Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jecljanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
118 komentarjev na to temo

#51 Osamljena

Osamljena
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 435

Objavljeno: 29. junij 2005, 08:48

Sem pa že velikokrat opazla kadar sem ful samozavestna sploh ne jeclam oz. se to ne opazi tako izrazito. Mi je pa ful ne bad, ko se recimo sošolci norčujejo iz mene. Takrat bi se najrašji zakopala v zemljo. Takrat mi vzamejo še tisti kanček samozavesti, ki ga še imam.
Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.

#52 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 29. junij 2005, 14:48

Ti si tipičen primer osebe, ki jeclja zaradi nekega stresa, katerega se ne moreš spomniti, niti ni potrebe za tem. Izhod iz labirinta težav je osebnostna rast. Kot sem že omenil, sam sem se izkopal na ta način. Bil sem nerešljiv problem za vse mogoče logopede, psihiatre, sociologe, a sedaj problema nimam več.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#53 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 29. junij 2005, 21:26

Mi je zanč frenda poslala svojo reklamo, ne izgovarja r-ja. Enim je to sexi, men pa ne preveč. Vsaj u javnm obveščanju,radio,tv,reklame bi se mogl izogibat temu! xrolleyesx kt da ne morjo dat ene beybe al tipa k normaln govori. Shit,tega u tujini ni, Slovenija je še zmer na balkanu! x:Dx
Baby don´t forget my number!

#54 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 29. junij 2005, 21:32

<{POST_SNAPBACK}>je preveč fafaja pa zaj jja ne moje izgovajjat x:o)x



Hehehehe x:Dx sm jo vprašu, če je mela med snemanjem kej u gofli, pa je bla prec surla do tal! x:px :vragec:
Baby don´t forget my number!

#55 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. junij 2005, 23:23

<{POST_SNAPBACK}>Hehehehe x:Dx sm jo vprašu, če je mela med snemanjem kej u gofli, pa je bla prec surla do tal! x:px  :vragec:

Če misliš na ono s praškom, ji vse rrrrrrrrr odpustim x:Dx

#56 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. junij 2005, 12:06

Majhen intermezzo... ni se lepo norčevati iz ljudi, ki imajo kakšno napako. Nikoli ne veš, kdaj se lahko zgrnejo temni oblaki slabih okoliščin.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#57 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 30. junij 2005, 12:11

Eni si ne morjo kaj, da ne bi uveljavljal svojega ega na vsakem koraku.

#58 Osamljena

Osamljena
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 435

Objavljeno: 7. julij 2005, 16:37

Sej to je največji shit, ko se folk norčuje iz tega. Takim kretenom privoščim, da bi kdaj imeli govorno napako. Kot, da smo si sami krivi za to.
Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.

#59 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. julij 2005, 17:28

<{POST_SNAPBACK}>mogoce se norcujejo, ker so v zadregi... :sori: ena od razlag. xscratchx

Če ne znajo frrrancosko x:Dx

#60 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. julij 2005, 10:23

Takim kretenom privoščim, da bi kdaj imeli govorno napako. Kot, da smo si sami krivi za to.

Mislim, da ne bi smela tako razmišljati. Če te nekdo udari v levo lice, se mu izogni. ne vračaj mu udarca, a tudi desnega lica ne nastavi.

mogoce se norcujejo, ker so v zadregi

Zadrega ali ne, norčevanje je norčevanje.
Skrajno neokusno je, da se nekateri tudi na tem forumu (pri tej temi konkretno) norčujejo (-te). Naj se samo malce pogleda, kakšne zmazke nekateri objavljajo... nepismenost na kvadrat! Če nekdo jeclja, nima sam vpliva na to, a če nekdo napr. ne zna napisati normalnega stvaka, je to nepismenost, a vsak ima vpoliv na raven svojega pisanega izražanja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#61 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 8. julij 2005, 10:36

Lunca1, dej potrudi se in zberi pogum in vprašaj te svoje znance, kako jim je uspelo. Glede na to, da so bili na istem, kot si ti, tega ne bojo vzeli za slabo in ti bodo pomagali po svojih najboljših močeh. :palec:

Res je žalostno, da se ljudje norčujejo s tega. Pa tako lepo si napisal in opisal svoj problem.

