Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kateri polozaj v osebnem horoskopu je najmocnejsi?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#426 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 11. januar 2007, 21:55

:palec: lunca..iz tvojih ust v božja ušesa x;)x x:)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#427 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 12. januar 2007, 08:01

:palec: lunca..iz tvojih ust v božja ušesa x;)x x:)x


:palec: Jess, poslano že po faxu, hhahahaaa. :2src:

#428 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 13. januar 2007, 13:56

:palec: Jess, poslano že po faxu, hhahahaaa. :2src:


lunca...fajn si me nasmejala s tole izjavo... x:Dx x:Dx

:palec: Jess xsrcx
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#429 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 5. maj 2013, 16:49

V mojem horoskopu je najmočnejši vpliv, pa še ta ni ne vem kako zelo močan (ker nekateri planeti tvorijo široke trigone) to, da imam večino planetov v zračnih znamenjih. To pomeni, da sem bolj razmišljujoč tip človeka, ne pa toliko akcijski (ognjena znamenja), praktičen/stvaren (zemeljska) oziroma čustven (vodna znamenja). To pomeni, da stalno nekaj berem, komuniciram, pišem, se učim, izobražujem, razmišljam itd. Čeprav je slabost tega položaja lahko ravno to, da za vedno obtičiš v razmišljanju in nikoli ne greš v akcijo in stopiš naprej itd.

 

V knjigi Umetnost astrološkega predvidevanja so zelo lepo opisana gonila, ki jih moramo iskati v karti, da vidimo, kaj človeka žene naprej in motivira ter na splošno dejavniki, ki "določijo človeka" - njegov profil, ter modalnost itd. v katerem elementu so znamenja itd. Pač vse je pomembno.

V eni karti bo najmočnejši vpliv stelji, v drugi T-kvadrat (zelo pomembna je modalnost (kardinalna, fiksna ali spremenljiva)), v tretji veliki trigon (zelo pomembna so tudi znamenja v katerih je trigon) itd. V tretji karti bo gonilo npr. saturnov kvadrat s osebnimi planeti itd. Ti človeka najbolj prizemljijo (moram reči, da jaz tega nimam in da nisem prizemljena, poznam pa ljudi, ki so in imajo te kvadrate). To so tisti ljudje, ki ne smejo delati napak, ker so se naučili, da bodo vsako dokaj drago plačali.... pa tudi bolj ambiciozni so in preudarni, včasih tudi materialistični...



#430 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 6. maj 2013, 14:51

Ah kje pa, da bi se te ustrašili! smile.png

 

Nisem vedela, da si kozorog Asc, sem pa vedela za Sonce, ker si večkrat omenila (ali bila omenjena). Si kombinacija kot moj brat, le da je njegova Luna v tehtnici, kar je tud jeba včasih biggrin.png

Sej ne rečem sem zelo mila ampak, če mi pa kdo stopi na rep pol pa vidi hudiča devil.gif Drugače pa se mi zdi, da je kr neki stvari močnih v mojih karti...od Saturna, Urana, Lune jestera.gif hehe sej pol so pa že skor vsi planetki icon1_biggrin.gif Ma ja no te trije pa najbolj rukajo.

Fajn tale tvoj bratec icon1_biggrin.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#431 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:05

Sej ne rečem sem zelo mila ampak, če mi pa kdo stopi na rep pol pa vidi hudiča devil.gif

 

Nikol mi ne bo sicer čist jasno kako je nekdo lahko mil, hkrati pa pr taprvi najmanjši sapici poseka, razbije, uniči vse okoli sebe.......

 

A oki, bom rajš modro tiho in se delu da je pač to normalno stanje in da sigurno jst določenih stvari nikol ne bom razumel......huh.png



#432 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 7. maj 2013, 09:38

V mojem horoskopu je najmočnejši vpliv, pa še ta ni ne vem kako zelo močan (ker nekateri planeti tvorijo široke trigone) to, da imam večino planetov v zračnih znamenjih. To pomeni, da sem bolj razmišljujoč tip človeka, ne pa toliko akcijski (ognjena znamenja), praktičen/stvaren (zemeljska) oziroma čustven (vodna znamenja). To pomeni, da stalno nekaj berem, komuniciram, pišem, se učim, izobražujem, razmišljam itd. Čeprav je slabost tega položaja lahko ravno to, da za vedno obtičiš v razmišljanju in nikoli ne greš v akcijo in stopiš naprej itd.

 

V knjigi Umetnost astrološkega predvidevanja so zelo lepo opisana gonila, ki jih moramo iskati v karti, da vidimo, kaj človeka žene naprej in motivira ter na splošno dejavniki, ki "določijo človeka" - njegov profil, ter modalnost itd. v katerem elementu so znamenja itd. Pač vse je pomembno.

