Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tocka duha, tocka fortune


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
9 komentarjev na to temo

#1 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 7. maj 2003, 13:25

zivio! sem pridno izkoristila nov program za izracun astroloske karte! vecina stvari mi je jasnih, zanima pa me, kaj je to tocka duha in tocka fortune? jaz imam prvo na 9 st bika, drugo pa na 25 st device. a so te tocke med pomembnejsimi ali ne!? glede na to, da ste tukej res sami asi, najbrz ne bo tezko dobit odgovora. aja, se to-sem brskala po starih forumih, pa nisem nic nasla v zvezi s tem.
hvala v naprej!
lea

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. maj 2003, 13:39

Lea zivjo! Fino, da si sla sprobat.

Glej, tukajle pa sem ze precej govorila o tem (kaj sploh te tocke so)...
http://www.astrologi...l=arabske tocke

Tiste razlage posameznih tock pa bos dobil, ce bos kliknil na 'Narocite vso analizo!'
Default 'Izracun Horoskopa' pa bo tak kot je zdaj.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 8. maj 2003, 06:07

ojla!
saj ne vem, kje naj zacnem! a z opravicilom al s komplimentom?! ja marsa, res si ekspiditivna, usluzna, in oh in sploh... moram rect, da mi je kar malo razburkal padre zadnjic (tisto s skrivanjem, pa to).
najprej, torej se ti zahvaljujem za takojsen odgovor, si pa mislim, da je vcasih malce zoprno odgovarjat na taksna vprasanja, na katere ste odgovore ze miljonkrat dali. se bom drugic bolj potrudila z brskanjem, oblubm!!
kompliment pa gre, seveda, tvoji novi osebni ikoni! cortkan!
lea

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2003, 07:37

O - Lea x:)x
Me veseli in hvala za razumevanje...
Padre? Skrivanje? .... Hmmm. AJA!! Saj res!! 'Skrivanje za masko urendistva' - vis, pa res... Zdaj pa bo morda kdo mislil, da sem si zato jo dala...
Sicer se pa tudi iz tele ikone ne vidi kaj dosti. Vendar - cisto dovolj!
Cortkan? Pol moram hitro jo umaknit, da ne bo razocaranj, ko me bo kdo tudi v zivo videl. x:Dx
Hvala za odgovor, Lea. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 8. maj 2003, 09:18

Jah, Marsica sama si si kriva, hehe, na tvojem programu se vse tole da zračunati...
Jaz imam točko fortune v levu, duha pa v dvojčku.
Kakšen namigec, please?
x;)x
Cat

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2003, 10:01

Cat - saj imas na tujih softverih vsemogoce tocke zraven, hieroglife, ki jim morda redki sploh vejo ime oz. kaj pomeni ta simbol, pa nihce ne sprasuje avtorjev za razlago teh posameznih tock...

Tu gre za abstraktne tocke, ki so ze same po sebi 'sestavljene' iz vec plasti oz. vsebujejo razmerje med tremi tockami v osebnem horoskopu.

Tako potrebujemo zanje ornk vpogled, zraven pa si moramo predstavljati se nekaj drugih okoliscin, ki so sicer najpomembnejse.

Kajti drugacen je Lev z duhom v ribi kot pa Devica z duhom v ribi - oba pa imata nekje se luno in asc...
Vse to moramo imeti v vidu, ko se lotimo razlage teh subtilnih tock, tako slednje ne moremo stresti iz rokava, kot je npr. primer pri temi, kot je mars kvadrat uran, in podobno...

Ker gre tu za duh oz. fortuno, torej pojma, ki sta ze sama po sebi tezko opisljiva, ju je razlagati v posameznih znakih toliko tezje oz. so te podobe toliko tezje ulovljive v besede.

Torej - teh tock se ne da dolgovezno razlagati in opisovati tipov ljudi po njih - tu gre za kup prebliskov in asociacij, povezav, logicnega sklepanja in intuicije, da nas racunalnik v glavi potegne ven besedo, ki jo potem dobis tam servirano - npr. trdnost...

Tako se zdajle tega preprosto nimam casa lotiti, ker se stvarem, ki so pomembne in ki nekomu nekaj pomenijo, hocem pac posvetiti...

