Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vprasanja o Tarot kartah..


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#76 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 16. marec 2011, 16:53

Ojla tukaj sem nova,učim se tudi sama o kartah in upogledih v te.
Rabim prostovoljke/ce ki bi mi dovolili vpogled v življenje in osebnost preko Orso zen tarot kart.
Rabim več različnih ljudi ker imam mojsterski izpit pa prosim sem na voljo če gdo želi vpogled v svojo sedanjost.
Lahko samo dam smernice za prihodnost ne tolmačim prihodnosti.
Vesela bom vsakega vprašanja in sodelovanja v tem preizkusu znanja in mogoče skupaj odpravimo problem če obstaja, tega bi bila najbolj vesela.
Za to preizkušnjo rabim samo vaše pravo ime in rojstni datum.
Dovolite sebi to edinstveno priložnost.
Osho zen tarot je transcendantalna igra zena, je kot ogledalo ali luč na poti osebnega razvoja.

#77 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 20. marec 2011, 07:39

Živjo,
jaz sem čisti začetnik, ampak sem se vrgla v tarot in jih proučujem, berem, gledam, razbiram ... Mislim, imam še kar nekaj težav z interpretacijo, jasno pa, da mečem zase in za svojo ljubljeno osebo in potem poskušam razbrat. Najlažje si razbiram trenutno stanje in moram reči, da se ne morem načuditi, kako karte pokažejo.
Postavljam si konkrtetna vpašanja. Držim se načela, bolj ko je vprašanje natančno, bolj bo točen odgovor. No, tukaj imam pa težave z interpretacijo. Recimo, zdaj sva v nekem tihem obdobju s tem človekom in išečem odgovor, ali se bo to tiho obdobje končalo pozitivno ...
Ponavadi odpiram pet kart za konkretno vprašanje ali sedem kart za razvoj odnosa, osem pa za moje in njegovo stanje o odnosu.
A je to prav?

Danes sem odprla karte, ki si jih nikakor ne morem razložiti. Bi bila res vesela, če bi mi kdo lahko pomagal razložiti.
1. II.keih (jaz)
2. IV palic (on)
3. IX meči
4. Paž kelihov
5. Kolo sreče (kot osrednji problem, če prav razumem)
6. IX diskov
7. Vitez palic



Potem sem odprla samo še eno karto na vprašanje, če bo on sploh še hotel vzpostaviti stik in sem odprla Cesarico.

Evo, res sem čisto zmešana. Ne znam si več razložiti. Cesarica bi lahko pomenila, da se bo vse skupaj zelo počasi odvijalo ali pa celo, da bo ostal samo še razum in ne bo ljubezni. Ali to drži? Ali prav razumem, da ne bo več iskal stika? Hm ... no, ne znam si razložiti. Če mi katera lahko pomaga ...
Hvala iz srca vsem.

Srajca


P.s.
Aja pa še to. Brala sem, da ne smemo prevečkrat spraševati kart istih ali podobnih vprašanj, ker se potem začnejo hecati z nami ... No, kaj to poemni prevečkrat? 3x na dan ali 3x na teden ali celo 3 x na mesec. Izkušeni, prosim za mnenje.


Pozdravljena, pred časom sem tudi sama raziskovala ciganke in niso mi ležale se temu reče, sploh pa si sama ne razlagaj za sebe ker boš nardila situacijo ki se drgače nebi zgodila. Ne sledi temu kaj ti karte pokažejo sledi življenju ki ga sama ostvarjaš( to ti je moj nasvet). Uči se spoznavati karte in ko proučiš karte najdi ljudi ki jih ne poznaš dobro pa poizkusi delati z kartami (brati karte)
ni enostavno se pa sčasoma naučiš.
ČE pa imaš konkretno vprašanje ki te zanima ti naredim upogled v Osho zen Tarot, beri me gor kako postaviti vprašanje. Trenutno polagam majstorski izpit in rabim izkušnje.
Lep pozdrav!

