Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Horarna astrologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
772 komentarjev na to temo

#26 Želja

Želja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. april 2004, 15:10

Sicer bi bilo res fino, ko bi Mihela kaj povedala tule, glede na to da predava ravno o tem in ima torej ocitno veliko pojma, najbrz pa itak tudi se bo.

Hja, Marsa, saj jaz ne vem, ali je Mihela Mihaela s tečaja :o|o: ....
Če bo kdo rabil inf. , ni panike, jih lahko posredujem tej osebi osebno.
x;)x
"Ovire so tiste zastrašujoče reči, ki jih vidite, kadar umaknete pogled s cilja" - Henry Ford

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. april 2004, 15:33

Je, Mihela je Mihaela s tecaja - najbrz je kaksna taka fora, da je ze bil kdo prijavljen pod Mihaela, pa je dala pac tako.
Saj se bo ziher oglasila (samo ce pravis, da ima ravno tale tecaj, najbrz komaj caka, da se sem komentira x;)x).

Fajn bi bilo podati se vec konkretnih primerov - kot je to storila Astra. :palec:

Sama, kot pravim, nimam prevec izkusenj, poleg tega so te, ki jih imam, ze tako stare, da sem v glavnem pozabila, kako je ze bilo oz. slo tole (*vem pa, da smo nasli za frende en cash izgubljen - jurja mark, ki se je res izgubil pri mami od moza in res se je tam tudi nasel potem oz. kot smo napovedali)... pa je bilo se tega, samo samo tegale primera se spomnim, pa se to ne vem, kako tocno smo razbrali oz. kaj je sploh prislo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. april 2004, 16:38

Ali ima ta metoda kaj zveze s točno uro :8):

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. april 2004, 19:17

V bistvu vso in nobene.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. april 2004, 20:13

Potem pa prestavi LN za eno uro naprej.
Ali pa samo jaz tako vidim :8):

#31 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. april 2004, 20:47

Kje pa ima Marsa knofe :8):

#32 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 9. april 2004, 20:58

Je, Mihela je Mihaela s tecaja - najbrz je kaksna taka fora, da je ze bil kdo prijavljen pod Mihaela, pa je dala pac tako.
Saj se bo ziher oglasila (samo ce pravis, da ima ravno tale tecaj, najbrz komaj caka, da se sem komentira x;)x).

Fajn bi bilo podati se vec konkretnih primerov - kot je to storila Astra.  :palec:

Sama, kot pravim, nimam prevec izkusenj, poleg tega so te, ki jih imam, ze tako stare, da sem v glavnem pozabila, kako je ze bilo oz. slo tole (*vem pa, da smo nasli za frende en cash izgubljen - jurja mark, ki se je res izgubil pri mami od moza in res se je tam tudi nasel potem oz. kot smo napovedali)... pa je bilo se tega, samo samo tegale primera se spomnim, pa se to ne vem, kako tocno smo razbrali oz. kaj je sploh prislo.

To sem jaz. Mojemu podjetju je ime MIHELA in toime uporabljam bolj javno. ( kar je seveda povezano tudi z numerologijo)

Horarna astrologija ima povsem svojo logiko. V osnovi je tradicionalna astrologija, zato je potrebno upoštevati samo tradicionalne planete in pa tudi Regiomontanusov sistem hiše.
Nariše se karto za trenutek, ko je astrolog razumel vprašanje in kraj, kjer je spraševalec, ko ti zastavi vprašanje. Torej ko odgovarjaš po telefonu, in je kraj drugačen vzameš kraj kjer je ta trenutek oseba, ki postavlja vprašanje.
Oseba, ki postavlja vprašanje je vedno 1. hiša in predvsem vladar prve hiše. Tako je vladar prve hiše signifikator spraševalca. Signifikator vprašanega je različen glede na to kaj sprašuješ. Če te zanimajo ljubezenska vprašanja gledaš vladarja 7. hiše kot signifikatorja vprašanega.

A bova postala par?

Odgovor bi bil pozitiven, če bi vladar ascendenta in vladar descendenta aplicirala v harmoničen aspekt. Pa tudi s prenosem luči, kar pomeni da tudi če ta dva ne aplicirata v aspekt med , nek tretji planet, ki je hitrejši separira iz aspekta z enim in aplicira v aspekt z drugim. Ali zbir luči, kar pomeni, da tudi če signifikatorja nista med sabo v aspektu oba aplicirata v aspekt s tretjim počasnejšim aspektom.
Luna predstavlja tudi spraševalca in če Luna aplicira v harmonični aspekt z vladarjem 7. hiše je odgovor tudi pozitiven.
Medsebojna recepcija kaže vzajemno ljubezen. Če je vladar 1. hiše v sedmi pomeni, da je spraševalec bolj zagret od njegovega partnerja. V obratnem primeru obratno.
Če je v sedmi hiši tretji planet je nevarnost, da je tam še ena tretja oseba, s katero ima tisti drugi odnos in zato ne more imeti s spraševalko.

