Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

IZDELKI za gospodinjstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
74 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Semle bomo nizali vse izdelke, ki jih sami kupujemo in ki nam pridejo prav in ki smo z njimi iz tega ali onega razloga zelo zadovoljni, pa jih priporocamo tudi drugim.
Sem sodijo tako prehrambeni kot tudi vsi drugi izdelki, ki jih sami z veseljem uporabljamo v gospodinjstvu...

...Kateri riz se ne razkuha in kateri je dober za solate, kako je z makaroni...
...Katera cistilna sredstva uporabljate...
Itd. ...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Navadila sem se kupovati testenine Barilla, ki se pac ne razkuhajo - tudi za makaronovo solato so dobre.

Pri rizu pa imam ze tezave (ce ne kupim npr. pasmatija, ko tocno ves, kaj dobis)...

Veckrat dam prednost slovenskim izdelkom, tako skoraj praviloma kupujem izdelke ETE
(*neverjetna razlika je npr. pri paradiznikovi mezgi ali gorcici... itd.).

Tudi sokove kupujem nase - Radenska ali Fructal.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Imamo ze pri nasvetih za gospodinjstvo, a vendarle - ker gre za proizvod - nepogresljiv je WD 40.

Za pomivanje posode pa uporabljam Pril, se mi zdi, da najbolje razmasti in z najmanjso dozo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

x:Ix x:Ix x:Ix x8Dx x^x

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#5 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Izdam vam skrivnost, kaj je pri meni nepogrešljivo v kuhinji. x8Dx Ročna razpršilka.

V dobro očiščeno posodico(steklenico, ipd.) nalijem olje in potem razpršim olje kjer je treba. Vedno je ravno prav naoljeno.
Poraba olja pa je 5-10 krat manjša! x^x
x8Dx Vedno za rezanje uporabljajte bukov ploh! Bukovina je naravni aseptik, pobija patogene (in druge klice).
Ne uporabljajte plastičnih plohov ali steklenih ipd., ker jih ne boste nikoli sterilno očistili.[u]
Izgleda čisto, bleščeče, vendar ni sterilno.
Bukovina pa klice uniči, čeprav izgleda zdrsana, umazana ipd.

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

x^x

...iz bogate zakladnice x;)x ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

...aha neki zame, .....o.k.
najprej vprasanja, da vidm zakaj.....so barella drage ?
..hoj. sej les živi........torej?
jah sej..plastičen pladenj pa pusti v zarezah svoje uporabne´ostanke?
Kaj je Eta res večinoma brez konzervansov...?
Riž uporabljam kr uncle banss´...vrečke...tudi nek rjavi riž..
... se bom še kej spomnil...... x:Dx


P°k0w<

#8 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Če vam odtok slabo požira (se je nabrala obloga umazanije v ceveh), vam priporočam CEVOSAN - oranžna literska plastenka z modrim pokrovčkom.
V odtok zlijete 1/2 litra CEVOSANA in pustite delovat 30 minut, potem pa spustite vročo vodo, da spere cevi...

Ravno danes sem to naredila, in vam povem, da zdaj dela GLJUK ŽLJUK GLJUK... x8Dx

#9 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

Barilla je seveda ZAKON! Moja mularija poje veliko raznoraznih testenin, vsi pa morajo biti Barilla. Imajo resnično čisto drug okus in se ne razkuhajo. Res pa je, da jih kuhamo precej "al dente".
Če grem slučajno kdaj v Italijo, nakupim polno teh testenin, ker so več kot enkrat cenejše kot pri nas! In to v katerikoli samopostrežni.

Enako velja za RIO MARE tune, ki so tudi ZAKON. In tudi skorajda trikratcenejše v Italiji, kjerkoli.

Tretja stvar je Mr.Muscolo ZRNCA za čiščenje odtokov, ki so neprimerno močnejša kot vse tekočine... ampak spet v Italiji, v vsaki špeceriji...
Pa nima smisla hodit po špecerijo v Italijo. Ampak če vas pot zanese (zadnjič sem šla s prijateljico v lekarno...) se pa splača!

Riž- za navadne rižote vedno uporabljam tamodrega GALLO, je zelo dober. Basmati imam jaz rada, ostali doma pa ne. Enako je z divjim rižem. Rižev je več vrst
- za h kitajski hrani mora biti navaden, pocast
- za rižote dober, ki se ne razkuha in ki vsrka vase začimbe, zelenjavo itd... - ampak ne maram tistega, ki je nekako predpeipravljen- tarumenega...
- za gobovo rižoto ali podobne stvari, ko dodaš določeni omaki že kuhan riž in zmešaš, pa je dober Uncle ben's iz vrečk...

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#10 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

Basmati je x8Dx

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#11 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

Tukaj sem se spomnil na Sasija iz jugovzhodne tamilske Indije. V študentu je zmeraj naredil tak riž, da si je bilo potem treba temeljito s pirom splakniti prebavne organe! x8Dx In je bilo veselo, zabavno in predvsem pametno, zelo! x8Dx x8Dx x8Dx x;)x

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

pikantni osebek x:Dx


P°k0w<

#13 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

x8Dx Vidite, tukaj je Marsa povedala vse o vrhunski kuhi! Marsa, res te izjemno cenim, ker si borka!

