Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Demoni v nas


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
155 komentarjev na to temo

#26 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 23. december 2005, 15:03

nagativne misli in posledicno tudi custva :vragec: :vragec: vsi mamo to x:Ix x:px x:px

je treba obvladovat, da ne osnazujemo sami sebe in tudi drugih ... pa planeta ... potem se pa cudimo da dogaja :O:
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#27 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 24. december 2005, 12:42

Negativne misli so posledica zgrešenih umskih kalkulacij. Um je nenatančen, ker ima na voljo končen obseg podatkov. Posledice teh negativnih kalkulacij, ki so večkrat v napetosti z notranjim čutenjem, so usedline, ki nas zavirajo. Temu rečemo demoni. Ker tudi pri tem obstajajo določene zakonitosti, določeni generični skupki negativnosti, so jih v starih časih personificirali in poimenovali. Kabalisti so tokom tisočletij našteli kar čedno vojsko tega. Seveda to niso neke sile izven človeka, temveč so njegov lastni proizvod. Skratka, z lastnimi demoni se mora vsak sam soočiti. V peklu pač sam kričiš! x:o)x
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#28 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 26. december 2005, 19:17

[attachment=9580:attachment]

#29 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 27. december 2005, 10:19

V peklu pač sam kričiš! x:o)x


dobr si to povedal.

Kar si skuhamo, pac moramo sami pojesti ... al kako ze gre x:Ix
x:Dx x:Dx

sam nekaj sem pa razmisljala ... v naravi je vse jin - jang ... se pravi tudi v nas, kolikor mamo pozitivnega mamo tudi negativnega ... se pravi da dejansko se te stvari dogajajo v nas zaradi balansa ... vedno so se in se vedno bodo! ampak najbrz je tko, da to sprejmes in da znas s tem hendlat, se pravi s temi hudicki, da tega ne zanikas in se boris proti temu-zavedanje ... in je samo to razlika med razsvetljenim in nerazsvetljenim?

Kaj pa pomeni, da moras it cez temo da prides v svetlobo?
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#30 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. december 2005, 10:57

Kaj pa pomeni, da moras it cez temo da prides v svetlobo?


Da moraš prehoditi pot materije, da lahko prideš do čiste duhovne sfere.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#31 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 27. december 2005, 12:31

sam nekaj sem pa razmisljala ... v naravi je vse jin - jang ... se pravi tudi v nas, kolikor mamo pozitivnega mamo tudi negativnega ... se pravi da dejansko se te stvari dogajajo v nas zaradi balansa ... vedno so se in se vedno bodo! ampak najbrz je tko, da to sprejmes in da znas s tem hendlat, se pravi s temi hudicki, da tega ne zanikas in se boris proti temu-zavedanje ... in je samo to razlika med razsvetljenim in nerazsvetljenim?

Dejavni vset je polaren. vse v njem je razdeljeno med dva pola. Oba sta potrebna, kajti medsebojna tenzija poganja svet. dejavni svet je dinamični sistem prepletanja štirih gibal, ki se manifestirajo preko dveh obrazov. Tako temu rečemo kabalisti. Večji obraz je makro dogajanje, a majši obraz je mikro dogajanje. Mikro dogajanje se dogaja v nas samih, je naša osebnostna dinamika. V njej sta ideji dobrega in zla samo začasni vrednosti. Vrednostni sistemi niso statični, temveč dinamični. Generične ideje so sicer skupne vsem, vendar niso absolutne. Ni vsaka smrt slaba, niti ni vsako rojstvo dobro.
Jin-jang princip je sistem interpretacije. Kabalisti pravimo, da je dobro vse, kar služi razodevanju Boga. Slabo je pa vse, kar ga zavira. Vendar slabo MORA obstajati. Skozi zaviranje se razodevanje bogati, pridobiva dodatne vrednote in dokazuje svojo moč.
Slabo se je spuščati v borbo z negativnim v sebi. Gre za preoblikovanje, razumevanje in soočenje. Skozi metodo osebnostne rasti spoznavaš lasten pekel in njegovo energijo porabiš za gretje lastnih nebes. Razlika med razsvetljenim in nerazsvetljenim je v tem, da eden ve, drugi pa verjame.

