Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Taoizem, qi gong, tai chi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
52 komentarjev na to temo

#26 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. februar 2004, 13:12

kako piše knjigi sem zelo slab delodajalec :sori: Pa še res je, pojma nimam kje je kaj, bljek slabo skrbim zase. A to pomeni da moaš začutiti ledvice, jetra, vranico? No veliko dela me čaka xrolleyesx

#27 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 8. februar 2004, 17:26

tinka, ful ti hvala za tole razlago tvojih doživetij xsrcx

jaz sem spet malce bluzila in vse skupaj zanemarila, evo, zdaj se pa vračam... and feels good to be home again x;)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#28 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 20. februar 2004, 21:34

... jaz še kar vztrajam pri sedmih ponovitvah tibetančkov... prav sede mi ravno toliko na dan x^x ... sem pa pozabila omenit, da že nekaj let z otroki pred začetkom pouka naredimo kakšno qi gong vajo. Najraje imajo tisto, ki ji rečemo kar pobiranje žoge. Ta je tako ali tako dobra za hiter dvig energije pri utrujenosti. Včasih pa naredimo samo delček tai chija in sicer tisti, ki mu jaz rečem 'ogledalo'... če drugega ne, dobro razgiba ledveni del hrbtenice x;)x x:)x

#29 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 20. maj 2004, 15:50

mateja... se strinjam s tvojo zadnjo izjavo :palec:
atlas v roke, pa postat boljši delodajalec moja naslednja naloga

#30 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 30. april 2005, 12:07

zanimiva tema, ki se praši v pozabi... sem ugotovila, da sem še vedno slab delodajalec... bom še enkrat to knjigo privlekla domov, pa atlas, mogoče je že prišel čas tudi za to ;)
no namen osvežitve te teme, mogoče bo tole komu prav prišlo ;)

#31 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 18. maj 2005, 21:02

eee...... ka je že tema tle x:Dx x:Dx
cosmic dancer

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. maj 2005, 08:14

ti povej! :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 19. maj 2005, 09:48

joj, k bi vedu....... na en nick me spominja x:Dx ampak lih une nism nč vidu tle, tai-chi..... čudn x;)x
cosmic dancer

#34 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 24. januar 2006, 10:11

ahm...obnavljam malo x;)x

ker me zanima nekaj:
kako je tocno s temi knjigami?!
v anglescini sem nekoc brala 6 healing sounds, transforming stress into vitality, pa se nekaj par.
v slovenscini ne najdem prevedene druge, kot tao ljubezni (za zenske in moske), pa prebuditev zdravilne energije ( vse to mantak chia)

zanima me, ce ima kdo pregled nad tem? se pri nas prevaja ali kombinirajo knjige?
zanima me, ce ima kdo izkusnje s temle gospodom in njegovimi delavnicami:

http://freeweb.siol.net/bsvete/

zgleda namrec lepo, lokacije so dobre in rada bi se naucila mikrokozmicno orbito + kultiviranje seksualne energije...
se mi pa zdi to dokaj nevarno, se sam s tem ukvarjat, ce ne ves, kaj delas.
no, ce kdo kaj ve ... :)

x?x :8):
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#35 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. januar 2006, 12:00

se strinjam.

#36 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 24. januar 2006, 16:09

Nekaj o tai čiju maste napisan v DIANA:)`s blog. :palec:

Jaz sem namreč ugotovil da nima vač smisla delat neki energijskih vaj, če nimaš dobro delujoče hara čakra (tan tien) in trebušna čakre (solarnega plexusa). Ker te dve čakri skrbita za prebavo in z tem povezanih energij.

Mojtri kung fuja naj bi velik vedel in obvladoval haro čakro.

