Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Afirmacije, avtosugestija, vizualizacija ...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
139 komentarjev na to temo

#101 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. april 2015, 12:53

od tega ni nekega profita ... ker to kar preskočiš, na to se potem enkrat moraš vrnit ... 

in zakaj bi preskakoval ... imaš cajt ... pred teboj je vsa večnost ...

 

Kdo pa govori o preskakovanju...fora je v pospešenem učenju in delu...zakaj pa nadarjeni učenci lahko preskočijo razred ali dva...al pa kako to da nekateri že pred 20-im letom diplomirajo...sigurno zato ker dajo komu kakšno plavo kuverto z dinarčki kao za kavico...tongue.png biggrin.png

 

 

Točno to!
Če duša ne pozna časa, kot se tu pravi, kdo potem sili v skakanje napredka? wink.png Če duša ve samo kaj ima za opravit, ne oziraje na čas, a potem ego sili v preskoke? V tem skakanju vidim bolj razkorak kot povezave...

 

Recimo da ti doktor predpiše inekcijo insulina...kaj bolj boli, če jo vtakneš v kožo in brizgo počasi spuščaš ali da se na brzino vbrizga...tongue.png

 

V praksi to pomeni, da se človeček lahko z enim problemom sooča mesece ali leta in še zmeraj ne razreši...ali se pa "intenzivno" loti problema in poštima zadevce v enem mesecu... In ja, vsak se sam odloča kako hitro hoče iti čez nekaj...samo potem ne stokat, ko Kozmos reče dost ste se odmarali, evo vam še malo bonusa (en problemček več)...V zadnjih letih je Kozmos začel zviševati "normo" bitjecem na Zemlji...in če jo človeček ne doseže...tralala...obstaja višji plan in Zemlja z njenimi prebivalci je samo en kolešček v tem večjem kolesju..in da stvar funkcionira mora biti vse v nekem sorazmerju...kaj pa to pomeni za človečke, lahko samo ponovim priljubljeno mantro "drive or die"...

 

Ko se človeček odloči za malo hitrejši tempo, tudi duša bolj vzpodbudi svoja nižja vozila...Vprašanje je kdo trpi in kdo se pritožuje na tem svetu- telo, ego ali duša? biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#102 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. april 2015, 12:56

duša se že pred rojstvom odloči za svojo pot

vse ima svoj namen

 

problem je samo iskanje bližnjic

katere se vedno pokažejo kot najdražja in jalova investicija



#103 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. april 2015, 13:18

okej. Pol ti samih afirmacij ne uporabljaš tolko ne? Bolj preučuješ vzorce smile.png ....

 

Ne, ker samo afirmacije v praksi ne igrajo velike vloge...razen če se jih ne uporabi v nekem drugem kontekstu kjer so v igri določena prepričanja ali vzorci...Ampak tam se gre bolj za "inštalacijo" prepričanj kot temu pravijo nekateri oz. reprogramiranje podzavestnih vzorcev...kar pa se ponavadi ne more izvesti, če se prej ne ozavesti oz. odstrani starih...

 

Jaz sem uradno že končal s proučevanjem vzorcev, zdaj samo čakam da se dokončno spržijo...in pržijo se na veliko...Seveda sem moral prej izpolniti "normo" za to....kaj morem, če ima fizično telo svoje omejitve, traja nekaj časa, da se vse sprži in uskladi tako kot je treba...tralala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#104 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 2. april 2015, 13:47

Pozdravljeni,

danes sem začela resneje prebirati članke o afirmaciji in samem poteku. Opazila sem namreč, da je moje življenje prepolno negativnih misli. Namen imam spremeniti mišljenja na večih področjih; samozavest, izobrazba, delo, partnerski odnos; zaradi česar sem malo zbegana. Oblikovala sem si več afirmacij za eno področje, sedaj pa ne vem kako se naj tega lotim. Ali naj ponavljam najprej samo eno misel ali jih naj izgovarjam več Oz. Vse. Pa kako potem nadaljujem naslednji dan?

 

Hojla Andrejaaa

 

Afirmacije so čist fajn pucl. Pomen namreč, da sem porajtal, da nekej ni glih fajn, da pa vsaj približno vem, kako al pa kva bi rad /to govori moja afirmacija/ in tud, da bi to rad. A ne, en namen, ena drža, ena, ja, že odločenost.

Ponavad je tko, da k se za nekej odločim, pol to tud enkrat dosežem, ker nardim vse, da to dosežem. In afirmacija je prou to. Namen. Želja. Cilj. Sam, a ne, imet željo, cilj, še ne pomen, da bo kr dosežen.

