Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vegetarijanci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
3173 komentarjev na to temo

#51 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. avgust 2003, 20:28

ne, resno... bi pa rada slišala vegije... a majo sam živali za žive al kaj...

:ermm:


kwa čmo zej?... nehat jest :o x:Dx x;)x

#52 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. avgust 2003, 20:57

:vragec:


hmmm....
samo od PRANE zhvet x:o)x


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#53 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. avgust 2003, 21:09

O-PRANA....



s pervolom x:Dx

#54 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. avgust 2003, 23:42

ne, resno... bi pa rada slišala vegije... a majo sam živali za žive al kaj...

:ermm:


kwa čmo zej?...  nehat jest  :o  x:Dx  x;)x

ja; jas sicer nisem vegan (sem pa vegetarijanec), toda vprasanje se mi zdi zanimivo!
menda obstaja klasifikacija: rastline, zivali, ljudje;
vsi kot dolocena stopnja nivoja zavesti!!??
kaj kdo ve o tem? ali drzi? zakaj?
ali je nepomembno in bi 'bilo bolje' vse gledati sebi enako?
torej in rastline in zivali in ljudje - eno!!??
;; morda to ve tisti, ki je v stanju enosti?

sicer pa, seveda, da ne nehamo jesti!!!
se ne moremo! ce drzi trditev, da je hrana le nekaj % energije, ki
jo dobimo v auro; verjetno tudi obstaja nacin, kako, kdaj, zakaj, etc..
si kdo polni baterije!!?? in ce nekdo kompenzira hrano kot nadomestek
energije, je morda potreben zdravljenja; ali pa da spusti ego!?
hrana = energija! tega ne oporekam, toda verjemem, da
nam dostikrat ni potrebno toliksne kolicine hrane uziti kot jo sicer!
seveda govorim spet o povprecnem cloveku v 'sodobnem' svetu.
Morda potrebujemo doloceno hrano ali pa sploh ne!
Izkusnje imam podobne tudi sam.: namesto da sem sel ven na zrak,
bil aktiven, sem jedel. ko sem to doumel, sem preizkusil in videl, da
rezultat ideje dejansko kdaj deluje!! kajti ko sem prisel ven, se zacel
gibati, je potreba po hrani takoj tudi izginila. morda vcasih potrebujemo
le preusmeriti misli, spremeniti okolje, premikati svoje telo in dihati!!?
in vse to kdaj kompenziramo s hrano. vcasih so to piskoti, lahko
sladkor, cokolada, ali sladoledi, mastna hrana, jang hrana, zapecena
hrana, kruh, ogljikovi hidrati, etc... morda celo opojne substance.
se mi zdi tezje nekaj o zadevi trditi!!?? ker je dejavnikov lahko mnogo,
ki utemeljujejo zakaj!
in ja, rastline so tudi zive; toda morda je ob tem pomembna stopnja
zavesti??
nekoc mi je nekdo povedal: ce ze jeste ribe, jejte vsaj tiste, ki so v jati,
ker imajo skupno zavest; tiste posamicne pa imajo svojo.
??

#55 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 4. avgust 2003, 22:04

... stopnja zavesti... hmmm... pa mi res vemo dovolj o stopnji zavesti vsega živega?... kakšno stopnjo zavesti pa ima kamen? kristal? gora? stone hange? piramide? solatka? :eek: x?x x:)x

#56 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. avgust 2003, 12:09

ja, sej, to te sprasujem!!
vas sprasujem.

#57 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 5. avgust 2003, 12:30

bobnar! ne stekam!
lea

#58 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 5. avgust 2003, 12:45

evo, tebi v veselje (najbrz), spet ne stekam!
lea

#59 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. avgust 2003, 12:59

Mene so tud včasih z mesom silili, pa kadar mi ne paše, mi pač ne paše. Včasih pa prav zapaše kakšen šnicl. Tko da ta prava vegetarijanka ne bi "zdržala" bit. Mislim pa da imata pluse in minuse obe strani. Eni vsekakor manj holesterola, drugi pa več železa pa še kaj uporabnega bi se našlo. Sem bla že na obeh straneh. x:Dx
Mushi

#60 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 5. avgust 2003, 13:08

ej bobnar! po moje si moras uredit sex life, da ti ne bo treba onanirat tlele z nerganjem pa stalnim namigovanjem!
lea

#61 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 5. avgust 2003, 13:32

jasno, da razumem!
lea

#62 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. avgust 2003, 13:48

:vragec:

ALELUJA....
PREJS D LORD
x:Dx x:Dx x:px x;)x


:vragec: si je tut oddahnu
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#63 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 5. avgust 2003, 13:59

x:Dx

#64 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 7. avgust 2003, 07:06

Marsa: Mislim, da je tudi Hitler bil vegi.

