Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#951 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. oktober 2013, 08:24

kaj se je zgodilo, da smo sploh prisli do stanja, v kakrsnem zivimo zdaj in je zaradi odrezanosti od instinktov, intuicije, custev ... vse polno psihoz? smile.png pa tudi ce se neke stvari ne bi zgodile, bi pac razna stanja, ki jih danes imenujemo depresija, se vedno obstajala. da se nekaj novega rodi, mora najprej nekaj umreti. in sploh vse te oznake psihiatrije ... to je sam ena fora, da unicijo in izmalicijo vse drugacno, nadpovprecno, izstopajoce. da vsi lepo pasemo v eno sivo utesnjujoco skatlo.

 

Ne kaj se je zgodilo, to si že napisala, da se sami odločamo kakšni smo in da je naš dan tak kot si ga nardimo. Moje vprašanje je bilo, kako je možno, da se nekdo odloči tako delovat, da pride v depresijo, če pa vsak zase najbolje čuti in ve (kot si napisala)? Če bi vsak zase najbolje čutil in vedel in če se sam odloča, zakaj oz. kako to da bi se kdo odločil tako delovat, da pride v depresijo, če pa to očitno ni najbolje, ker se hoče pol zdravit od nje?



#952 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 18. oktober 2013, 08:48

nisem rekla, da vsak ze kar tako od rojstva najbolje ve in cuti, kaj je najbolje zanj. no, mogoce, ampak potem nas itak naprogramirajo z vsem moznim in pustimo drugim - avtoritetam - knjigam, zdravnikom, tabletam, da se odlocajo namesto nas. vsak ima samoozdravitvene moci, potenciale za dostop do znanja in v to trdno verjamem - samo prevec ljudi raje poslusa, kaj naj bi cutili, preko avtoritet in ne tisto, kar pod vso to navlako dejansko cutijo. :) zato pa pride do motenj. ker se odrezemo od samih sebe. kako pa naj se moten clovek odloca v skladu s samim sabo? ma, nevermind. pustim drugim take debate, ker sem sama prelena. :)



#953 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. oktober 2013, 09:20

nisem rekla, da vsak ze kar tako od rojstva najbolje ve in cuti, kaj je najbolje zanj. no, mogoce, ampak potem nas itak naprogramirajo z vsem moznim in pustimo drugim - avtoritetam - knjigam, zdravnikom, tabletam, da se odlocajo namesto nas. vsak ima samoozdravitvene moci, potenciale za dostop do znanja in v to trdno verjamem - samo prevec ljudi raje poslusa, kaj naj bi cutili, preko avtoritet in ne tisto, kar pod vso to navlako dejansko cutijo. smile.png zato pa pride do motenj. ker se odrezemo od samih sebe. kako pa naj se moten clovek odloca v skladu s samim sabo? ma, nevermind. pustim drugim take debate, ker sem sama prelena. smile.png

 

Ok, če si ti prelena, bo pa mogoče komu drugmu dal mislit.

 

Če pustimo drugim, kot si napisala, to pomen da smo se sami tako odločil, da smo sprejel. In spet smo pri isti točki. Če bi vsak zase najbolje čutil in vedel, zakaj bi pustil nekaj kar ga pripelje v depresijo? Ker če ima vsak samoozdravitvene moči (pomen, da zase najbolje čuti in ve), kot si napisala, to pomen, da ve kaj je zdravo in kaj ne. Zakaj bi pol taka oseba raje poslušala druge in se pripeljala v depresijo? Zakaj bi se oseba, ki zase najbolje čuti in ve se raje odrezala od same sebe, da ga to pripelje v depresijo? Da je človek moten je stvar njegove odločitve, da pusti drugim, ampak zakaj bi to človek naredu, če pa vsak zase najbolje čuti in ve in ima samoozdravitvene moči (potencial za dostop do znanja)?