#78 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 20. marec 2011, 07:43

Ojla tukaj sem nova,učim se tudi sama o kartah in upogledih v te.
Rabim prostovoljke/ce ki bi mi dovolili vpogled v življenje in osebnost preko Orso zen tarot kart.
Rabim več različnih ljudi ker imam mojsterski izpit pa prosim sem na voljo če gdo želi vpogled v svojo sedanjost.
Lahko samo dam smernice za prihodnost ne tolmačim prihodnosti.
Vesela bom vsakega vprašanja in sodelovanja v tem preizkusu znanja in mogoče skupaj odpravimo problem če obstaja, tega bi bila najbolj vesela.
Za to preizkušnjo rabim samo vaše pravo ime in rojstni datum.
Dovolite sebi to edinstveno priložnost.
Osho zen tarot je transcendantalna igra zena, je kot ogledalo ali luč na poti osebnega razvoja.


Je Ogledalo in svetilka, življenja na cesti za osebni razvoj.

Osho Zen Tarot je prijatelj, ki ga nisi imel možnosti, spoznati.

Osho zen Tarot pravzaprav nudi številne priložnosti, iz katerih lahko ugotovimo, sedanjost posredstvom
vprašanje - odgovor. Osho zen omogoča da se poistovečujem z energijo osebe, ki zastavi vprašanje v skladu s tem zagotavlja se vpogled v dogajanje znotraj duše (ezoterika).

Osho Zen Tarot je Transcedentni prenos misli je način kako se posvetovati z našo podzavestjo in kako vzpostaviti doseganje višje ravni znanja, o sebi ali vpogled v določeno situacijo in da dobijemo smernice kako problem rešiti.
Osho Zen nudi številne priložnosti, za pravilne odgovore na pravilno zastavljeno vprašanje.
Z vpogledom v zastavljeno vprašanje imamo uvid v našo podzavest ki nam z posredstvom kartic prinese sporočilo.
Njihova naloga ni, davanje odgovorov na vprašanja za bodoče dogodke, ki so nespremenljivi, ker bi to pomenilo, da je celotna usoda zapisana v Tarot. Tega ne zahtevajte od Osho zena, Osho zen je sedanjost zdaj.
Skrivnost jezika simbolov, ki govori skozi Osho zen Tarot nam pomaga najti pravo pot, ukazuje nam na smernice v sedaj življenju, odpre nam možnost ki označuje naše energijske tokove, svetuje kako se najbolje postaviti v neki situaciji, vendar pa vseeno daje možnost, da se odločimo po lastni izbiri.
Z spoštovanjem in ljubeznijo B...

#79 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. marec 2011, 08:25

Kakšnih 10. dni nazaj sem malo poklepetal z neko djevojko in stvar je nanesla tudi na prerokovanje iz kart. Ker se je pač s tem dosti ukvarjala in je kao mal bolj poznala to sceno, mi je bilo kar zanimivo poslušat informacije. Za boljšo razgledanost valjda.x:)x

Govorila je pač mal o svojih izkušnjah, delu po telefonu, srečanju z drugimi ki so se s tem ukvarjal ipd. Njej osebno je lažje delat na daljavo, ker če je človek pred njo se pač ne more dobro skoncentrirat. Pa še človek lahko gleda v oči, z gibi lahko daje kakšne kontra znake, pričakuje kaj več ipd.

Skratka bistvo kart je da se uri intuicija. Dober prerokovalec iz kart bo lahko povedal stvari, ki nimajo veze s tistim kar karta pomeni in kar je na slikci. Tak osebek lahko uporabi bilo kakšne karte in bo učinek podoben. Zato ker so karte samo trigger za določene zadeve. Zato so po mojem mnenju razno razne knjigice kjer piše kaj kakšna karta pomeni koristne za določen čas. Dokler človek res ne izuri svoje intuicije in lahko priča tudi stvari ki res nimajo nobenega pomena s tistim kar piše v knjigicah. Skratka iz slikice dobi samo neko asociacijo na nekaj drugega.

