Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Atlantidski prstan


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
461 komentarjev na to temo

#51 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. oktober 2003, 15:41

:vragec:


tole sicer samo delno pashe semle:
namrech pred leti sem dobil "energetsko zapastnico"....
zgleda kokr ena zlitina, srebrne barve, na obeh krajih pa ima bunkico...
che kdo kaj ve o tem, kako naj bi se nosila,
bom izkazal VECHNO HVALEZHNOST


666 nevednih :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#52 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 30. oktober 2003, 15:47

če je zapestnica si jo ovij okoli zapestja x:o)x
mejte se radi....

#53 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 30. oktober 2003, 15:47

:vragec:
Včasih so neke take zapestnice z bunkicami prodajali proti revmi.

Možno pa je, da naj bi tisti dve bunkici na zapestju pristiskali na določeni akopresurni točki.
Na tisti strani kjer je palec je meridian pljuč blizu zapestja pa je najboljša energetska točka meridiana, na drugi strani (od mezinca navzgor po roki) pa je meridian srca, tam pa imaš pri zapestju eno najboljših sedacijskih točk.
x?x

Bom še preverila ... tole bolj ugibam

xsrcx x:)x
Objavljena slika

#54 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 30. oktober 2003, 15:49

jaz atlantidski p. tut ful kupla, pa mam pretanke prste xrolleyesx
mejte se radi....

#55 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. oktober 2003, 15:49

dej vanja, čist preprosto sm ti odgovoru, kukr si sama postavila vprašanje. ena roka naj bi sprejemala, desna bla mahnjena na materialn način, a druga pa vsrkovala duhovne vrline.
.drgač pa Tina dobr prepisala tist, jaa

bakrena zapestnica, ja.

#56 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. oktober 2003, 15:57

:vragec:


tina... :palec: thx
ja, res je neka akopunkturna.....se zdej spomnim....


666 zlobkotou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#57 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 31. oktober 2003, 20:05

Tina super ! Hvala! :palec:

#58 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 11. november 2003, 19:36

.... a se prstane nosi na nosu,  v ustih.....skoz nos, morda ja, v afriki....dej, dej...
ce se ga nosi, Nosi se ga vedno...vsak dan..tut ponoč, če želiš....vse po potrebi ,ce te morda glava boli ga das dol..preprosto....nevem, kaj ti ne da mislit....Zakaj bi ga mogla nosit takrat, de te morda vidjo drugi ,da ga maš..... x8Dx

:eek: xDDx uu, jaz sploh ne morm brez njega

#59 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 11. november 2003, 19:37

jaz atlantidski p. tut ful kupla, pa mam pretanke prste  xrolleyesx

ja sej pa majo tud manjše! pa ziher bi našlio nekaj zate! x^x

#60 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 25. november 2003, 10:44

jzt bi pa sam tole vprašala...mene zanima zakaj so tako različne cene???

V Ahatu stane prstan 4.500,00 SIT v eni drugi trgovini je pa stal 8.900,00 SIT.
Je to samo zarad kvalitete srebra ect. al so še kšne druge finte???
Pa še to...jzt nism občutljiva na slabšo kvaliteto srebra, zato bi si lahko kupila unga cenejšga...ne vem pa če je razlika v ceni samo zarad kvalitete srebra?? xrolleyesx

Hvala in LP,

S
Objavljena slika

#61 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 25. november 2003, 10:51

Po videzu je razlika v tem, da tisti dražji izgleda tako, kot na slikici (nekaj postov nazaj). Tisti iz Ahata, pa je na spodnjem delu ožji in nima na notranji strani vijugaste črte.

x;)x x:)x
Objavljena slika

#62 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 25. november 2003, 14:50

ja ok...samo al to tud vpliva potem na učinkovitost...to me predvsem zanima...

