Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Konjunkcije in steliji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
202 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2005, 13:30

to pomeni, da so bodisi v domacem znamenju bodisi v domaci hisi (ki ji sicer vladajo).
To pomeni, da pac planet deluje se bolj s to mocjo, pa da planetu 'pashe', da je tam.

**********

Ali jemljete MC v stelij?
Imam Uran, MC, Pluton na 7:22 do 12:39 (s tem da PL ni sam generacijski, je vladar ASC in mocno aspektiran in v preciznih aspektih).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 1. februar 2005, 20:40

Moj brat ima stelij, in sicer Uran ima v konjunkciji z Neptunom, Marsom in Saturnom. Uran je v 11. hiši, ostali v 12., vsi v Kozorogu. Poleg tega ima Venero v Kozorogu v 12. v konjunkciji z Marsom in Saturnom. Ena zmešnjava, ki je ne razumem.
Jaz pa imam konjunkcijo med ASC, Uranom in Jupitrom v 1. v Strelcu. Srečko, norček, drugačen za vsako ceno, uporen na kubik.

#103 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 2. februar 2005, 08:25

Hm, te konstelacije tudi jaz najbolje ne razumem, Tamle so štirje v steliju, poleg tega pa tudi Venera v konjunkciji z dvema med njimi - a Venera potem ni del stelija ali kaj?

Če naj bi bil Uran del stelija, potem mora biti čisto na koncu enajste hiše, kar po Cardanusovem pravilu pomeni, da ga lahko že nekako povezujemo z dvanajsto hišo.
Če je tako, potem sta v 12. hiši tako Saturn kot Uran, kar pomeni, da je VLADAR ASCENDENTA definitivno V DVANAJSTI HIŠI. Uf, to pa ni dobro.

In kaj ta človek počne? In kako mu gre? S tem horoskopom bi lahko bil (ma kaj "bi lahko bil" - skoraj MORA BITI) kupček nesreče kao "glejte kaj mi delajo" oziroma "zakaj so vsi proti meni" in podobno. Kompleksi in to.

Če nima tega stelija povezanega s kakimi lepimi trigoni ali celi sekstili, potem ne bi rad bil v njegovi koži.

(Če ga umestim še nekam na Štajersko (Prlekija, če se ne motim?), potem zna biti to še manj lepo...)

:xx!: :xx!:

#104 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 2. februar 2005, 09:21

Bo raziskovalec v inštitutu?

S takim horoskopom bi lahko bil.

(Samo naj ne bo prehiter v življenju...)

x:)x

#105 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. februar 2005, 09:44

[Mars in Venera sta v konjunkciji in torej strašansko strastna, ampak le v tretji hiši - bolj na besedah.


:wOOt: :madpro: xnckrivx
no danes si prepevam tisto, U ljubav vjere nemam xrolleyesx

#106 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 2. februar 2005, 23:31

Ooooo, prlečka xsrcx , me veseli, da si spet tu.... x;)x x:Xx x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#107 MBmetuljcica

MBmetuljcica
  • D član
  • Št. objav: 503

Objavljeno: 6. februar 2005, 15:19

:flower:
Full zanimiva tema.

Me pa zanima nekaj o osebi, ki ima:

Sonce konjukcija Mars
Mars konjukcija Saturn
Sonce konjukcija Saturn

Luna konjukcija Merkur
Uran konjukcija Pluton

Bila bi hvalezna, ce bi mi kdo kaj o tem povedal.

Sonce, Mars in Saturn so v vodnarju. Luna na koncu vodnarja, zacetek ovna. Uran in Pluton pa v devici.

Hvala
x:)x
Objavljena slika

Ljubezen je ključ do življenja. Nosiš ga v sebi.

#108 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 6. februar 2005, 20:24

13.2.64 pozno zvečer ali pa 14.2.64 zgodaj zjutraj.

Ženska ali moški?

x:)x

#109 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. februar 2005, 20:27

:palec: x^x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#110 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. februar 2005, 22:18

ampak, tvoja ikona .... :2src: :2src:
pa zih sti tut full lusna!! :vio: :vio:
----------

To ...



