Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Krčne žile


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
105 komentarjev na to temo

#51 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 12. oktober 2005, 05:31

eh tale golden je svinsk drag, po moje č greš v lekarno in vprašaš bojo zihr mel kej cenej teh olj...ok, mogoč je res not mal manj kapsul, sam recimo js osebno laži dam vsak mesc jurja za ene take kapsule k pa vsake tri mesce 6 jurju :O:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#52 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 12. oktober 2005, 08:16

V naši familiji so krčne žile nažalost zelo razširjene, če sem natančnejša, po mamini strani jih imajo vsi, moja mama kar najhujše. Je šla parkrat na operacijo. Žal dela v trgovini, kjer je po 7 ur na nogah in na prepihu. :sori: Ima jih, odkar me je nosila.
Po fotrovi strani pa imajo vsi slabe ARTERIJE, in torej na VENE. Tole je pa njegova zadnja diagnoza:
Nad vsemi velikimi arterijami sp. okončin dobim še dokaj normalen tako zvočni kot tudi grafični zapis dopplerja. Levo dobim patološko zvišane perfuzijske pritiske, najbolj občutno pod kolenom, na levi strani so perfuzijski pritiski zvišani še v fiziološki mejah. Arterijski obtok v sp. okončinah je še normalen, je pa izvid močno sumljiv na začetno medio-angiosklerozo oz. obstruktivno arterijsko žilno bolezen, zato se nujno morajo ob hipertenziji izključiti tudi metabolični rizični faktorji ateroskleroze, če se odkrijejo, jih bo potrebno tudi agresivno zdraviti. Če ima hipertenzijo, se naj zdravi na prvem mestu s čim višjo dozo ACE inhibitorja.
Normalen signal dopplerja dobim nad globokimi venami sp. okončin, jasen refluks dokažem nad safenopoplitealnim ustjem obojestransko, gre tudi za refluks nad safenofemoralnim ustjem levo, desno pa ne.
Izvid govori v prid kronične venske insuficience obeh sp. okončin, bistveno bolj izraženo levo kot desno.
.... Potem zdravnik priporoča medicinske elastične nogavice, brez katerih bo z veliko verjetnostjo hitro prišlo do varikoznih ulkusov ter drugih komplikacij hude venske insuficience.

Še to: RR nadlahti 165/100---> predvidevam, da je to krvni tlak (sama sem med fotrovimi stvarmi izbrskala izvide), poleg tega ima premalo HDL holesterola in preveč LDL holesterola. :sori:

Kako naj se mu izboljša stanje, če vsak dan zmaže klobaso? Mama tudi nič ne ukrene, prav nič se ne trudi, da bi kuhala s čimmanj maščob in holesterola. Seveda si foter nič ne pusti rečti.

#53 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 12. oktober 2005, 08:49

<{POST_SNAPBACK}>
Kako naj se mu izboljša stanje, če vsak dan zmaže klobaso? Mama tudi nič ne ukrene, prav nič se ne trudi, da bi kuhala s čimmanj maščob in holesterola. Seveda si nič ne pusti rečti.

xsrcx Dokler človek sam pri sebi ne razčisti, da hoče nekaj naredit zase, mi ne moremo nič. Ponavadi se šele takrat nekaj zgodi, ko bolezen res pokaže svoj pravi obraz. Vse to kar si napisala je precej nevarna zadeva. xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2005, 08:57

Macona, a tistle je TVOJ pritisk? :eek: ker zate je to kar precej (165/100)... ce je to to, zacni delat jogo (*sem namrec sama imela tak blazoten pritisk pri 20. tud - 150-110), pa sem si ga z jogo cist spedenalA.
Kako da ti niso nic rekli pri dr.?
Pij melisin caj (a sam kaksen mesec), meditiraj, sproscaj se.... xyesx :palec:
ce furas kontrac. tabl., razmisli ce bi mroda mal prenehala.
Posvetuj se z dr. :palec:

Sory, vem da ne sodi v temo, sam sem se 'morala' oglasit.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 12. oktober 2005, 09:00

Ne ne, to je od mojega očeta pritisk. Saj pravim, nimam preveč upanja. Ker ga tudi on sam nima,. Ali pa je razočaran nad zdravniki.
Moj pritisk je drugače 110/70- za ene normalno, za druge prenizko.
Aha, zdaj vidim, zakaj si mislila, da je to moj pritisk. Ker sem napisala:" Poleg tega imam ..." Tisti m se je prkradel, podatki o holesterolu so spet za fotra.

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2005, 09:04

<{POST_SNAPBACK}>Ne ne, to je od mojega očeta pritisk.

saj sem bla skor ziher, sam... sem tko prebrala, sem sla se 1x chekirat, pa je vedno blo videt, kot da o seb govoris.
Mi je blo pa jasno, da je to najbrz pritisk odraslega moskega (saj bi bil se vecji kot moj tedaj, pa je bla cela panika, pa bi ti ziher kaj rekli oz. ti ne bi rabla sele jaz tule na forumu s temle). aha vidim zdaj si napisala tud svojega, mah ti mas kvecjemu prenizkega, saj tud zato me je pa cist presenetilo.

No pol pa sory za tale intermezzo, a vseen pustim, morda se kdo vidi, pa ni nic narobe.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 12. oktober 2005, 09:10

Zdaj sem šla popravila napake, mislim, da je razvidno, da gre za očeta. Ateroskleroza pomeni poapnenje žil, ne? Je lahko povezano tudi z infarktom? :sori:

#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2005, 09:13

Macona, to je v glavnem itak vse povezano... tud s krcnimi zhilami, o cemer glih tece debata.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 taja24

taja24
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 19. januar 2007, 18:01

Živjo!

mene že čist vse napada, od krčnih žil, celulita, do strij... Ima kdo, kakšen recept, za kakšno kremo al pa kej podobnega, da bi si sama naredila in ki bi pomagala proti tem težavam...