V eni karti bo najmočnejši vpliv stelji, v drugi T-kvadrat (zelo pomembna je modalnost (kardinalna, fiksna ali spremenljiva)), v tretji veliki trigon (zelo pomembna so tudi znamenja v katerih je trigon) itd. V tretji karti bo gonilo npr. saturnov kvadrat s osebnimi planeti itd. Ti človeka najbolj prizemljijo (moram reči, da jaz tega nimam in da nisem prizemljena, poznam pa ljudi, ki so in imajo te kvadrate). To so tisti ljudje, ki ne smejo delati napak, ker so se naučili, da bodo vsako dokaj drago plačali.... pa tudi bolj ambiciozni so in preudarni, včasih tudi materialistični...

 

Zanimivo, super OK-thumb.gif . Predvidevam pa, da temeljni poudarki niso samo gonilo, lahko so blokade, zavore (no, na nek način sicer tudi ženejo naprej). 

 

Tudi kotni planeti v medsebojnem aspektu lahko po moje predstavljajo močan poudarek. V moji karti je zelo veliko posebnosti, se mi pa še najbolj zdi, da sta kotna Uran in Luna v kvadratu (no, tudi del Velikega križa) po simboliki najbližje temu, kar me določa, opredeljuje. In ni ravno fajn.



#433 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 7. maj 2013, 12:18

 V moji karti je zelo veliko posebnosti, se mi pa še najbolj zdi, da sta kotna Uran in Luna v kvadratu (no, tudi del Velikega križa) po simboliki najbližje temu, kar me določa, opredeljuje. In ni ravno fajn.

 

Če smem sam to pripomnit, da osebno ne mislim, da je Uran pr tebi tko važen, da tolk vpliva kolkr ti misliš. Čeprav je res močan in ma vpliv nekje drugje. Za Uran velja pravilo, da povsod kjer se nahaja poskuša narest neki neobičajnega.

In zdej se sprašujem, kaj bi lahko tolk neobičajnega pr tebi na tistem področju sploh lahko bilo. scratchchin.gif

 

Kvadrat med omenjenima ti pa daja tut velik intelektualni potencial, tk da ni vse tko črnogledo.



#434 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 7. maj 2013, 13:44

Nikol mi ne bo sicer čist jasno kako je nekdo lahko mil, hkrati pa pr taprvi najmanjši sapici poseka, razbije, uniči vse okoli sebe.......

 

A oki, bom rajš modro tiho in se delu da je pač to normalno stanje in da sigurno jst določenih stvari nikol ne bom razumel......huh.png

 

Odvisno kako kdo dojema stvari...za nekatere so sapice za druge pa kaj drugega...

Včasih pač vsega ne moremo razumet, lahko se naučimo samo slišat in sprejet pa je to dovolj...


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#435 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 7. maj 2013, 13:51

Zanimivo, super OK-thumb.gif . Predvidevam pa, da temeljni poudarki niso samo gonilo, lahko so blokade, zavore (no, na nek način sicer tudi ženejo naprej). 

 

Tudi kotni planeti v medsebojnem aspektu lahko po moje predstavljajo močan poudarek. V moji karti je zelo veliko posebnosti, se mi pa še najbolj zdi, da sta kotna Uran in Luna v kvadratu (no, tudi del Velikega križa) po simboliki najbližje temu, kar me določa, opredeljuje. In ni ravno fajn.

 

Ja kotni planeti so zelo močni vendar med najmočnejšimi vplivi so tudi tisti planeti, ki imajo najmanjši orbis. Sama prav tako najbolj čutim Urana in Luno, ki sta v kotni hiši in v opoziciji (orbis 1 stopinja).


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#436 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 9. maj 2013, 04:29

Ja kotni planeti so zelo močni vendar med najmočnejšimi vplivi so tudi tisti planeti, ki imajo najmanjši orbis. Sama prav tako najbolj čutim Urana in Luno, ki sta v kotni hiši in v opoziciji (orbis 1 stopinja).

 

Ja, imam tudi nekaj takih z zelo majhnih orbisom, vendar sta tudi kotna Luna in Uran v aspektu v orbisu manj kot 1 stopinja. sta torej precej močna (pa tudi sicer precej aspektirana in del konfiguracije). Ta aspekt ustvarja čustveno napetost, ranljivost, spremembe razpoloženja, skratka pomanjkanje čustvene harmonije, lahko tudi občasne izbruhe. Tu je tudi potreba po osvobajanju iz pogojenosti in bremen preteklosti. Borbe za spremembo identitete. Globok nemir.  Razpetost med vplivi preteklosti in negotovo prihodnostjo, zato je težko živeti v sedanjosti. 

 

Če je več močnih poudarkov v karti, je najbrž vprašanje, kako gledaš, ampak ponavadi se najbrž dopolnjujejo, vsaj pri meni se zdi tako.  Kakšna konfiguracija, pa še stelij, kakšen poudarjen planet.

