Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prosena kaša


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
53 komentarjev na to temo

#26 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 4. januar 2008, 16:05

Bog daj dober den fsen fkueper!
Pa srečno novo leto seveda tuedi!

Torej, jaz perem proso predvsem zaradi tega, ker s tem proso zgubi rahlo neprijetno grenkast priokus.
Cookie, tukaj pa še en recept kako se prepričati, da je proso res koristno temeljito oprati.

Imeti moraš:
eno renglo, pa eno kihačo. (če ne veš kaj to je, si pomagaj pač z eno kozico in kuhalnico)
V kozico daš terej proso. Za približno dvakrat više kot sega zgornji rob prosa doliješ vroče vode. Zdaj temeljitio premešaš vse skupaj s kuhalnico. Za trenutek postoj in opazuj kakšna je voda s polno rjavo sive usedline, če odmislimo "milne mehurčke". Najpozneje zdaj ti bo verjetno jasno, zakaj nekateri ljudje pač proso pred uporabo zmeraj operemo.

Dober tek!

#27 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 5. januar 2008, 09:44

v prihodnjih dneh bom naredila iz nje kisli puding s posušenimi brusnicami ... upam, da bo dober x:px


Uf xhypnox
Me povabiš?
xhypnox

#28 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 5. januar 2008, 10:04

Uf xhypnox
Me povabiš?
xhypnox

počakaj, da vidim, če bo uspel x:o)x ... potem pa lahko x;)x
če bo ok ... napišem recept x^x

#29 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 5. januar 2008, 11:35

počakaj, da vidim, če bo uspel x:o)x ... potem pa lahko x;)x
če bo ok ... napišem recept x^x


Kako pa ti to razmišljaš
?????????????????
Seveda bo uspelo.
Zagotovo

#30 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 8. januar 2008, 17:08

počakaj, da vidim, če bo uspel x:o)x ... potem pa lahko x;)x
če bo ok ... napišem recept x^x

Jeti, njami, jaz bi tudi x:o)x ... prideva z Muro skupaj x;)x
Recept pa obvezno x:px

Mojca

#31 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. januar 2008, 09:03

Cookie, ne saponini niso strupeni, lahko pa ti povzrocajo tezave, saj gre v bistvu za milnico... ce poznas varianto z pralnimi oreski, le ti delujejo na isti bazi - milnica xDDx ...

ce namocis proso, je v redu, ker se saponini izluzijo...
ce sem kaj pozabila, pa bi me morala Mura in Zepo popravit x:o)x ...

Mojca

ajaj, seveda, zato me pol zmer zgaga peče, k požrem kilo mlečne kaše s prosom :vragec: jebela cesta, kok sm zabita xrolleyesx to bi pa res lahk sklepala x:o)x (saponini...-) milnica)

Bog daj dober den fsen fkueper!
Pa srečno novo leto seveda tuedi!

Torej, jaz perem proso predvsem zaradi tega, ker s tem proso zgubi rahlo neprijetno grenkast priokus.
Cookie, tukaj pa še en recept kako se prepričati, da je proso res koristno temeljito oprati.

Imeti moraš:
eno renglo, pa eno kihačo. (če ne veš kaj to je, si pomagaj pač z eno kozico in kuhalnico)
V kozico daš terej proso. Za približno dvakrat više kot sega zgornji rob prosa doliješ vroče vode. Zdaj temeljitio premešaš vse skupaj s kuhalnico. Za trenutek postoj in opazuj kakšna je voda s polno rjavo sive usedline, če odmislimo "milne mehurčke". Najpozneje zdaj ti bo verjetno jasno, zakaj nekateri ljudje pač proso pred uporabo zmeraj operemo.

Dober tek!

hej, jst sm zagovornik, da vsaj pol kile dobre stare svinjarije (ne junk ipd.) na leto člowk mora požret, da si okrepi imun.sistem. Je treba pol manj antibiotikov hamat xcivx

*********
dobr pol, ste tečni s tem pranjem prosa :vragec: x;)x ga bom pač še jst prala, me vsaj zgaga pol ne bo več pekla x^x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#32 enapačtaka

enapačtaka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 392

Objavljeno: 9. januar 2008, 11:36

Jaz pred kuhanjem kašo oprem, ne perem je pa, ko jo uporabljam za zgoščevanje jedi, ker jo tik pred uporabo zmeljem.

Bolj kot umazanija je pri teh rečeh verjetno problem prisotnost ostankov snovi s katerimi čistijo in deratizirajo skladišča.