 

Kaj hočem povedat? Da je to res, da se sami odločamo in da si sami naredimo dan. Ampak, da pa vsak zase najbolje čuti in ve pa ni res. Kar seveda ne pomeni, da kar kdorkoli drug ve najbolje zanj ali zase. Če bi vsak zase najbolje čutil in vedel in ob tem da se vsak sam odloča, se ne bi pripeljal do depresije. Da je v depresiji je dokaz, da vsak sam zase najbolje ne čuti in ve. Kar seveda ne pomeni, da kar kdorkoli drug to zanj ve. Če slep vodi slepega seveda ne bosta nikamor prišla. Ampak da pa slep samega sebe vodi pa tud ne. Ena depresivna oseba ne more druge pozdravt iz depresije, ampak depresivna oseba tudi sama sebe ne, ker že to da je depresivna je znak, da ne ve kaj je zanjo najbolje, ker drgač zakaj bi se pripeljala do depresije. Samo oseba, ki ni v depresiji lahko zdravi druge iz depresije, z nasvetom, ki ga seveda mora depresiven sledit, da bi prišlo do ozdravitve.

 

En vzrok depresije je sledenje drugih depresivnih, ampak drug vzrok depresije je pa točno ta aroganca, da vsak sam zase najbolje ve in čuti. Dokler tako misli, ne bo sledil nasveta nekoga, ki ni bil nikoli depresiven, tist ki res čuti in ve kaj je najbolje. Dokler ne bomo sledil nasveta Boga, bomo samo bolj ali manj v eni ali drugi obliki depresije, neizpolnjenosti. Iz dežja pod kap, iz kapi pod dež itd. Ta aroganca, da vsak sam zase najbolje čuti in ve, je ista aroganca kot se nekomu zmotno zdi da je Bog, najvišje bitje in na tem forumu jih kar mrgoli, zato tudi depresija, bolečina, jeza in prepir. Enim bo dal mislit, enim pa še ne. 



#954 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. oktober 2013, 09:47

Dokler ne bomo sledil nasveta Boga, bomo samo bolj ali manj v eni ali drugi obliki depresije, neizpolnjenosti. Iz dežja pod kap, iz kapi pod dež itd.

 

Kako idiotska izjava huh.png

 

Ti bi rajši folk iz depresije speljal v odvisnost iz katere ti ne zmoreš ven splezat.. in bi rad, da so vsi not?

 

Se čisto strinjam z Vilo Soncno.


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#955 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 18. oktober 2013, 10:17

ma jaz sem predvsem iz svojih izkusenj, opazovanj tukaj izhajala. ja, pac tko je. imam v zadnjih letih lastne izkusnje in izkusnje bliznjih oseb, depresije, smrti, bolezni, neuspeha. ko sem videla, kam te pripelje, ce ne gres vase, ampak ven in cakas, cakas in izgubljas ljudi, ki jih tablete naredijo cisto otopele ... zaradi lastnih obcutkov nemoci sem postala zelo jezna, zagrenjena, agresivna na bliznje in avtoritete, na koncu se sebe.

 

se to: nekdo mogoce gre k terapevtu, ki ni sel skozi depresijo ali kaj hujsega. je osebnostno dozorel brez tega. in vseeno dobro razume vzvode delovanja in bo tudi znal na primeren nacin depresivnega spodbuditio vsaj k razmisljanju. dopuscam, da je to mozno, ne vem pa, ne poznam nikogar, nisem se prebrala ali slisala nic, prej ravno nasprotno. drugim sede nekdo, ki je dal zelo podobno cez. ker mu je tak terapevt, meni osebno prijateljice, dober vodnik ... ker dobi dobro dozo razumevanja na telepatski ravni brez prevec besedicenja, ker ima vodnika, ker vidi, da je mozno. take osebe v tebi spodbudijo tvoje lastne potenciale. v tem ni nic megalomanskega, arogantnega! ce pa se komu zdim taka, vem, da znam tudi biti, je to stvar njegove percepcije. mi je zal, ker ne znam bit bolj nezna v komunikaciji, sam zal tko je, moram se dret, da me kdo sploh slisi in uposteva. od majhnega sem morala bit tiho, bila ignorirana, se peti nisem smela, ker sem baje prenaglas.

