Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Moje prve izkusnje s kristali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
59 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2002, 01:00

Vedno smo radi zbirali kamne; pa naj je slo za tiste ob morski obali, za kresilni kremen, ki ga je dosti okoli, in tudi kalcit, ki ga v Sloveniji tudi ne manjka.

Pravi kristali pa so, poleg nekaksne prestiznosti, ki so jo vzbujali, oddajali tudi nekaksno skrivnostnost, karizmo, zraven pa bozanski mir - kot morje.

Imela sem ze prej precej "negativnih" izkusenj z rubinom, cesar pa v toku same nosnje in v tistem obdobju sploh nisem opazila..
Kasneje sem opazila in ugotovila, da je bil pac premocen zame in da je tudi sicer bil "slab".
Mislim, da sem ga celo nekje izgubila.

Zdaj nosim zelo majckene kose (rubina), pa se ti vplivajo oz. jih cutim zelo mocno in mi niso primerni kar ob vsaki priloznosti (kot npr. kamena strela, ki jo nosim nenehno).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2002, 01:00

Moja prva OPAZNA izkusnja pa je bila izkusnja z Opalom...

MOJ PRVI STIK Z OPALOM

Pred kaksnimi 10 ali 15-imi leti smo si pri prijateljici ogledovali njeno zbirko kristalov.
Pozornost mi je zbudil majckeni opal, za katerega pa je prijateljica rekla, da ga kljub nenehnim poskusom ociscevanja ne more in ne more ocistiti energij prijateljice, kateri ga je bila pred tem posodila.
Predtem je bil opal bel, vse barvne lestvice, vendar bel.
Slo je za beli opal, vecbarvni, ki pa je res zarel morda malo pretirano rdece.

Vsekakor sem postala radovedna, predvsem pa me je zanimalo, kaj bi se npr. zgodilo, ce bi opal imela v "obdelavi" jaz - ali bi tudi meni zazarel rdece? :)

Nic kaj rada je se meni dala v roko tisti opal. neprenehoma sem pogledovala v stisnjeno pest - ce je kaksna razlika.
Nic.
Kamen je se vedno "zarel rdece".
Vmes pa sem na vse skupaj pozabila, kot tudi nekako na to, da v roki pravzaprav drzim tisti kamencek...
Po kaksnih 15-ih minutah pa se spomnim, razprem pest, pogledam -
OPAL je zarel MODRO!

Vsem trem (prijateljici, mitji in meni) se je zdelo fantasticno in cudovito.

Vem, da obstaja zagotovo znanstvena, "tehnicna" razlaga tega pojava.
Mora biti nekaj v zvezi s toploto ali cim podobnim..

A to me pravzaprav ne zanima.

Vcasih potrebujemo spektakularno predstavo, da zacnemo verjeti v nekaj.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. julij 2003, 09:07

O, Contesa! x:)x :palec:
Kaj si izbrskala! Opal! x:)x

Ja - neprimerno in celo nespametno so ga pripisovali Tehtnici oz. ji ga vcasih pripisujejo.
Imas prav - opal ni za vsakega, kot tudi rubin ni za vsakega, in obsidijan ni za vsakega.

Ko ravno omenjas.. hecno... ta moja prijateljica, ki je imela ta opal, je Skorpijon, samo je bolj tak 'Bikovski' Skorpijon, ne najbolj tipicen...
Jaz pa sem Sco v ASC, pa mi je opal prav zares med najljubsimi kristali.
Tudi moja dbest frendica jih dosti nosi in ji pasejo, pa ima Venero, Luno in ASC v Sco...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 30. julij 2003, 13:09

Res?

V knjigi Tadeja Pretnerja sem izbrskala, da naj bi bil za škorpijone primeren mavrični opal. In kjerkoli vprašam zanj, me samo čudno gledajo? Skratka, ga ni za dobit.

Praktične izkušnje imam z jantarjem, pa s tigrovim očesom (sem potem zelo energična, ampak ga moram po enem tednu dat malo dol, ker začne delovat izčrpavajoče).
Pa seveda s kameno strelo (zdravljenje, samozdravljenje).

Če ko ve, kje se dobi mavrični opal, mi bo zelo polepšal dan.

