Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Afirmacije, avtosugestija, vizualizacija ...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
139 komentarjev na to temo

#1 tkumar

tkumar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Zanimajo me vaše izkušnje z afirmacijami, avtosugestijo, vizualizacijo, avtohipnozo, avtogenim treningom....
Ali je kdo kaj od tega že preizkusil na sebi in si s tem izboljšal zdravje?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Imam precej izkusenj s tem in absolutno in dokoncno verjamem v moci takega zdravljenja.
Ne samo verjamem - VEM, da deluje. x;)x

Mislim celo, da je ravno to - MISEL - najpomembnejsa pri vsem - zacetku in koncu - ce jemljemo konec kot zacetek simptoma, vidnega znaka "bolezni" - tezave, obolenja...
Da ne nastevam primerov, bom strnila, da imamo nekako VSI najvec moci za zdravljenje sebe, pa tudi svojih bliznjih (starsev, otrok..).
Osebno sem si z dihanjem ze velikokrat pozdravila hude bolecine in tudi resnejse tezave.
Imam pa tudi izkusnjo s popolnim ozdravljenjem depresije izkljucno s pomocjo pozitivnih afirmacij.
Da pa to popolnoma drzi in ne gre le za avtosugestijo (ceprav je ze to dovolj), sem se prepricala, ko so mojemu otroku pripisali nekaksno hudo bolezen.
Pozanimala sem se za vzrok, hotela sem vedeti natancno diagnozo, popolnoma sem se posvetila in poglobila v tezavo, tako da so se moji bliznji celo ustrasili, da ne bom ravno s tem dosegla nasprotnega ucinka.
Vendar osebno menim, da je dobro poznati sovraznika, proti katerem naj bi se potem boril.
In ko sem tako izsilila vse mozne podatke od zdravnikov in si v knjigah nasla se dodatno vse o tem, da sem se toliko posvetila, sem samo z mislimi in molitvijo "odgnala" to bolezen oz. po 14-dnevnem takem "tretmanu" so bili izvidi dobri.

To si razlagam tako, da ima vsak zase in za svojega otroka (bliznje..) vedno na razpolago vse te moci.
Treba jih je samo "vzeti iz vesolja".
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 tkumar

tkumar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 19. marec 2002, 01:00

DELUJE!

Približno dva meseca si že izrekam naslednjo afirmacijo:
Imam čudovite prijatelje.

((Marsa, Mili, Mimi, Božo, Odri, Maggie - vi ste moji sončki!))

RADA VAS IMAM!!!!

#4 tomo

tomo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 23. marec 2002, 01:00

POZITIVNE AFIRMACIJE
Ko sem bil še v srednji šoli, tam 3.letnik, sem se začel spakovati s cigareto v ustih. Da bi bil starejši jasno. V resnici sem bil mozoljat in poln kompleksov. Rad bi se bil približal dekletom pa sem se tako smešno in neumno postavljal. Drugi so se pridno učili imeli punce in načrtovali kako bodo šli na fakulteto.
Več kod 20 let sem kadil. Potem sem šel na AT-avtogeni trening. In gospa psihologinja, ki je imela že magisterij iz svoje stroke za seboj nam je lapo razložila kako deluje relacija : zavest - podzavest. Dala nam je čisto preprosto geslo.
Ni nam treba kaditi! - se je glasilo. Zanimivo geslo ni bilo sploh ukazovalno ali represivno. Prelisičilo je ego.
In glej že po mesecu dni nisem prijel cigarete. Enostavno mi ni bilo do kajenja. In zdaj ne kadim že 16 let. In še po stopnicah lahko tečem.


Tomaž


tomaž

#5 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 12. junij 2002, 01:00

amfirmacije, avtosugestija, sugestija,..DELUJE. PREVERJENO. Naredila sem kar nekaj izptov s pomočjo teh tehnik. Odpravim bolečine sebi in hčeri. Prepričana sem, da lahko pomagam še komu, a se zaenkrat ne ukvarjam s temi stvarmi. Že pred petimi - šestimi leti sem "pomagala" hčerki, da se je odvadila plenic, oziroma, da je tudi ponoči ostala suha brez plenic. Niti enkrat se ni polulala. No s tem sem pomagala predvsem sebi, a deluje. Je pa potrebno vsakodnevno delo.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#6 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 13. junij 2002, 01:00