To pomeni, da si bom morala vzeti kake dva dni casa in tole napisati, potem pa se bo to dalo dobiti gor... Pri 'podrobnejsi analizi'.

Kot pa je konec koncev primer tudi zdaj, ko vsakemu posebej kaj razlagam, kar sem izcrpno razlagala ze na straneh LN, vendar hoce oni zdaj 'mojo razlago' (kar je itak tudi ta na LN), pa bom morda vseeno, ko bo to gor, - komu kaj razlozila, ker se bom temu predhodno ze toliko posvetila, da bom potem tudi to stresala iz rokava.

Poleg tega pa ne bi rada prikladno komu nudila tole opisano, da bo imel (kot se zal dogaja) oni prej moje razlage gor kot pa jaz.

Se en aspekt je: point astrologije je, kar mi sami iz vsega postekamo - ne bo dovolj, ce nam bo nekdo preprosto nenehno nekaj 'razlagal'...
SAMI moramo studirati in studirati...

LN pa pac omogoca tale izracun, da se bo morda zainteresirani lazje posvetil iskanju interpreetacije ali pac pogledu vase.

Namesto, da bi si kupil efemeride, si izriseval charte na roke in potem debelo gledal v hieroglife, imas tu na preprost nacin razlozeno, kaj je kaj in kaj in kako.

Z nadaljnjim interpretiranjem pa se bo ukvarjal pac vsak sam ali pa se bo posvetoval s svojim osebnim astrologom.

Kot receno pa: preprosto ni casa, da bi se v tem trenutku podrobno posvecala izcrpnejsemu komentiranju oz. odgovarjanju na vprasanja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 8. maj 2003, 10:39

Hehe, no, mislim, da si bila zelo izčrpna.. x;)x
Saj, v bistvu mislim, da tudi to kar si napisala je kul, da je tule objavljeno, bo marsikdo prebral in upošteval. Tu gre bolj za debato, ne da bi od tebe zdaj pričakovala, da nudiš usluge.
Da sem napisala, da si objavila te točke, oziroma, da se jih da razbrati iz programa, in te malo pošpikala, pa je zato, ker vem, da si 'huda', če hočejo ljudje, da bi jim kar nekaj razlagala tule na forumu... x:Dx
No, jaz sem mislila, tako kar direktno - recimo lev - denar x8Dx ali kaj takega, ampak si itak napisala, da tako konkretno tu ne gre, torej hvala tudi ja te informacije.
Pač kamenček na kamneček, malo tu, malo tam in se tako širi zavest in znanje. x:px
Cat x:Xx

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2003, 10:47

x:Dx
Sem vedela, Cat - da bos se obregnila ob mojo izcrpnost - ces, s temle pa sem lahko bila...

Ja, je kul - ker to je dejansko tako... V bistvu so to take nianse, ki pa so, seveda, lahko zelo pomembne...
Sem pa navrgla vseeno en pojemcek tam, samo ga nisi zagrabila, ker ti ni nic pomenil... Rekla pa sem trdnost - s tem pa sem seveda mislila malo na duh v Biku (pazi zdaj astroloske sajte, eno besedo ze imajo duh v biku - trdnost) x:Dx x:Dx
Po temle je povprasala, se mi zdi, Lea - ki je bila pac prva.
Poleg tega je se dodaten aspekt.
Marsa je odgovorila Cat, Lei pa ne.
Ali - Marsa odgovori Lei, potem pa pride se Cat, pa se... Potem raje sploh ne zacenjam s kaksnimi razlagami, ker je sicer grdo, da enemu ja in enemu ne.

Duh v Dvojckih? - Radovednost, inteligenca in nestanovitnost. x;)x

(evo ti ga, hehe)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 8. maj 2003, 11:02

:palec: x:Dx
Veš, da ni problema, tudi če pač ne bi nič napisala.
Tnx.
x8Dx

#10 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 8. maj 2003, 11:57

kva pa jest?
NE,NE,NE! sej se hecam, prsezem! se enkrat hvala za vso tvojo vlozeno energijo in dobro voljo!
lea




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0