Lep pozdrav

#60 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 19. januar 2007, 19:29

Tole če rada kreme delaš:

Bršljanova krema proti celulitu
Prizadeta mesta masiramo s kremo

2 žlički čebeljega voska
3 žlice mandeljevega olja
1 žlička avokadovega olja
4 žlice bršljanovega poparka
8 kapljic eteričnega olja origana, komarčka, rožmarina

V dvojnem loncu stopimo obe vrsti voska. Segrejemo mandeljevo olje ter ju med temeljitim mešanjem dodajamo v maso.
S stepanjem dodamo bršljanov poparek, nato mešanico ohladimo in primešamo eterično olje!

Pa kakšna kostanjeva krema pa ognjičeva ...s tem si mal pomagajo proti krčenim žilam.

Proti celulitu pa če zmešaš par kapljic 15 pa nekak do 20 k v belo olje..(jojoba ali madeljno olivno ali ka podobnega , da dobiš olje za masirat pa si stem masiraš prizadete dele....) to je približno na deci olja (100ml)

Se dobi kakšna naravna krema tudi v zeliščnih trgovinah ali lekarni.

xsrcx

#61 taja24

taja24
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 21. januar 2007, 14:08

Kako pa narediš bršljanov poparek? Kolk bršljana daš v kolk vode?

Najlepša hvala, lp

#62 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 21. januar 2007, 14:30

poparki se delajo, da suho ali sveže zelišče preliješ z vrelo vodo, in pustiš da se namaka vsaj 15 minut do 1/2 ure.

Zdaj knjige omenjajo da se poparki delajo takole....za kremce:

570ml destilirane vode, ki naj bo vrela
25 g suhega zelišča

pokriješ in pustiš stati vsaj 15 do 30 minut.

Tukaj pri tej kremi rabiš bolj koncentriran poparek kar pomeni da daš več bršlina v enako količino vode.

#63 taja24

taja24
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 22. januar 2007, 13:02

Najlepša hvala za odgovor Strelka... Bom sprobala in se oglasim še... A veš mogoče še kakšen fajni recept za strije in krčne žile?

Lp

#64 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 26. januar 2007, 19:42

Krčne žile zdravijo z ognjičevem oljem Lahko izdelaš tudi kremo ali mazilo.

Najbolj enostavno pa je da ognjičeve cvetove ( poleti ko cveti) x:)x namočiš v olivne olje in postaviš na sonce da se vse skupaj "prepaca" saj štirinajst dni do tri teden. To olje potem precediš in se z njim masiraš obolele noge. Olje hraniš v temnem in hladnem prostoru.

Za strije , ne vem.

eni pa tudi proti krčnim žilam uporabljajo ...tole da divji kostanj,plod narežejo in namočijo v alkohol, namakajo tri tedne in si potem s tem masirajo noge.
Diši pa potem po alkoholu xDDx

xsrcx

Ni kaj, samo da bo pomagalo xDDx

#65 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2007, 22:55

Ni kaj, samo da bo pomagalo xDDx

Bo, če noter vmešaš nekaj prepovedanega x;)x

#66 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. januar 2007, 08:18

kaj vmešam ..v alko sol :eek:

ja tudi morska voda pomaga x:Dx

#67 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. januar 2007, 11:37

ja tudi morska voda pomaga x:Dx

Seveda, en deci mrtvomorske vode in deci olivnega olja zmešaš x;)x

#68 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. januar 2007, 11:41

Seveda, en deci mrtvomorske vode in deci olivnega olja zmešaš x;)x


Hvala xDDx :palec: x;)x

xsrcx

#69 Gost_SheBoom_*

Gost_SheBoom_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2007, 20:21

še nekaj --- nikoli talnega ogrevanja!

#70 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2007, 21:30

še nekaj --- nikoli talnega ogrevanja!

Daj no, že trideset let se grejemo, pa nihče nima krčnih žil.

#71 Gost_SheBoom_*

Gost_SheBoom_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2007, 21:35

Daj no, že trideset let se grejemo, pa nihče nima krčnih žil.



pri tem je reč taka, da toplota pospešuje krčne žile, ne?
torej če s talnim gretjem ogrevaš prostor, potem imaš pri tleh kakik 30, če ne še več stopinj al kolko,
da ti na višini prsi nekako normalno sobno temperaturo greje. in tukaj imaš raj za žilce ...

hja, res pa je kolk maš tega še v genih da zdržiš 30let.
moja sestra jih je dobila že pri 19ih :inocent:

#72 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2007, 21:52

pri tem je reč taka, da toplota pospešuje krčne žile, ne?

Če bi to držalo, bi imeli vsi Afričani krčne žile x;)x
V petek me je na Piki ena gospa spraševala o žilah, jaz pa njo, če jo trese in je rekla jaaaa x^x

#73 Gost_SheBoom_*

Gost_SheBoom_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2007, 21:55

in belec bi tudi brez faktorja 50 tam doli zdržal, kaj?

#74 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2007, 22:34

in belec bi tudi brez faktorja 50 tam doli zdržal, kaj?

Človek je zelo prilagodljiva živalca, ne glede na barvo kože x;)x

#75 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2007, 22:43

V petek me je na Piki ena gospa spraševala o žilah, jaz pa njo, če jo trese in je rekla jaaaa x^x

ene dva tedna nazaj sem te vidla na Piki. xDDx :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0