Dajmo še kako pomoč za lunco....če kdo kaj ve, naj pomaga! Alo, na delo!!!!! :att:

#62 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 8. julij 2005, 11:57

kolikor vem nosorog pripravja hojo po žerjavici, prepričan sem, da to pomaga k premagovanju notranjega strahu (to je tudi osnovni vzrok jecljanja)...torej probati ni greh...na žerjavico in jecljanje bo šlo pa pa ........

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#63 Dadika

Dadika
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 495

Objavljeno: 8. julij 2005, 12:46

<{POST_SNAPBACK}>kolikor  vem nosorog  pripravja hojo po žerjavici, prepričan sem, da  to pomaga  k premagovanju  notranjega  strahu  (to  je  tudi osnovni vzrok jecljanja)...torej probati ni greh...na žerjavico in jecljanje  bo šlo pa pa  ........




Tomaž... :palec: :palec: :palec:
LEPOTA ŽIVLJENJA JE SKRITA V LJUBEZNI DO ŽIVLJENJA.BREZ NJE JE VSAKO ŽIVLJENJE DOLGOČASEN SPREHOD.

#64 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. julij 2005, 20:16

Sam sem že ponudil metodo, s katero sem najprej pomagal sebi in odpravil napako, nad katero so obupali vsi strokovnjaki. Lunci sem že poslal vse potrebno za začetek. Zavedam se, da je jecljanje problem, ki je neprijeten in zadnje, kar jecljajoči potrebuje, je pomilovanje ali celo norčevanje.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#65 Strelec_

Strelec_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 17. julij 2005, 15:07

<{POST_SNAPBACK}>Sam sem že ponudil metodo, s katero sem najprej pomagal sebi in odpravil napako, nad katero so obupali vsi strokovnjaki. Lunci sem že poslal vse potrebno za začetek. Zavedam se, da je jecljanje problem, ki je neprijeten in zadnje, kar jecljajoči potrebuje, je pomilovanje ali celo norčevanje.



Zdravo! Kakšna pa je tvoja metoda? Mene tudi zanima kako odpraviti jecljanje.

#66 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 22. julij 2005, 21:15

Ne morem v nekaj stavkih opisati metode, ker pač ni nek trik, ki v vikend paketu naredi čudež. Metodo rade volje delim brezplačno, saj zahteva precej časa in vloženega napora za rezultat. Gre za celovito metodo osebnostne rasti, temelječe na Kabali. Piši na moj naslov in pošljem ti uvodne stvari.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#67 jony

jony
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 124

Objavljeno: 13. februar 2006, 14:14

Helo,

Kako kaj napredujete? Si je kdo kako pomagal odpraviti ali vsaj omiliti to napako. Namreč mene tudi zanima kako si pomagat!

Hvala za kakršnekoli informacije.

Lep dan

#68 Lunca1

Lunca1
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 7. september 2006, 09:04

Samo toliko, da tale tema ostane aktualna...
Znova pozivam vse, ki imajo kakršne koli izkušnje z jecljanjem, naj sodelujejo in napišeje svoja izkustva.
Želim si tudi komentarje tistih, ki so uspeli premagati jecljanje.

Lep pozdrav vsem.

#69 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 7. september 2006, 09:59

men se včasih jezik tak zaplete, da komi spravim skupaj stavek :inocent: potem pa globoko vdahnem, si rečem dej ne seri..lepo počasi in je :palec: :vio:

mam pa kolega, ki komaj spravi skupaj en stavek :sori: potem je šel h eni skupini (neki kitajskega, umirjanje notranjosti al neki takga) in se mu je stanje za 100% zbolšal...ker pa je katolik in je to povedu župnku, ga je le ta nadru..da je ta skupina 'hudičevo delo' :vragec: :o|o: on je prenehal hodit tja....in sedaj še bolj jeclja :sori: :V:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#70 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. september 2006, 14:58

Samo toliko, da tale tema ostane aktualna...
Znova pozivam vse, ki imajo kakršne koli izkušnje z jecljanjem, naj sodelujejo in napišeje svoja izkustva.
Želim si tudi komentarje tistih, ki so uspeli premagati jecljanje.

Lep pozdrav vsem.



Menda se da z bioresonanco :sori: spremembo prehrane :sori:


čist odvisno kaj je vzrok....večinoma je prepleteno.....

gola logopedska terapija ne da zavidljivih rezultatov.....

govor je kompleksna zadeva zrcali stanje telesa in duha. Če je motnja v možganih, kot posledica raznih vnetij in poškodb, ter stranskih učinkov cepljenja je velika možnost , da zna bit da da bioresonančna terapija fantastične rezultate.


