Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kateri polozaj v osebnem horoskopu je najmocnejsi?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2002, 01:00

Katerega od polozajev v svojem horoskopu najmocneje cutite/zaznavate?
Je to Sonce, Ascendent ali Luna, ali na vas deluje pravzaprav kaj tretjega?
Kako to opazate pri svojih znancih, prijateljih...?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2002, 01:00

Osebno pripisujem najvecji pomen Ascendentu (saj to je pravzaprav logicno, saj je edini pomemben polozaj, ki temelji tudi na tocnem casu in ne npr. zgolj na mesecnem ali celo letnem obdobju, kot npr. znamenja kitajskega horoskopa).
Ascendent je pokrenitelj - z njim se vse zacne.
Osi his, veliko stevilo pomembnih tock se racuna ravno po polozaju Ascendenta.
Navadno se vsi ti vplivi prepletajo...
Cemu potem pripisemo ravno najvecji vpliv, je odvisno tudi od drugih polozajev (katerim pa se navadno sploh ne pripisuje kaksnega posebnega vpliva oz. jih v osebnem horoskopu ze zaznava manj posameznikov).
Cesto je primer, da pri nekom popolnoma prevlada Sonce, pri drugem pa Ascendent - pri nekaterih pa je najbolj vidna celo Luna (ki pravzaprav najmanj vpliva na clovekovo osebnost - bolj na njegovo custveno zivljenje in dozivljanje dnevnih dogodkov).
Vcasih spet sicer prevladuje Soncno znamenje, v DOLOCENIH trenutkih ali obdobjih pa znamenje Ascendenta.
Obstajajo celo nekaksna "pravila", po katerih naj bi v prvi polovici zivljenja bolj cutili polozaj Sonca, v drugi pa Ascendenta. Nekateri pa npr. trdijo ravno nasprotno.
Mislim, da te plasti pri nekom delujejo bolj zdruzeno kot pri drugih - seveda je tu veliko odvisno tudi od dejanske zdruzljivosti znakov - po sistemu ujemanja glede na polarnost, kvaliteto ali element.
Zato je poleg aspektov (najpomembnejse in najbolj vidne so konjunkcije), ki jih tvori katerikoli od osebnih polozajev, in tega, na katerih tockah/kotih se znajdejo, najpomembnejsa nekaksna "koncna nota" horoskopa - povzetek.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. marec 2002, 01:00

Eh ja, Morem rec, da najbolj obcutim Ascendent. Imam sicer trenutke ko vpliva bolj sonce, in kdaj celo luna, ampak ponavadi je vecina zavestnega in podzavestnega kar naredim pod vplivom Ascendenta.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 7. marec 2002, 01:00

Na to je težko odgovoriti. V bistvu ste že odgovorili.
Mislim pa, če je veliko planetov v konjukciji, pomeni, da se tu zbira največ energije.


E.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Ja.
Res je zelo tezko "eksaktno" odgovoriti na taksno vprasanje
Vsekakor je seveda tezko zaobjeti v nekaksno celoto tako specificne, raznolike in vecplastne vplive.
Naslanjala sem se tako na logicno sklepanje, izkusnje obravnavanih, in seveda - svojih.

Naceli pa ste zanimivo temo o konjunkcijah, kjer se (res) zbira najvec energije, in imam o tem prav posebno - osebno - mnenje in je morda to prav primerna tema za novo "obdelavo".
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Marsa, mislim da bi ti o konjukcijah lahko največ povedala. Štiri osebne planete v konjukciji ni tako zanemarljivo + opozicija transpersonalnih. : ( ) : ))


E.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Res je. ;>))
Ravno zato pa "hranim" za to posebno obdelavo - sem ze hotela zaceti, vendar pa - saj ves - je najpomembneje dobro postaviti vprasanje oz. zastaviti temo...
Tako da brez skrbi - o konjunkcijah se bo tule se veselo zgovarjalo.
Prav tako tudi o trikotnikih in opozicijah... ;>))

Ceprav je pri meni celo morda bolj pomemben od 10-ih konjunkcij in 11-ih trikotnikov (!!) en sam samcat kvadrat, ki ga imam v horoskopu..
Saturn kvadrat Ascendent - odtod moja (presenetljiva?) "zapetost" in togost v nekaterih situacijah ali trenutkih..
Vendar pa konjunkicje in trikotniki seveda popolnoma prevladajo.