Hvala,

s
Objavljena slika

#63 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. november 2003, 18:33

x^x ej štala, mene je pa atlantidski prstan čist zablokirou :xx!:
me zelo preseneča :eek: zakaj :V:

...ma še kdo podobne izkušnje x?x
x:)x sončka za pozdrav
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#64 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 26. november 2003, 21:09

nevem. kaj naj bi blo,  zihr se nisi pravilno zdele izrazla?

ja, kako zablokiru? x?x

#65 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 27. november 2003, 07:26

Tako, da mi je začelo iti vse narobe, da se je blokiral pretok energije, da se je moje razpoloženje spremenilo v "zamorjenost" in še par takih stvari... xrolleyesx

...pa en sončni žarek na ta deževen dan... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#66 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 31. januar 2004, 20:09

Nastanek legende o čudežnih lastnostih prstana:

- 26.11.1922 je skupina arheologov, ki jo je vodil Howard Carter, financiral pa lord Carnavon, odprla novoodkrito grobnico faraona Tutankamona. S tem se je sprožilo t.i. Tutankamonovo prekletstvo, ki je doletelo skrunilce groba - cel kup tistih, ki so vstopili v grobnico, je umrlo nenavadne smrti ali pa vsaj hudo zbolelo. Howardu Carterju se ni zgodilo nič - tisti, ki propagirajo atlantidski prstan (v resnici bi se moral imenovati atlantski, saj izhaja iz klasične egipčanske zaščitne forme, imenovane atlanta) so razširili govorice, da je Carterja obvaroval atlantski prstan (Carter je sicer tak prstan iz peščenjaka resnično imel - našel ga je v neki drugi piramidi). Egiptolog B. Muževič ima kopijo filma, posnetega ob odprtju grobnice Tutankamona in na tem filmu ni videti, da bi tedaj Carter nosil ta pretan - imel pa je okoli vratu obešeno orlovo krilo (ki tudi v egipčanski tradiciji nekaj simbolizira, a nimam pojma kaj). Carterjev prstan je sedaj shranjen v pariškem muzeju.

- Prstani, ki jih prodajajo pri nas, niso originalna kopija atlante. Risbo, kakšen je prstan atlanta v resnici zgledal, najdete v knjigi Tadeja Pretnerja : Holistična radiestezija I.

- Delovanje prstana temelji na "vibracijah oblik". Gre za formo, ki so jo v starem Egiptu veliko uporabljali, zato je bila vgrajena v nezavedno - aktivirali so jo s svojo vero v njeno delovanje.
Ker je "nova oblika atlante" oziroma atlantidski prstan v široki uporabi, je tudi ta oblika sedaj "vgrajena" v nezavedno in nosi nek čustveni naboj, ki so ga skreirali vsi tisti, ki v njeno delovanje verjamejo. Se pravi - bolj v delovanje prstana brezrezervno verjamemo, bolj deluje.

- Če bi razumeli simboliko originalne atlante, bi lahko prstan, narejen po originalni formi zagotovo aktivirali še veliko bolj - v skladu s stopnjo razumevanja simbolike. Stvar je podobna, kot s simboliko krščanskega križa. Različni ljudje ga lahko aktivirajo različno močno - moč aktivacije je odvisna od stopnje razumevanja simbola križa pri posamezniku, ki je aktivacijo sprožil. x:Ix
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#67 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 2. februar 2004, 10:13

Lahko prstan kdo (ne lastnik) napolni z energijo in ga programira (kr jaz ga ne znam x:o)x ) ???

Npr. Nosorog, ko se widwa? x:Dx x:Ix

#68 zlatolaska

zlatolaska
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 2. februar 2004, 10:32

Lep pozdrav!

Prvič se oglašam na tem forumu, vsekakor pa moram komentirati.
Že približno 5 let nosim zlat atlantidski prstan, dobila sem ga v dar. Moje izkušnje so zelo pozitivne, sploh pa ga nosim ves čas in sploh ne vem, kako je brez njega... x:)x
Je razlika med srebrnim in zlatim, saj imata tidve kovini pač različne lastnosti.
Čistim ga, kadar se mi zdi, da ga moram (občutek). Pogosto le pod vodo, s ščetko pa odstranim ostanke mil in krem (razen ob čiščenju ga res nikoli ne snemam). Ob 'velikem' čiščenju pa ga ob ščipu ali mlaju pod vodo očiščenega za 24h položim v kristalno posodico in ga pustim na zunanji okenski polici, da ga obžarjata sonce in luna.
Ob izbruhu zlobe nekoga bližnjega mi je počil (!? pa tako močan je!!!), v skladu z navodili sem ga zakopala v zemljo, potem pa ga dala popravit.
Samo 1x se mi je zgodilo, da ga je nekdo drug nataknil, potem sem ga morala čistit, ker sem imela občutek, da mi bo razneslo glavo, občutila sem neverjetno tesnobo...
Izkušenj je še mnogo...
Opravičujem se za dolžino tega komentarja in vam vsem želim lep dan!