Ko vstopiš v horarno astrologijo moraš svoj pogled popolnoma preusmeriti in začeti gledati karto drugači. Pravil je malo morje in jaz tu ne morem vseh povedati.
Ker se zavedam, da ne morem na forumu nikogar naučiti horarno sem se kar malo umaknila. Sama teorija je obsežna, potem pa je potrebno tudi veliko prakse, da se naučiš gledati na tak način.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#33 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. april 2004, 21:04

nima jih, oz. tisti so drugi x:Dx
ej, pojdi v svojo os.stran in pošiči na levem navigatorju´kazalu svojem -forumske nastavitve.
uživej.

Pokowc x:Xx x:Xx x:Xx , me je skoz je..la ta ura :xmas:

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. april 2004, 10:36

Mihela! :palec: x^x
*Sem vedela, da bos ziher kaj komentirala, zelo fajn si tole napisala!

... Ko vstopiš v horarno astrologijo moraš svoj pogled popolnoma preusmeriti in začeti gledati karto drugači. ...

To je bistveno za zacetek, zelo kul in preprosto si povedala.

... Pravil je malo morje in jaz tu ne morem vseh povedati.
Ker se zavedam, da ne morem na forumu nikogar naučiti horarno sem se kar malo umaknila. Sama teorija je obsežna, potem pa je potrebno tudi veliko prakse, da se naučiš gledati na tak način. ...

Stekamo, saj zato sem pa tam rekla...
A veseli bomo, ko bos kdaj priletela (in Astra oz. vsi, ki imate vec prakse s tem) in kaj povedala, pokomentirala in podala kak primer. :palec:

Sory, nisem vedela, da je to ime tvoje firme. :8):
Zdaj vem. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 16. junij 2004, 11:55

Javljam se, da vam odgovorim na kakšno dilemo s pomočjo horarne astrologije. Omenjeno tehniko obvladam in zaradi tega se lahko javite v kolikor bi vas kaj podrobnega zanimalo.

lep pozdrav, beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#36 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 16. junij 2004, 12:25

Ja, kar meni daj.

Ali bom imela še enega otroka (recimo v roku enega leta, ali kasneje??)

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#37 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 16. junij 2004, 13:37

Horarna astrologija je temelj nekih pravil, najpomebnješe je, da je vprašanje zastavljeno s srcem in da nas zadeva o kateri sprašujemo resnično zanima.

To pomeni, da se ne moremo spraševati zadeve, kar tako (kao ker je zastonj), ampak tisto, kar predstavlja naš problem.

Ni moj namen, da se grem nekega "šlogarja", pač pa da odgovorim na tista vprašanja, ki so resnično srž problema. Poleg tega pa da skupaj spoznamo to vejo astrologije in da se o njej še kaj naučimo.

Muca maca, moj odgovor je naslednji: v roku enega leta še ne boš imela otroka, potem pa so vse možnosti odprte.

Prijeten dan še naprej!

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#38 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 16. junij 2004, 14:11

Kateri podatki pa so potrebni, da se to pogleda? O tej zadevi pojma nimam !

LP!V!

#39 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 16. junij 2004, 14:29

Pri horarni astrologiji potrebujem točen datum, točno uro in kraj vprašanja in seveda tudi konkretno vprašanje.
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#40 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 16. junij 2004, 14:37

No, če je možno:

roj: 19.02.1971 ob 18.10 min. v Celju.

Vprašanje je ali bom dobila to službo v bližnji okolici Celja, če je to primerno zame oz. če bom zadovoljna z njo?

Trenutno najbolj pereče vprašanje zame !


LP! V!

#41 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 16. junij 2004, 14:44

Draga Vanja,

službo boš dobila v roku števila dve (dve tedna ,meseca...) seveda boš sprva nekoliko nezadovoljna, kasnjeje pa boš ugotovila, da je to tisto pravo zate.

Lep pozdrav!

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#42 Dadika

Dadika
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 495

Objavljeno: 16. junij 2004, 17:12

:8): Hojla :8):

Če je možno odgovoriti ,bi tudi jaz imela eno vprašanje x?x

roj:4.5.1968 ,ob 16.06 v Celju

Kaj bo z mano in mojim prijateljem ,resnično ga imam rada,ampak trenutno je ena kriza (pri njemu) x?x

Hvala za odgovor xDDx in lep dan,D :inocent:

p.s.Če rabiš še kakšne podatke,ti jih pošljem :palec:

To temo je popravil/a Dadika: 16. junij 2004, 20:23

LEPOTA ŽIVLJENJA JE SKRITA V LJUBEZNI DO ŽIVLJENJA.BREZ NJE JE VSAKO ŽIVLJENJE DOLGOČASEN SPREHOD.