#111 MBmetuljcica

MBmetuljcica
  • D član
  • Št. objav: 503

Objavljeno: 7. februar 2005, 12:39

<{POST_SNAPBACK}>13.2.64 pozno zvečer ali pa 14.2.64 zgodaj zjutraj.

Ženska ali moški?

x:)x



Bravo Bern, oseba rojena 12. februarja zjutraj


Je razlika, če je moški ali ženska...? No za eno malo razliko vem...haha.. x:px

Ne, resno vprašam, je razlika?

Nekaj smo že ugotovili... prosim te Bern se za kratko razlago...Hvala.

Objavljena slika

Ljubezen je ključ do življenja. Nosiš ga v sebi.

#112 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 17. februar 2005, 12:15

Bern, a lahko, prosim, ob priliki razložiš še tale moj stelij na meji 8. in 9. hiše?

Sumim, da zarad njega tolk bluzim… in so vse moje akcije kr neki...


Jupiter in Neptun (vladar ascendenta) sta po Placidusu na robu 8., po Kochu pa že v 9. hiši...

Mars na 28°55 škorpijona, Jupiter 01°09 in Neptun 02°33 strelca, vsi v medsebojni konjunkciji: Mars konjunkcija Jupiter 2°14, Mars konjunkcija Neptune 3°38, Jupiter konjunkcija Neptune 1°24... vsi (oz. vsak) v sekstilu s Plutonom (devica, 7. hiša). Sonce (vodnar, 11. hiša) pa na vse tri dela sekstil, s Plutonom pa trikotnik.

To so tudi vsi aspekti, ki jih omenjeni planeti tvorijo.

V 8. hiši je še škorpijonska Luna, v 9. pa Venera v strelcu, vendar ne tvorita aspektov z omenjenimi.

#113 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 17. februar 2005, 12:33

<{POST_SNAPBACK}>
Bravo Bern, oseba rojena 12. februarja zjutraj
Je razlika, če je moški ali ženska...? No za eno malo razliko vem...haha..  x:px

Ne, resno vprašam, je razlika?

Nekaj smo že ugotovili... prosim te Bern se za kratko razlago...Hvala.

Tudi Rajmond Debevec zgreši, kaj ne bi jaz, ki nimam še nobene medalje.

Samo tale "zjutraj" je nekoliko podoben štrumpantlju - lahko je ob osmih in je tip poln sebe kot frukta sok, lahko je ob šestih pa je depresivec, lahko je tudi ob 2h (ma ne bom vsega pisal, kaj bi lahko bil :vragec: ).

Kar pa se razlike med moškim in žensko tiče, se mi pa iskreno smiliš, če je v tem primeru ta razlika res majhna ... xnckrivx xredx

Ampak jaz sem mislil "astrološko" razliko ... xnckrivx

x:Dx x:Dx

#114 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 17. februar 2005, 12:40

opa, vidim, da se iz posta ne razbere, basta sem x8Dx x^x

#115 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 17. februar 2005, 12:59

<{POST_SNAPBACK}>Bern, a lahko, prosim, ob priliki razložiš še tale moj stelij na meji 8. in 9. hiše?

Sumim, da zarad njega tolk bluzim… in so vse moje akcije kr neki...
Jupiter in Neptun (vladar ascendenta) sta po Placidusu na robu 8., po Kochu pa že v 9. hiši...

Mars na 28°55 škorpijona, Jupiter 01°09 in Neptun 02°33 strelca, vsi v medsebojni konjunkciji: Mars konjunkcija Jupiter 2°14, Mars konjunkcija Neptune 3°38, Jupiter konjunkcija Neptune 1°24... vsi (oz. vsak) v sekstilu s Plutonom (devica, 7. hiša). Sonce (vodnar, 11. hiša) pa na vse tri dela sekstil, s Plutonom pa trikotnik.

To so tudi vsi aspekti, ki jih omenjeni planeti tvorijo.