Ponavljat svojo željo je že fajn zato, da je ne pozabim /jst kr rad pozabljam/ in da se opozarjam, kake druge vrednosti pa samo ponavljanje kt tako nima.

Pomen dobi ponavljanje šele, če me tera v to, da delam za uresničitev. In ta efekt je lahko fajn al pa tud ne.

Če se zjutraj zbudim ves živčen in si začnem ponavljat, da sem pa umirjen in skuliran in da kako širim ljubezen /zelo priljubljena afirmacija/, se ta živčnost res nekam umakne /ker se mora, ker to zahtevam/ in jst sem res blj umirjen, utrip se zniža, pritisk pade, clo smejem se lahko. A je to fajn? Zgleda že a ne. Sej sem se jst odloču in izbral blj sprejemljiv dialog do okolja, kt je pa živčnost. In na kratek rok je res fajn in afirmacija res deluje. Kva pa je z živčnostjo? A je zginla, zdej, k jo je zamenjala mirnost? Navzven že tko zgleda. Samo, nekej, kar je del mene, ne more kr zgint, se ne more kr odcepit od mene. Lahko se pa potlač nekam. Se prekrije. Da se ne zazna, da se ne začut. Ker pa je še zmer del mene, deluje glih tko /še blj/ in teži, da pride na videlo. In če jo res dobr pokrivam, se mi javi skoz telo. Enkrat. Kt bolezen mrbit. To je tak, nefajn efekt uporabe afirmacij.

Če pa se zjutraj zbudim ves živčen, vem pa, da si želim bit umirjen in skuliran in bi rad širil ljubezen /itak a ne/...in se začnem spraševat a je moje počutje enako moji želji in zakva pa ne in zakva pa je tko in od kdaj in kva bi pa moral bit, da bi se drgač počutu.... mam pa šanse vsaj, da mrbit pa enkrat ozavestim vzroke za moje počutje in jih tud preobrazim. K enkrat ni več vzroka, tud posledice ni več. Jst se vzroka lotevam tko, da najprej poslušam svoje telo, kva mi sporoča in kje mi sporoča. ker zmerej sporoča. Pr men se strah izraža v želodcu kt kepa, hud strah dodatno kt takojšnja izguba vse energije in skor ohromelost celga telesa npr. Pol, ko definiram svoja občutja /strah, jeza, gnos, sram, žalost.../ skoz to, kva mi govori telo, začnem iskat, kdaj sem se enako počutu čimblj nazaj, v preteklosti. Iščem vzrok. Ko najdem, kdaj je blo tko, probam čimblj sestavt in pogledat dogodek /al pa dogajanje/, ki mi je povzroču to občutenje. Ozaveščam vzrok. Ko mam prbližn jasno sliko, začnem gledat na ta dogodek z očmi, ki jih mam zdej in ga začnem ocenjevat in vrednotit skoz mene zdej. Preobražanje vzroka. Ti koraki niso tko enoznačni, kt sem jih opisal. Pr enih gre res tko, hitr in enostavno, pr enih se pa ponavlja in ponavlja in sprot odkriva še nove, skrite, globje vzroke. Pr enih se pa ne pride nikamor. Pr enih se jih pa išče tud še blj nazaj.

Posledica tacga procesa je velikrat sprostitev, opustitev, sprejemanje, odpustitev. To je tud uresničitev želje /afirmacije/. In to je fajn. Na dolgi rok. Včasih pa je posledica odkritje novga vzroka in ponavljanja kroga. Čebula ma velik plasti. Jst jih mam še več. In s tem dela

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#105 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. april 2015, 13:53

Mislim Lili da si fantastično ubesedila point..

Od nekdaj se sprašujem kaj je tko duhovnega, mislm ključnega v duhovnem napredku, v meditaciji, osamitvi, eremitstvu.. Kako lahko nek modrec doseže eno z bogom k je sebično 20 let ždel  v puščavi in se ne oziral na svojega bližnjega vse v sebičnem duhu postati nekaj več od ostalih, postati eno z univerzumom in ostale tralala spržotine..

 

a ni vrhunec delovanja v fizičnem telesu ta, da nesebično razdajaš ljubezen vsem živim bitjem posledično tudi tistim v enakem fizičnem telesu..

 ne vem  delovanje vesolja ni egoistično ampak povezovalno , če ne ga ne bi bilo več.. če ne bi bilo to skupek med seboj enakovrednih silnic ki podpirajo ena drugo...