Spet je seveda pomembno tudi to, kateri planet tvori najvec aspektov.

Itd.. itd.. itd... :>))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Hm Hm, ko smo ze pri tem imam svojevrsten problem, mam dve osi (Oven-Tehtnica, Bik-Skorpijon), precej zgoscena rec, na eni strani sonce, merkur, venera, na drugi luna,pluton,asc,saturn,mars. Tko da sem ujet mer osebnimi planeti, na eni in malo manj osebnimi na drugi... Kako naj razmisljam v tem primeru?

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2002, 01:00

Pozitivno!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 9. marec 2002, 01:00

Heh want help you got it. hehe, no ja sem ze poskusal ampak mi je slo predobro... x;)x

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2002, 01:00

Najpomembnejse, ce nas nekaj zanima, je pravilno postaviti vprasanje.
Ce natrosimo veliko podatkov, potem pa hocemo esencialni odgovor, lahko suhoparen kup podatkov morebitnega komentatorja odvrne od odgovora oz. od nadaljnjega razpravljanja.

"Slo ti je predobro, razmisljal si prevec pozitivno"?

Preberi si pri FAQ odgovor na vprasanje - ali obstajajo stranski ucinki pozitivnega razmisljanja (ali nekaj podobnega je naslov)...

;>))
M.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. maj 2002, 01:00

zaznam, menim___mislim, da ascendent, pole luna ,šelem nato se izrazi znamenje( ko nastopi agresija, se znamenje vključi v negativnost izraza ?)
asc. te vidi okolje, luna lebdi in je samo pomočnik ascendenta, znamenje tole fokusira, zato koj prikliče venero ali marsa;)

pokowc

#13 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Najbolj logična se mi zdi pokowčeva razlaga + MC

ASC kot zemeljski pričetek.
Mesec: odsev duha- torej duša, to kar smo v svoji intimi. Za Indijce, pa tudi za Rimljane je to izjemno pomembno znamenje. Ali svetlobo požiramo, ukinjamo ali se v njej kopljemo?
MC kot uresničitev poslanstva na planetu- to za kar smo se rodili, naša kulminacija.
Sonce: Duh in ego, vitalnost- naša osnova in naše končno. Slepilo ali razsvetljenje?

Verjetno pa je nato veliko odvisno tudi od samih znamenj in planetov- kaj bo močnejše.

#14 ZDENKA.MA

ZDENKA.MA
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 23. junij 2002, 01:00

Sonce v ribi, Luna v skorpioni, ASC kozorog
MMerkur v ribi, Venera v ribi, Uran in Neptun v levu (tadva mi nekam nagajata), Jupiter v devici, Saturn v strelcu. Potem pa še Sonce v knjunkciji z Merkurjem in Sonce v konjunkciji z Venero, pa Merkur v konjunk. z Venero. Kaj pravite na to? Meni se zdi, da je to prava kombinacija za zmedo v zivljenju, vsaj jaz tako cutim. Ali ?

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. junij 2002, 01:00

... Meni se zdi, da je to prava kombinacija za zmedo v zivljenju, vsaj jaz tako cutim. Ali ? ...
Rad bi komentiral tvojo Navidezno zmedo ;pojdi v gozd,nauči se pogovarjati s tišino, postavljaj si vprašanja ._.
Zmeda je lahko natalna in prikazana tudi v naši natalni horos karti; če že veš, da je prisotna pri tebi, torej delaj na tem,da jo pravilno sortiraš in se vnovčiš v layf za kar bi jo lahko porabila. Menim,da ni zmeda, je le v tvojem dojemanju do nje .


pokowc

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2002, 01:00

Zdenka - zmedeno je zadnje, na kar bi pomislila ob tehle položajih.
Zelo dobro veš, kaj hočeš, si celo nagnjena k oblastnosti, z vsemi silami si prizadevaš doseči svoje cilje, si zelo ambiciozna...
Skratka - tile tvoji položaji meni nikakor ne dajo suma na zmedenost.
Morda pa na nerealne predstave - morda celo nekoliko fanatičnosti..

Sicer pa - Zdenka - naštela si vse položaje, spraševala pa sem v bistvu, katerega najbolj čutiš TI SAMA oz. kaj opažaš pri sebi?

Si morda mislila, da ti bomo mi povedali, kateri naj bi to bil?
In ali mora biti nam verjeten, logičen, smiselen...

Morda pa čuti kdo kaj drugega?
Saturn?
Kiron?
Lilit?