V 8. hiši je še škorpijonska Luna, v 9. pa Venera v strelcu, vendar ne tvorita aspektov z omenjenimi.

Ja, sem se ravnokar pajklal, "al je to ponca al je pubc", kot bi rekli Šentrnejci. (O razlikah pa ne bi še enkrat... x:Ix )

Zadeva je zanimiva. V eni minuti (!) se orenk spremeni. Kajti če si DO 9.30, potem je Mars še v deveti hiši, kar niti ni tako slabo, saj deluje skupaj z JU in NE, kjer pa je JU najmočnejši. Če pa si 9.31 ali kasneje, pa Mars naenkrat ful dobi na moči, kar sicer zate ni zelo slabo, za druge pa bolj.

Agresivni intelekt bi temu lahko potem rekli.

Z Ribo in obenem tako polno deveto hišo bi rekel "SVOBODA!! - ampak kaj pa naj počnem z njo?"

Vsekakor močna intuicija (ne močna - najmočnejša!), če upoštevamo še Luno v osmi hiši. Ampak ti je sploh ne uporabljaš?! Je to mogoče? (Položaj lunarnih zank to nakazuje - nekaj pametovati in predalčkati, ampak enostavno dojami, kaj je in kako ter se prepusti občutkom. - Hm, težka bo.)

Pogoste čustvene krize v srednjih letih, kamor prihajaš, vzorci matere bi morali iti nekako ven (tu tista "mala" razlika postane že zelo bistvena ...).

Vsi planeti so "zgoraj", razen Saturna. Ta te bo pa še malo nesel, malo s kompleksi, malo z denarjem in občutkom, da ti nikakor ne rata priti na zeleno vejo itd. Šolanje življenja.

Pozdrav!

x:)x

#116 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 17. februar 2005, 13:00

<{POST_SNAPBACK}>I ti bi bla baš Riba rada al kaj?!

:eek:

Riba, ki se ne umika -  :eek:  :eek: .

Enako pogosto kot zelen pes valjda...

x:Dx  x;)x


Ja.. ta zelen pes.. me pa je spomnu ...na to..kako sm pršla iz vrtca usa obgrižena k me je ena prjatlca ugriznla jst sm pa doma rekla da me je en zelen pes...bohsigavedi kje sm ga vidla x^x

hmm... aja..pol če maš ful konjukcij..to ni gud...pa pizda a je sploh kej dobr... xrolleyesx Čak Saturn,Venera,Sonce,Severni vozel v konjukciji 9 pa 10 hiša..v konjukciji z Mcjem... pa Jupiter konjukcija Merkur...oboje v Levu 9 hiša...zna biti grintavo al kako :8):

#117 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 17. februar 2005, 14:52

<{POST_SNAPBACK}>Ja, sem se ravnokar pajklal, "al je to ponca al je pubc", kot bi rekli Šentrnejci. (O razlikah pa ne bi še enkrat...  x:Ix )

Zadeva je zanimiva. V eni minuti (!) se orenk spremeni. Kajti če si DO 9.30, potem je Mars še v deveti hiši, kar niti ni tako slabo, saj deluje skupaj z JU in NE, kjer pa je JU najmočnejši. Če pa si 9.31 ali kasneje, pa Mars naenkrat ful dobi na moči, kar sicer zate ni zelo slabo, za druge pa bolj.

Agresivni intelekt bi temu lahko potem rekli.

Z Ribo in obenem tako polno deveto hišo bi rekel "SVOBODA!! - ampak kaj pa naj počnem z njo?"

Vsekakor močna intuicija (ne močna - najmočnejša!), če upoštevamo še Luno v osmi hiši. Ampak ti je sploh ne uporabljaš?! Je to mogoče? (Položaj lunarnih zank to nakazuje - nekaj pametovati in predalčkati, ampak enostavno dojami, kaj je in kako ter se prepusti občutkom. - Hm, težka bo.)

