Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izpadanje las


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
202 komentarjev na to temo

#151 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 22. december 2005, 23:25

:eek: testosteron ti preveč dela....kaj pa geni pravijo x?x mal poglej okol sebe...če je v genih ...prehrana in šamponi ne bojo kaj dost pomagali...

xcivx drgač pa vsako slabo je za nekaj dobro :palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#152 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 22. december 2005, 23:30

meni gre blazno na živce, da mi izpadajo lasje...so mi pa tlo všeč plešasti moški :2src: xyesx xflirtx
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#153 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. december 2005, 23:49

as pogledu sploh nazaj mal kaksno stran vsaj..? kle mas svega i svacega napisan no!! v glavnem, sicer ne bi spraseval, ampak tudi probal!!

--------

Pozdravljene, pozdravljeni

Star sem dobrih 18 let in že imam problem z izpadanjem las, vedno sem imel precej visoko čelo in ne preveč močne lase. Zadnje 2-3 leta pa mi lasje predvsem obstraneh hitreje izpadajo in postajajo vse šibkejši. Če bo šlo tako naprej bom čez kako leto že precej plešast. Prosil bi vas, da mi napišete kakšen preprost nasvet da bi lasje dobili več hrane in boljšo hrano, kako naj si masiram lasišče in če obstajajo kakšni preparati za nanos ki zaviraju izpadanje in krepijo lasišče.

Bi bilo dobro če bi začel jesti kvas?

Že kar nekaj časa uporabljam tudi šampon fitoval + ampak ni videti izboljšav.
LP in hvala za odgovore



#154 LuCa86

LuCa86
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 23. december 2005, 17:19

Hello!

Je mogoče delovanje genov kako upočasniti?!?! imam podoben problem kot charlie, star sem 19 lasje pa mi izpadajo kar pogosto. Težava je tudi v tem da dobim zelo hitro mastne lase in si jih moram večkrat v tednu umit. Uporabljam tudi tablete propecia kakšne 3 mesce vendar do zdaj še ni bilo vidnega učinka.

Mi lahko kdo pomaga :)

hvala , ciao

#155 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. december 2005, 17:24

Pozdrav obema, Charlie in LuCa (in cestitke, da sta prec nasla temo in ne nove odpirala x8Dx :palec: x;)x)

ampak - a sta sla tud kaj pogledat?

recimo ker tele obloge (ki jih tud na LN priporocam), ne sam da so gud za lase in lasisce, tud se izognes s tem preogostemu umivanju las.

Sama si recimo vcasih lase operem sam z rumenjakom, da mi jih ni treba umivat vecX tedensko... (praviloma si jih moram umit na 5, 6 dni, recimo).

No v tej temi smo blazno veliko ze podali koristnega, pa je to zimzeleno in univerzalno in danes prav tko pomaga kot je pred enim letom. ;)


:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#156 LuCa86

LuCa86
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 23. december 2005, 19:44

Pozna kdo kak šampon ali kakšno kuro s katero bi imel lase dal časa "sveže" da bi imel lasišče dalj časa sveže in ne da si moram lase prat vsake 3 dneve ker dobijo odvraten vonj :/ do zdaj sem uporabljal ful dosti različnih šamponov od fitoval do vichy h&s etc.

Kaj je lahko razlog temu?! vedno ko nosim kapo npr 10 min pa si jo dam dol mam lase take potlačene pa mastne da bye... pa še izpadajo mi.

#157 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 23. december 2005, 22:45

Pozdravljene, pozdravljeni

Star sem dobrih 18 let in že imam problem z izpadanjem las, vedno sem imel precej visoko čelo in ne preveč močne lase. Zadnje 2-3 leta pa mi lasje predvsem obstraneh hitreje izpadajo in postajajo vse šibkejši. Če bo šlo tako naprej bom čez kako leto že precej plešast. Prosil bi vas, da mi napišete kakšen preprost nasvet da bi lasje dobili več hrane in boljšo hrano, kako naj si masiram lasišče in če obstajajo kakšni preparati za nanos ki zaviraju izpadanje in krepijo lasišče.

Bi bilo dobro če bi začel jesti kvas?