#43 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 16. junij 2004, 20:45

Draga Vanja,

službo boš dobila v roku števila dve (dve tedna ,meseca...) seveda boš sprva nekoliko nezadovoljna, kasnjeje pa boš ugotovila, da je to tisto pravo zate.

Lep pozdrav!

beli Vran

Hej, Beli vran...pozdravljen... x;)x x:)x xsuperx
Dum spiro, spero.

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2004, 06:26

... ne moremo spraševati zadeve, kar tako (kao ker je zastonj), ampak tisto, kar predstavlja naš problem.

Ni moj namen, da se grem nekega "šlogarja", pač pa da odgovorim na tista vprašanja, ki so resnično srž problema. Poleg tega pa da skupaj spoznamo to vejo astrologije in da se o njej še kaj naučimo. ...

:palec:

Dobrodosel, Beli vran! x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 17. junij 2004, 06:52

Hvala beli Vran,
mislim, da je res, če je to delo, ki se kaže, je možno v dveh tednih in tudi ni tisto kar sem si predstavljala, želela sem izpreči iz metalurgije-vendar, če se mi je to pokazalo brez razpisa, je to usoda in je to za vzet ! Bomo videli, vsekakor mislim, da bo bolje kot je tukaj.

Thanks ! LP! V!

#46 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 17. junij 2004, 08:27

Še nekaj o horarni astrologi:

Poleg vprašanja (ki mora biti jasno zastavljeno) je pomembno, da je to samo eno vprašanje, kajti le tako lahko horarni astrolog poda dober in zanesljiv odgovor. V principu gre za odgovor da/ne, ampak po drugi strani lahko tudi za zanesljiv nasvet, ki pokaže pot, ki vodi iz negotovosti. Nekateri jo kombinirajo z natalno (rojstno) astrologijo, zanimivo pa je, da natalna astrologija pokaže le smernice nekega obdobja, dočim horarna da konkreten nasvet za nek časovni interval. Horarna astrologija je v svojem bistvu zelo enostavna, seveda je potrebno sprejeti določena pravila (zakone) in se jih striktno držati. Pod tem pogojem so odgovori pravilni in spraševalci zadovoljni.

Draga Dadika, glede tvojega vprašanja je zadeva sledeča, tvoj partner je oseba, ki je sedaj v nekem obdobju v katerem mora razrešiti neke zadeve, ki so deloma ali v celoti vezane na preteklost. Prepričan sem, da bosta ostala skupaj, res pa je, da bo on tisti, ki zadevo odloča in ti pa v tej zvezi predvsem sprejemaš.

Vanja držim pesti zate, Onna tudi tebi lep pozdrav!

Moj slogan je: vprašajte se s srcem in tako boste dobili jasen odgovor.

P.s.: Marsa pa tvojem odzzivu si za stvar!

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2004, 08:38

Normalno (da sem za)!! :palec: x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 17. junij 2004, 08:54

Če ne bi bila Marsa za, ne bi bilo LN in nas težakov polnih problemov !

Thank Marsa ! :palec:

#49 slavi

slavi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 76

Objavljeno: 17. junij 2004, 08:58

Upam, da sem zdaj zadela bistvo in da sem prav razumela, da lahko postavim vprasanje za doloceno casovno obdobje. Ce ne, pa kar spreglejte tole vprasanje. Zanima me, kdaj bo zame cas, ko se bom lahko spet zaljubila (ker sem zadnje case na to malo imuna zaradi pretekle bolece prekinitve veze) in sla v novo zvezo?Rojena sem 19.7.1980 ob 13:07?Hvala!

#50 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 17. junij 2004, 09:37

Zgodovina horarne astrologije sega že v 17. in 18. stoletje, tedaj je bila zelo cenjena in popularna. Ljudje v tisitih časih niso poznali ure rojstva, vsekakor pa so bili radovedni in zaradi tega se je tudi razvila horarna astrologija. V današnjem času se zopet vrača nazaj in počasi pridobiva na veljavi, katero je nekoč že imela. Kot sem že nekajkrat omenil je bistvo horarne astrologije odgovor na eno vprašanje, res pa je, da to ne more biti katero koli vprašanje.

Neprimerna vprašanja so:

Kakšen bo moj fant, kako bo z ljubeznijo...

Primerna so:

Ali se bom poročila? Ali me mož vara?

Seveda je pomembno, da imamo nek temeljni razlog da zastavimo vprašanje, kajti le tako bo tudi odgovor kvaliteten.

Draga Slavi, glede tvojega vprašanja bi pomagala natalna (rojstna) astrologija, ta lahko določi obdobje, ugodno za ljubezen. Horarnega astrologa pa potrebuješ takrat, ko bi fanta že poznala in bi te zanimalo kaj več.



Zaenkrat toliko in se še beremo.

Lep pozdrav

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0