#37 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 24. januar 2006, 17:15

hvala, ampak taj-ji delam tudi sama :2src:
zanima me globje in bolj konkretno glede teh vaj in knjig ... bom ze kje odkrila kaj!

pa se ... z vajami si ravno popravis te cakre in tan tien...torej ima po moje se kako smisel. vsaj - jaz opazim razliko :)
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#38 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. september 2006, 09:27

HUI CHUN GONG

Starodavne taoistične zdravilne vaje za "vrnitev pomladi"


SPROSTITEV ... ZDRAVJE ... VITALNOST

Objavljena slika



TAOISTIČNE VAJE POMLAJEVANJA IN VITALNOSTI

Vabimo vas, da se udeležite delavnice Hui Chun Gonga


* Delavnica Hui Chun Gonga starodavne taoistične veščine pomlajevanja bo organizirana v soboto 30. septembra in nedeljo 01. oktobra 2006 v Ljubljani, OŠ Jože Moškrič, Jarška cesta 34a.
Pričetek delavnice: v soboto od 9.30h do 13.00h in od 14.30h do 17.30h.

* Na tečaju se boste naučili osnove chi kunga (chi kung je zvrst tradicionalne kitajske vadbe za dolgovečnost in celoten sistem Hui Chun Gonga (vseh 16 vaj).

* Osvojeno znanje in priloženo gradivo omogoča vsakomur nadaljno, samostojno vadbo.


* Delavnico bo vodil Igor Gregorc, ki se je Hui Chun Gonga učil neposredno od Monnice Hackl, ki je to zvrst zdravilne vadbe za dolgovečnost prva prinesla v Evropo. Monnica se je v Hui Chun Gongu dolga leta izpopolnjevala v Aziji pri kitajskem mojstru Hui Chun Gonga - Ong Sang Pengu.

* Za pijačo med odmori bo poskrbljeno!

* Cena dvodnevne delavnice z gradivom je 24.000,00 SIT.


Pot doseganja dolgovečnosti in zdravja je čisto enostavna,
ter se pogosto izmuzne pozornosti tistih,
ki iščejo zapletene rešitve.

KAJ JE HUI CHUN GONG?
Hui Chun Gong spada med zvrst gibalno - dihalnih vaj, ki so na kitajskem znane pod imenom Qigong, kar pomeni v prevodu »delo z notranjo energijo«. Starodavni kitajski modreci in menihi so odkrili, da lahko s pomočjo počasnih kretenj, globokega sprostilnega dihanja in notranje osredotočenosti na določene dele telesa, okrepijo in uravnavajo življensko energijo v človeškem telesu. Kitajci to življensko vitalno silo poimenujejo qi in trdijo, da brez nje ni življenja. Samo neprestano pretakanje qi-ja omogoča zdravje, zastoj ali pomanjkanje te energije pa pomeni nastanek bolezni. Najstarejše zvrsti qigonga segajo več kot 2000 let nazaj. Že takrat je bilo znano, da je potrebno za zdravje qi v telesu krepiti, prečistiti in skladno razporediti. Za qigong je pomembno odkritje sistema energijskih kanalov – meridianov, ki potekajo v telesu in oskrbujejo celotno telo s qi energijo. Skozi dolge ure meditacij so daoistični modreci odkrili, da se s stimulacijo določene točke na telesu lahko vpliva na pretok qi energije in s tem zdravi. Z vbadanjem igel v te točke in stimuliranjem se je razvila ena izmed osnovnih kitajskih tradicionalnih zdravilnih veščin – akupunktura. Učinki qigonga pa temeljijo na spoznanju, da lahko sami s pomočjo določenih kretenj vplivamo na te akupunkturne točke, si krepimo zdravje in se tudi zdravimo. Predvsem pa ima qigong preventivni učinek, poveča vitalno energijo v telesu in krepi pomembne notranje organe. Redna vadba qigonga okrepi imunski sistem in omogoča vzdrževanje dobrega počutja na telesni in duševni ravni.



* Za natančnejše informacije in predprijavo do 29. septembra pokličite na:
__ŠPORTNO DRUŠTVO INTERES
__Ob Ljubljanici 42, ljubljana-moste
__Tel: 01/542 27 80, GSM 041/430 650, email: taichi_interes@yahoo.com


vir: http://www.drustvo-interes.si

#39 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 26. september 2006, 09:34

Za dva dni 24.000? Ok če dobiš kos zlata zravn pol ja, v nasprotnem primeru me pa ne farbat, da tudi to ni ratal čisti biznis.... :vragec: :vragec:
cosmic dancer

#40 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. september 2006, 10:24

odvisno koliko ti pomeni kajne. vec das, vec dobis x^x

#41 Celestial

Celestial
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 16. maj 2007, 15:27

Hm ok vse lepo in prav...

samo mene zanima eno bol osnovno vprašanje:

Kako veš, da imaš zamašene čakre in ne vem kaj, prešvoh pleksus pa tako naprej?

ker danes smo se na enem seminarju pogovarjali o drogah kako te "odpirajo kanale" in je zaradi tega tako fajn ko si zadet al pa prbit, samo potem ko efekt mine, si baje še bol "zaprt" kot si bil prej in zaradi tega pač tako down in u bedu.