 

 mal paradoksalno se vse to sliši ta učenja, kako z egoizmom postanemo boljši...


prenos.jpg


#106 Andrejaaa

Andrejaaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 2. april 2015, 14:01

 
Hojla Andrejaaa
 
Afirmacije so čist fajn pucl. Pomen namreč, da sem porajtal, da nekej ni glih fajn, da pa vsaj približno vem, kako al pa kva bi rad /to govori moja afirmacija/ in tud, da bi to rad. A ne, en namen, ena drža, ena, ja, že odločenost.
Ponavad je tko, da k se za nekej odločim, pol to tud enkrat dosežem, ker nardim vse, da to dosežem. In afirmacija je prou to. Namen. Želja. Cilj. Sam, a ne, imet željo, cilj, še ne pomen, da bo kr dosežen.
Ponavljat svojo željo je že fajn zato, da je ne pozabim /jst kr rad pozabljam/ in da se opozarjam, kake druge vrednosti pa samo ponavljanje kt tako nima.
Pomen dobi ponavljanje šele, če me tera v to, da delam za uresničitev. In ta efekt je lahko fajn al pa tud ne.
Če se zjutraj zbudim ves živčen in si začnem ponavljat, da sem pa umirjen in skuliran in da kako širim ljubezen /zelo priljubljena afirmacija/, se ta živčnost res nekam umakne /ker se mora, ker to zahtevam/ in jst sem res blj umirjen, utrip se zniža, pritisk pade, clo smejem se lahko. A je to fajn? Zgleda že a ne. Sej sem se jst odloču in izbral blj sprejemljiv dialog do okolja, kt je pa živčnost. In na kratek rok je res fajn in afirmacija res deluje. Kva pa je z živčnostjo? A je zginla, zdej, k jo je zamenjala mirnost? Navzven že tko zgleda. Samo, nekej, kar je del mene, ne more kr zgint, se ne more kr odcepit od mene. Lahko se pa potlač nekam. Se prekrije. Da se ne zazna, da se ne začut. Ker pa je še zmer del mene, deluje glih tko /še blj/ in teži, da pride na videlo. In če jo res dobr pokrivam, se mi javi skoz telo. Enkrat. Kt bolezen mrbit. To je tak, nefajn efekt uporabe afirmacij.
Če pa se zjutraj zbudim ves živčen, vem pa, da si želim bit umirjen in skuliran in bi rad širil ljubezen /itak a ne/...in se začnem spraševat a je moje počutje enako moji želji in zakva pa ne in zakva pa je tko in od kdaj in kva bi pa moral bit, da bi se drgač počutu.... mam pa šanse vsaj, da mrbit pa enkrat ozavestim vzroke za moje počutje in jih tud preobrazim. K enkrat ni več vzroka, tud posledice ni več. Jst se vzroka lotevam tko, da najprej poslušam svoje telo, kva mi sporoča in kje mi sporoča. ker zmerej sporoča. Pr men se strah izraža v želodcu kt kepa, hud strah dodatno kt takojšnja izguba vse energije in skor ohromelost celga telesa npr. Pol, ko definiram svoja občutja /strah, jeza, gnos, sram, žalost.../ skoz to, kva mi govori telo, začnem iskat, kdaj sem se enako počutu čimblj nazaj, v preteklosti. Iščem vzrok. Ko najdem, kdaj je blo tko, probam čimblj sestavt in pogledat dogodek /al pa dogajanje/, ki mi je povzroču to občutenje. Ozaveščam vzrok. Ko mam prbližn jasno sliko, začnem gledat na ta dogodek z očmi, ki jih mam zdej in ga začnem ocenjevat in vrednotit skoz mene zdej. Preobražanje vzroka. Ti koraki niso tko enoznačni, kt sem jih opisal. Pr enih gre res tko, hitr in enostavno, pr enih se pa ponavlja in ponavlja in sprot odkriva še nove, skrite, globje vzroke. Pr enih se pa ne pride nikamor. Pr enih se jih pa išče tud še blj nazaj.
Posledica tacga procesa je velikrat sprostitev, opustitev, sprejemanje, odpustitev. To je tud uresničitev želje /afirmacije/. In to je fajn. Na dolgi rok. Včasih pa je posledica odkritje novga vzroka in ponavljanja kroga. Čebula ma velik plasti. Jst jih mam še več. In s tem dela
 
icon25.gif

Najlepša ti hvala. Ne veš koliko mi tole pomeni. Vsaj eden res dober nasvet in izkusnja:) trenutno si pa ravno ogledujem film The secret...Zato mi je zdaj že vse bolj jasno; ) hvala:)

#107 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. april 2015, 14:07

Mislim Lili da si fantastično ubesedila point..