Že kar nekaj časa uporabljam tudi šampon fitoval + ampak ni videti izboljšav.
LP in hvala za odgovore


priporočajo mešanico (za jesti x:)x )

Prosena kaša (surova..jo stolci, zmleta..)med, cvetni prah zmešaj v razmerju 2:2:1. potem pa se je po žličkah. 1-2 žlčke na dan.

xsrcx

#158 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 24. december 2005, 09:37

Jaz sem bila tudi na takem pregledu, že par let nazaj.
Je tudi meni rekla naj lase fenam (vsaj lasišče)...Problem je, če nimaš obrega fena, ker vroč fen ni ok za lasišče, pa še to je, da je dobro samo lasišče fenat...ne celih las x!x ...se mi zdi zelo logično tole.

Mi je predpisla šampon, ki sem ga lahko samo tam kupila in mi je bil kr fajn, samo malo preveč agresiven za moje uboge, tanke laske (lasje se niso več mastili, samo so se pa na konicah čiso izsušili, ker imam slabo lasno strukturo in ker si barvam lase).
Možnost bi bila, da uporabljam 2 šampona, pa se mi ni dalo več
xrolleyesx

Ravno včeraj sem bila v lekarni na brezplačnem pregledu las in lasišča z micro kamerico... Ženska mi je povedala ravno nasprotno, kot sem bila naučena do sedaj da je prav... lase naj bi si pogosto umivali - 2x na teden je zaradi onesnaženosti zraka premalo xrolleyesx in podmus naj bi si lasišče sfenali, saj se zaradi vlage razvije glivica, ki povzroča prhljaj... no lasišče naj bi si sfenali, konice pa pustili, da se same posušijo... :xx!:
Kar mal mi grejo na jetra taka čist nasprotna priporočila... no pol sem pa itak dobila recept za svojo terapijo, ki naj bi stala tam okoli 7000 SIT....


Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#159 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. december 2005, 09:59

men je pa zanimiv ta podatek, da na teh pregledih, kdor je se bil, so mel vsi blazne tezave in prakticno lasisce tik pred kolapsom, seveda pa so nudili ustrezno zadevo prec. x:o)x
za dnarje tele, sevede. :D
se nisem slisala za primer, da bi bla diagnoza' - super lase imate, le tako naprej, kot zdaj furate - tud ce je imela oseba lepe in zdrave lase.

men se zdi prepogosto umivanje neumnost, pa ce se vsi na glavo postavijo.
Drugo pa je, ce so umazani lasje, ce imajo vonj, kot pravite...
No jaz ne nosim kap niti nobenih drugih pokrival.

*

drugac se pa ze 25 let (x!x) barvam in imam natancno tolk las in taksne kot 'prej'. :)
tenke, a se kar velik.
Uprabljam sampon za 'navadne' lase, ne padem na tele finte...
za tenke lase, za barvane, za taksne in drugacne... pol se mi zdi, da si skoz v tem zacaranem krogu.

sem ze kje nastevala ziher obloge, ki sem si jih packarla za lase, no meni so zelo pomagale, verjamem pa, da mate nekateri rajsi *konkretnejse* prijeme . ce das 7 jurckov, bolj verjames, da ti bo kaj pomagalo.

nekateri, ki imajo 'tezave' z lasiscem oz. lasmi, pa jih pravzaprav sploh nimajo, samo so nekako obsedeni z njimi, prezhijo na vsak izpadli las in tako dalje.

ste vedli, da nam v enih obdobjih bolj izpadajo?
ste vedeli, da lahko komot dnevno nam izpade tudi po 100 las, vendar kar je VEC, je sele tezava, ki ji recemo izpadanje las.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#160 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. december 2005, 11:36

Sama pa imam žimo.
Močne, temne lase..bog ne daj, da kakšnega iz solate privlečeš..nekam gre apetit po gobe.
Glede na to, da so res nazahtevni x:)x jih tu in tam razveselim s kroprivovim poparkom. Včasih - ampak res redko - pa z rumenjakom.
Sicer pa perem z običnimi šamponi.
Zdaj -, ko sem bila nekam živftična so se mi ful mastili - torej prala na tretji dan..sicer pa na 5-6 dan.
padec ravnovesja v telesu se takoj vidi na laseh - moji so sicer sijoči in kar"veseli" trdoživi..so kar nekam mlahavi ratali..no..zdaj so na dobri poti, da ratajo sijoči in lepi kot prej.
aja - pa postrižena sem..
:palec:
Mislim, da je kariera dolgih, dolgih las šla po gobe. Zdaj bo po novem kratkolasa Nat x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#161 ALS

ALS
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 24. januar 2006, 12:53

Pozdravljeni!