Še večji problem je uživanje surovih oreščkov, velikokrat se sprašujem, kako skladiščijo le te...včasih izgledajo celo obglodani :sori:

Dr. Dolittle je fantazijski lik.


#33 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. januar 2008, 09:58

Zakaj sojino naj ne bi bilo primerno?
"Puding ali desert iz prosene kase
Puding ali desert iz prosene kaše. Osnovni recept za kuhanje prosa. ... Kuhanemu prosu, dodaj sojino mleko, vaniljo ter sladkor, ter vse skupaj še toplo ...
kid.kibla.org/~gverila/vegansvet/recepti/proso_puding.htm"
! Link za stran žal NE dela. Dal sem ga za informacijo.
Mimogrede:
V liter sojinega mleka drugače daš par žlic jogurta.
V naslednjih 36 urah imaš zelo okusen jogurt.
Kateri paše na proseni kaši, kuhani na vodi (1 del kaše, 3 - 3.5 delov vode, sol).
Mleko - vir holesterola drugače pušča sluz na notranjih organih, ko se ga neha uživat (in se bolj ph uravnoteženo hrani) ponavadi izgine beli in rumeni tok, ciste na jajčnikih, ... Angine, prehladi (kazein, sluz)...
Pripravimo sojino mleko in sir (tofu):
http://www.druzina.s...CD?OpenDocument
"Iz sojinega mleka pripravljamo tudi sojin jogurt. Litru sojinega mleka dodamo pol skodele kulture (npr. običajnega jogurta). Nato ga segrejemo na 37 stopinj in vlijemo v posodice za jogurt. Postavimo jih na toplo (polica nad vgradnim hladilnikom, aparat za pripravo jogurta) za 4 ure oziroma dokler ne dobimo ustrezne gostote. A ne smemo pričakovati, da bo jogurt enako gost kot tisti iz kravjega mleka. Ohladimo ga v hladilniku, kjer bo ostal svež do 5 dni."
! Drugič dodamo pol skodelice jogurtove kulture homemade iz sojinega mleka.
Se tako znebimo holesterola v kravjem, ... mleku.

#34 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. januar 2008, 12:24

Sojin jogurt je cool (zmerna količina - kdaj pa kdaj). Zame.
Nima holesterola, škodljivih maščob. Ne maši ožilja.
Urogenitalni organi, pljuča, ledvica, jetra... so hvaležni. )

#35 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 16. januar 2008, 18:50

Tukaj je sicer tema o prosu in ne o soji.
Samo kam pa čem to napisat, če ne zdaj pač sem...
Sojine beljakovine so izreno težko prebavljive in za človekovo prehrano neprimerne.
Poleg tega pa je bilo pred časom objavljeno, da je vsa soja, ki jo je moč kupiti pri nas, tudi taka, ki jo dobimo z oznako "bio", gensko manipulirana.

#36 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. januar 2008, 19:16

Govor je o proseni kaši, preliti s sojinim jogurtom. Ali sojinim mlekom.
Kislem pudingu iz prosene kaše, iz sojinega jogurta... )
Treba malo pogledat poste nazaj, kateri se navezujejo na sojin jogurt,
sojino mleko, v kombinaciji s proseno kašo.. )

#37 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 16. januar 2008, 19:43

Govor je o proseni kaši, preliti s sojinim jogurtom. Ali sojinim mlekom.
Kislem pudingu iz prosene kaše, iz sojinega jogurta... )
Treba malo pogledat poste nazaj, kateri se navezujejo na sojin jogurt
v kombinaciji s proseno kašo.. )


Tantra ... zabremzi ... moj kisli pudig ... no , saj ni moja "pogruntavščina" ... ala, zdravilni jogurt, ni narejen iz sojinega mleka x!x ... sem se držala osnovnrga recepta xcivx .... če komu recept ne ustreza ... naj si ga priredi svojim potrebam ... s sojin mlekom ... koko zdravilen je po tem, jaz ne vem ... vprašajte Ivana Maršiča ! ... morda vam bo on podal zadovoljiv odgovor xcivx

#38 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 16. januar 2008, 20:14

Tukaj je sicer tema o prosu in ne o soji.
Samo kam pa čem to napisat, če ne zdaj pač sem...
Sojine beljakovine so izreno težko prebavljive in za človekovo prehrano neprimerne.
Poleg tega pa je bilo pred časom objavljeno, da je vsa soja, ki jo je moč kupiti pri nas, tudi taka, ki jo dobimo z oznako "bio", gensko manipulirana.