 

jaz pa verjamem, da tudi slep lahko pomaga slepemu. mogoce ga ne vodi ravno, ampak je socutje in obcutek, da nisi sam, mogoce prvi koristen kazipot na poti k celjenju samega sebe.

 

nikakor pa nikoli nikjer nisem rekla, da ne verjamem, da je nekaj vec od nas, nekaj, na kar nimamo vpliva. smo pa vsi izraz tega in to dela skozi nas - tudi na nacin samoozdravitvenih moci. :)

 

pa brez zamere. pa nima smisla se zapletat z mano v neke intelektualne debate in mi postavljat zapletena vprasanja - prelena. :)



#956 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. oktober 2013, 11:06

ma jaz sem predvsem iz svojih izkusenj, opazovanj tukaj izhajala. ja, pac tko je. imam v zadnjih letih lastne izkusnje in izkusnje bliznjih oseb, depresije, smrti, bolezni, neuspeha. ko sem videla, kam te pripelje, ce ne gres vase, ampak ven in cakas, cakas in izgubljas ljudi, ki jih tablete naredijo cisto otopele ... zaradi lastnih obcutkov nemoci sem postala zelo jezna, zagrenjena, agresivna na bliznje in avtoritete, na koncu se sebe.

 

se to: nekdo mogoce gre k terapevtu, ki ni sel skozi depresijo ali kaj hujsega. je osebnostno dozorel brez tega. in vseeno dobro razume vzvode delovanja in bo tudi znal na primeren nacin depresivnega spodbuditio vsaj k razmisljanju. dopuscam, da je to mozno, ne vem pa, ne poznam nikogar, nisem se prebrala ali slisala nic, prej ravno nasprotno. drugim sede nekdo, ki je dal zelo podobno cez. ker mu je tak terapevt, meni osebno prijateljice, dober vodnik ... ker dobi dobro dozo razumevanja na telepatski ravni brez prevec besedicenja, ker ima vodnika, ker vidi, da je mozno. take osebe v tebi spodbudijo tvoje lastne potenciale. v tem ni nic megalomanskega, arogantnega! ce pa se komu zdim taka, vem, da znam tudi biti, je to stvar njegove percepcije. mi je zal, ker ne znam bit bolj nezna v komunikaciji, sam zal tko je, moram se dret, da me kdo sploh slisi in uposteva. od majhnega sem morala bit tiho, bila ignorirana, se peti nisem smela, ker sem baje prenaglas.

 

jaz pa verjamem, da tudi slep lahko pomaga slepemu. mogoce ga ne vodi ravno, ampak je socutje in obcutek, da nisi sam, mogoce prvi koristen kazipot na poti k celjenju samega sebe.

 

nikakor pa nikoli nikjer nisem rekla, da ne verjamem, da je nekaj vec od nas, nekaj, na kar nimamo vpliva. smo pa vsi izraz tega in to dela skozi nas - tudi na nacin samoozdravitvenih moci. smile.png

 

pa brez zamere. pa nima smisla se zapletat z mano v neke intelektualne debate in mi postavljat zapletena vprasanja - prelena. smile.png

 brez osebne izkušnje pač ne moreš drugim pamet solit o materiji in tukaj ti dajem 1000% prav.

Še tako popolno teoretično obvladovanje zadeve in celo laboratorijsko praktično, pogori, brez empatije.


prenos.jpg


#957 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. oktober 2013, 12:08

ma jaz sem predvsem iz svojih izkusenj, opazovanj tukaj izhajala. ja, pac tko je. imam v zadnjih letih lastne izkusnje in izkusnje bliznjih oseb, depresije, smrti, bolezni, neuspeha. ko sem videla, kam te pripelje, ce ne gres vase, ampak ven in cakas, cakas in izgubljas ljudi, ki jih tablete naredijo cisto otopele ... zaradi lastnih obcutkov nemoci sem postala zelo jezna, zagrenjena, agresivna na bliznje in avtoritete, na koncu se sebe.