No pa sem se prijavil še jst. Tudi sam imam težave z izpadanjem las, ki so se začele pri mojih 19-ih letih (sedaj sem star 24 let). Takrat sem odzval oglasu, ki se je pojavil v časopisih.
Šlo se je za KUTH pregled lasišča z mikro kamero. Z nekaj mesečno uporabo se je stanje začelo nekoliko popravljati. NAto pa sem zaradi določenega razloga opustil to terapijo. Toda lasje so se mi v tistem času nekoliko popravili.
Potem je minilo 4 leta in nazadnje sem uporabljal Vichy-jev DERCOS 2 meseca kot piše v navodilih za uporabo. Toda kakšnega pretiranega uspeha ne vidim.
Problem pri meni vidim v tem da je vso sorodstvo po očetovi strani plešasto. Zanimivo le on ni oz. minimalno napram ostalim bratrancem.
Drugi "problem" pa je mogoče tudi v tem da si vsak dan perem lase - zaradi obiskov v fitnessu.
Sedaj poizkušam tudi z masko za lase iz rumenjaka, medu, kvasa, olivnega olja in limone. In upam na najboljše.

Po koliko časa naj bi se videli prvi uspehi???

Lahko poleg tega še vedno uporabljam Dercos?

Glede "čaja" s katerim se polivaš po glavi; hrastovo lubje, orehovi listi...
Kakšni listi morajo to biti, sveži ali suhi?

Hvala za vse odgovore in lep pozdrav

#162 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2006, 13:16

Pozdravljeni!

No pa sem se prijavil še jst. Tudi sam imam težave z izpadanjem las, ki so se začele pri mojih 19-ih letih (sedaj sem star 24 let). Takrat sem odzval oglasu, ki se je pojavil v časopisih.
Šlo se je za KUTH pregled lasišča z mikro kamero. Z nekaj mesečno uporabo se je stanje začelo nekoliko popravljati. NAto pa sem zaradi določenega razloga opustil to terapijo. Toda lasje so se mi v tistem času nekoliko popravili.
Potem je minilo 4 leta in nazadnje sem uporabljal Vichy-jev DERCOS 2 meseca kot piše v navodilih za uporabo. Toda kakšnega pretiranega uspeha ne vidim.
Problem pri meni vidim v tem da je vso sorodstvo po očetovi strani plešasto. Zanimivo le on ni oz. minimalno napram ostalim bratrancem.
Drugi "problem" pa je mogoče tudi v tem da si vsak dan perem lase - zaradi obiskov v fitnessu.
Sedaj poizkušam tudi z masko za lase iz rumenjaka, medu, kvasa, olivnega olja in limone. In upam na najboljše.

Po koliko časa naj bi se videli prvi uspehi???

Lahko poleg tega še vedno uporabljam Dercos?

Glede "čaja" s katerim se polivaš po glavi; hrastovo lubje, orehovi listi...
Kakšni listi morajo to biti, sveži ali suhi?

Hvala za vse odgovore in lep pozdrav

Ojla, dobrodosel! :palec: :vio:

ja, najbrz je seveda tud dedno, samo vseen se da, ce druzga ne, upocasnit ta proces. :)

Rezultati?
ja no, kaj jaz vem, mensezdi da sem kak mesec ali dva to furala (recimo 1x tedensko al kaj tacga)...

Dercos ne vem kaj je, najbrz kak preparat, sampon.. jasno da lohk vzajemno tud to, saj ono je neskodljivo, je tud za dodatek lohk - men lasje ne izpadajo, pa si vsake tolk vseen naredim (zarad leska, da so bolj voljni in prehranjeni xDDx)

Caje dobis v zeliscnih lekarnah ali tud v obicnih.. posuseno listje hrastovega lubja, preslico lohk dodas (ker ma velik kremenceve kisline), oreh, tud belo omelo se spomnim da sem zraven dajala.. pa kamilice....