Sem enkrat probal malo za foro pri eni z nekimi angelskimi kartami, pri drugi pa z nekim Crowleyevim tarotom. Sem kar nekaj zadel kar se pomenov tiče. Zlasti pri tarotu ko sem kao potegnil karto katera bo kao predstavljala moj naslednji mesec. Vem da so bile neke palice, mislim da jih je bilo šest al koliko...whatever...V glavnem ko sem čital tisto kar je bilo v knjigici, sem povedal dobesedno pol od tistega kar je tam pisal oz. se je nanašal na tista področja. Sem pač sam sebi malo pridigal pod nadzorom kolegice...xg:Dx

Tista djevojka je pa povedala še neko zanimivo stvar iz svojega lifea...ko je namreč imela kao stranko je povedala dobesedno tako kot se je zgodilo. Fora je bila samo v tem da je povedala stvari, ki so se ji res zgodile ampak v preteklosti. Predpostavljam da se je do sedaj že naučila ločit ali gre za preteklost ali prihodnost. Čeprav pravi da prihodnost je nedorečljiva, ker se lahko vsak trenutek spremeni. Ampak da obstajajo določeni kritični oz. prelomni dogodki, ki pa se jih časovno zelo težko pove natančno. Skratka kot neka večja križišča v katerem človek lahko spremeni svojo miselnost,
čustva, lifestyle.

Na kratko povedano karte so podobno kot kristalna krogla al pa kaj podobnega samo pripomoček skozi katerega se izraža intuicija. Kaj bo kakšen kao prerokovalec povedal je pa čist odvisno ali govori skozi intuitivno zaznavo, na podlagi tistega kar piše v knjigici al pa na podlagi tistega kar imajo nekateri, ki delajo na telefonskih linijah napisano na listu- vsak dan za vsak znak drugače- podobno kot horoskop....

Pa da ne bo kdo mislil, da sem proti kartam...v bistvu so dober pripomoček za razvijanje intuicije preko simbolov oz. slikic na kartah...dobro je tudi vedeti kaj piše v knjigici o pomenu, ampak samo dokler človek tega ne preraste. Potem karte postanejo samo pripomoček oz. trigger (sprožilec)...tako kot v meditacijah ko se recimo usmeri pozornost na svečo, slikco, zvok...in čez nekaj časa pač začne dogajat...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#80 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 21. marec 2011, 08:42

Kakšnih 10. dni nazaj sem malo poklepetal z neko djevojko in stvar je nanesla tudi na prerokovanje iz kart. Ker se je pač s tem dosti ukvarjala in je kao mal bolj poznala to sceno, mi je bilo kar zanimivo poslušat informacije. Za boljšo razgledanost valjda.x:)x

Govorila je pač mal o svojih izkušnjah, delu po telefonu, srečanju z drugimi ki so se s tem ukvarjal ipd. Njej osebno je lažje delat na daljavo, ker če je človek pred njo se pač ne more dobro skoncentrirat. Pa še človek lahko gleda v oči, z gibi lahko daje kakšne kontra znake, pričakuje kaj več ipd.

Skratka bistvo kart je da se uri intuicija. Dober prerokovalec iz kart bo lahko povedal stvari, ki nimajo veze s tistim kar karta pomeni in kar je na slikci. Tak osebek lahko uporabi bilo kakšne karte in bo učinek podoben. Zato ker so karte samo trigger za določene zadeve. Zato so po mojem mnenju razno razne knjigice kjer piše kaj kakšna karta pomeni koristne za določen čas. Dokler človek res ne izuri svoje intuicije in lahko priča tudi stvari ki res nimajo nobenega pomena s tistim kar piše v knjigicah. Skratka iz slikice dobi samo neko asociacijo na nekaj drugega.

Sem enkrat probal malo za foro pri eni z nekimi angelskimi kartami, pri drugi pa z nekim Crowleyevim tarotom. Sem kar nekaj zadel kar se pomenov tiče. Zlasti pri tarotu ko sem kao potegnil karto katera bo kao predstavljala moj naslednji mesec. Vem da so bile neke palice, mislim da jih je bilo šest al koliko...whatever...V glavnem ko sem čital tisto kar je bilo v knjigici, sem povedal dobesedno pol od tistega kar je tam pisal oz. se je nanašal na tista področja. Sem pač sam sebi malo pridigal pod nadzorom kolegice...xg:Dx

Tista djevojka je pa povedala še neko zanimivo stvar iz svojega lifea...ko je namreč imela kao stranko je povedala dobesedno tako kot se je zgodilo. Fora je bila samo v tem da je povedala stvari, ki so se ji res zgodile ampak v preteklosti. Predpostavljam da se je do sedaj že naučila ločit ali gre za preteklost ali prihodnost. Čeprav pravi da prihodnost je nedorečljiva, ker se lahko vsak trenutek spremeni. Ampak da obstajajo določeni kritični oz. prelomni dogodki, ki pa se jih časovno zelo težko pove natančno. Skratka kot neka večja križišča v katerem človek lahko spremeni svojo miselnost,
čustva, lifestyle.