 

se to: nekdo mogoce gre k terapevtu, ki ni sel skozi depresijo ali kaj hujsega. je osebnostno dozorel brez tega. in vseeno dobro razume vzvode delovanja in bo tudi znal na primeren nacin depresivnega spodbuditio vsaj k razmisljanju. dopuscam, da je to mozno, ne vem pa, ne poznam nikogar, nisem se prebrala ali slisala nic, prej ravno nasprotno. drugim sede nekdo, ki je dal zelo podobno cez. ker mu je tak terapevt, meni osebno prijateljice, dober vodnik ... ker dobi dobro dozo razumevanja na telepatski ravni brez prevec besedicenja, ker ima vodnika, ker vidi, da je mozno. take osebe v tebi spodbudijo tvoje lastne potenciale. v tem ni nic megalomanskega, arogantnega! ce pa se komu zdim taka, vem, da znam tudi biti, je to stvar njegove percepcije. mi je zal, ker ne znam bit bolj nezna v komunikaciji, sam zal tko je, moram se dret, da me kdo sploh slisi in uposteva. od majhnega sem morala bit tiho, bila ignorirana, se peti nisem smela, ker sem baje prenaglas.

 

jaz pa verjamem, da tudi slep lahko pomaga slepemu. mogoce ga ne vodi ravno, ampak je socutje in obcutek, da nisi sam, mogoce prvi koristen kazipot na poti k celjenju samega sebe.

 

nikakor pa nikoli nikjer nisem rekla, da ne verjamem, da je nekaj vec od nas, nekaj, na kar nimamo vpliva. smo pa vsi izraz tega in to dela skozi nas - tudi na nacin samoozdravitvenih moci. smile.png

 

pa brez zamere. pa nima smisla se zapletat z mano v neke intelektualne debate in mi postavljat zapletena vprasanja - prelena. smile.png

 

Ti verjamem. Hotu sem te samo vzpodbudit, da sama opaziš, da to mišljenje, da vsak sam zase najbolje čuti in ve, ga je pripeljalo v depresijo (ker se sam odloča) in da zato to tudi ne more biti zdravilo iz nje, vsaj celostno in trajno ne. Eno je da se predajaš drugim, drugo pa je da se osvobajaš od drugih. In za oboje se odločaš sam. Obstaja pa še tretja, da si vsaj hvaležen temu, ki je nekaj več od nas in tko si lahko izpolnjen in o depresiji ne more bit govora sploh. 



#958 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. oktober 2013, 13:39

Nekako mi nikoli ni bilo smiselno kako gredo skupaj tablete in depresija. SHOCK.gif Kako lahko tablete pomagajo proti mentalnim težavam? Po moje to ni možno. Le tako, da človeka otopijo, kakor je že omenila VilaSonca. Svet otopelosti je pa naravnost čudovit ali kako. Mal sem jezna, ker večina psihiatrov predpisuje tablete za takšne težave. 

Vse kar tak človek rabi je, da ga nekdo posluša in mu pokaže mal sončka v življenju. Da ga nauči, ljubiti samega sebe, ker si očitno v dani situaciji človek sam ne zna pomagati. Empatija in znati slišati, to je vse kar današnji človek potrebuje, ker se mi zdi, da je vse več in več ljudi, ki so v depresiji pa tega noben ne vidi ali ne želi videti. Vsi hitimo noben se pa ne ustavi in zares vpraša znanca, prijatelja kako je? mellow.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#959 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. oktober 2013, 13:52

Vsi hitimo noben se pa ne ustavi in zares vpraša znanca, prijatelja kako je? mellow.png

 

Pinka, kako si? Si v redu? :)


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#960 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. oktober 2013, 13:54

Ej Tjazy super sem :) pa ti? tongue.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#961 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. oktober 2013, 14:04

Vidiš.. tudi če ne bi bila.. bi rekla, da si super.. ali vsaj dobro, ker kao nočemo drugim težiti s svojimi problemi, a ne? :)

 

Ja tudi jaz sem super :)


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#962 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. oktober 2013, 14:13