Kaj pa pomeni, da moras it cez temo da prides v svetlobo?

Preprosto pomeni, da moraš prepoznati svojo vlogo v svetu in se soočiti s svojimi notranjimi demoni. To je del samorazvoja. Metoda, katero prakticiram, pozna sedem stopenj, katere karakterizirajo značilne krize. Vsaka kriza je del sistema in če krize ne premagaš, ostaneš tam, kjer si.
Materija je del realnosti. Nima nobenega smisla se z njo boriti, ker borba z materijo pomeni borbo s samim sabo, kar ni produktivno. Strah pred materijo, oz. temo materije so si izmislili strahopetneži, kateri se bojijo prve krize, ki jih čaka na poti razvoja - soočenje z resnico o svoji vlogi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#32 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 27. december 2005, 13:30

vredi ti to razlagas x:)x mi je fajn tvoje brat ceprav mi je vcasih tezko razumljivo, ker mam rada povedano preprosto zame razumljivo ampak se trudim razvozlati kaj mi hoces povedati :vio:
na kabalo se pa prau nic ne spoznam :inocent:, ceprav me je ze nekaj vleklo v to ... vsak izbere pac svojo cesto do cilja x;)x
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#33 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. december 2005, 15:18

Materija je del realnosti. Nima nobenega smisla se z njo boriti, ker borba z materijo pomeni borbo s samim sabo, kar ni produktivno. Strah pred materijo, oz. temo materije so si izmislili strahopetneži, kateri se bojijo prve krize, ki jih čaka na poti razvoja - soočenje z resnico o svoji vlogi.


To verjetno leti name. Sevede je materija del realnosti. Nism omenju borbe, ampak pot, ki jo je treba prehoditi. Niti strahu, strah sam ti povsod vidiš, ko ga stalno omenjaš. In pri materiji - temi ter svetlobi - duhovnem gre za simbolizem. Materija brez svetlobe je vedno temna, to je pač dejstvo, ni treba vsakogar, ki se tega zaveda, obtoževat strahopetnosti.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#34 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. december 2005, 16:10

mi je vcasih tezko razumljivo, ker mam rada povedano preprosto zame razumljivo ampak se trudim razvozlati kaj mi hoces povedati

Poskušam pisati kar se da razumljivo in enostavno. Zaradi tega se tudi izogibam slengovskim in trendovskim izrazom.

Materija brez svetlobe je vedno temna, to je pač dejstvo, ni treba vsakogar, ki se tega zaveda, obtoževat strahopetnosti.

Nič ne leti nate. Govorim splošno.
Materija je samo zgoščena svetloba in nič drugega. To je fizika že pred mnogo leti ugotovila in izmerila. Tema je človekova samovolja, ki izhaja iz napačnih kalkulacij na osnovi omejenih podatkov. Vendar tudi to ni nekaj, kar ni božjega. VSE je božje in od Boga. Ker je Bog vsemogočen, je popoln in zaradi tega je vse del popolnega božjega razodevanja. Niti najkrutejša dejanja niso izven tega.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#35 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. december 2005, 22:07

Materija je samo zgoščena svetloba in nič drugega. To je fizika že pred mnogo leti ugotovila in izmerila. Tema je človekova samovolja, ki izhaja iz napačnih kalkulacij na osnovi omejenih podatkov. Vendar tudi to ni nekaj, kar ni božjega. VSE je božje in od Boga. Ker je Bog vsemogočen, je popoln in zaradi tega je vse del popolnega božjega razodevanja. Niti najkrutejša dejanja niso izven tega.

Tudi tema (materija) je iz svetlobe, jasno. Kot je v osnovi vse iz Boga. Gre samo za to, koliko se od Boga oddalji. In tema svetlobe ne spozna.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#36 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 29. december 2005, 15:29

In tema svetlobe ne spozna.