Še kako je res. Najbolj znan vegetarijanec je bil Adolf Hitler. Ni pil, ni kadil, ni bil kurbir, ni jedel mesa, da to je bil on. Tako da kakšne teorije o neagresivnosti vegetarijancev odpadejo. Hitler je prevelik protiargument temu.
Ja sam ka mali pao s lipe

#65 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 7. avgust 2003, 07:58

Ne morem, da se ne bi oglasila. Torej, jaz nisem vegi. In če pomislim, se še nikoli nisem ukvarjala s tako mislijo. Sočno pečeno meso mi prav paše... njam, njam.. In živali imam tudi rada , tako žive kot na krožniku. Celo življenje se "pasem" med živalmi. Kot otrok med živino, kot odrasla med mački in psi. Biti vegetarijanc iz takega prepričanja , kao mučenje živali .. Naj bo jasno, da tiste živali, ki jih mučijo, pobijajo.. vse te večinoma niso namenjene prehrambeni industriji, ampak za čisto druge namene. Recimo.. kozmetična industrija, farmacija, kemija(preizkušanje bio strupov..). Nikakor ne zagovarjam tega, ampak to je pač že druga tema.

Torej, biti vegi pomeni imeti možnost in denar kupovati hrano , ki ni vegi (ne recite da je sadje in zelenjava poceni) .. Drugič, standard in način življenja enostavno "omogočata" biti vegi.

Še o otrocih vegetarijancev. Sem poznala primer. Doma ni bilo niti koščka mesa, salame... otroci pa na skrivaj jedli mesnine. Če so TAKO boljši ljudje, trdni, zdravi.. le zakaj ne najdejo moči, da bi imeli vsaj za otroke v hladilniku tako hrano ?? Se bojijo skušnjave ? Zame je to posiljevanje otrok. Sorry, res..

Kar se tiče biti bolj zdrav zaradi tega .. jaz pravim takole. Telo mora dobit vase vse tiste sestavine iz katerega je samo sestavljeno. Če je vse to v normalnih količinah , zakaj ne..? Holesterol ? Ah, ja .. večino živčnega izvora.

Saj pravim, vsak se naj sam odloči, če njegovo telo in um tako potrebujeta in mislita.


Pa še to.. Denarno gledano. Poznam punco, ki je že kakšnih 7 let vegi. Ja, in kaj je * Vsak dan jogurtke, pa skutka, pa polnozrnate mešanice, pa ta boljši sir, pa sadje, pa zelenjava.. pa oreški, pa arašidi.. A je to poceni ?.. Jasno, ker ji to starši lahko omogočijo .. Je pa zdrava in čisto OK punca.. Hvalabogu me ne gleda postrani, ko jaz zagrabim en fajn kos mesa, da se kar pocedi..

Toliko.


Ah ja , kar se tiče Hitlerja pa ostalih znanih osebnosti ... "vrlo važno"..

#66 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. avgust 2003, 13:28

...
vsak sam ve!!
ovcke, pa pujseki, pa srnce, pa kravice.... :V:
tudi vedo!!

kaj mislijo nevegetarijanci, ko jedo zival?
ali kupujejo kos zivali? ce mislijo?
kaj obcutijo?
ali kdo dobi kaksen utrinek, misel, ipd,
da kaj pocne v tistem trenutku,
ali pa se vprasa kaj pravzaprav dela,
ko kupuje kos mrtve zivali? x?x
//vprasanje NI provokativno !!

#67 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 6. maj 2004, 19:07

kaj mislijo nevegetarijanci, ko jedo zival?
ali kupujejo kos zivali? ce mislijo?
kaj obcutijo?
ali kdo dobi kaksen utrinek, misel, ipd,
da kaj pocne v tistem trenutku,
ali pa se vprasa kaj pravzaprav dela,
ko kupuje kos mrtve zivali?  x?x

:C: :C: :C:

nič ne občutijo, sploh ne čutijo, tako so navajeni in mislija da je tako edino prav. nekaterim se že malo svita.
ampak kako je to grooozno ko greš mimo polic z mesom v trgovini in vidiš tisto razmesarjenost joooj :ph34r:

#68 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 6. maj 2004, 19:30

Jaja najbolj ponosen sem da sem eni osebi že pomagal na "pravo" pot.... mal mi je žal da sem sploh kdaj v življenju hrustal meso ampak jebat ga.... odkar ga ne... (čeprav sem včeraj v ustih imel pomotoma en ocvirk...) je svet velik lepši igram kitaro pridno zabušavam v šoli... zdravje samo se ni spremenilo v ljubezni še zmeraj ne gre kot bi moralo it... več al manj je vse glih mal bolj se z jogo ukvarjam ampak nevem kolk ma veze.... najbrž že.... ehja še zmeri so mi všeč črnolaske.... in še zmeri nerad vidim razmesarjeno žival.... priznam pa da sem včasih kot otrok zelo srpetno kosal zajčke... ajd ubili so jih drugi ampak pol ko je blo treba rezat.... pač mam močnga marsa... ampak to je že druga tema... nevem mislim da je tukaj moj motiv striktno filozofski... če nekdo umre zato da sem sit to ne more biti dobro in slej ko prej se mi maščuje drugi je biološki če hrustam meso pojem 7x več strupov kot če bi jedel zelenjavo... zato ker vsako žival je treba 7x več hranit kot dobiš potem ven iz nje... in iz tega izhaja tudi tretji human razlog za vsako pečenko ki jo jaz pojem 6 ljudi na svetu strada... potem smo pa že tam... ni fer ni dobro in ni lepo... meso okusno ali ne to more it... mene ne briga.
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#69 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 6. maj 2004, 19:44