Ne Tjazy v bistvu ni res, sem tiste vrste oseba, k na nažalost na taka vprašanja odgovori tko kot se počuti. No vsaj do nedavnega sem, dokler nisem ugotovila, da nikogar zares ne zanima kako sem ampak je to zgolj vljudnostno vprašanje. 

p.s. ampak trenutno sem res super, ne vem pa kako bom čez nekaj ur tongue.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#963 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. oktober 2013, 14:23

Če te ne bo luna in mrk zdrmal a ne? :)


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#964 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. oktober 2013, 15:45

Nekako mi nikoli ni bilo smiselno kako gredo skupaj tablete in depresija. SHOCK.gif Kako lahko tablete pomagajo proti mentalnim težavam? Po moje to ni možno. Le tako, da človeka otopijo, kakor je že omenila VilaSonca. Svet otopelosti je pa naravnost čudovit ali kako. Mal sem jezna, ker večina psihiatrov predpisuje tablete za takšne težave. 

Vse kar tak človek rabi je, da ga nekdo posluša in mu pokaže mal sončka v življenju. Da ga nauči, ljubiti samega sebe, ker si očitno v dani situaciji človek sam ne zna pomagati. Empatija in znati slišati, to je vse kar današnji človek potrebuje, ker se mi zdi, da je vse več in več ljudi, ki so v depresiji pa tega noben ne vidi ali ne želi videti. Vsi hitimo noben se pa ne ustavi in zares vpraša znanca, prijatelja kako je? mellow.png

 

Se strinjam, da tablete niso končna rešitev. In mislim, da tud to da enga empatično vprašaš kako je še ni končna rešitev. Ker duša je vedno srečna, telo in um pa sta mrtva. Se prav dušo nima smisla sprašvat kako je, telesa in uma pa tud ne, ker ne čutita sploh. Tista duša, ki pa se zmotno poistoveča z umom in telesom pa je bolj ali manj v depresiji. Oddih od trpljenja neizpolnjene želje, z zadovoljitvijo telesa in uma se nekaterim zdi da je sreča, sam to še ni to. Pozitivna sreča je ko se zaveš, da si duša, onkraj telesa in uma in da si od Boga. Ko se zavedaš sebe in svojega odnosa z Bogom si onkraj uma in telesa in ni govora sploh o depresiji, je le nenehna ekstaza. Le to je trajno zdravilo za depresijo. Da jo zamenjaš z ekstazo. Seveda je odločitev na nas. Ali se bomo še naprej predajal svojemu umu in telesu ali umu in telesu drugih, ali našemu večnemu dobronamerniku, Bogu, Šri Krišni. 



#965 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. oktober 2013, 18:27

Nekako mi nikoli ni bilo smiselno kako gredo skupaj tablete in depresija. SHOCK.gif Kako lahko tablete pomagajo proti mentalnim težavam? Po moje to ni možno. Le tako, da človeka otopijo, kakor je že omenila VilaSonca. Svet otopelosti je pa naravnost čudovit ali kako. Mal sem jezna, ker večina psihiatrov predpisuje tablete za takšne težave. 

Vse kar tak človek rabi je, da ga nekdo posluša in mu pokaže mal sončka v življenju. Da ga nauči, ljubiti samega sebe, ker si očitno v dani situaciji človek sam ne zna pomagati. Empatija in znati slišati, to je vse kar današnji človek potrebuje, ker se mi zdi, da je vse več in več ljudi, ki so v depresiji pa tega noben ne vidi ali ne želi videti. Vsi hitimo noben se pa ne ustavi in zares vpraša znanca, prijatelja kako je? mellow.png

in zdaj jih pripisujejo že vsakemu otroku ki ima malo hiperaktivnosti v sebi.teli psihiatri so res kriza ne vsi ampak večina jih nima pojma.

pri nas v vasi imamo pač hišo v kateri živijo odrasli ljudje ki imamo vedenske motnje in niso kao sposobni živeti sami zato jih je država in svojci strpali v to hišo s tem da imamo od shizornenikov in drugih vse v eni hiši,za njih delajo prostovoljci do štirih pač šefica in ne vem če je kdo plačan tudi ker jih enostavno nikoli ne vidim.kaj sem hotela povedat da ljudi nafilajo s tabletam in po četrti uri grejo vsi lepo domov in so polj te ljudje prepuščeni samim sebi, cel popoldan in noč ki če se kdo spozna na depresijo so glih noči grozne.

vidim da se prostovoljci trudijo po svojih zmoznostih to je pa tudi vse kar jim ta ustanova nudi...