Pogoste čustvene krize v srednjih letih, kamor prihajaš, vzorci matere bi morali iti nekako ven (tu tista "mala" razlika postane že zelo bistvena ...).

Vsi planeti so "zgoraj", razen Saturna. Ta te bo pa še malo nesel, malo s kompleksi, malo z denarjem in občutkom, da ti nikakor ne rata priti na zeleno vejo itd. Šolanje življenja.

Pozdrav!

x:)x


komplimenti!

v rojstnem listu piše rojena ob 9:35, ma kdo ve, če so bili pri zapisu do minute natančni. marsov moment namreč v sebi komaj kdaj prepoznam, pa ga pogrešam…

res, mede me zavedanje o kompleksnosti bivanja, pa odgovornost izbir med tolikimi možnostmi… pa vse. tolk vsega, da vedno znova izgubljam sebe. pa še parkrat opečeni krempeljci, in … perfekcionizem luninih zank pa tud čist nč ne pomaga pri lahkotnosti preživetja.

pa da čustvene krize šele prihajajo?!! pa to se že vleče, no (respect saturn)!!!
lih ugotavljala, da sem dobr na poti, pa padla v čustveno krizo x8Dx

#118 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 17. februar 2005, 15:21

<{POST_SNAPBACK}>... Zadeva je zanimiva. V eni minuti (!) se orenk spremeni. Kajti če si DO 9.30, potem je Mars še v deveti hiši, kar niti ni tako slabo, saj deluje skupaj z JU in NE, kjer pa je JU najmočnejši. Če pa si 9.31 ali kasneje, pa Mars naenkrat ful dobi na moči, kar sicer zate ni zelo slabo, za druge pa bolj. ...


mars za čas rojstva 9:35 pride v 8. hišo, na 28°55 škorpijona...

zakaj praviš, da je jupiter najmočnejši? ker je v domicilu, ali? je najmočnejši v celem steliju ali le v odnosu z neptunom? vem, da je itak vse povezano...

sorry za amaterska vprašanja, ma se učim(o). hvala ti.

#119 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 17. februar 2005, 15:55

vidim, da nisem čist pozorno prebrala... v primeru rojstva pred 9:30, bi bil jupiter najmočnejši v steliju, ali le močnejši od neptuna? kasneje pridobi moč mars, in je ta najmočnejši?...

da ne mutim, a lahko mal razložiš kakšna so razmerja moči med planeti v steliju?

#120 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 18. februar 2005, 08:32

To, kar praviš, sploh niso amaterska vprašanja, ampak vprašanja zelo na mestu.

Poglejva.

V steliju (nekje) na robu 8. in 9. hiše in ISTOČASNO na robu med Škorpijonom in Strelcem so Mars kot prvi ter Jupiter in Neptun.
MA je v Škorpijonu, torej v svojem lastnem znamenju, se pravi, da je zelo močan (recimo kot pes na lastnem dvorišču; na tujem dvorišču je bolj tiho, a ne?).
A tudi Jupiter je v svojem lastnem znamenju, se pravi, da je zelo močan (v Strelcu, anede).
Neptun ni tako močan, tudi v deveti hiši se navadno ne šopiri kaj preveč, zato ga pustiva ob strani, saj razen tega, da malo mede, ne dela hudega, ti pa po drugi strani daje veliko inspiracije in intuicije, kar niti ni slabo.

Potem pa so tu še hiše. Jupitru "pripada" deveta hiša, Marsu pa analogno osma hiša. Če bi bila rojena PRED 9.31, bi bil Mars v deveti hiši, torej v Jupitrovi. Tu bi bil verjetno malce močnejši Jupiter, ki je in v svojem znamenju in v svoji hiši, medtem ko je Mars v takem primer v svojem znamenju, toda v tuji hiši.
Ker pa si rojena PO 9.30, se je Mars v teh nekaj minutah preselil v lastno, osmo hišo in je torej enako kot Jupiter tako v svojem znamenju kot v svoji hiši, čemur sem jaz rekel, da je pridobil na moči.