Tudi meni so afirmacije že večkrat pomagale. Vse ki jih to zanima predlagam knjige Shakti Gawein Živeti v svetlobi in Pozitivne afirmacije in tehnike (ali nekaj podobnega). Na preprost način podaja kako priti do lepše samopodobe.

andrej

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. junij 2002, 01:00

kaj poveste o vizualizaciji :_:

kaj v sorodnem individumom?

pokowc

#8 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Vizualizacija. V mislih si predstavljš, zamišljaš določene situacije, ki jih želiš doseči. Privabljajo energijo tistega, kar želiš in pot je lažja. Ima kdo še kakšno drugo razlago?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#9 Aloha

Aloha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 20. junij 2002, 01:00

Afirmacija je izjava nekega dejstva. Naprimer:"Zemlja je okrogla." ali "Moč je v meni". Če tej dodaš kompliment, deluje 1000 krat bolj - seže mnogo globlje v telo (kar je koneckoncev njen namen), saj vsebuje emocije. Naprimer "Rad imam moč, ki je v meni!".

Isto je z vizualizacijo. Predstava naj vsebuje čimveč pozitivnih emocij in telesnih občutkov. Deluje 100%.

Aloha!

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. junij 2002, 01:00

torej vse tole = miselna droga
torej vse to imamo, torej zastonj:))



pokowc

#11 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

nekaj sem se epomnila. Pri teh rečeh ni dobro, če uporabljaš nikalnice. Treba je stavek obrnit v pozitivno smer. Ne, npr. Glava me ne boli več, ampak: Moja glava je zdrava. ali, bolečina je izginila.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#12 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 22. avgust 2002, 01:00

Preden vizualizirate in afirmirate, lahko DISKREIRATE prepreko.
V tem primeru se vizualizacija vstvarja v hipu. Lahko si ogledate 'O5' tehniko na tem forumu.

http://www.escribe.com/theory/puck
Claudio Valentin Solis

#13 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Hojla, vidim da je že davno kar smo kaj napisali tukaj in eno mojo izjavo moram komentirat: Prepričana sem, da lahko pomagam še komu, a se zaenkrat ne ukvarjam s temi stvarmi.

Zdaj pa se s tem že ukvarjam in pomagam tudi drugim. Res je super.

Le ena ovira se ponavadi pojavi: če rezultat ni takojšen, kar itak ne more biti, ker je pomembna vstrajnost, ljudje obupajo in rečeji, to ni zame.

Ali pa to ne deluje, a deluje vse. TIsta knjiga ki jo priporoča Andrej je res dobra. Pa še kakšna bi se našla.

ČE ponoviš neko afirmacijo 100x na dan ti to vzame samo 10 minut dnevno. Tako malo za tako veliko spremembo.

Pa še druič več.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#14 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Ja, to z afirmacijami deluje. Dostikrat že kar od otroštva naprej in dostikrat tudi precej neprijetno: recimo da smo v otroštvu nekoč začutili, da smo brezvredni ali da nam v vsem spodleti, da smo nadležni, ipd. in si potem to nezavedno ponavljamo kot afirmacijo - vsaka situacija, ki je podobna sprožilni, to afirmacijo samo utrdi in tako naprej, dokler ne nastanejo kompleksni vzorci obnašanja in čutenja. Kar lahko seveda vodi v razne bolezni in podobno.

Obstaja tudi manj prijeten aspekt afirmacij in tega! x;)x

¤ Anatha ¤

#15 kryonka

kryonka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Prvo moramo dobro premisliti ali si nekaj sploh v resnici želimo. Nato izberemo ustrezno afirmacijo, ki je bolj učinkovita če jo izvedemo tudi z vizualizacijo. Sama mislim da najbol pomaga molitev - HUNA.

#16 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Vzualizacija je ena zelo pomembnih in tudi znanstveno dokazano učinkovitih metod pri zdravljenju, tudi in predvsem pri najhujših boleznih.
Pri zdravljenju svoje bolezni sem zelo veliko uporabljala vizualizacijo, še posebej pri posameznih zdravstvenih terapijah - tako med njimi kot po njih (živo sem si predstavljala njihove učnke in posledice, a v simbolizirani, ne čisto fizični obliki).