Imamo starejšo gospo ki je na tabletah in po četri uri ko nikogar več ni, gre ona še z enim mlajšim takoj v trgovino po dva litra vina se vsede na avtobusno in lepo spije. zadnjic se je tako napila da je padla in si razbila glavo in pristala v bolnici....ponoči seveda

V glavnev odkar so tukaj se nobenemu stanje ni izboljšalo pa je to sigurno 8let.

Kaj se je spremenilo je to da je tisti ki je bil najbolj nor dobil neprofitno stanovanje in zdaj živi sam,če je sploh še živ.

Punca pa ki hodi delat in ni na tebletah, pa ostaja tukaj......



#966 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 19. oktober 2013, 19:37

Ti verjamem. Hotu sem te samo vzpodbudit, da sama opaziš, da to mišljenje, da vsak sam zase najbolje čuti in ve, ga je pripeljalo v depresijo (ker se sam odloča) in da zato to tudi ne more biti zdravilo iz nje, vsaj celostno in trajno ne. Eno je da se predajaš drugim, drugo pa je da se osvobajaš od drugih. In za oboje se odločaš sam. Obstaja pa še tretja, da si vsaj hvaležen temu, ki je nekaj več od nas in tko si lahko izpolnjen in o depresiji ne more bit govora sploh. 

OK, now I get it. :)



#967 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 19. oktober 2013, 19:40

 brez osebne izkušnje pač ne moreš drugim pamet solit o materiji in tukaj ti dajem 1000% prav.

Še tako popolno teoretično obvladovanje zadeve in celo laboratorijsko praktično, pogori, brez empatije.

ja, sej, pol mamo pa razne terapevte, ki jim folk naseda in plačuje za vikend seminarje, terapije, kaj še ... predvsem kakšne tetke.  



#968 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 20. oktober 2013, 16:05

“Sometimes," says a fellow depressive, "I wish I was in a full body cast, with every bone in my body broken. That's how I feel anyway. Then, maybe, people would stop minimising my illness because they can actually see what's wrong with me. They seem to need physical evidence.”   Sally Brampton


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#969 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. oktober 2013, 09:38

“Sometimes," says a fellow depressive, "I wish I was in a full body cast, with every bone in my body broken. That's how I feel anyway. Then, maybe, people would stop minimising my illness because they can actually see what's wrong with me. They seem to need physical evidence.”   Sally Brampton

 

What is wrong with you is that you are in false ego, that you are your body and your subtle body and that is why you are depressed. You can be cured though.



#970 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. oktober 2013, 10:35

Because when you are in soul, your real self, you don't bother if anyone minimizes or maximizes what they falsely think you are or what they falsely think is yours. You also don't hanker or lament for anything, because you already have everything naturally, eternal existence, consciousness, freedom to choose and bliss. Of course, if you misuse your freedom to choose, again you will become depressed. 



#971 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 21. oktober 2013, 10:38

Od ene višje medicinske sestre, ki dela z odvisniki, in jo cenim zarad kombinacije njenega znanja, zdrave kmečke pameti, izkušenj in predvsem človeškosti, sem poslušala dokaj razumljivo razlago o depresiji.. Poleg tega, da se zavedajo, da je še vedno ogromno za raziskati na tem področju, je po domače povedala, da je to stanje, ko se nevrotransmiterji v možganih totalno izpraznijo in ne more biti prenosa. Ljudje, ki so le kdaj pa kdaj depresivni si to težko predstavljajo in žal posplošujejo s pametovanjem, kako bi si naj tisti sam pomagal. Pričakujejo, kako bi ti naj v glavi naredil klik, da boš lahko zbral pogum, našel ljubezen do sebe, življenja, karkoli... Da je vse odvisno od tebe samega. Ni! So ljudje, ki ne morejo vstati iz postelje, ostali so popolnoma brez energije in če kemija pomaga vzpostaviti ravnovesje v možganih in se v tem obdobju izvaja psihoterapija in se v tej kombinaciji pokaže izboljšanje, nimam proti. In da oboleli seveda poskuša sam.. Ne vem no...


