Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jecljanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
118 komentarjev na to temo

#26 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 30. marec 2005, 18:40

:inocent:

Sprejmi se, rad se mej, pa jebi ga....če jecljaš pač jecljaš...pa kaj pol....

Eni pa nimajo noge, al pa roke, al pa las...al pa ne znajo reči š.ž,š....

Eni so pa brez zob x;)x

I love you more than I can say..... w:Iw xbendx


Drobne finte...začni potiho govorit al pa šepetat, ko se ti zatakne...Če nisi v kaki uradni, strogi družbi pa stavek zapoj....dela k mina x:Dx x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#27 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. marec 2005, 18:44

:vragec:

z jecljanjem je k z jodlanjem
tisti k znajo....obvladajo x:Dx

zlomk x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#28 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 30. marec 2005, 18:48

:vragec:

de si nauš kej naredu :vragec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#29 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. marec 2005, 18:50

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

de si nauš kej naredu :vragec:


:vragec:

dej mi raj ti x:px

zlomk x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#30 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 30. marec 2005, 19:03

:vragec:

ne kliči hudiča, še prerad sam pride :vio:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#31 Strelec_

Strelec_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 13. junij 2005, 23:26

Najprej pozdravljeni vsi skupaj.

Tudi jaz imam probleme z jecljanjem. Zacelo se je nekje med 2. in 3. razredom O.Š. V srednji šoli se je še samo stopnjevalo. Zdaj sem star 25 let in sem se odločil da probam nekaj naredit za lepše govorjenje

Pri meni je isto kot pri večini. Misli me prehitevajo in potem se zatakne. Ce pa prej mislim na tisto besedo ki vem da mi bo povzročala težave pa je skoraj 100% da bom zajecljal oz. da ne bom nic spravil iz sebe. Potem sem raje tiho.

Zgodi se mi tudi da celo pri razmišlanju-brez govorenja jecljam. torej je to nekšna psihološka blokada

Rad bi se znebil tega, zato prosim napišite čimveč tisti ki vas to muči in ste dosegli že kakšen napredek.

Hvala in lep pozdrav

Strelec_ x;)x

#32 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 16. junij 2005, 09:21

eh, če je-je-je cljaš, po-pol na-najbrž go-govo -vo-riš pre-pre-hitro za svo-svoje zmo-zmožnosti....
cosmic dancer

#33 child

child
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 553

Objavljeno: 16. junij 2005, 12:44

tut men nagajajo misli,lažje napišem,kot povem,ponavad tok časa traja,da vmes itak ratam živčna,ko drugi čakajo,da povem,umes uletijo kšne pripombe,al pa če mi kdo hoče pomagat povedat se še bolj zmedem zato pol več ne vem točno kaj sm hotla povedat vsaj približno.tko se vedno bolj zapiram vase
ponavad tist k tok zmeden povem itak čist drugač izpade,kokr je blo mišljeno,razložit paitak ne znam.
zarad tega sm večinoma tih ko se folk pogovarja.to me spravlja v že prov globoko depresijo,nevem če drugi to opazjo,no moj fant ziher,pol se pa krivo počutim,ker je on zarad tega zmeden in se ubistvu oddaljujeva vedno bl.

ne vem če to sploh spada v temo
trga se mi v glavi
Ne prosite toliko,rajši rečite hvala za tisto,kar imate.

#34 Lunca1

Lunca1
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 16. junij 2005, 14:52