Men je blazno pomagal (ker sem se ful barvala pa svasta dajala na glavo). :palec:

x:Dx jst bi tut tko rekla, če ne bi bila takrat pred mano na pregledu ena stara k jo je una ženska skoraj da napizdila kaj dela na pregledu, če pa ima totalno zdrave lase... Una stara je kar skupi lezla, ker ni hotla rečt, da je prišla zato ker je zastojn, ampak je kar neki mutila, ja sej vem, ampak sem vseen prišla, me je zanimal...
No men je tut predpisala en šampon, ampak ga nisem kupla, ker mi je trenutno predrag... bom probala z domačimi zdravili...
:lol: :lol: :lol:

Jp, Valkira, tocn to (no valjda da obstaja tud kul folk, ki ti lepo pove po pravic x;)x)..

ves kaj je baje tud gud?
tele kapsule fitoval ali fitovital....
pa to ni drago, jurja mensezdi, pa jih je 60 al kolk not. :)
se prav za 2 mesca mensezdi...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#163 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 24. januar 2006, 13:41

predvsem je treba se sprostit xDDx
resno mislim...tudi glede lasisca - si zmasirat, se sprostit...
glede tega pogostega pranja in feniranja- mislim, da je neumnost. meni npr. absolutno ne pase, ne prenesem vrocine na glavi in tudi
pozimi ( tudi zdaj!) susim naravno in grem ven pogosto z vlazno glavo itd....mi pase, pac! prehladi so pa itak v glavi in ne na glavi.
cele nacije hodijo okrog z mokro glavo in se ne fenirajo, pa ni noben prehlajen ( cela severna evropa takorekoc....)

imam grozne lase, pa sem se nehala obremenjevat ful, pa so kar nekako boljsi postali...ali pa ne, pa se mi samo zdi...
v glavnem - me zanima celo telo, sem zadnjic ugotovila, da sem se prevec zanemarila, ko sem o svojih laseh travmirala.
zdaj ne pijem in kadim prevec, diham cimvec, se smejem cimvec, jem kvas in se umivam z xy koprivnim samponom, ker se mi zdi, da
so teli specijalni se bolj zatezeni.
meditirat je fino in ugotovit, kje je tvoj problem, kje si se zastopal ( ce je to naenkrat).
lahko je tudi pac dedno. lahko je povezano s krvjo - po TKM so lasje direktno povezani s krvjo, chi-jem, torej z ledvicami.
opazovat se je treba in ne pricakovat prevec. ponavadi se popravi ravno, ko si nehas tezit... :palec:
tudi ne bit prevec v glavi, ne samo razmisljat, razbremenit celo, glavo in um, pa bo manj stresa pa bo lahko kaj raslo ;)
seveda- ce ni gensko. lasje so zelo kompleksni in je tezko ugotovit, od kje problem.


xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#164 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. januar 2006, 14:34

ja

#165 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 24. januar 2006, 16:09

proti izpadanju las tudi pomaga ricinusovo olje :palec: 1x mesečno si ga vtremo v lasišče in pustimo vsaj 2 uri..še bolje pa da deluje preko noči x^x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#166 ALS

ALS
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 24. januar 2006, 16:35

Caje dobis v zeliscnih lekarnah ali tud v obicnih.. posuseno listje hrastovega lubja, preslico lohk dodas (ker ma velik kremenceve kisline), oreh, tud belo omelo se spomnim da sem zraven dajala.. pa kamilice....


Čaje??? To je za popit?

Kaj pa za polivati po glavi? Kakšna je ta mešanica?

p.s.: še vedno mi nisi odgovorila, kakšne orehove liste se kuha zraven? Suhe ali sveže. Se jih da dobiti tudi v lekarni? Kaj pa hrastovo lubje?