Od nekdaj se sprašujem kaj je tko duhovnega, mislm ključnega v duhovnem napredku, v meditaciji, osamitvi, eremitstvu.. Kako lahko nek modrec doseže eno z bogom k je sebično 20 let ždel  v puščavi in se ne oziral na svojega bližnjega vse v sebičnem duhu postati nekaj več od ostalih, postati eno z univerzumom in ostale tralala spržotine..

 

a ni vrhunec delovanja v fizičnem telesu ta, da nesebično razdajaš ljubezen vsem živim bitjem posledično tudi tistim v enakem fizičnem telesu..

 ne vem  delovanje vesolja ni egoistično ampak povezovalno , če ne ga ne bi bilo več.. če ne bi bilo to skupek med seboj enakovrednih silnic ki podpirajo ena drugo...

 

 mal paradoksalno se vse to sliši ta učenja, kako z egoizmom postanemo boljši...

Lili je napredovala yes.gif

 

da nima brezo kaj prstov vmes scratchchin.gifscratchchin.gifscratchchin.gif



#108 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. april 2015, 15:35

Brezo, ne vem, če se zastopimo. Predelovanje lekcij ni poanta zdaj tukaj, problem je (beri golda) preskakovanje in to ni enako soočanju in odpravljanju problema.

Ko si ravno spet začel o pritoževanju.
Tudi to je lahko čisto sprejmljiv del procesa dokler se ne vleče v nedogled in samopomiluje. Kako bi drugače opazili kje imamo težavo, kaj je potrebno naše pozornosti?
In nadaljujem s pritoževanjem, ko si pisal v eni drugi temi in sem včeraj brala. JA folk se tudi kdaj pritožuje, ko jim je hudo in kdo za vraga si ti, da to kometniraš tistim, ki imajo otroke?? Pojma nimaš kaj pomeni imet otroke, pojma nimaš kaj pomeni imet družino in biti zanjo odgovoren v tem norem svetu! Vprašljivo je celo, če veš kaj pomeni imet punco, kaj šele partnerko. Kaj vse to prinese s sabo. Kako lahko tako brezbrižno pišeš v čem je problem? Seveda ga zate ni, ker nimaš pojma kaj to je. In ne mi zdaj spet o spominih izkušenj iz prejšnjega življenja... larifari. Občutit spomin je eno, živet lekcijo pa drugo.
Mislim, da sem to misel že enkrat zapisala in ponavljam: občudovanja so vredni starši, ki se resnično po svojih močeh trudijo vzgajat o otroke v človeka vredno ime in tukaj je prisotnih ogrooomno takih. Ne sprašuj kaj se pritožujejo, ko nimaš predstave, kaj pomeni poskrbet za otroka v osnovah, v materialnem smislu in smislopremljanja otroka za samostojno vredno življenje. DATI DUŠI MOŽNOST, DA SE LAHKO UTELESI, JE ENI VRHOVNIH DUHOVNIH DEJANJ. Jo opremit za življenje pa tudi plačilo brez primere. In to! To traja leta, vsaj dve desetletji. Zdaj pa delaj tu preskoke in hitre duhovne napredke. A boš rekel otroku naj malo požuri in v petih letih postane dvajsetletnik? Nekaterih stvari se ne da preskakovat in veš kaj? Imajo ogroooomno vrednost.

Moj poklon vsem staršem tukaj, ki lahko vzgajajo otroke in furajo lajf po svojih danih zmožnostih!

 

Ne, ne zastopimo se...tongue.png

 

1. Jaz ne govorim o preskakovanju...čeprav tehnično gledano se lahko preskoči par stvari, da se nauči nekaj drugega, če potem to koristi k hitrejšemu razreševanju tistega kar se je preskočilo...ali se dela kao po vrstnem redu ali pa se naredi selekcijo oz. prioritete...na koncu je pa treba obdelat vse...

 

2. Duša naredi okvirnmi plan za en life, kot pri formuli kjer obstaja več krogov oz. etap...In če duša v par letih sfura vse kar si je zadala, kaj potem...al gre s tega telesa al pa nadaljuje s tistim kar si je zadala za naslednji life...

 

3. vsak se včasih pritožuje in to je sestavni del življenja na Zemlji...ko pa začne člove utrujat drugim s svojimi problemi, ko imajo drugi že dosti svojih je pa čas za alarm...

 

4. Kaj te je vrglo s tira, da si preusmerila zadevo na otroke in kao moj privat lie? Jaz otrok tukaj nisem omenjal, niti ni letelo na probleme o temu. O mojemu privat lifeu pa itak skoraj noben ne ve nič, tudi najbližji ne... 