***
Sama poleg ASC čutim namočneje tudi svoja dva kulminantna planeta.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 ZDENKA.MA

ZDENKA.MA
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 24. junij 2002, 01:00

Ni bilo mišljeno, da bi meni kdo razložil vpliv planetov. Sorry,če je bilo tako videti.
Res pa je,da najbolj občutim delovanje Sonca v ribi. Sem namreč res čustveno občutljiva in ranljiva, pa tudi drugim se razdajam z vso
požrtvovalnostjo in celo dušo. Zase pa bolj malo naredim.
Tudi sanjarjenja in bujna domišljija me včasih dajejo.
Vrjetno imam zaradi tega velikokrat občutek zmedenosti.

Nisem pa niti malo ambiciozna, pa si večkrat želim, da bi bila.
Vem pa kaj hočem, ampak velikokrat mi kaj prekriža moje načrte, skoraj prevečkrat in to me velikokrat ustavi, je pa es, da vedno znova tudi nadaljujem, tudi od začetka, če je treba.

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2002, 01:00

Ni bilo videti, kot da bi hotela interpretacijo; gre samo za to, da me je zanimalo, kaj posamezniki pri sebi čutijo najmočneje...
In ne samo, katere položaje imajo - tudi in predvsem, kako jih čutijo in ali jih sploh.

Škoda, ker nisi ambiciozna - čeprav ni nujno, da nisi - očitno to vsakdo malo drugače jemlje - konec koncev sem tudi sama leta mislila, da nisem. Poštekala sem, da sem samo DRUGAČE - ker ima zame uspeh in rast drugačen pomen kot za večino - vendar zdaj vidim, da vsekakor ne more biti drugače, kot da sem na nek svoj način ambiciozna.

Vidiš, ravno zato je najbolj zanimivo, da vsakdo poda kar svoja opažanja pri sebi in o sebi. Praviš namreč, da vseeno nekako najbolj čutiš svoje Sonce v Ribah - kljub močnima Luni in Ascendentu.
Praviloma namreč takšna položaja (oz. bolj kombinacija obeh) Ascendenta in Lune, ki ju imaš ti, dajeta ambicioznost, podjetnost in tudi oblastnost in ljubosumje.

To kaže, kako je vse skupaj individualno (in je treba tako tudi gledati na to), kajti tudi jaz sem Riba in sama ob steliju v Ribah (Sonce, Luna, Merkur in Mars) slednje ne čutim najmočneje, no, vsaj ne v takšni meri, kot bi jo pravzaprav morala.
Sicer seveda imam veliko teh značilnosti, predvsem pa se mi zdi, da sem Riba nekako predvsem v področjih svojih zanimanj in delovanja. Osebnosti pa nimam tako nežne in mehke, se mi zdi - priznam, da sem sama nekoliko nagnjena h komandiranju - kar seveda ni ribja lastnost.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. junij 2002, 01:00

Hm jaz kar cutim saturn, ki ga imam na ASC, ki je tudi midpoint med Marsom, in Plutonom (oba okrog ASC) ki ju tudi mocno cutim, najmanj pa cutim jupiter, venero, uran, lilit, (in ostale eksoticne tocke)

Pri tem moram nekako dodati da programi udarijo povsem mimo, ko mi napisejo da je moj najmocnejsi planet jupiter..

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#20 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 25. junij 2002, 01:00

Mislim, da najbolj občutim KIRONA, ampak sem ga po mojem mnenju že skozi življenjske (pre)izkušnje dokaj ozavestila in se "sprijaznila" z njim.

Sicer pa sem ponosna na svoje sonce v OVNU, moram pa reči, da se ascendent v RAKU in luna v DVOJČKIH nekako prepletajo.
V mladosti oz. v otroških in študentskih letih sta prevladovala predvsem KIRON in RAK, to se je kazalo predvsem v začenjanju novih stvari - 2 koraka nazaj 1 naprej, tako je bilo hudo, da sem v 1. letniku skoraj pustila gimnazijo in šla delat, kljub odličnemu uspehu v osnovni šoli (profesor slovenščine, me je zafrkaval "če sem v reaktivcu", ker sem ravno sedela zaradi steznika - aparata za hrbtenico, všeč mu ni bilo niti to, ker sem bila bolj rdeča v obraz in me je pred sošolci spraševal, če vsako jutro popijem šilček žganega).
Hvala bogu, da sem vztajala (trmasti oven) in potem uspešno zaključila prvi letnik s 4, ostale tri pa s 5. Na faksu ni bilo problemov z začetkom, šlo je super.
Pa tudi PLUTONA in URANA sem že dokaj dobro občutila predvsem pri 26, 27 in 28. letu.