Pri neki terapiji mi je slučajno uspelo (slučajev ni?!) vzeti s seboj ravno pravi CD (Vangelis -večino svojega bolniškega staleža sem preživela z discmanom in glasbo- v glavnem ezoteriko ali klasično), ki je kot nalašč s svojim zaporedjem skladb in njihovo sporočilnostjo orisal potek terapije... Neverjetno! Vsakič posebej sem bila kot v transu, kar razganjalo me je od občutkov zdravja in zmage nad boleznijo, preplavila me je sreča, notranji mir... Če bi takrat bolniki okrog mene v sobi vedeli, kako se počutim, bi definitivno mislili- tale je malo prif..njena!! Tej se rola...

Moram reči, da mi vizualizacija fantastično uspeva. Dobesedno fizično čutim tisto, kar vizualiziram. In pri zdravljenju je to bistveno. Če deluje? Jasno!

Kar se tiče afirmacij in avtosugestije, sem prepričana, da tudi deluje. Pred kakimi 18 leti sem bila na tečaju avtogenega treninga v Pionirskem domu (z njim se je nekako začela moja tovrstna pot...). Naučili so me sproščati se, afirmacije pa mi nekako nikoli niso ležale...


daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#17 kryonka

kryonka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

x:)x x:Ix leti ko me je življenje popeljalo na pot duhovnosti in pri nas še ni bilo takšne izbire kot je danes mi je v roke prišla knjiga za katero lahko rečem da mi je spremenila življenje.
Knjiga je v slovenščini od ERHARD F. FREITAG - PODZAVEST CENTRALA MOČI - pot do pozitivnega razmišlanja.
Prevod Marjan Beranič predgovor pa je napisal dr.Trstenjak.
Vsem ki je ne poznate jo priporočam kajti vedeti moramo da afirmacije skrivajo tudi pasti v katere se lahko ujamemo in dobro je da jih poznamo. x:Xx x:Xx x:Xx x:Xx x:Xx x:Ix x:Ix x:Ix

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

Res je!
Ali je nismo ze priporocili?
Vsekakor imava v LK-ju ze kaksno desetletje citat prav iz te knjige:
"Vsaka se tako ... intelektualna ... razprava... ne more nadomestiti enega samega samcatega intuitivnega duhovnega prebliska..."
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

Kolikor imam znanja o tem, lahko povem (za tiste, ki ne vejo), da mora afirmacija:
- vsebovati samo pozitivne besede - ne nikalnic (kot je že teja napisala)
- biti v sedanjiku (torej ne: "dobro se bom počutil", ampak: "počutim se dobro")
- vsebovati svoje lastno ime (n.pr.: "Jaz, Tamara, se dobro počutim.")

Kolikor pa imam izkušenj s tem, lahko povem, da DELUJE! Samo vztrajati je treba!
Jaz navadno v ponavljanje afirmacije vključim še vizualizacijo, povezano z afirmacijo. Se mi pa zdi, da so te tehnike najbolj učinkovite, če jih delamo zvečer pred spanjem in zjutraj, ko se zbudimo. Menda je takrat naš um najbolj dovzeten - mogoče ker smo takrat najbolj umirjeni.
Pa še opozorilo: v začetku čutimo odpor, ker se naš um upira temu. Afirmacija je za naš um tujek. Naš um pravi ravno nasprotno, kot afirmacija. Zato je pomembno, da vztrajamo! Počasi pa naš um prej ali slej spremeni našo negativno misel v pozitivno misel - v afirmacijo. In s pozitivnimi mislimi v našem umu se začnejo tudi stvari okoli nas odvijati pozitivno - v skladu z našimi mislimi.

Tamara

*******************

#20 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 9. februar 2003, 01:00

deluje preverjeno z jogo in pozitivno afirmacijo ljubim se in vsa živa bitja na zemlji sem se rešil droge,pa še fina sprostitev je in bolj pristno kot pa..
RAD VAS IMAM
lep dan hari-pole se pa kar odpre cel spekter možnosti poskusi.

#21 Darija

Darija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 5. marec 2003, 01:00

Zdravo

Ali mi lahko ponudiš kaj več informacij o DISKREIRANJU s tehniko 05. Glede na moje izkušnje mi je jasno, da če hočeš vložiti v naš računalnik kvaliteten program, moraš prej odstraniti prejšnjega-napačnega. V moji skupini to delamo s tehnikjo razstapljanja, ki je izjemno učinkovita. Vidim, pa, da obstaja še nekaj več.