Za dobro nekaj skuhat pa je potrebna domišlija, pamet in predvsem pokušanje! To je razlika med moškim in žensko!

V vrhunski postrežbi še nisem srečal, da bi ženska dobro stregla!

Zakaj x?x

Moški vas ženske tako radi razvajamo! In to ste navajene!


Lep pozdrav!
Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

:vragec:

pred kakim desetletjem in malo vech je GORENJE izdelovalo napravo, ki je nosila znamenito ime: M G V
mali gospodinjski vrtalnik?

:vragec: ma vas prou bozhansko rad
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

pokušanjeObjavljena slika

P°k0w<

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

Kljuka... x:Ix
x:)x

Imas pa prav, ves - veckrat to v debati ugotavljamo - tipi so boljsi kelnerji (tudi kuharji)...
Saj to so eni lastniki lokalov ze postekali in kar malo nekaksen trend je ze ponekod, da se najema moske kelnerje.
No - meni to itak sede, ker so tipi praviloma manj mulasti kot bejbe... A bolj so tudi urni, okretni itd...

Meni je kul, ce se moski spozna na kuhanje, pa tudi nekoliko na gospodinjstvo... Ne zdi se mi recimo copata moski, ki rad kuha in pedencka doma (kaksnim je kar nerodno povedati, da radi kuhajo).

Daisy - thanx za rize... Tudi pri meni je podobno (Timu pasmati riz smrdi, saj ima res specificen vonj, samo da meni se zdi ful dober, a potem pa redko to kuham zaradi tamalega).
Tudi jaz vcasih uporabim Uncle Ben's...
Vcasih sem dosti uporabljala Zlato polje (se posebej tasinjemodrega), potem pa mi je frendica rekla, da je to iz Italije (S) iz najbolj industrijskega in onesnazenega obmocja...
Ne vem, kako je s tem, a malo sem potem gledala za kaksnimi drugimi rizi - pa sploh nimam srece! :|
Ali je totalen poc, ali je kao ze kuhan in zunaj ze celo razkuhan, a notraj je zrnce se trdo in ga pregriznes - zoprno!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

ja kelnarji,neki drgače x:Dx
Zlo pa me zanima, kaj je taku posebnega pri temu, če se riž razkuha; a ni isti postopek tk pri makaronih...razkuhanje njih...raje ne trde in ne premehke, neki umesnega, ane x:Dx

Zlo pa me zanima en tak human mehčalec, bi zlo rad spoznal, tk da še pol diši, ko so obleke v omari


P°k0w<

#18 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 12. september 2003, 18:55

Iscem mehcalec za perilo -ki ne ubija z vonjem- dobrodosli **humani** predlogi.
S cim pa vi oplemenitite perilo?
Men se bo ze kar **utrgalo** od vseh mehcalcev, ki sem jih probala, mi ne ustrezajo.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. september 2003, 19:55

....balzami?...
hmm, a ti ni všeč to, da po pranju ne diši več kot je v sami embalaži.... .ni trajnega obljubljenega vonja, hmmm

#20 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 12. september 2003, 21:54

Gre bolj za to, da mi te vonji ne ustrezajo in se mi zdijo prevec vsiljivi in na zacetku zelo mocni, ceprav jih dodajam zelo preudarno in manj kot je priporoceno.
Zelim, si slisati katere ste sami sprobali, ceprav tole zdaj zveni ze kot reklama za prasek...mmmmmmmm, da bo bolj belo....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. september 2003, 22:16

NIČ, POTEM TI MEŠAJ JIH Z VODO, DA NE BO KONCENTRIRANGA VONJA....
( jest pa ful obožujem to, da mi diši še v omari in na men)

#22 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 13. september 2003, 12:07

ops kako sem pa sem zašel?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#23 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 13. september 2003, 12:25

Katerega pa ti uporabljas?
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#24 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. september 2003, 15:36

a jest?
a veš, da tisti, ki majo ceno tam okrog 500 sit so dišeči IN SI zaslužjo svojo ceno, vse ostalo tam nekje zlo manj.... pa menim, da je le kratkotrajno.. .pr nas kupjo ,sam da je na koncu mehka obleka, vonj si sami ustvarmo pol x:Dx

#25 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 13. september 2003, 15:42

Semle bomo nizali vse izdelke, ki jih sami kupujemo in ki razloga zelo zadovoljni, ki jih sami z veseljem uporabljamo v gospodinjstvu......Kateri riz se ne razkuha in kateri je dober za solate, kako je z makaroni...Itd. ...

Marsa


Moje odkritje zadnje čase je PIRA.

in to tista, ki se dobi skupaj s posušenimi gobami, korenčkom, grahom... Blagovna znamka Biotop.
potem dodaš še začimbe, npr. dala sem še česen, korenček, peteršilj
pa ena solata zraven in dobro kosilo je tu. :palec:

Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0