Moram pa reči, da me "privlači" tudi severni lunin vozel v RIBAH.

Sedaj pa dosti bolj čutim LUNO (rada povem kakšen vic - kar prej nikoli nisem in zabavam družbo, ter rada govorim)
in SONCE kot osnovno človekovo esenco, ki se je skozi življenje kazalo predvsm v tem, da nikoli, pa če je bilo še tako hudo, se nisem vdala v usodo, vedno sem imela vero in upanje v sebi, da se bo zame srečno izteklo in še sedaj jo imam, bolj kot kdaj koli.

Elena

Helena


#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. junij 2002, 01:00

Marsa, mislim da bi ti o konjukcijah lahko največ povedala. Štiri osebne planete v konjukciji ni tako zanemarljivo + opozicija transpersonalnih. : ( ) : ))
E.

kajpaje konjukcija? :)
ali retrogard? ...kaj je retrogard?

#22 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 30. junij 2002, 01:00

free`***
konjukcija je tesna povezanost planetov stojiji v orbisu najvec 5 do 6 stopinj oddaljeno
retrograde: najbolj interesanten je pri tem merkur ki se priblizno dvakrat takorekoc nazaj pomika, v resnici se ne a astronomskih razlag kdaj drugic.

Marsa`---
malo nerodno tole vprasanje, kajti vsekozi nemores cutiti ne enega ne drugega planeta, lahko pa vpliv planeta ali planetov ki vladajo
nad celotnem horoskopu odraza v karakterju, zanimanju in znacaju, vendar dvomim da res ker od vas "cuti". Psiholosko ja emocionalno ne!
Sicer pa ce ze razgljabljamo o moc planetov in kateri naj bi to bil, si pa ga izracunamo z vladarji vsakih his in planetov. to je se najbolj sigurno pot da izvemo o najmocnejsem planetu, ki nas vodi vsekozi zivlenje´in je vzrok zakaj se dogodki razvijajo tako in ne drugac.:)
Lp

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. junij 2002, 01:00

Jupi - tole "vprašanje" - temo - sem odprla v prvih dneh delovanja Foruma, ko je bilo odrptih kakih 5 tem, da so lahko tudi sramežljivejši in tisti, ki nimajo toliko znanja, lahko štartali pri sebi.
Nisem spraševala, katerega naj bi čutili oz. katerega se drugim zdi, naj bi ga čutili ali celo ne... Ampak preprosto - kaj smo opazili pri sebi. To je vse. Zakaj raje govorimo drugim, kaj naj čutijo, kot da bi to podali sami zase - sploh, če je takšno vprašanje.

Mislim, da v astrologiji ne obstaja nekakšno pravilo, ki ti ga povejo drugi, kaj naj čutiš sam in česa ne.

Sama tako že vse življenje najbolj čutim ASC - kljub steliju v sončnem znaku. To je to.

In vidiš - ko praviš, naj si ga s programi izračunamo - ja, tako dobimo končne dispozitorje etc..
Mene pa je zanimalo, kaj SAMI najbolj čutimo.

Torej - kaj najbolj čutiš?
Če nič ne izstopa, če čutiš več prepletenih vplivov, navedi pač te.

Nisi povedala npr. zase - kaj pa TI čutiš??

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. junij 2002, 01:00

Ko ravno omenjas programe, udarijo kdaj povsem mimo, to je npr.: zaradi povsem banalnih vzrokov, recimo jaz imam kao najbolj mocen planet za asc in mc, jupiter. (ceprav ga nikoli ne cutim) To pa zato ker ga imam v zelo natacni konjukciji s tretjo hiso, to racunalnik oceni kot pomembno, in bam, napaka.


Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#25 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 30. junij 2002, 01:00

za izracun vladarajev nad vsem hisam nerabis programa ker je prevec enostavno
vsaj za tisti ki se spoznajo nato.
nevem kaj vidva marsa in ell nini cutita in tud nerazumem kako lahko to cutita ???
jaz ne v glavnem ne cutim nic in se vedno menim da se to ne da - morda zaradi prevec rationalnasti vpliva merkurja.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0