Prosim za več informacij

Hvala x:)x

Darija

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. marec 2003, 01:00

Darija - zivjo in dobrodosla! x:)x
Prav o omenjeni tehniki O5 je ze odprta posebna tema na Forumu (ki jo bo tudi Intruder zagotovo prej opazil - oz. tvoje vprasanje v njej).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 27. november 2003, 11:03

V roke mi je prišla ena fajn knjigca - Besede, ki zdravijo (Douglas Bloch). Zelo fajn zadeva. Zaenkrat sem o afirmacijah, vizualizaciji in meditaciji že kar nekaj prebrala, ampak nisem kaj dosti poskušala to izvajati. Vizualizacija in meditacija mi nekako nista šli do zdaj, ker imam baje preveč naspidiran sistem življenja, ne znam si slik tako upočasniti, da bi bila sploh zmožna vizualizirati, se bo treba začeti najprej sproščati, da bo potem šlo še kaj drugega.

Afirmacije sem pa na nek način en tak samo moj uporabljala že prej. In sicer sem večinoma priklicala nazaj dobro voljo in si vzpostavljala ravnovesje. Opogumljala sem se : Janja, to izgleda slabo, ampak je pa za to in za to dobro..... Lahko sem srečna, da se mi je prav to zgodilo, ker sem dobila priložnost za.... in mi je kar uspevalo.

Zdaj sem se pa lotila tehle afirmacij, ker mi prav zares ležijo in sem se odločila, da je dosti želja, da je treba nekaj ukreniti,da sem pripravljena na to.

Odločila sem se končno rešiti neke dolgoletne razvade in odpraviti neko blokado v meni. Vam bom zaupala, kaj to je, ko bom ti dve zadevi odpravila (sem vraževerna).

Bistvo afirmacij je po spoznanjih te knjige v vztrajnosti. Bolj ko je določena zadeva zakoreninjena, več ponovitev afirmacij je potrebnih, da novo prepričanje najprej sprejme zavest in potem še podzavest in ko se to zgodi, si zmagovalec. Svetuje, da si maksimalno 2 težavi omisliš za začetek in afirmacije ponavljaš vsako jutro in vsak večer, pa tudi čimvečkrat čez dan. Pa verjeti je treba seveda v to zadevo. Afirmacije morajo biti kratke, pritrdilne in v sedanjiku. Poleg tega morajo biti take, da so čim bolj tvoje - da uporabiš izraze, ki so tebi blizu. Jaz npr. ki imam do krščanstva neko čudno stališče, ne bom v afirmacije vključevala besede Bog, ker bi me pri sprejemanju preveč motila.


No skratka, sem v Mali šoli afirmacij in je prav fajn.
xsrcx



xupx :detelca: :detelca: :detelca: xwizardx

#24 Naty

Naty
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 27. november 2003, 12:25

Res se nič ne spoznam na afirmacije, vizualizacije, edino o avtosugestiji sem nekaj prebrala, a mi ni pisamo na kožo. Ampak sem pa prebrala nekaj knjig, ki pomagajo znati živeti in vsem je nakaj skupnega: da bolj kot si nekaj želimo, bolj se od nas oddaljuje. Šele ko se prepustimo toku in čutimo trenutek tak kot je, se bo zgodilo kar si želimo in tako kot je prav.
A ni to ravno obratno od tega, kar tukaj opisujete?

....... sem se že psihično pripravla na vaše komentarje.. x:Dx x:Dx

#25 Naty

Naty
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 27. november 2003, 13:05

No, sej točn tko sm pa jest mislla...
Nism mislla, da si je treba popolnoma nehat želet, ampak ne tišat v nekej, kr si želiš. Če bi si 100x na dan nekej ponovila.....ne vem no, če bi se res uresničl. Jest pač mislm, da ničesar ne mormo izsilit...
Tko kot ti pravš....vse pride ob pravem času in takrat začutmo.

Me pa zanima, kako to (ki pri meni zelo, zelo drži in se potem ravnam) uskladit s temi afirmacijami itd. Ker kar se zdravja tiče, pa bi blo fajn, da bi lahko zavestno s ponavljanjem kaj naredu. x:Ix




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0