Tema je nujnost, kajti drugače ne bi imel izkušnje o tem, kaj je svetloba. Ni primerjave. Gnosticizem (Krščanstvo veliko vleče iz tega) v sebi vsebuje veliko past - realnost deli na dva nasprotujoča si pola. Vsa nasprotja so navidezna in služijo dinamiki razodevanja.kako boš vedel, kakšna je noč, če si ves čas na dnevni strani sveta?
Aja, pozabil sem. x:o)x Verniki verjamejo, kar jim drugi rečejo. Zatem o tem preberejo v knjigah... O tem bi lahko zapisal lepo parodijo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#37 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 29. december 2005, 16:11

jaz mam demona v sebi, ki hrepeni po smrti, obenem se je boji. tako pač je, je treba živeti s tem. :vio:

#38 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 29. december 2005, 17:08

:vragec: A me je kdo omenjal ?! x:Dx

Itak, da imamo Demona v sebi...ja no, vsaj zase lahko potrdim, da ga imam ! :vragec: Sam ga usmerjam v pozitivno smer...enostavno nisem negativec, kljub temu ga potrebujem 'Demona', ker živimo v tekšnem svetu, da pač ne morem brez njega ! :vragec:

Ne bi pa več o tem...ker me lahko marsikdo napačno dojame...oz se dobesedno usere ! :vragec: x:Dx x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#39 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 29. december 2005, 17:11

Jaz imam v sebi kar nekaj demonov:
1. obseden s čokolado,
2. s smejanjem,
3. s kreganjem,
4. z mečkanjem,
5. s petjem,
6. s čvekanjem,
7. z dobro hrano,
.....

sej jih je še povhn. Pol pa ni čudn, da vsa zmedena okol hodm, če me tok demonov upravlja. xnckrivx

#40 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 29. december 2005, 17:41

Jaz imam v sebi kar nekaj demonov:
1. obseden s čokolado,
2. s smejanjem,
3. s kreganjem,
4. z mečkanjem,
5. s petjem,
6. s čvekanjem,
7. z dobro hrano,
.....

sej jih je še povhn. Pol pa ni čudn, da vsa zmedena okol hodm, če me tok demonov upravlja. xnckrivx



x:Dx A si jih od mene prekopirala? xDDx xsrcx

???

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#41 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 29. december 2005, 17:42

x:Dx A si jih od mene prekopirala? xDDx xsrcx

???

Neeeeeeeeee. x^x So mi pa zašepetal, da so pr teb tud radi. x;)x

#42 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 29. december 2005, 17:47

Hm... našteti seznam niti niso demoni. :vragec: Kaj ni božji dar, ko snedeš dobro čokolado? Tisti,, ki ne marajo čokolade, niti ne vedo, kaj zamujajo xsrcx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#43 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 29. december 2005, 17:48

Hm... našteti seznam niti niso demoni. :vragec: Kaj ni božji dar, ko snedeš dobro čokolado? Tisti,, ki ne marajo čokolade, niti ne vedo, kaj zamujajo xsrcx

To maš pa prov! :palec:

Pol pa vzmeme nazaj. Nism obsedena. x;)x

#44 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 29. december 2005, 18:45

Hm... našteti seznam niti niso demoni. :vragec: Kaj ni božji dar, ko snedeš dobro čokolado? Tisti,, ki ne marajo čokolade, niti ne vedo, kaj zamujajo xsrcx


:palec: x:Dx x:Dx x:Dx x:px x:px x:px

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#45 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. januar 2016, 10:49

stara tema, mogoče vredna osvežitve..

 

je kdo raziskoval iz kakšne materije je sestavljen demon&vrag ..

njegove šibke točke

njegova poslanstva

njegova delovanja

itd.. ??