 

5. Vsak otrok ima ponavadi zelo veliko družinsko karmično breme, ki ga prevzame, več kakor mu pripada...kar se izraža skozi različne bolezni, vedenjske motnje, živčnost, itd...Z določenimi magijskimi procesi se lahko na nivoju duše ali astralu te stvari poštima. Prav tako se ga lahko že od bebice oz. še preden se duša otroka sploh fizično utelesi tudi duhovno poučuje tam gor, ampak to so že sci- fi bajke o katerih nisem govoril. Fizičnega razvoja se pa ne more pospešiti oz. mi zemljančki trenutno na našem planetu te tehnologije še nimamo razvite...

 

6. Če že gremo v detajle...na splošno gledano...problemi pri posamezniku, ki so povezani z otroki, predstavljajo samo 2-3%...sem šel prav čekirat...in ti meni nekaj očitaš zaradi teh par procentov...Od tebe bi pričakoval malo več trezne presoje...razen če se nisi malo preveč čustveno vpletla zaradi nečesa...Zaradi par procentkov lahko vsak vsakomur očita svašta...

 

Ti dam majhen namig, da narediš malo retrospektivo svojega lifea in skušaš nekatere stvari malo bolj razumeti...vem, da zelo ceniš S.T.-ja...Ko on nekaj mučka s škarjami reže karmične vezi...v ozadju naredi še par stvari, ki jih ne omenja, povezano je pa z energijskimi parazitki oz. nefizičnimi bitjeci prilepljenimi na človečka in karmičnimi vezmi....Kar sem pa jaz samo namignil gor je pa nadgradnja tega kar on dela v javnosti...ali povedano drugače parkrat potencirano vse skupaj in bolj v globino...Ga lahko osebno vprašaš, ko ga boš videla v živo, v kolikšni meri ta moja izjava drži...Je na astralu prav lepo izjavil, da je na nivoju Bude, kar pomeni da ni več pod vplivom zakona karme...tralala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#109 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. april 2015, 15:45

Andreja, če res misliš eksperimentirat z afirmacijami, da kao začneš malo spreminjati stvari pri sebi, potem ti svetujem, da začneš s Proces prisotnosti- Michael Brown...s par forami iz joge in ezoterike lahko vse skupaj še bolj potenciraš tudi do 100x...biggrin.png

 

http://www.om-ezoter...risotnosti.html


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#110 Andrejaaa

Andrejaaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 2. april 2015, 16:58

Andreja, če res misliš eksperimentirat z afirmacijami, da kao začneš malo spreminjati stvari pri sebi, potem ti svetujem, da začneš s Proces prisotnosti- Michael Brown...s par forami iz joge in ezoterike lahko vse skupaj še bolj potenciraš tudi do 100x...biggrin.png
 
http://www.om-ezoter...risotnosti.html

Hvala:) je to knjiga al film tudi?

#111 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. april 2015, 17:21

Brezo, konkurenco imaš v ženski obliki. 

 

http://www.lokalno.s...skih_Razodetij/

zanimovo, da na fotkah nisem opazil nobenega moškega scratchchin.gifscratchchin.gifscratchchin.gif



#112 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 2. april 2015, 18:34

uh uh, cel kažin...



#113 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. april 2015, 19:16

Brezo, konkurenco imaš v ženski obliki. 

 

http://www.lokalno.s...skih_Razodetij/

 

Niti pod razno mi ni konkurenca...je na približno 55% zemeljskega šolanja, glih tam kjer se taprave darkerske stvari šele začnejo...še čez prvo "magično" mejo ni šla...če bo šla tako naprej me bo lahko doletela v dveh lifeih...tongue.png biggrin.png

 

No, no Brezo, o procentih tukaj bolj ti, jaz ne. Ne očitam procentov icon_smile_clown.gif Res se ne razumemo. Otrok nisem vlekla od kar nekje, ampak posebej napisala, da je iztočnica misli iz ene druge teme in ker si spet začel o pritoževanju, sem tu navezala. Posebej sem napisala zakaj bom pisala o tem in ti meni, da ne razumeš. Tega pa jaz zdaj ne razumem.

Lej... sej... ne bi razpredal.
Fajn, da ti gre dobro. Svet rabi več takih. Ko sem pisala se nisem ubadala s svojimi počutji in ja, je obtoževanje. Enostavno ne razumem kako se lahko čudiš nekomu z izkušnjo kakršne ti nimaš. Itak smo vsi na svoji poti in eni malo bolj bentijo kot drugi. Bolj bi pričakovala razumevanje, da vsi furamo svoje po svojih zmožnostih.