Menda pa taoistična meditacija "odpira" brez stranskih efektov in samo dviga. Tako da jz bi se ga rada zadela s taotom :) :P samo veretno to ne bo možno, če nisem "zaprta" ? :) :P ampak problem je v tem, da jz ne vem kako veš da si zaprt/odprt? :)

torej? razjasnte mi te abstraktne pojme k jih ne štekam sploh, prosim :)
Roses are red, violets are blue...

#42 Elisabeth

Elisabeth
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 17. maj 2007, 18:40

Kaj pa taoistična spolnost?

devetstopenjski orgazem, prezgodnja ejakulacija pri moškem?

Lahko na kratko opišeš lastne izkušnje. Ali to pišeš naučeno in povzeto iz knjig. Pa ne mi zamerit. Prosim.

Aja pa kako zgleda orgazem doline pri ženski, moškem v resničnosti. Kako se ga resnično doživlja. Je ta energija kaj povezana s kundalini energijo pri tantričnem seksu, yoga tantra kriyami.

Saj vem, da sem zoprna baba. Napiš iz lastnega izkustva. Please.

Pozdravjen. Pa res ne mi zamerit, če sem preveč firbčna.

#43 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 18. maj 2007, 23:17

Citiram v razmislek Michaela Winna v zvezi s tem kako nepotrebna vam je telesna spolnost:

"Zgodovina je polna asketov, ki so zgrešili v integraciji realnosti svojih teles z realnostjo njihovih duš. "
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#44 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 19. maj 2007, 00:04

Ne poznam tebe.

Ne ljudi , ki so komentirali. Komentirala sem samo vaše zapise.

Zapise o lepoti mistične zamaknjenosti .

Michael Winn je Mantakov učenec. Zahodnjak. Ki je uspel TAO "prevest" zahodnim glavam.


Ta njegov stavek , se mi je pač utrnil. Ni potrebe, da se kdo strinja z njim.

Spolnost ni sestavni del človeka. Spolna energija je edini obnovljivi življenski vir v človeku.Nespametno ravnanje s tako dragocenim virom je znak slabega gospodarja.

Pa kakršenkoli ekstrem že. Razsipavanje ali škrtarjenje. Ali pa samo nepravilna uporaba in nega .

Oboje pelje v razpad sistema.

Čisto možno, da se motim.

Pa bi bilo potrebno tole zbrisat x:o)x :vragec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#45 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 19. maj 2007, 00:35

x:)x Tudi prav. Samo prosim nehaj že govoriti o posameznikih.

Veliki ljudje se pogovarjajo o idejah, mali ljudje govorijo o drugih ljudeh.

***

Želim sam povedati, da te strani ne berejo ljudje , ki bi prakticirali zadeve že desetletja.

Da je bilo znanje o tem dostopno peščici izbrancev. Da je okolje tako kakršno je. Naša zgodovina in kultura sta šibki. Ni tradicije.

Še več. Do spolnosti je že v genih naših dedov bil nezdrav in zastrupljen odnos. Nenaraven. Nadgrešen, vse zaradi dvojne verske morale.

Sicer pa sploh ne vem in ne razumem v čem je pravzaprav problem.

S tem ko si objavil vse te vsebine na svojih blogih, si v bistvu ogromno znanja dal ljudem na razpolago.

Pa to je največ, kar lahko kak lev naredi.

Zdaj morajo pa ljudje sami preveriti v teoriji in praksi.