#46 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 20. januar 2016, 10:52

dej goldič nehi smetit



#47 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. januar 2016, 10:57

dej goldič nehi smetit

tebe se po soncu prepozna, da si dobre volje biggrin.png

 

a ti imaš demončka v sebi ?



#48 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 20. januar 2016, 11:50

stara tema, mogoče vredna osvežitve..

 

je kdo raziskoval iz kakšne materije je sestavljen demon&vrag ..

njegove šibke točke

njegova poslanstva

njegova delovanja

itd.. ??

 

vem da se hecaš

ker če te prov čutim si človek tega sveta

čistokrvni zemljan :)

ampak vseeno delim prvo to kar so mi povedali, potem pa še svoja prepričanja ... ne eno ne drugo ni dejstvo :)

v glavnem v budistični zgodovini se je demone imenovalo za bijta, ki prihajajo ali iz sveta polbogov ali iz sveta duhov

temačna bitja, ki te lahko zavaja z intenzivno energijo in močno vpliva na tvoje mišljenje, čustvovanje in delovanje

ker nismo pozorni na svoj um se teh energij ne zavedamo

šele z umirjanjem uma in s koncentracijo pridemo v direktno soočenje z njimi

seveda je v budizmu jasno tudi to, da si sam vzrok, če imaš kako tako energijo v svoji avri, nisi neka žrtev, ali kaj podobnega... tvoje misli, beseda in dejanja prinašajo v tvoj svet, tako bogove kot demone :)

in pa po drugi strani to, da je taka "entiteta", če se z njo ukvarjaš in jo sprostiš lahko vir velike moči in energije, ki jo lahko zelo koristno uporabiš

:::::::::::::::::::::::

 

::::::::::::::::::::::

ne znam, ne misliti, ne si predstavljati, da gre za neka zunanja bitja, ki vplivajo na nas

mislim, da so stari pač na ta način doživljali življenje

raje verjamem, da gre za tiste naše lastnosti, ki smo jih potlačili, nesprejeli, nepredelali, 

in za katere rabimo ogromno ene energije, da jih ne doživljamo kot svoje, da jih lahko proiciramo na druge, ali kako drugače skrijemo od sebe

in ko to iz nezavednega privre na plan

zahteva veliko notranjega miru

trpežnosti, notranje trdne volje in občutka za smer

da predelamo

prenesemo

gremo skozi

preobrazimo

se ne pustimo zavest

in postanemo še mal bolj to, kar smo res

in to vedno sprosti veliko energije 

veliko moči

ta proces poleg  miru, trpežnosti, zahteva tudi odprtost za spremembe in pa brezkompromisno resnicoljubje (do sebe, seveda)

:::::::::::::::::::::::::.

iz mojih izkušenj,

ljudje, ki so skozi neko trpko izkušnjo povabljeni v te globoke in skrite, temačne sobane svoje narave

in so sposobni nekako navigirati skozi vse to

in priti celi nazaj

so bolj sočutni

bolj celi

 

zato se mi zdi, da soočanje z lastnimi demoni, šele omogoči človeku biti človek

ljudje, ki vse življenje preživijo na površju, v bistvu ne vedo kaj je biti človek, ne v celoti



#49 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. januar 2016, 11:58

glej, ne hecam se

sama tema je zelo resno zanimiva

in presenečen sem, glede na tvoje opise

če si šla skozi opisano, si v resnici prišla zeloo daleč wink.png

 

včasih ni dovolj samo razdelati pri sebi, saj zna bit demon zelo smotan pri svojih dejanjih

lahko ti naredi veliko nepopravljive škode,

še posebej, ko nekdo zunanji upravlja z njim

( magija brez demonov ne funkcionira ).....

 

si kaj raziskovala tudi v to smer ?



#50 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 20. januar 2016, 12:32

tebe se po soncu prepozna, da si dobre volje biggrin.png

 

a ti imaš demončka v sebi ?

 

seveda ga mam in to unega zlo zlobnega, vsako toliko pride na površje, naredi pizdarijo in pol se skrije nazaj v brlog.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0