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. februar 2004, 10:48

O, Zlatolaska, zivjo in dobrodosla! :) :palec:
Super, ker si 'prav morala' komentirat!
Ne stekam pa, kaj je narobe z dolzino komentarja - meni se zdi zelo OK. x;)x :palec:
Fino, da si prisla tole napisat in da si nasla temo in vse... x;)x x:)x x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. februar 2004, 11:18

Še zrnce ali dva, v zvezi s prstanom:

- Čiščenje
Če je prstan srebrn, občasno na površini nekoliko oksidira (potemni). Dinamika oksidacije je odvisna od primesi, ki so dodane srebru. Zelo dobro ga očistimo z vato in zobno pasto (o.k. - al pa ščetko in zobno pasto).
Ker gre za transformacijsko obliko prstana, bi človek pričakoval, da se sam čisti - pa se ne; ali pa zelo počasi. Zato je energijsko čiščenje občasno potrebno. Lahko z radiestezijskim nihalom (vendar ne z ukazi odvajanje slabih in dodajanje dobrih energij, temveč z mentalnim ukazom transformacija motečih energij v bazične), lahko v vodni raztopini sode bikarbone (negativni ioni), ali pa s katerim od mentalnih postopkov. V redu je tudi kristalna posoda in voda,, vendar traja čiščenje nekoliko dlje. Moč ga je programirati tako v smislu aktivacije bazičnih energij (šlo naj bi za zaščitno funkcijo), kot tudi za kak drug namen - lahko mu s programiranjem dodamo tudi samoočiščevalno funkcijo. Programira ga lahko za neko osebo tudi kdo drug - po možnosti dogovorno.

- zlato - srebro
Zlato je aktivna kovina, ki aktivira, srebro pa pomirja. S tem vplivamo spodbujajoče ali pomirjujoče na energijski meridian, ki je v prstu, na katerem prstan nosimo (mislim, da smo o povezavi prstov in meridianov že nekje pisali).

- Simbolika prstana
NNe mislim zgolj na atlantski prstan, temveč na simboliko prstana nasploh - nekdaj so verjeli, da te odpira proti energijam, ki jih simbolizira (npr. poročni prstan proti energijam partnerja), proti drugim energijam pa te nekoliko omejuje. Zato so stari magi sneli prstane, pred izvedbo raznih obredov. V tem smislu je prednost prstana, ki je spodaj prekinjen.


lalala :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. februar 2004, 11:28

Nosorog, saj res, x^x :palec: :palec:
Kul temica ratuje tole, vse bolj... x8Dx

Aja, Kristalka, si hecna - a mislis, da imajo vsi pa totalno debele prste ali kaj? x:o)x x:Dx
Saj so tudi meni vsi preveliki, samo ocitno se da dobit tudi manjse, ce jih folk brez problema nosi. xDDx xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 3. februar 2004, 07:02

Aja, Kristalka, si hecna - a mislis, da imajo vsi pa totalno debele prste ali kaj?  x:o)x  x:Dx
Saj so tudi meni vsi preveliki, samo ocitno se da dobit tudi manjse, ce jih folk brez problema nosi.  xDDx  xDDx


Kaj jaz? Nord pravi, da ma pretanke prste, jaz sem ji samo rekla da bi tudi za njo kaj našli! x:Ix x:o)x x:Dx

#73 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 3. februar 2004, 07:03

jaz atlantidski p. tut ful kupla, pa mam pretanke prste  xrolleyesx

Marsa x:Dx

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. februar 2004, 09:34

Kristalka - oprosti! :sori: :8):
Zdajle ni bilo prvic, da sem ti pripisala Nordin post (ali je bilo obratno).
Ne samo, da sta prijateljici, imata nekoliko podobno energijo, skoraj hkrati sta uleteli, pa je tale moja povrsnost (tudi) zato.

Aha, razumem, torej ti imas potem lepo primerno debele prste, kristalka (da so ti prav atlantidski). x:px x;)x x:o)x x:Dx x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 3. februar 2004, 15:10

Hih, sej ni nič! x:Dx
Finta je v tem da si Nord (po mojih prepričanjih x:Dx ) še lep čas ne bo kupila atlantskega prstana ker bo vse za hlače zapravla.......... x:Ix .............in se izgovarja...... ''mam pretanke prste'' ...........sicer pa nosi en luštni prstan.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0