Jaz sem vegetarijanka ze 5 let - nisem tista "prava", saj jem jajca, pijem mleko...
Meso sem nehala jest, ker mi ni vec pasalo in mi je "smrdelo".. Ni receno, da ga ne bom kdaj spet jedla = verjetno se takrat ko bom noseca ne bom odrekala mesa, zaradi zdravja otroka..

Se mi pa zdi, da vegetarijanstvo ni nic drazje, kot nevegetarijanstvo.. Ce jes meso, jes tudi jogurte pa zelenjavo pa sadje,.., tako da so stroski pravzaprav enaki..
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#70 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 6. maj 2004, 20:11

predvsem je bolj simpl kuhat... ahja pa jaz tud jem jajca pa mlečne stvari... nekje pa morem beljakovine vzet.. ;) sej najbrž se da tud brez sam siru se pa ne bom odpovedal ni šans.... hehe ja ... mlade mamice žiher pojejo kaj mesa ;)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#71 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 6. maj 2004, 20:20

Lepo je, ce je clovek vegetarijanec zaradi prepricanja.

Malo manj pa, ce je zato, ker je zdaj to "in".

Dvojna merila, dvojna morala....

#72 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. maj 2004, 20:39

Vegetarijanci celo zaužijemo več kalcija kot mesojedci, ker je logično, da jemo več mlečnih izdelkov.
Na bruhanje mi grejo zdravniki, ki pravijo, da moraš jest meso, če ne ti nevemčesa manjka in da si švoh in te pravljice... Moj fant je bil celo vegan, zdaj je vegetarijanec in je bolj močan kot preklast, pa mišičast je, pa mu zato ni treba žret zrezkov.

Mačona, nočem ti soliti pameti, ker si še premlada za to, toda dejstvo je, da vsebuje meso mnogo več elektrolitov, kot sadje in zelenjava in tvoj problem kandidaze gotovo izhaja iz pomanjkanja elektrolitov, ki je z nekontroliranim prehodom na vegetarijanstvo nastopilo. Vsak dan imam kak tak primer, ko se vegetarijanci čudijo, kako to, da se zdravo prehranjujejo pa so vseeno bolni in velikokrat tudi pretežki. Seveda, pozabili so na sol, kajti za presnovo 100kcal krompirja je enako potrebno 1gr soli, kot za presnovo 100kcal mesa, toda meso in mesni izdelki jo vsebujejo že v sebi, krompir pa ne.
In s takim malomarnim odnosom do elektrolitov mnogo vegetarijancev dela medvedjo uslugo svojemu humanemu prepričanju, ki ga pa z njimi sicer tudi sam delim.
Je pa res, da je ta problem tudi psihične narave, ko tisti, ki stvari ne razumejo, potrebujejo mnogo časa in primerov, da lahko to tudi verjamejo, ne da bi bilo potrebno sploh kaj razumeti.

#73 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 6. maj 2004, 20:45

Je pa res, da je ta problem tudi psihične narave, ko tisti, ki stvari ne razumejo, potrebujejo mnogo časa in primerov, da lahko to tudi verjamejo, ne da bi bilo potrebno sploh kaj razumeti.

:palec:

#74 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 6. maj 2004, 22:28

...jaz sem rekla, da sem vegetarijanka, a mi gredo na zivce ljudje, ki pravijo, da ne jejo mesa, ker se jim zivali smilijo.. Ze tisocletja se ljudje prehranjujejo z zivalmi - zato pa so na svetu! Saj se tudi zivali prehranjujejo z zivalmi, tako da... Glupost.. xrolleyesx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#75 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 7. maj 2004, 06:47

Ne vem, zakaj bi bla glupost :O: sama se tut z govejim mesom ne prehranjujem zato, ker se mi teleta in krave smilijo...prav tako s konjskim...zajčjim...ovčetino... :o|o:

Saj se tudi zivali prehranjujejo z zivalmi, tako da... Glupost..

Jaz se pa ne identificiram z živalmi... xnckrivx

Ze tisocletja se ljudje prehranjujejo z zivalmi - zato pa so na svetu!

Ne...živali pa gotov niso na svetu zato, da bi jih žrli... :xx!: :xx!: Tko zgrešenga stavka pa že dolg ne... :o|o:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0