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#972 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 21. oktober 2013, 12:12

klasična doktor-farmacija  razlaga ... 

farmacija cveti ... pa tudi dohtarjem pade kaj v žep .... kvazi pacient pa ni pomemben v tej igri ... 

 

No, saj tvoj odziv je pa tud klasičen odziv mnogih smrtnikov, ki apriori udrihajo po klasični medicini in doktorjih, kot da so nekaj ločenega od nas, kot da niso ljudje in si ne želijo dejanskega ozdravljenja pacienta. So taki in taki, tako kot vsepovsod. Res, da farmacija služi na veliko... Poanta tiste debate je bla v tem, da ne moreš vedet za drugega.. ko se eni radi tak pametni delajo, kako se naj skup vzameš in premagaš depresijo.


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#973 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. oktober 2013, 12:43

Od ene višje medicinske sestre, ki dela z odvisniki, in jo cenim zarad kombinacije njenega znanja, zdrave kmečke pameti, izkušenj in predvsem človeškosti, sem poslušala dokaj razumljivo razlago o depresiji.. Poleg tega, da se zavedajo, da je še vedno ogromno za raziskati na tem področju, je po domače povedala, da je to stanje, ko se nevrotransmiterji v možganih totalno izpraznijo in ne more biti prenosa. Ljudje, ki so le kdaj pa kdaj depresivni si to težko predstavljajo in žal posplošujejo s pametovanjem, kako bi si naj tisti sam pomagal. Pričakujejo, kako bi ti naj v glavi naredil klik, da boš lahko zbral pogum, našel ljubezen do sebe, življenja, karkoli... Da je vse odvisno od tebe samega. Ni! So ljudje, ki ne morejo vstati iz postelje, ostali so popolnoma brez energije in če kemija pomaga vzpostaviti ravnovesje v možganih in se v tem obdobju izvaja psihoterapija in se v tej kombinaciji pokaže izboljšanje, nimam proti. In da oboleli seveda poskuša sam.. Ne vem no...

 

Sej ni vse odvisn od nas. In tud če najdeš ljubezen do sebe, življenja, karkol... še vedno ne boš premagu depresije. To te bo šele pripeljal ornk notr smile.png (čez cajt)



#974 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 21. oktober 2013, 12:53

Sej ni vse odvisn od nas. In tud če najdeš ljubezen do sebe, življenja, karkol... še vedno ne boš premagu depresije. To te bo šele pripeljal ornk notr smile.png (čez cajt)

 

To seveda ne drži. Če ugotoviš vzroke, ki so te pripeljali v depresijo in jih predelaš, potem v depresijo ne boš več zapadel.

Če pa se delaš pozitivca /pol ko se lahko/, obenem pa ne predeluješ vzrokov, potem je velika verjetnost, da se depresija ponovi.

Ampak...delat se pozitivca nima veze z ljubeznijo do sebe, življenja, karkol...

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#975 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. oktober 2013, 13:37

To seveda ne drži. Če ugotoviš vzroke, ki so te pripeljali v depresijo in jih predelaš, potem v depresijo ne boš več zapadel.

Če pa se delaš pozitivca /pol ko se lahko/, obenem pa ne predeluješ vzrokov, potem je velika verjetnost, da se depresija ponovi.

Ampak...delat se pozitivca nima veze z ljubeznijo do sebe, življenja, karkol...

 

icon25.gif

 

Ok, pol pa povej kaj je vzrok za depresijo? :)






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0