#167 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2006, 16:42

sem - saj si citiral. xDDx
caje - posuseno listje - dobis v lekarni.
skuhas kot caj... in nato si to polivas po laseh, lahko pa tud iz suhe snovi, ki ti ostane, naredis oblogo. Oboje je ucinkovito.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#168 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2006, 16:58

se ena tema: Maske in obloge za lase :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#169 ALS

ALS
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 28. januar 2006, 11:52

Živjo!

Zopet jst! Mi lahko nekaj poveš. V masko za nanos po lasišču si dodam poleg medu, rumenjaka, olivnega olja, nekaj kapljic limoninega soka še kvas. S tem verjetno nič ne pokvarim, ali pač?

LP

#170 mamamanka

mamamanka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. avgust 2008, 21:00

Najprej vsem lep pozdrav!!!
No moj problem je takšen.
Imam sina starega 15 let. Imel je svetlejše rjave/blond lase, katere si je pred kratkim pobarval na temno modro. Naj še omenim, da ima malo daljše lase. No in sedaj je problem, da mu lasi pri umivanju, kar dosti izpadajo. Ko je prej imel naravne lase mu niso izpadali. Zdaj uporablja šampon Recept; Proti izpadanju las in čakam na razultate. Mene pa zdaj zanima, če mu bodo še dolgo tako izpadal. Bo plešast postal ali bodo novi zrastli? Pa kaj naj storimo, da ne bi več tako izpadal? In pa ker mislim, da zaradi brave izpadajo, a je potem kaka možnost, da se razbarva? In, če bi se razbarval bi mu potem še izpadali? Pa katere šampone bi moral uporabljat?

Malo sem hecno tole napisala, ampak prosim za kakršnokoli pomoč.
LepPozdrav!

#171 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 16. avgust 2008, 21:05

hmm, lahko pa samo izgleda, da jih več izpade, ker so temnejši in jih več najdeš okol... pa v umivalniku tud bolj grozno zgleda šop črnih las, kot pa šop blond las... če so pa še malo daljši, pa itak že 10 las napolni uno košarico v umivalniku in zgleda, da ful izpadajo...
po moje... ne bi smela bit tolk fora v barvi, moj brat (21) si barva lase na črno že 5 let... pa sva tudi imela prve mesece tele panične pogovore, kako je ful več njegovih las videt okol... ampak jih ima po tolikem času barvanja še vedno polno glavo x;)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#172 mamamanka

mamamanka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. avgust 2008, 21:12

a pol mi ni potrebno biti tuk v skrbeh?? hmm..zanimiwo.. upam da maš prav! :palec:
dejte še ostali pol pvedat svoje mnenje..

#173 Teyonas

Teyonas
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 17. avgust 2008, 09:25

eh pri 15-ih še ni pomoje kake krize velike za izpadanje, ker se zelo malo tipom že tako zgodaj začne plešavost, je pa tudi možno, samo če je to genetsko mu noben šmapon ne bo pomagal :D. Sam je pa zelo malo tipov že pred 20-im letom močno plešastih. Je pa res da če že imaš slabšo kvaliteto las in daš gor še barvo je katastrofa :D tudi jaz zem enkrat dal go Cosmic Blue varianto in so mi tudi tisti še čisto mali odpadali ven ker pač tipi smo že itak veliko bolj nagnjeni k izpadanju las. Sicer so mi samo prvi teden potem je pa bilo ok. Je pa drugače popolnoma normalno da ti na dan izpade kakih 30 las, samo če so pobarvani jih opaziš, svetlih pa ne :)

#174 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 18. avgust 2008, 19:22

Baje je normalno od 100 do 120 las

#175 Teyonas

Teyonas
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 19. avgust 2008, 00:10

kakor jaz vem je zdravo normalno je 30-60, odvisno verjetno tudi kak goste imaš pa dolge sam plešavost se ponavadi počasi pojavlja zelo redko da kar ful naenkrat začne po celi glavi, sam je pa res da dokler so lasje svetli samo tavelike opazimo, ko so temni pa tut najmanjše. Sicer pa barva itak za tipe ni najbolj priporočljiva, še posebej za tiste ki so že tko nagnjeni da bodo plešasti oz. delno al karkoli takega. samo pospeši jo nič dobrega :S jz bi tut si še enkrat za foro bobarvu pa ne upam ker vidim kak to skuri lase.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0