Prav tako kvalitetnejša prehrana (menda za možgane in njihovo funkcioniranje kvalitetne maščobe.......


Športne aktivnosti ( plavanje, ....in kar je takega za uravnotežanje in pravilno dihanje,,,,


****

sama sicer s tem osebno nimam izkušenj, me je pa presenetilo, ko mi je logopedinja razlagala , da so s prehrano in bioresonančno terapijo nekega njenega klienta popolnoma ozdravili jecljanja :palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#71 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. september 2006, 15:04

Predvsem je treba delati na notranji trdnosti in zavesti + kar je naštela lia. To sem opazil, ko sem kdaj nepričakovano zajecljal, ko sem bil v notranjih dvomih, strahu ipd. Sicer ne jecljam, a kdaj se mi pa je zgodilo. Malo, mogoče nihče ni opazil, sam pa vem, da je šlo za jecljanje. Če pa je to izključno živčna okvara, pa ne svetujem ničesar, ker ne vem. xnckrivx
Possible—but highly unlikely.

#72 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 7. september 2006, 15:17

Sicer pa če govoriš angleško nemško ali francosko z Rji nimaš problemov x;)x


Tudi s havajščino mislim da ni težav k nima r-ja nobene vrste, ne francoskega ne nemškega ne angleškega x:Dx

Predvsem je treba delati na notranji trdnosti in zavesti + kar je naštela lia. To sem opazil, ko sem kdaj nepričakovano zajecljal, ko sem bil v notranjih dvomih, strahu ipd. Sicer ne jecljam, a kdaj se mi pa je zgodilo. Malo, mogoče nihče ni opazil, sam pa vem, da je šlo za jecljanje. Če pa je to izključno živčna okvara, pa ne svetujem ničesar, ker ne vem. xnckrivx


Jao...tud meni se dogaja da se zapletem in kšn zlog trikrat udarim namesto enkrat.... Ampak ponavadi zato ker misli prehitevajo usta.... x:Dx x:)x
cosmic dancer

#73 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. september 2006, 15:27

Predvsem je treba delati na notranji trdnosti in zavesti + kar je naštela lia. To sem opazil, ko sem kdaj nepričakovano zajecljal, ko sem bil v notranjih dvomih, strahu ipd. Sicer ne jecljam, a kdaj se mi pa je zgodilo. Malo, mogoče nihče ni opazil, sam pa vem, da je šlo za jecljanje. Če pa je to izključno živčna okvara, pa ne svetujem ničesar, ker ne vem. xnckrivx




:inocent:

tole sem napisala sam zaradi tega, da bi morda videli še drugo plat medalje.....ker večini jecljavcev tumbajo raznorazni psiho kvazi pedopsihiatri o nekih fobijah, notranjih strahovih, pritiskih ......

in se mi je zdelo čudežno ko sem slišala o odstranitvi motnje pri otroku, s pomočjo bioresonančne terapije in spremembe prehrane, brez mukotrpnih vija vaj in obiskovanja psihologov, logopedov in vaj doma......leta in leta z zelo majhnim procentom ozdravljenih :o|o:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#74 Lunca1

Lunca1
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 15. februar 2007, 07:54

Bila je omenjena bioresonanco.
Malo sem iskal po internetu in iskal razlago, pa vendar, kaj natančno je to?
Ima že kdo iskoušnje s tem in z odpravo jecljanja?
Kakšen naslov in kdo to dela najbolje.

Pri jecljanju je po mojem resnica ta, da misli prehitevajo jezik x;)x
Lahko je rečt, govori počasi ali, zberi se pa potem povej, dejstvo je, da je to psihična ovira in kot taka, bi se morala znati odpraviti, samo s kakšno terapijo, to je neznanka !

Navedite svoja iskustva in s tem pomagajte.

#75 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 15. februar 2007, 15:59

Sicer nimam izkušenj, moje mnenje pa je,da je problem v prehitevanju misli ali mešanju misli ali mogoče v štekanju.

Ziher je dobra vaja, da v glavi vidiš kaj govoriš. Ali besede ali slikovne podobe, kar komu paše, lahko pa kar oboje. In govoriš po teh besedah in podobah.
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0