odkrili).
Hecno, ne?

Pokowc - hvala za trud in linke - si bom sla pogledat.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

...Vsak bolnik lahko brez škode dobi kri svoje skupine in kri skupine 0. Človek s skupino AB pa lahko dobi kri vseh skupin. Pravimo, da je človek s krvno skupino 0 splošni krvodajalec, človek s skupino AB pa splošni krvojemalec....


Point pa je v tem, Pokowc: krvna sk. 0 lahko da kri vsaki od skupin, ne more pa prejeti nobene druge kakor svoje - 0.
No, pise pac splosni "..jemalec" in "..dajalec" - a to pa pomeni to - zgornje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Pkowc - sem sla malo skozi linke... Kar 4 ne delajo, v glavnem pa nekdo prodaja neke proizvode ali ponuja kaj drugega.
Samo na eni strani (msilim da drugi link) sem nasla kaj koristnega.

Na eni strani pa sem nasla opise ljudi dolocene krvne skupine (na teh straneh nekaj prodajajo) in zdelo se mi je, da so tisti opisi tam "kar tako malo".
Za stos sem sla pogledat in primerjat s temi, ki jih poznam in za katere vem krvne skupine - pa se tudi v enem primeru ni poklapalo!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Če hočemo naąe telo ustrzno vzdrľevati mu moramo dati
ogljikove hidrate (nekje 3/6 dnevnega vnosa moramo zagotoviti z ogljikovimi hidrati po moľnosti z visokim glikemičnim indeksoom)
beljakovine ( pribliľno 2/6 dnevnega vnosa)
maąčobe (1/6 dnevnega vnosa naj bodo maąčobe čim manj nasičenih)
Te vrednosti niso absulutne in so odvisne od vaąe dnevne aktivnosti.
Na kakąen način in s katero hrano boste pa to zagotovili pa je popolnoma vaą problem !!!

Mimogrede, jaz sem vegetarjanec in imam 178 cm in 87 kg od tega 14%maąčobne mase (mimogrede to je zelo malo maąčobe).
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. februar 2003, 01:00

marska.. menim, da to je blo časih rečeno,ko ni bilo tolko zdravniškega´znanja na tem področju..Ne velja več tole! da 0 lahko vse sprejema!
...sej postopek ni nevem koliko zahteven o ugotavljanju, sam se mi pa zdi čudn, zakaj ni to nekje napisano, da bi vsak prebivalec mogu to vedet - zakaj ni to tk pomembno kt osebna izkaznica? - zakaj krvne skupine ne piše morda kr na os.izkaznici ??


P°k0w<

Marska, vsi linki men delajo..

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. februar 2003, 01:00

:vragec:

pr krvavici me en drek briga, al je meu kralj zhivali 0, A al pa B x;)x
:vragec: ma vas neznansko rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. februar 2003, 01:00

hehe, Pokowc - zdej ko si jih pol zbrisal... ;>))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. februar 2003, 01:00

ne, ne marska, ne bo držalo, res so vsi linki delali, zbrisal sem jih samo tri, pa še to zato, ker si rekla,da so neke reklamne prodaje; drgače pa so vsi delal x:Dx

P°k0w<

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. februar 2003, 01:00

... kaj mislis, da nakladam ali kaj... !
Ko sem sla pogledat, 4 linki niso delali - error, not found...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Veckrat sem ze brala, da naj bi predstavniki dolocene krvne skupine imeli dolocene skupne lastnosti (s cimer se strinjam) - redkeje pa je bilo zaslediti, kaj oz. kako bi to lahko bilo povezano s prehrano...

Potem pa sem v knjiznici po nakljucju opazila knjigo, ki govori o tej temi, in sem jo odprla na nakljucni strani...
Prvo, kar mi je padlo v oko, je bil stavek: "... Ljudje s krvno skupino 0 morajo jesti meso..." - ali nekaj podobnega.
To se mi je zdelo hecno, ker imam sama to skupino in ker sva ravno enkrat (mislim da) s Freejem govorila prav o tem.
Res je, da je 0 bila prvotna kri - "najstarejsa"... morda zato.

Zdi se mi zanimivo vse tole...
Ali ve kdo kaj vec o tem?



xDDx sdej pa lahko drug drugemu kri dajamo, k smo 0 !!
kaj RH (poz., neg.) mora biti tudi isti?

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Tako nekako... - razen seveda mene, ki sem minus. 0 -
Ampak je pa res hecno, da nas je toliko s to krvno skupino 0.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Marsa, saj sem vedela, da sva ista krvna grupa x;)x xDDx

Jest tut 0 neg.