O planetarnih močeh se da v literaturi pa tudi na internetu najti vraga in pol, mislim, da je tudi na LN v Mali šoli astrologije kaj o tem. Prebrskaj malo, če imaš čas.

Malo tehničnih zadev ...

Brez zamere ostalim xDDx !

#121 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 18. februar 2005, 11:28

bern, hvala za preprosto, nazorno razlago. boh ti dej zdravja! :palec:

zdej sam še tega ne štekam, kako je mars najprej v 9., kasneje pa v 8. hiši... sem si predstavljala, da planeti potujejo lepo po vrsti iz hiše v hišo (razen, če/ko so retrogradni)... pa očitno ni tko :o|o: x;)x ...

jah, še dost študija me čaka... xsrcx

#122 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 18. februar 2005, 11:50

Aha, tudi tu gre za neko osnovo - ki pa je marsikdo ne ve, žal.

Planeti resda potujejo, lepo v krogu kontra uri, eni počasneje, drugi hitreje. To so tranziti.
In potem rečemo, da me bo danes ziher ustavu policaj ke mam Marsa na nekem planetu v tretji hiši ali pa kaj tacga.

Tudi pri drugih tehnikah gre za princip "lepo počasi kontra uri", na primer pri različnih progresijah (ki jih je več vrst; to so tehnike divinacije oziroma predikcije oziroma napovedovanja; pustiva zdaj to).

Tole, kar sem ti razložil jaz, je pa nekaj drugega.
Ne potujejo samo planeti, ampak tudi točke, na primer ascendent. Povprečno štiri minute rabi za eno stopinjo, včasih manj, včasih več. Kar pomeni, da je tvoj ASC ob 9.35 na 16.52 Rib, ob 9.31 pa je bil še na 14.56 Rib (kadar je v znamenju Rib, potuje skoraj z dvojno hitrostjo).

Če pa se giblje ASC, se analogno z njim premikajo tudi vrhovi posameznih hiš.

Če je pa tako, se zgodi, da tvoj Mars še vedno ostaja NA ISTEM MESTU, samo vrh devete hiše se v določenih minutah pomakne toliko naprej, da se Mars nič dolžen in nič kriv znajde v osmi hiši! Sam se namreč premika tako počasi, da se v resnici ON ne premakne nikamor; vrhovi hiš in ASC so veliko hitrejši!

Cca vsaki dve uri se zamenja znamenje na ASC, saj se v 24 urah zamenjajo vsi. Poskusi, vzami računalnik pa se igraj. Npr. menjaj svoj rojstni čas po eno uro in marsikaj boš spoznala (in vsi, seveda, ki jih to zanima).

Če naj bi namreč razumeli, za kaj sploh gre, je zelo dobro vedeti, kaj se v horoskopu s časom dogaja.

Vso srečo!

x:)x

#123 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 18. februar 2005, 12:13

Prosim za majhno pomoč in smernice...

Kako naj si začnem razlagati konjunkcijo Točke sreče in ASC? x?x
(in vplive tega aspekta)

x:)x

#124 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2005, 14:35

<{POST_SNAPBACK}>Prosim za majhno pomoč in smernice...

Kako naj si začnem razlagati konjunkcijo Točke sreče in ASC?  x?x
(in vplive tega aspekta)

x:)x


ja jst tud nevem kaj čist pomen ta točka sreče..jst recmo jo mam na 0 stopinj Ovna v 4 hiši...čeprov mam not Ribe...še...

tud nevem kwa pomen,,, x?x a kdo ve.. x?x :inocent:

#125 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 4. marec 2005, 11:23

xscratchx mi je pruo nerodno spet tko začetniško spraševat, ma nimam nobene knjige, na netu pa ne najdem odgovora...

zanima me zapis konjunkcije oz. aspektov... predvidevam, da ni vseeno, če je zapisano mars konjunkcija neptun oz. neptun konjunkcija mars... kakšna pa je razlika? kaj nam to pove (glede na to, da gre itak za odnos med planetoma, ki vpliva na oba)?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0