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 9. avgust 2003, 22:42

M tole opal zadevo moram preizkusit... kaj pa naj si mislim o tem da se mi okoli kristala (oniks) pojavi rdečica, takole približno 4 cm je vidno v krogu, ga nosim že kaj pa vem šest al devet mescov, pa se mi ni to nikoli zgodilo....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 2. oktober 2003, 21:01

V knjigi Tadeja Pretnerja sem izbrskala, da naj bi bil za škorpijone primeren mavrični opal. In kjerkoli vprašam zanj, me samo čudno gledajo? Skratka, ga ni za dobit.



Če ko ve, kje se dobi mavrični opal, mi bo zelo polepšal dan.

V AHATU ga ziher majo! MAVRIČNI OPAL!!! xDDx

#7 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 5. oktober 2003, 12:56

Po kaksnih 15-ih minutah pa se spomnim, razprem pest, pogledam -
OPAL je zarel MODRO!

Vsem trem (prijateljici, mitji in meni) se je zdelo fantasticno in cudovito.

Ful dobr! x^x :palec:
tud meni se zdi fantastično! Morem poskusit z svojim opalom! x;)x

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2003, 01:41

x:)x Marsha, kar se tiče opalov imam čisto svoje mnenje. Tudi jaz imam bele opale, uhane in jih nosim nenehno, ker se z njimi dobro počutim. x:)x
...

Jo, Contesa - res je! x:)x x;)x x8Dx :palec:
Moram si omislit tole spet... Nazaj 'nataknit' na prstan - ga nisem izgubila, samo se je odlocil, da bo malo pavze... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 26. oktober 2003, 09:36

kaj pa to pomeni, če večkrat isti kamen ven potegnem iz škatlice. kristalka je nekaj coprala z mano in sem večkrat iz škatlice vzela kalcedon (ne da bi vedela). kristalka je rekla da je to v redu, zanima me pa kaj natančno to pomeni x:o)x
mejte se radi....

#10 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 27. oktober 2003, 21:40

Marsa, bom kar tule tole napisala, zanimivo, mal se sprehajam tam po osrednji strani , pa vidim tko kristalčki, pa si enega izberem in kar neham brat, ravno zame, haha, intuicija je bla to, mislim da je bil Mesečev kamen, tko da človek marsikaj izve in spozna :palec:

#11 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 29. oktober 2003, 11:01

Tudi jaz imam opal vendar modrega. Notri se prelivajo kristalčki od rdeče, zelene, črne,modre, sive....vse. Ko sem ga nosila nisem imela občutka, da bi deloval negativno, prav posebnega občutka sem se počutila. Vendar imam obdobja ko ga enostavno pogrešam, takrat ga nosim.

Vem, da to ni za v to temo, vendar na katerm prstu se najbolj priporoča nositi atlantidski prstan in na kateri roki, rada bi sama pogruntala kaj mi pravi občutek, ampak ta mi tokrat ne pravi nič !

LP!

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. oktober 2003, 11:09

Otozna - zelo dobro si res izbrala, intuicija ti res dela! x^x
(mislim, da si kombinacija Kozorog/Rak?)

Vanja - tema obstaja - Atlantidski prstan - tam je vse zivo, daj izbrskaj to...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 29. oktober 2003, 11:14

Marsa, ja, ampak jaz se štejem za strelko, kaj češ, takšna pač sem x:Dx

#14 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 22. november 2003, 19:24

kaj pa to pomeni, če večkrat isti kamen ven potegnem iz škatlice. kristalka je nekaj coprala z mano in sem večkrat iz škatlice vzela kalcedon (ne da bi vedela). kristalka je rekla da je to  v redu, zanima me pa kaj natančno to pomeni x:o)x

1. nič nisem coprala x:Dx
2. nisem rekla, da je v redu mapak , da je svetovno :palec:
3. sama si hotela, da ti vedežujem
4. kalcedon te je pač sam izbral
5. ne vem kaj bi še napisala
6. ....... x:Dx :vragec:

#15 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 22. november 2003, 19:26

ja
mejte se radi....