Zdaj pa dost, ker se mi ne da in grem se fajn met. Čauuu smile.png

 

Odgovor se skriva v podzavestnih in zavestnih vzorcih...iz moje strani je samo 10% vzrok kao za konflikt, 90% iz tvoje...sem šel prav čekirat...zdaj pa tolmači kakorkoli hočeš...icon_smesko.gif

 

Majhen namig-nadgradnja karmične diagnostike od človečka M.- od 80% zemeljskega šolanja (nivo Bude) dalje podzavestnih vzorcev ni več, ker se prenesejo v zavestni del...in ostanejo samo še zavestni vzorci...tralala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#114 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 4. april 2015, 19:25

:) juhu, folk bluzi... mater je raj na svetu.



#115 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 5. april 2015, 10:03

mi je zaniivo, da se bockamo, ko gre za duhovne teme ... to bockanje ... ali ping pong scena mi nekako ne gre k duhovnim vprašanjem

 

no moja pot iskanja poti se je pričela s knjižico Življenje je tvoje od Luise Hay... čeprav več ne delam afirmacij ( sem pa seveda jih... leta sem ponavljala : Sprejmem sebe, zaupam v življenje, se odpiram svetu. ) , me je naučila tega, da če že moram misliti, je bolje da mislim pozitivno, hvaležno in z veliko zaupanja.... da se naučim imeti sebe rada in se sprejeti.... in podobne stvari.... tako da se je vse začelo z afirmacijami... odpeljalo je pa čist v druge sfere... vendar ogromno eni stvari ne pozabim....

tako da najbolje bi bilo čim manj misliti... boljš kot pozitivno misliti, se mi zdi

bolj biti v življenju  odprti in opazovalci

kot ga voditi z afirmacijami

ker mi sami imamo omejen pogled in zato naše afirmacije ustvarjajo omejeno

toda mnogo bolje je, če že mislimo, da mislimo misli ljubezeni, sprejemanja, hvaležnosti.... kot da vsak dan znova meljemo zamere, jezo, sovraštvo in sorodno ....

toda mislim, da ko smo vedno bolj opazovalci svojega življenja, svojim misli in vsega, kar je v nas

se rojeva spontano mir, hvaležnost, zadovoljsto, in so spremembe same od sebe, brez neke velike borbe in truda

podobno, kot ko gospodinja vid, da je kuhinja umazana, ne bo zaradi tega naredila cel cirkus, in ne bo zaradi tega nardila bojni plan, ne bo po nepotrebnem vznemirjala svoje misli, ali družine,  bo ali razdelila delo, ali se sama lotila in pospravila, brez veliko misli in sorodno

tako je vedno v življenju

ko zmoreš biti opazovalec

spregledaš neki v sebi, neki v odnosih in potem spontano, brez velike drame najdeš način kako kako stvar rešiš....

jaz sem še vedno zelo dramatična... ko me odnesejo čustva....res zelo čustven človek

toda  velikokrat pa sem tudi v vlogi opazovalke

in takrat je veliko enga veselja v meni, tihega zadovoljstva, ki ga nič od zunej ne zmoti smile.png


To temo je popravil/a Zanija: 5. april 2015, 10:05


#116 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 9. april 2015, 08:30

Luise Hay, je v duhovnosti to

kar je 50 odtenkov sive v pornografiji

 

Čik šit za zdolgočasene gospodinje

 

 ker sem18 na Brezotovi lestvici je boljš da mi verjamete

 

flirt.gif


prenos.jpg


#117 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 9. april 2015, 09:38

A je kje kakšna anketa za rešit, da ti pove, kje si na lestvici pevc.jpg  Brezo, a poveš še meni
 

 

 
p.s. duhovnost se pa bolj podjetnim res splača....


According to Watkins Review, the top 10 most Spiritual People in the world are;

1. Eckhart Tolle – Net Worth: $15 Million

2. Dalai Lama – Controls the Tibetan Gov’t Fund: Over $1 Billion

3. Wayne Dyer – Net Worth: $10 Million

4. Thich Nhat Hanh – Net Worth: $1.5 Billion

5. Deepak Chopra – Net Worth: $80 Million

6. Louise Hay – Net Worth: $50 Million

7. Paolo Coelho – Net Worth: $18 Million

8. Oprah Winfrey – Net Worth: $2.8 Billion

9. Ken Wilber – Net Worth: $1.5 Million

10. Rhonda Byrne – Net Worth: $60 Million


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#118 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 9. april 2015, 10:50