<{POST_SNAPBACK}>No ja, strelcu bodo odpisali tisti, ki jh to muci, x:)x  tule pa bi rada se dodala, da si ze spet en korak naprej, ko si videl kaj je treba uresniciti. Seveda se je prepozno potem sprostiti, ko ze pride do blokade, ko je ze treba besedo izgovoriti, to bi spet nagajalo. Torej biti sam po sebi ze sproscen in informiran. Nic hudega ce drugi povedo prej, saj ne tekmujemo...
Morda bi se moral malo bolj soociti s tvojim stresom. Kaj ti dela stres?
Zanimiv je stavek, da ne moremo vnaprej premisliti 10 stavkov.  xDDx Ja, vendar mi imamo nasa prepricanja in vemo kaj bomo rekli v doloceni situaciji - ce ne vemo, potem je moznost jecljanja prej podana. Pravzaprav pa se imamo moznost molcati, ce nekaj ne vemo ali si vzeti cas, da se informiramo... Bolj kot smo sigurni da vemo, bolj hitro bomo odgovorili... ce pa nismo sigurni, potem je clovek zrel in pameten ce to tudi prizna... zato ga nima nihce manj rad. xsrcx 
Problematiki, da nekoga "misli prehitevajo" se lahko pomaga z vajami sproscenja in koncentracije. Morda bos nasel kaj v netu ali kot sem ze rekla, na kakih kasetah... Tudi vaje za spomin so istocasno lahko vaje za koncentracijo  x:)x
Pozdravcek!
.


@Vrba
Hvala za tvoj trud in nasvete, vendar vse to bolj slabo pomaga, žal :sori: .
Tvoji nasveti so preveč splošni in jest sem (že) dovolj star, da imam dokaj razčiščeno sam s sabo, svojo osebnostjo, zavedam se svojih napak (vsaj tistih najbolj očitnih), imam se dovolj rad in ne predcenjujem / podcenjujem svojih sposobnosti, vsaj mislim, da je tako x:)x
Potreboval bi konkretne napodke, oz. "prijeme", kako se lotiti tega.

Kakor berem tukaj na forumu in opazujem v okolici, je vse več ljudi z govorno napako, takšno ali drugačno, pa res ne vem ali se ne da temu pomagati, vsaj tistim, ki nimamo neke fizične motnje, temveč "samo" nekakšno psihično blokado, ki preprečuje tekoče govorjenje.

Zelo bi bil vesel iskušenj tistega, ki je jecljanje uspešno uspel pozdraviti. Tisti, ki jim je to uspelo bi prosil, da nesebično delijo svoje izkušnje z drugimi sotrpini.

Sprašujem pa, koliko so zanesljive terapije pri raznih hipnotizerjih in podobnih alternativnih zdravilcih. Slišal sem za nekoga v Poreču, ki uspešno "zdravi" kadilce, ki nato postanejo NEkadilci !!! x:Dx
Več ali manj mi takšna terapija deluje bolj v psihičnem smislu in sprašujem se ali je takšen ali podoben pristop mogoč tudi pri zdravljenju jecljanja.

Prosim lepo, da prispevate svoje nasvete in izkušnje vsi tisti, ki mislite da nam lahko pomagate. Že naprej, najlepša HVALA xsrcx

To temo je popravil/a Lunca1: 16. junij 2005, 14:56


#35 enjaenja

enjaenja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 19. junij 2005, 17:19

Lunca,

imam zelo dobre izkušnje s homeopatijo, ki uspešno zdravi tudi motnje govora in jecljanje. Mislim, da je vredno poizkusiti. Rezultati bodo opazni že prej kot v pol leta, če ne že po prvem mesecu jemanja zdravila.

LP, Enja

#36 Strelec_

Strelec_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 19. junij 2005, 19:14

<{POST_SNAPBACK}>@Vrba
Hvala za tvoj trud in nasvete, vendar vse to bolj slabo pomaga, žal  :sori: .
Tvoji nasveti so preveč splošni in jest sem (že) dovolj star, da imam dokaj razčiščeno sam s sabo, svojo osebnostjo, zavedam se svojih napak (vsaj tistih najbolj očitnih), imam se dovolj rad in ne predcenjujem / podcenjujem svojih sposobnosti, vsaj mislim, da je tako  x:)x
Potreboval bi konkretne napodke, oz. "prijeme", kako se lotiti tega.

Kakor berem tukaj na forumu in opazujem v okolici, je vse več ljudi z govorno napako, takšno ali drugačno, pa res ne vem ali se ne da temu pomagati, vsaj tistim, ki nimamo neke fizične motnje, temveč "samo" nekakšno psihično blokado, ki preprečuje tekoče govorjenje.