Na kratko povedano karte so podobno kot kristalna krogla al pa kaj podobnega samo pripomoček skozi katerega se izraža intuicija. Kaj bo kakšen kao prerokovalec povedal je pa čist odvisno ali govori skozi intuitivno zaznavo, na podlagi tistega kar piše v knjigici al pa na podlagi tistega kar imajo nekateri, ki delajo na telefonskih linijah napisano na listu- vsak dan za vsak znak drugače- podobno kot horoskop....

Pa da ne bo kdo mislil, da sem proti kartam...v bistvu so dober pripomoček za razvijanje intuicije preko simbolov oz. slikic na kartah...dobro je tudi vedeti kaj piše v knjigici o pomenu, ampak samo dokler človek tega ne preraste. Potem karte postanejo samo pripomoček oz. trigger (sprožilec)...tako kot v meditacijah ko se recimo usmeri pozornost na svečo, slikco, zvok...in čez nekaj časa pač začne dogajat...xokkx




xokkx :palec:

#81 bk80

bk80
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 16. avgust 2011, 18:41

thoth tarot deck(F.Harris)+knjiga Book of Thoth+!korespondence v 777!!-te moras znat znat obvladat... good luck ;)
p.s.:not really best for divination
..pictoriel..
je pa amazing :palec:
Quod est superius est sicut quod est inferius

#82 Kitalpha

Kitalpha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 22. marec 2013, 17:11

dodaten  vir Tarot informacij za iskalce željne znanja



#83 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 5. oktober 2013, 11:04

se vam tudi dogaja, da se vam iz kompleta venomer pojavljajo ene iste karte, drugih pa sploh nikoli ne opazite- kot da jih ni? Trenutno je pri meni npr. obdobje kart ljubimcev, kolesa sreče in kakšne spremljevalne: ali je to moč, vesolje ali pa   katere od prvih treh čaš.  Ljubimca in kolo sreče pa sta obvezna.   ?


Objavljena slika

#84 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. oktober 2013, 11:07

zgleda da rabiš ljubimca laugh.png  laugh.png



#85 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. oktober 2013, 11:21

dimnikar z biciklom  laugh.png



#86 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 6. oktober 2013, 09:13

aha, dimnikar?! Kul! heartpump.gif 

 

medtem ko čakam bom pa mal srkala iz tistih čašic..a tko simpl se to interpretira? Jaz pa misla, da jebogve  kaka znanost. bucktooth1.gif


Objavljena slika

#87 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 6. oktober 2013, 11:32

Tako kot si že sama ugotovila, gre verjetno za obdobje.

Mogoče preveri še, katera sta tvoja življenjski in duhovni simbol.

(ljubimca, mislim da spadata astološko pod domeno dvojčkov.. se pravi odnosi - kakršnikoli, ne samo ljubezenski.

Za kolo sreče pa zdejle nisem šur.

ja verjetno. Ampak ker sem kljub vsemu še vedno skeptik, večni nejeverni Tomaž- me preseneča kako Tarot vendarle deluje. Na nek tak skrivnosten način, ki ga pač ne razumem. So obdobja, ko primem komplet v roke, ga malo pomešam in iz njega dobesedno poskačejo točno ene in iste karte :). Mislm, svašta...sej to vendar ni Twilight Zone...ali pač ;)  Tale ljubimca, ki me zdaj tako lepo obiskujeta (sem malo raziskovala), bi lahko pomenila tudi dva poklica...kar v mojem primeru precej drži. O kakšnih odnosih- takih al drugačnih, se mi trenutno res ne ljubi niti razmišljat- razen, če je tisti dimnikar na poti ;). Potlej se naj pač zgodi božja volja :). Drugač sta moja simbola v obeh primerih Cesar. In hvala. Za vsak namig o skrivnostih Tarota bom še naprej hvaležna- tnx, Strelka


Objavljena slika

#88 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 11. februar 2014, 19:39

Nov star cikel. Spet pa spet. Upam, da sem prav dojela. bucktooth1.gif

 

paceknej271220081713411o.jpg


Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0