A je kje kakšna anketa za rešit, da ti pove, kje si na lestvici pevc.jpg  Brezo, a poveš še meni
 

 

 
 

Pust da te prečekira.. oziroma, vseen je al pustiš al ne, duhci in džavolčiči vseeno pridejo..


prenos.jpg


#119 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 9. april 2015, 11:04

Prava knjiga ti pride naproti, ko je pravi čas. Luise so prebrali že vsi pred mano, preden mi je zašla med kupček pri izposoji v knjižnici. In pri njej mi je bilo všeč, ker v uvodu pravi, naj vzamemo iz nje za svoje samo tisto, s čemer se strinjamo. Primerjave s 50 odtenki sive pa ne morem delati, ker slednje nisem prebrala in si ob tem še domišljam, da nisem ničesar zamudila. :)

 

A tako ni le s knjigami, temveč tudi z ljudmi.



#120 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. april 2015, 12:56

A je kje kakšna anketa za rešit, da ti pove, kje si na lestvici pevc.jpg  Brezo, a poveš še meni

 
Nope...tongue.png A ti to resno...flirt.gif  
 
Sem šel prav čekirat to Luise Hay, malo za hobi... Sem se samo malo zamislil, že je cifra izstopala...od 1-10...tam nekje okoli 4,6...tako kot večina kao naprednih duhovnjakov danes na Zemlji...Zdaj vem zakaj me ni nikoli pritegnila, ker sem že v štartni poziciji (rojstvo) v tem lifeu imel za malenkost več...Kaj naj rečem kot, če nekomu koristijo njene knjige potem je v redu, če pa ne koristijo je pa tudi v redu...biggrin.png

 

 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#121 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 9. april 2015, 13:09

Meni je tako smešno, ko se ima nekdo za duhovnega... in se s tem še postavlja.... to mi je en tak velik paradoks... ki ga moj um ne zna razvozlati

najbolj duhovni ljudje, ki sem jih jaz spoznala

se niso imeli za duhovne

niti niso sami sebe in druge merili

tako da...  ne glede na to kdor koli že sem in kjer koli že sem

Luise mi je v času moje sivine dala roko... mi povedala da sem vreda in mi pomagala narediti prve korake iz zelo temnih krajev

če je s tem znala dobro zaslužiti

kul

sej to uči

uči, da  obilja toliko kot ga rabiš in želiš

kaj pa je slabega v obilju :)

mnogo bolje je, da služijo tovrstne knjige

ker to kaže, da se ljudje želijo premakniti v bolj svetlo prihodnost

kot da služi pornografija in vampirske zgodbe :)



#122 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 9. april 2015, 13:14

Nč ni narobe s samo Louiso Hay, nekaj je narobe z njenimi bralci.. pa nič ne de.. eni smo od rojstva kako bi se izrazil bl napredni in sedimo pod lotosovimi stopali.. drugi so pač tm na nivoju 0,5 do 1,4  brezotove lestvice v nadaljevanju BL in vas Lujzka pritegne,predvidevam, da tut kej pozitivnega ali strokovno povedano hepi hepi, odnesete od te duhovne preobrazbe.

zato se opravičujem, če se je kdo užalil zaradi moje pripombe..

duhovni ljudje ki se nimajo za duhovne niso duhovni ker nimajo zavedanja duhovnosti, torej gre to mimo njih k muha enodnevnica mimo pajkove mreže..


prenos.jpg


#123 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. april 2015, 13:47

Meni je tako smešno, ko se ima nekdo za duhovnega... in se s tem še postavlja.... to mi je en tak velik paradoks... ki ga moj um ne zna razvozlati
najbolj duhovni ljudje, ki sem jih jaz spoznala
se niso imeli za duhovne
niti niso sami sebe in druge merili
tako da...  ne glede na to kdor koli že sem in kjer koli že sem
Luise mi je v času moje sivine dala roko... mi povedala da sem vreda in mi pomagala narediti prve korake iz zelo temnih krajev
če je s tem znala dobro zaslužiti
kul
sej to uči
uči, da  obilja toliko kot ga rabiš in želiš
kaj pa je slabega v obilju smile.png
mnogo bolje je, da služijo tovrstne knjige
ker to kaže, da se ljudje želijo premakniti v bolj svetlo prihodnost
kot da služi pornografija in vampirske zgodbe smile.png