Zelo bi bil vesel iskušenj tistega, ki je jecljanje uspešno uspel pozdraviti. Tisti, ki jim je to uspelo bi prosil, da nesebično delijo svoje izkušnje z drugimi sotrpini.

Sprašujem pa, koliko so zanesljive terapije pri raznih hipnotizerjih in podobnih alternativnih zdravilcih. Slišal sem za nekoga v Poreču, ki uspešno "zdravi" kadilce, ki nato postanejo NEkadilci !!! x:Dx
Več ali manj mi takšna terapija deluje bolj v psihičnem smislu in sprašujem se ali je takšen ali podoben pristop mogoč tudi pri zdravljenju jecljanja.

Prosim lepo, da prispevate svoje nasvete in izkušnje vsi tisti, ki mislite da nam lahko pomagate. Že naprej, najlepša HVALA  xsrcx


Pozdravljeni!

tudi mene zanima kako se da pozdraviti z hipnozo. A kdo pozna koga ki se ukvarja s tem?
hvala

#37 metuljcica

metuljcica
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 168

Objavljeno: 19. junij 2005, 20:33

Glede jecljanja js mislim, da to zlo individualno in lahko različen vzrok, je pa ponavadi znano, da kadar v stresni situaciji- se jecljanje poveča ali pa sploh pojavi pri nekaterih...ja pa poleg hipnotiz.? (ja to v Poreču baje da deluje, seveda če ma človek voljo, in js to slišala za kajenje, za ostalo ne vem) kaj pa kakšni logopedi ali pedagogi, ki spec.na tem podorčju in povezani tudi z govor. motnjami .... v glavnem zlo koristno terapevtsko delo, telesno in avtogeni trening (psihoterapija)- vpliv na organski del jecljanja. Ker potem verjetno tut strah pred govorom in je človek napet, ker že vnaprej ve, da bo jecljal, zato pomembna sprostitev, mirna drža (zavedanje telesa) in najprej se trenira telesne občutke. Preko psihoterapije tudi do harmonije telesa in duha, potem kontrolirano dihanje s trebušno predpono in vaje, govorne tehnike itd. Terapije so individualne in skupinske. Po moje še družba, izmenjava izkušenj in še koristi... V glavnem kakšna taka terapije... so pa verjetno tut drugi načini...v glavnem neki ziher je...zdej glede govornih motenj...hm sj se dela na tem in po moje kr uspešno, ampak to pr šolarjih, odrasli pa al ne najdejo časa, al skušajo to prekrit in se s tem ne ukvarjat al se tok navadijo al...verjetno razlogi, sam po moje se z vajami in terapijami vse da, je pa seveda odvisno od vsake osebe in vzroka posebej.

#38 metuljcica

metuljcica
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 168

Objavljeno: 19. junij 2005, 20:40

aja nekaj še, kok časa pa trajal tiste pomoči?...
še to, nekajkrat sm bla zraven pri vajah moškega (bliz 40-ih), ki zlo slabo sliši in je v povezavi s tem seveda mel tut motnje govora, branja, tudi jecljal in se z vajami nekje po pol leta res ful izboljšalo...tako da po moje se splača vztrajat in SE DA (vsaj izboljšat)!

#39 Lunca1

Lunca1
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 19. junij 2005, 21:33

<{POST_SNAPBACK}>Lunca,

imam zelo dobre izkušnje s homeopatijo, ki uspešno zdravi tudi motnje govora in jecljanje. Mislim, da je vredno poizkusiti. Rezultati bodo opazni že prej kot v pol leta, če ne že po prvem mesecu jemanja zdravila.

LP, Enja


Mi lahko prosim malo več poveš o tem, mi svetuješ preizkušenega strokovnjaka, skratka, kje in kako naj začnem s tem x:)x

Hvala

#40 enjaenja

enjaenja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 19. junij 2005, 22:22

V Sloveniji je kar nekaj zdravnikov homeopatov (dr. Peter Pajntar www.homeopatija-pajntar.si in dr. Živan Krevel (glej www.24ur.com popovi zdravniki svetujejo - v Ljubljani, dr. Tomaž Hribernik v Predvoru, zdravilec homeopat Wakounig v Prevaljah (www.zdravilec.com).