In mogoče za začetek niti ni napačno, da se jim pove, da se počasi in vztrajno daleč pride. In da je nemogoče pričakovati nirvano čez noč.


tak x^x to bi bilo vse od mene, glih nisem neki hudi tantrik alebo taoist

preberem tu pa tam kaj, pa kdo mi kaj pove x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#46 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 19. maj 2007, 01:14

Katero zanima konkretno sex. Pa smo ga malo razširili. :)

:palec:

Življenje je kot reka, nenehno teče.
Največji dar, ki ga lahko damo drugemu človeku je modrost.
Resnica je v tem, da je sreča izbira, ne jedro in ne odločitev.Potrditev lastnega zadovoljstva je vir lastne sreče.

****

"Na svojih potovanjih sem obiskal svetišča in druga romarska mesta. Toda nisem videl bolj blaženega svetišča kot je moje lastno telo."
Savaha
(Budistični tekst)
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#47 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 22. maj 2007, 12:39

Oooo taka kitajsko/japonska kultura me pa zlooo zanima ...
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#48 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 22. maj 2007, 18:30

Drže moči x:)x

#49 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 23. maj 2007, 08:14

Tao Revitalitacije:

dr Stephen T. Chang:

Popolni sistem samozdravljenja : taoistične notranje vaje

Knjiga se dobi v knjižnicah:

1.) Inačica vaje želva

Za manj apetita, stimulacijo pretoka vitalne sile skozi grlo,
spraznitev glave od mentalnega in čustvenega balasta. Umirjanje...

Levo roko se položi na vrat. Zapre oči. Pomakne glavo nazaj.

Pri zaprtih očeh se pogled usmeri proti nebu. Poljubno dolgo zadrži položaj.

Diha se kakor se diha. Pri izvajanju želve lahko izjemoma skozi usta, če ni prehladen zrak. Oz. skozi nos.

Položaj telesa: sedeč ali stoječ.


2.) Inačica vaje žerjal

Za umiritev. Boljšo prebavo in presnovo. Masažo organov v trebušni votlini...

Na vdih s trebuhom. Se pri izdihu narahlo, počasi in postopoma poteguje trebuh noter in navzgor. Počasi, narahlo in postopoma!!!

Prvo spodnji del trebuha, nato ostali trebuh. Od spodaj navzgor.

Položaj telesa je pri izvajanju žerjala poljuben:

leže na hrbtu, desnem boku; sedeč na tleh, stolu; ali stoječ.


3.) Inačica vaje jelen.

Za masažo prostate, bolj gibko in skupaj stisnjeno vagino. Vitaliziranje telesa z življensko silo. Umiritev...

Diha se strebuhom. Počasi, mehko, razvlečeno.

Na počasen in razvlečen izdih se naredi vaja jelen drugi del (druga faza za moške, ženske):

http://www.gape.org/...=1045510362/45:

Drugi fazi sta predstavljeni pod postoma številka:

41 (EvaZh: Reply #41); jelenska vaja za ženske;

47 (EvaZh: Reply #47); jelenska vaja za moške.

EvaZh je v zgornjih reply - jih malce zakomplicirala.

V praksi je skozi urjenje. S časom vse skupaj zelo enostaven. Notranje samodejen gib.

NI tako zakomplicirano. Kakor je napisano.


Jelen, želva, žerjal so tri osnovne vaje po Tao Revitalizacije dr. Stephena T. Changa.

________________________________________________________________________________
__________


Samozdravljenje z zdravilno dihalno vadbo:

K. K. Wu:

Dihanje- pot k zdravju

Knjiga se dobi v knjižnicah. Je primerna za vsakogar. Vaje dihanja, sprostitve, samozdravljenja... pa enostavne in prijetne.

Tao Revitalitacije in Samozdravljenje z zdravilno dihalno vadbo sta sistema vitaliziranja z življensko silo in samozdravljenja.

Taoistična sistema se izvajata v mirovanju.

Izvajanje vaj sprošča. Življensko krepi. Usmeri v življenski optimizem.

Vaje so prijetne za izvajanje. Ko se jih nauči. LP

#50 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 23. maj 2007, 13:09

Mami je bla pred tremi dnevi na enmu seminarju, pa so meli tud enga ki uči Tai Chi Too, pa je bil baje ful dober ;):)
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0