#16 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 24. november 2003, 20:54

x^x ne spomnim se več, kje je to pisalo; rečeno je bilo, da če je kristal za nas OK, da se v stiku z našo kožo segreje, ko pa ostaja mrzel, da je potreben čiščenja ali pavze x?x
dejstvo je, da ko kakšen kristal nosim se segreje skora do vročega, nekateri pa res ostajajo hladni. Zdaj pa me zanima komentar in izkušnje x?x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. november 2003, 20:48

Amis - lahko je tako, lahko pa je tudi kaj drugega... hocem reci, da ne bi zdaj nekih strogih pravil postavljali...
Toplota recimo pomeni, da je ravno pravsen zate, da ostaja hladen, pa lahko pomeni, da je izpraznjen, kot pravis, je potreben ciscenja ali pavze, lahko pa nam samo v tem trenutku pac 'ne potegne'.
Ravno zato je nesmiselno izbirati kristale (zgolj) po astroloskem znamenju...
kajti enkrat ti ful sede magnetit, pa nimas nikakrsne zveze z njim - ne astrolosko ne nikakor...
A recimo imas v tem obdobju malo revme itd. ipd...
Ali - mi ful sede peridot, v casu, ko sem energetsko povsem na nuli, imunski sistem zero...
Sicer ne shizim na peridot...
A gledam kasneje (PO tem, ko si ga ZE izberem - a v tistem dolocenem trenutku oz. obdobju) - zelo dober za krepitev in obnovo imunskega sisterma ipd...

Torej - kamen nas 'poklice' - mi pa se odzovemo (ali ne - samo ponavadi v bistvu kar se... ko sem delala v trgovinici... marsikdo si je izbral kamencek... pa potem prechekiral celo trgovino... a na koncu odsel s tistim istim... prvim...) :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. november 2003, 20:53

:vragec:


de se mal pohvalim... x:)x
mam chrn opal....velikost 70X50 mm.....ovalne oblike...drzhi se pa originalne kamnine....
fantastichno indigo barve pod UW svetlobo....chist noro....
dobu za darilo....
vrednost?.............UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUhaha


666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 29. november 2003, 20:55

ja

JA x;)x

#20 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 29. november 2003, 20:57

:vragec:


de se mal pohvalim... x:)x
mam chrn opal....velikost 70X50 mm.....ovalne oblike...drzhi se pa originalne kamnine....
fantastichno indigo barve pod UW svetlobo....chist noro....
dobu za darilo....
vrednost?.............UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUhaha


666  :vragec: -ou....tralala

Kul! :palec: Sej preden ko boš odšel na zaslužen počitek v pekel mi ga boš zapustoil v oporoki, ne? Ja. Priden aakhut! x:Dx x:Dx x;)x :vragec:

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. november 2003, 21:01

:vragec:


hehe...kristalka x:)x :palec:
kolkr jst vem....je zhe ena kandidatka za kr nekaj mojih stvari....je pa iz istih krajeu doma....pa stara je tut prblizhno tolk kokr ti x:Dx x:Dx x:Dx



666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 29. november 2003, 21:07

:vragec:


hehe...kristalka x:)x  :palec:
kolkr jst vem....je zhe ena kandidatka za kr nekaj mojih stvari....je pa iz istih krajeu doma....pa stara je tut prblizhno tolk kokr ti x:Dx  x:Dx  x:Dx



666 zlobijeu....tralala

A si ti čist nor? x;)x


No kaj je za njo? :xx!:



Kaj pa za mene? x:Dx



:vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec:

#23 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. november 2003, 21:08

:vragec:


kakshen kamenchek se vedno najde.... x:)x x:)x x:)x x;)x



666 :vragec: -ou....tralala...... x:o)x x:Xx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#24 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 29. november 2003, 21:10

:vragec:


kakshen kamenchek se vedno najde.... x:)x  x:)x  x:)x  x;)x



666  :vragec: -ou....tralala...... x:o)x  x:Xx

Lepo to! x;)x :vragec: x:)x x:)x A zame? x;)x :vragec:

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. november 2003, 21:11

:vragec:


dobish... :palec:
na kakem srechanju v LNF BIFEJU... x:o)x x;)x x:Xx


666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0