Pokliči jih in jih povprašaj. Običajno homeopat opravi s teboj eno do dve uri dolg pogovor in se nato na podlagi zbranih informacij odloči za zdravilo in način jemanja. Kontrolni obiski pa so na 4 - 6 tednov.

Več o homeopatiji pa si lahko prebereš na spletni strani slovenskega homeopatskega društva www.shd.si

LP, Enja

PS: Ne pozabi poročati o uspehu zravljenja.

#41 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 22. junij 2005, 11:14

imam težavo z jecljanjem in to že nekaj desetletij

Tudi sam sem imel to težavo. A sem jo odpravil z osebnostnim razvojem. Že po precej kratkem času kabalistične prakse je težava izginila.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#42 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 22. junij 2005, 11:44

meni se vsake tok jezik zapleta, sam občasno...pa ne vem še vzroka - mogoče kšni čudni sklopi črk x:Dx

xbendx
cosmic dancer

#43 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 22. junij 2005, 11:48

jezik se vsakomur kdaj zaplete. Običajno takrat, ko misli prehitevajo jezik.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#44 Osamljena

Osamljena
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 435

Objavljeno: 22. junij 2005, 13:28

Jaz jeclam odkar se spomnim. Vzrok je predvsem v tem, ker sem si nekoč pregriznila jezik. Je pa jeclanje bolj izrazito, ko sem pod stresom ali ko sem živčna in ko hočem nekaj na hitro povedat. Nekako sem se že sprijaznila s tem, čeprav je na nek način težko živeti s tem.
Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.

#45 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 22. junij 2005, 16:10

Nekako sem se že sprijaznila s tem, čeprav je na nek način težko živeti s tem.

Draga prijateljica, ne smeš se sprijazniti. Jecljanje ima poreklo v glavi in tam moraš začeti. Močno dvomim, da imaš fiziološko motnjo. Vaje za koncentracijo ipd. pomaga. A treba je čas. Imam izkušnje in vem, kako je to. Sam sem se ozdravil, a noben logoped in podobni strokovnjak mi ni znal pomagati.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#46 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 25. junij 2005, 08:31

se pravi je pol treba hitrost misli upočasnit na hitrost jezika - k obratno bo bl težko včasih........... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

xbendx xbendx
cosmic dancer

#47 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 25. junij 2005, 13:43

O ja, težko je. Jecljanje (ako ni posledica fiziološke okvare) je vedno posledica ekstremnega stresa v otroštvu, ko še ni izgrajen sistem notranjega čutenja. Običajno se ne moreš spomniti vzroka stresa, a to niti ni pomembno. Ozdravljivo je samo z osebnostno rastjo. Takrat neboleče odstraniš vzroke.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#48 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 25. junij 2005, 14:10

mislim da pri meni ni blo nobenih stresov........
sej meni se dogaja to samo občasno. Pa še to pri kšnih čudnih besednih zvezah. Oziroma res izjemoma tudi pri čisto navadnih besedah - tam pa ne vem zakaj - najbrž res zato, ker mislim že nekaj tretjega vnaprej......

xsmx xsmx xsmx
cosmic dancer

#49 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 25. junij 2005, 15:24

Govorim o jecljanju, kot motnji, katero se zdravi in ne kot trenutni slabosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#50 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 25. junij 2005, 15:48

To je napaka izgovorjave, nepravilno razvitega glasovnega izražanja. Veliko otrok ima to težavo, a če je pri odraslem, je to posledica motnje v razvoju. No, takšen človek zato ni nič manj inteligenten ali normalen. Je čisto normala oseba, ki pač ima motnjo v govoru. Saj je smešno slišati odsraslega , ko "govoji", a osebno bi takšenemu človeku pomagal krepiti samozaupanje s tem, da ne bi bil pozoren na njegovo napakico. Najhujša je nekakšno igrano "razumevanje", ki ne deluje preveč prijetno.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0