Juhu Mura, sojine beljakovine v jogurtu so fermentirane oz. predelane in kot taksne ne bi smele biti tezko prebavljive.Sicer je tudi kravje mleko za telicke in tezko prebavljivo, z predelanim pa ni problema, ker je fermentirano in za prebavo ni potrebnih toliko encimov oz. laktaze.Verjetno pa je drugace s sojo kot tako in sojinim mlekom...
kar pa se tice soje, ki naj bi bila GSO, pa bi jaz kar verjela :ermm:... pa se pretiravat ne gre z njo, vsaj ne moski, ker zaradi fitoestrogenov lahko pride do kaksnih ucinkov na mosko telo :inocent: ....

uzivajte,

MOjca

#39 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. januar 2008, 20:22

Tantra ... zabremzi ... moj kisli pudig ... no , saj ni moja "pogruntavščina" ... ala, zdravilni jogurt, ni narejen iz sojinega mleka x!x ... sem se držala osnovnrga recepta xcivx .... če komu recept ne ustreza ... naj si ga priredi svojim potrebam ... s sojin mlekom ... koko zdravilen je po tem, jaz ne vem ... vprašajte Ivana Maršiča ! ... morda vam bo on podal zadovoljiv odgovor xcivx

Iz "tvojga" kislega pudinga sem podal
makrobiotično ph presnovno bolj zdravo alternativo brez holesterola mlečnega.
Vsak naj se odloči - izbere sam. )
Mleko - Maršič: Še brez odgovora do zdajle:
http://www.marsic-sp...php?p=4991#4991
Mleko... - ! iz dne 22. december 2005
http://www.klubnarav.......4&Itemid=43

#40 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 18. januar 2008, 00:10

Mura x:)x ... si našel višje zgoraj recept za kisli puding iz prosa x:px


1. podpis pod tvojimi posti o idealnem možu je :palec:
2. Recept sem našel in ga bom ob prvi priliki preizkusil
3. Kaj pa je s tvojim obljubljenim povabilom?

#41 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 18. januar 2008, 08:30

ma ejjjjj, od nečesa mora človk crknit xrolleyesx
pa če je to glih zarad soje...al pa mleka :vragec: prov vseen qrtz :o|o:

sam Jeti, si me "zrajcala" s tem ksl.pudingom, grem prou brat un link kako se ga naredi.
Pa proso morm še oprat :ermm: če ne, mi bo Mura glavo odtrgal x:o)x ...mah, sej ma M.prou :V:
kok to mene jezi, da ma kdaj celo kdo drug prou x:Dx x:px x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#42 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 18. januar 2008, 08:39

ma ejjjjj, od nečesa mora človk crknit xrolleyesx
pa če je to glih zarad soje...al pa mleka :vragec: prov vseen qrtz :o|o:

sam Jeti, si me "zrajcala" s tem ksl.pudingom, grem prou brat un link kako se ga naredi.
Pa proso morm še oprat :ermm: če ne, mi bo Mura glavo odtrgal x:o)x ...mah, sej ma M.prou :V:
kok to mene jezi, da ma kdaj celo kdo drug prou x:Dx x:px x;)x

Cooki xDDx ... sem se nasmejala tvojemu postu :palec:

jaz, ce ze moram umret, zelim umret kvalitetno x:px

glede prosa pa ne bo nic hudega tudi, ce ga ne operes x;)x ... umrla gvisno ne bos od tega xDDx


soncka,

Mojca

#43 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 18. januar 2008, 08:48

evo, zdele sem dejansko prebrala, kako se to čudo pripravi: morm rečt, da me moti, da se za pripravo uporablja kr navaden puding: pa ta je ja poln svegaisvašta od Ejev dalje. In ta naj bi biu boljši :eek:
ajde, ne rečem tist s kosmiči in suhim sadjem, sam industrijski puding xrolleyesx tkole za moj pogled zgubi tale Maršič alkajježe vso kredibilnost.

po drug strani pa...kdo sem, da bom sodila :o|o:

hejjj, Tipka xsrcx
mi zgaga dela (spet) zgago; zdej zarad limone :o|o: Neky sm prehlajena in se nacejam z bezgovim čajem+limona+med=bad kombinejšn (me je že včer začela zgaga pečt). Pišuka, dans sm zajtrkovala pest tablet: alge, probiotiki, Lekadol no pa še noževo konico divjega kostanja (ne sprašuj xrolleyesx ) pa galoooona čaja (brez limone) pol pa še en Rupurut.