 

 

Omar, o moči aspekta govorim, ne o Uranu. Sicer je Luna v moji karti močnejša kot Uran. Zakaj zdaj tema o neobičajnosti?


 

Če smem sam to pripomnit, da osebno ne mislim, da je Uran pr tebi tko važen, da tolk vpliva kolkr ti misliš. Čeprav je res močan in ma vpliv nekje drugje. Za Uran velja pravilo, da povsod kjer se nahaja poskuša narest neki neobičajnega.

In zdej se sprašujem, kaj bi lahko tolk neobičajnega pr tebi na tistem področju sploh lahko bilo. scratchchin.gif

 

Kvadrat med omenjenima ti pa daja tut velik intelektualni potencial, tk da ni vse tko črnogledo.



#437 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 15. maj 2013, 14:22

Ja, imam tudi nekaj takih z zelo majhnih orbisom, vendar sta tudi kotna Luna in Uran v aspektu v orbisu manj kot 1 stopinja. sta torej precej močna (pa tudi sicer precej aspektirana in del konfiguracije). Ta aspekt ustvarja čustveno napetost, ranljivost, spremembe razpoloženja, skratka pomanjkanje čustvene harmonije, lahko tudi občasne izbruhe. Tu je tudi potreba po osvobajanju iz pogojenosti in bremen preteklosti. Borbe za spremembo identitete. Globok nemir.  Razpetost med vplivi preteklosti in negotovo prihodnostjo, zato je težko živeti v sedanjosti. 

 

Če je več močnih poudarkov v karti, je najbrž vprašanje, kako gledaš, ampak ponavadi se najbrž dopolnjujejo, vsaj pri meni se zdi tako.  Kakšna konfiguracija, pa še stelij, kakšen poudarjen planet.

 

 

Omar, o moči aspekta govorim, ne o Uranu. Sicer je Luna v moji karti močnejša kot Uran. Zakaj zdaj tema o neobičajnosti?


 

 

Po opisanem imaš podobno moji karti in tudi zelo aspektirano, ker je dejansko Luna v aspektu z vsemi planeti...Uran je pa v steliju...je zelo močna potreba po osvobajanju...sploh vseh vzorcev, ki sem jih dobila v otroštvu...sicer si pa vse zelo dobro opisala...se v celoti strinjam z napisanim pa se najraje ne bi sam kaj čmo, če je res wink.png

 

Ja enkrat je nekaj bolj vidno drugič nekaj drugega...smo vsi pisana paleta čustev in vsega ostalega....ylflower.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#438 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 21. junij 2013, 09:56

O vplivu tranzitov, progresij in povratkov je tako, da se meni Jupitrov povratek nikjer, ampak res čisto nikjer ne pozna, to pa zato, ker imam vrinjeno tako znamenje kot planet! To je skoraj tako, kot bi bil brez Jupitra.
Npr. v času Jupitrovega povratka ne grem niti na morje (potovanje), kaj šele nazaj v šolo, čeprav je v 9. hiši. Razlog je v družbi (Jupiter je najbolj družaben) in denarju,.... 

Seveda pa nasprotno vidim pri drugih koliko jim dogaja v času dobrega Jupitrovega tranzita, pa niti ni treba, da je Jupitrov povratek.



#439 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 21. junij 2013, 12:53

V bistvu sem si poiskala strokovno pomoč, samo nekih rezultatov še ni (al pa jih ne opazim), ker naj bi šlo za dalj časa trajajoč proces....  Zdaj sem že kot Američankabiggrin.png

Vkleščenega imam Jupitra na Betelguese in Neptuna. Dispozitor Saturna na Regulusu je Sonce.  Mogoče bom še kaj dosegla potem, čez 100 let bom mogoče celo slavna :)



#440 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 21. junij 2013, 14:04

Verjetno tisti, ki ga aktivirajo tranziti, progresije in povratki. Se pravi vse in to ves čas. Heh, nič novega.

Včasih me moti, da sploh kaj vem o astrologiji. Da me je v nekem času intenzivno zanimala. Ker sem zdaj kontaminirana. In si ne morem kaj, da se ne bi ukvarjala z natalno konjunkcijo sonca in marsa, neptunom na ascendent. ker se mi zdi da to najbolje opisuje to o cemer zdaj, o sebi, razmišljam. Če pa ne bi o tem nič vedela, bi mogoče bolj aktivno in samo tehnično se lotila stvari. Bi se hitreje premikalo življenje. Tko pa samo tuhtam...

 

Uh, to ni nič kaj pohvalno za astrologijo. Mogoče se iz teh razlogov nočem poglabljati v kakšne tranzite, progresije, solarce, sinastrije, itd. Tudi sama preveč tuhtam.

 

Pri meni je pa najnatančnejši aspekt s planetom, ki je v vkleščenem znamenju. 



#441 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 21. junij 2013, 19:14

Sej jest nočem slave, samo tak horoskop imam. Jest sem bolj "slave".






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0