Astra
Per aspera ad astra

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

A daj! :~))))
No, fino - ce bova kdaj rabili kri... hitro v MB ponjo - kar k Astri pojdite, saj veste - astra iz maribora.. ;>)))))

Je tamle Pokowc omenil, da bi bilo fino... JASNO; da bi bilo fino!!!! Saj zato najbrz JE taka oblika zdravstvene kartice!
Saj sem ze "predlagala", pa so me samo debelo gledali, pa na zivce jim je slo (kot vedno), ker "prevec vem"... ce pa ne vem, pa prevec sprasujem... x:Ix

Je bilo pa bedasto enkrat... jaz poznam vse te svoje pomembne cifre, podatke... Pa sem enkrat rekla, da imam 0 minus, pa ni bilo OK in ni bilo dovolj!!! Moral je biti prav izvid s stampiljko!
Torej - kako so natancni kao! Ko pa se zmotijo pri vitalnih stvareh, pa... se zgodi ali kaj.
Ali ni potem vseeno, ce jaz vem tole zase, pa se eventuelno sama zmotim.
Raje imam, da se sama zmotim v zvezi s cim na SEBI, kot nekdo drug iz slamparije!

... nekaj pa je se hecno s tole skupino... namrec - obe s sestro imava 0 minus, obe sva imeli hude komplikacije ob porodu (ko sva SE rodili in ko SVA rodili) - obe mesec prezgodaj (sestra pa drugega otroka celo dva meseca prezgodaj in je invalid)... In vedno sem mislila, da imava pac to kri po mami. Zadnjic pa me je mama sokirala, ko je rekla, da nima te krvi - ker imava s sestro druga oceta! In oba s tole skupino in faktorjem - kar je precej redko ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Zdaj pa smo se (sem se) nekoliko oddaljili od prvotno zastavljene teme (ki sem jo ravno zato postavila v forum Prehrana) in se pogovarjamo o krvnih skupinah oz. faktorjih samih...

Omenila pa sem to skupino v zvezi s prehrano... naj bi se tezko odvadili mesa...

No, sama sem nekaj casa bila 100% vegetarijanka (nic mesa, mleka, jajc... nic) - samo zelenjava, soja, sojino mleko etc... Temu sem se "podvrgla", ker sem imela tezave s hrbtenico (zgornja vretenca) in sem bila predebela, pa kup enih tezav sem imela....
No, ampak takole stradanje vseh teh snovi me je nekako izcrpalo in bila sem povsem posusena in dehidrirana... kost in koza, takorekoc - in brez fizicne energije (ali vsaj tiste "moje", zame sicer znacilne)...
Potem sem to opustila in spet jem mlecne izdelke, tudi jajca in celo meso - jem, kar in kolikor mi pase in tekne.
Sodim, da se vse najbolje odraza na videzu in energiji.... Tako je zdaj vec kot ocitno z mano veliko bolje kot tedaj, ceprav jem v bistvu vse - prav tako pa se ne zredim... Vendar nisem vec "posusena".
Ne vem torej, ali je temu vzrok ravno krvna skupina...
Vem pa, da se ne grem na nikakrsno odrekanje.

Ce mi v nosecnosti in v dolocenih obdobjih namrec disi pesa, se kar nic ne obotavljam in si to privoscim.
Prav tako pa je z ostalim.
Ce mi bos ponudil slasten slajs prsuta - se ne bom nic kaj obotavljala in ga bom hvlezno in z vsemi castmi, ki mu priticejo, najverjetneje z uzitkom pojedla. :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

..ja marska, meni so delal vsi linki, žal..je že bil eter u emoni tko nabasan, da ti ni pustil vseh komunikacij do svojega ekrana :8):

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

... saj ni blema, Pokowc, saj verjamem... saj celo LN link kaksen dan ne dela, pa kdo morda takole krivicno kot jaz potem rece - ne dela link... :| ... ampak res niso delali, no... :) ...

Aja. Kul - bom sla se en cheking naredit potem... kaj zanimivega novega izvem... fascinantnega, neverjetnega in famoznega... ;>)))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. marec 2004, 18:26

Oj, pred vec kot letom smo o temle debatirali - zdaj je recimo 10x vec clanov kot tedaj, morda kdo doda kaj zanimivega ali kaj zatezhi, kako smo narobe povedali. x:Xx :vio: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 17. marec 2004, 19:48

hehe mama ma a al b, tata ma pa obratno, torej teoretično mam najbrž AB ;) krvoses torej ;) hehe, hm ampak kaj naj pol jem, men se zdi da je nekaj v tem stilu, da krvna skupina A se je kasneje adaptirala na mleko in take zadeve... glede na to da mi je to še najbolj všeč, sem najbrž ta skupina...,
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. marec 2004, 20:34

Hudič je za tiste, ki ne vedo, da imajo kako grupo v krvi, potem pa kar vse od kraja papcajo.
Kaj pa z njimi delat xrolleyesx x^x :8):




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0