 
Da ponovim zgodbice, ki jih nekateri še zdaj ne razumejo...Duhovna hiearhija Zemlje je človeštvu podala razvojno stopnjo za okoli 800 človečkov, ki so bili znani po svetu...Zato da bi človečki lažje razumeli neke stvari...Recimo da so nekateri slikarji, politiki, pevci, filozofi, ipd.  ala Michelangelo, Da vinci, Lao Tse,Tito...bili na višji razvojni duhovni stopnji kot nekateri človečki ki jih imajo danes za guruje...Kar pomeni, da je človeček lahko duhovno visok, tudi če nikoli ni slišal za duhovnost, kot pa človeček, ki se dela da meditira, klanja, moli...tongue.png
 
Razvojna stopnja je pomembna zaradi pristopa in načina dela z ljudmi, ki so okoli polovičke...pri njih je bolje uporabiti pristope, ki jih povečini ni napisano po new age knjigah oz lahko te služijo samo kot osnova za vse kar sledi...za indigo ljudi so new age pristopi čisto v redu, za kristalne, mavrične ljudji ali vesoljčke pa ne. Za njih so recimo proces prisotnosti, afirmacije, reiki dječji vrtič, karmična diagnostika al pa theta healing pa osnova, ki jo lahko nadgradijo...
 
In kdor res hoče premakniti človeštvo v boljšo prihodnost mora biti vsaj na 70% Bude, ker šele takrat se začne vzpostavljat bolj stabilni energijski kanal z njegovo lastno dušo in se začne prebujati intuicija...vse ostalo so samo priprave na to...šele ljudje od te točke dalje so sposobni s svojim izžarevanjem aure+ ostalo zares povzdigniti okolico malo višje...Taki kot so Luise Hay lahko samo vzpodbujajo ljudi do tiste točke kjer so sami...V bistvu vsak lahko drugega pripelje samo do tiste točke do kjer sam seže oz. ima dostop...sam pa lahko tudi malo seže čez, če dobi malo za okusit iz strani Višje sile...ampak pustmo tehnične detajle na miru...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#124 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 9. april 2015, 14:05

Nč ni narobe s samo Louiso Hay, nekaj je narobe z njenimi bralci.. pa nič ne de.. eni smo od rojstva kako bi se izrazil bl napredni in sedimo pod lotosovimi stopali.. drugi so pač tm na nivoju 0,5 do 1,4  brezotove lestvice v nadaljevanju BL in vas Lujzka pritegne,predvidevam, da tut kej pozitivnega ali strokovno povedano hepi hepi, odnesete od te duhovne preobrazbe.

zato se opravičujem, če se je kdo užalil zaradi moje pripombe..

duhovni ljudje ki se nimajo za duhovne niso duhovni ker nimajo zavedanja duhovnosti, torej gre to mimo njih k muha enodnevnica mimo pajkove mreže..

zate ne dvomim da si duhoven ... to se vidi v stopnji tvoje potrpežljivosti wink.png

 

jaz nisem ne vem kako poduhovnljena

zelo zemeljsko

še bolj čustveno bitje

sam imam izjemno srečo, da sem ustvarila dobro karmo, da v moj svet prihajajo izjemni ljudje

in ker sem senzitivec

ne rabim nič, da bi vedela kdo so

vse v meni ve

 

nihče od njih

čeprav imajo nazive

Njegova svetost, Dragoceni in druge visoke nazive, ker so bili prepoznani za tiste, ki se vračajo

ni nikoli rekel, da je nekaj več

rekli so mi nekaj takega

da so preprosti menihi

ali pa tisti, ki niso menihi

da se trudijo

nihče od njih ni rekel, da je 70% bude

čeprav njihovi nazivi dajo vedeti, da so nekaj posebnega

prvič slišim kej tazga

 

 

Brezo

rada te berem

in kak tvoj post me močno navdahne

zadnjič si mi dal res koristno spodbudo, čeprav si nekomu drugemu odgovarjal

samo pač ni mi blizu

da nekdo procentualno reče kolk je Bude

preprosto

to meni ne gre

mogoče lih za to ker sem tolk povezana z vrsto budizma

ki ponižnost ceni nad vse

in ponos graja nad vse

 

:::::::::::::

ampak ja, jaz res nisem na nekem visokem nivoju

in ko sem brala Luise sem bla še mnogo nižje

in zdej si z njo ne bi mogla prav veliko pomagati :)

ni res

še vedno kdaj pogledam psihične vzroke za določeno bolezen

torej to knjigo že vedno uporabljam :)

al moram biti nizko :P

::::::::::::::::::::



#125 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 9. april 2015, 14:09

Nope...tongue.png A ti to resno...flirt.gif

Seveda resno.... razen, če ni to nekaj, kar ti vzame pol dneva, pol pa ni treba wink.png

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0