Mah, sej vem, zakaj sm prehlajena in zakaj me zgaga peče: ne morm neky prebavt (ravnanje tuky v službi, obnašanje določenih osebkov) in bi kr vse razbila :vragec:
sam iz vljudnosti morm še mal počakat x:o)x

aja, tole z zgago pišem zarad tega, k zdele proso odpade za neky časa. Ej, sej ga lah pa mal operem :wOOt:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#44 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 21. januar 2008, 08:45

evo, zdele sem dejansko prebrala, kako se to čudo pripravi: morm rečt, da me moti, da se za pripravo uporablja kr navaden puding: pa ta je ja poln svegaisvašta od Ejev dalje. In ta naj bi biu boljši :eek:
ajde, ne rečem tist s kosmiči in suhim sadjem, sam industrijski puding xrolleyesx tkole za moj pogled zgubi tale Maršič alkajježe vso kredibilnost.

po drug strani pa...kdo sem, da bom sodila :o|o:

hejjj, Tipka xsrcx
mi zgaga dela (spet) zgago; zdej zarad limone :o|o: Neky sm prehlajena in se nacejam z bezgovim čajem+limona+med=bad kombinejšn (me je že včer začela zgaga pečt). Pišuka, dans sm zajtrkovala pest tablet: alge, probiotiki, Lekadol no pa še noževo konico divjega kostanja (ne sprašuj xrolleyesx ) pa galoooona čaja (brez limone) pol pa še en Rupurut.

Mah, sej vem, zakaj sm prehlajena in zakaj me zgaga peče: ne morm neky prebavt (ravnanje tuky v službi, obnašanje določenih osebkov) in bi kr vse razbila :vragec:
sam iz vljudnosti morm še mal počakat x:o)x

aja, tole z zgago pišem zarad tega, k zdele proso odpade za neky časa. Ej, sej ga lah pa mal operem :wOOt:

juhu Cookič,
ej probaj cajcek brez meda, ne bi smel biti zgaga xDDx .... verjetno te zaradi sladkega pece :inocent: ... je pa lahko vsekakor tudi psihosomatskega izvora ( beri: vsakemu povej svoje :att: )...
drugace pa probaj ajdovo kaso, ta dela proti prehladu, ker je mocno jang x;)x

ej, me firbec matra, kako si pridobila kostanj...a si ga sama pripravila ali si ga kupila v tujini ?
naj ti prehlad " odnese " vse, cesar ne maras x:px
Mojca

#45 laskozvita

laskozvita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 21. januar 2008, 17:52

Meni prosena kaša ni odgovarjala in sem šla raziskovat in ugotavljat zakaj prosena kaša pomaga. No na med ameriškimi raziskavami piše da proso vsebuje SILICIJ v taki obliki, da ga naše telo lahko hitro obsorbira in to je največja prednost. 'Posledica' so trši nohti, več las in hitrejša rast ter bolj čvrsta koža.

No sama sem si nabavla Silicij v gelu in po 3 tedenski uporabi začela opažat prve učinke ;) Tako da za vse tiste ki niso navdušeni nad proseno kašo obstaja tudi da možnost ! :palec: :palec:

#46 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. januar 2008, 11:37

Povej, kako si si jo pripravila?
Pa bomo kako rekli. )

#47 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. januar 2008, 09:12

juhu Cookič,
ej probaj cajcek brez meda, ne bi smel biti zgaga xDDx .... verjetno te zaradi sladkega pece :inocent: ... je pa lahko vsekakor tudi psihosomatskega izvora ( beri: vsakemu povej svoje :att: )...
drugace pa probaj ajdovo kaso, ta dela proti prehladu, ker je mocno jang x;)x

ej, me firbec matra, kako si pridobila kostanj...a si ga sama pripravila ali si ga kupila v tujini ?
naj ti prehlad " odnese " vse, cesar ne maras x:px
Mojca

xDDx hej, med men NE dela problemov, ker ga tut drgač jem po žlicah. Problem je sam limona; kadarkoli jo jem/pijem/uporabljam njen sok (ne glede na to, kok soka uporabim, me ZMER neky v želodcu peče (pa naj še kdo reče, da je limona bazična, :vragec: v mojmu želodcu je kisla in to zeeelo!)
no, zlajala sem se tut, na ene se še morm :inocent: , ajdova kaša :2src: ta je pa zakon :palec:

aja, kostanj;
tuky pr nas je nasajenih pred blokom par divjih kostanjev; natančneje trije. In vsako jesen tekmujem s tukajnšnjimi penzijonerji (pa še vrtić mali je zrawn :vragec: ) za divje kostanjčke. Ampka letos sm jih vse zaje.b.ala, k sm že navsezgodi zjutri, k sm Pesjanko šetkala, vse pobrala x8Dx (glih en močan dež je biu prejšnji večer, tko da je vsa roba po tleh popadala). Me je zjezil to, k prejšni dve leti ni na tleh ostal niti en sam samcat kostanjček, pa ga pol tut jst nism pustila, k drgač jst zmer pustim še za druge (ne glede kaj nabiram; ne morš vsega kr izropat, pobrat, populit, počistit do daske, ni etično, ..no točno to sm pa jst letos naredila; vse sm pobrala :vragec:
anyway, maš divje kostanjčke - brez zelenorjavebodičaste lupine(če so večji so boljši, k je manj dela). Zdej jih pa lepo olupiš (tp, da z ostrim nožem olupiš preč uno mehko rjavo kožico. Ostane en tak rumenkastobelo meso. Tega lepo naseckaš do finoče. Posušiš v pečici dokler ni suho-suho. Sedaj te drobčke v možnarčku zmelješ do prahu. Jemlješ po "noževih konicah"-tp MALO! aja, to jst jem zarad oslabljenih žil (vseh po spisku). Divji kostanj ima notr eno tako fajno zadevo, ki se vgrajuje v krvne žile in jih jača v smislu prožnosti (po domače, da ne fašeš krčnih žil oz, vsaj ne tok hitro, jst mam žile v qrtzu-že familiarno),
Pol je tale kostanjček super za boleče grlo (vneto, pekoče). Tale prah s prstom naneseš čimgloblje v grlo (in probaš čim dalj ta prah zadržat v grlu/ustih-pozor, okus je ogaba in morš bit res ful bolan da kej tazga zdržiš/preneseš).
Ja, ti dve ideji zdravljenja sta po patru S.Ašiču (Ašičev kis je sam najbolj znan), žal se tega nism sama spomnila :sori:

Kaj še lahko počnemo z divjim kostanjem (zdravstevmno gledano); jah, lahko jih s rjavo kočico vred narežeš in vložiš v kozarec, prelijem z oljem (itak, da je olivno najnaj), pustiš na soncu da se obarva mal rdečkastorjavo (2-3 tedne), precediš in s e stem mažeš po nogah-posteljnina smrdi!
Pol ga lah namočiš v cvet (un taprvi šnopc) spet za neky cajta (jst to vse delam po občutku, nikol zares ne gledam, kok cajta/dni se je kej packalo), tm ene 2-3 tedne bo glih prav (aja, pustiš na soncu, jasno), spet se s tem mažeš po nogah. Ta dva recepta pomagata zoper krčne žile.
Šnopc recept uporabljajo penzijonerji.

Ja, no tukajnšnje frocovje z prewč navdušenimi mamicami, tut pobira kostanjčke, tko da...konkurenca je velika :o|o:


Jeti, sicer je Maršič na uni strani podal recept tudi z brez pudinga, sam osnovni recept (iz katerega se izopelje brezpudingasta varianta) je pa s pudingom:
citirano:
"Začetno navodilo za pripravo kislega pudinga je bilo: potrebujemo 1 liter mleka, ki pa ne sme biti homogenizirano, tj. z označko trajno, 2 vrečki pudinga, priporočen je malinov, jagodov ali borovničev, 1 dl svežega jogurta, najbolje tistega z označbo acidofilen. Puding skuhamo po navodilih iz vrečke in ga ohladimo na 40 stopinj (če nimate termometra – puding je ohlajen toliko, da ga lahko že jemo). Vlijemo jogurt in dobro premešamo. Vsebino natočimo v primerne kozarčke, če imamo gospodinjski inkubator. Lahko pa posodo dobro toplotno zaščitimo, prekrijemo s polivinilasto vrečko, ovijemo s krpami in vse prekrijemo še z eno plastično vrečko, ki jo tudi zavežemo. Tako pustimo stati pri sobni temperaturi 8 ur, če smo puding cepili z navadnim jogurtom, oziroma 24 ur, če smo to storili z acidofilom. Prijetno skisani puding damo v hladilnik in si ga večkrat privoščimo, še posebej na tešče. Če je hladen, ga pogrejemo."

Mah, sej je vseen, kdor je puding, ga bo bo delal s pudingom, kdor pa ne, pa brez njega xcivx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#48 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 23. januar 2008, 23:59

Od firme rapunzel (in to povem čeprav mi ne dajo nič provizije- žal!) dobiš razne bio pudinge.

#49 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. januar 2008, 09:30

Tnx za info xsrcx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#50 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 24. januar 2008, 10:58

aja, kostanj;
Kaj še lahko počnemo z divjim kostanjem (zdravstevmno gledano);

:palec: fajn, da napisala tole. se neki novga naučila.
saj pravim, Cookie je x8Dx x:)x
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0