Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Točka


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
10 komentarjev na to temo

#1 bella

bella
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 13. maj 2003, 10:21

Nekje sem prebrala, da imaš v svoji natalni karti tudi točko, npr. poroke. Mi lahko kdo razloži, kako jo najdeš?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2003, 11:58

Zivjo!

To so arabske tocke - najbolj znani sta Duh in Fortuna (ki sta tudi na LN izracunu).
To so razmerja v cHartu, ki pa se vsa racunajo iz Ascendenta kot izhodisca.
Potem so vkljuceni planeti oz. druge tocke, glede na podrocje, ki nas zanima...
Ce ti bom povedala zgolj, kako jo najdes, ti ne bom povedala nic uporabnega zate, ker dvomim, da si bos iz formule znala izracunati to tocko - tudi ce jo bos, pa ne bos vedela, kaj pomeni.
Razlag se mi zdi da ne bos nikjer nasla (vsaj sama jih se nikjer nisem zasledila), na kvalitetnih softverih pa jih imajo nekateri vkljucene.
Pa ti bodo morda tocke same 'povedale', kaj naj bi pomenile, ko se jim bos bolj temeljito posvetila.

Karkoli ti zdaj kdo pove, bos potrebovala in hotela se razlago...
Tako je morda smiselneje si najprej osvojiti vse energije najpomembnejsih polozajev, preden se spuscamo v tocke, ki nam sluzijo zgolj kot zacimba.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 13. maj 2003, 16:32

Ne bomo rekli da se gre za Venero kar nismo sigurni. Marsa a se gre za Venero? Jaz sem pogosto gruntal to tochko. Che se nochesh nikoli porochiti preporocham arabske tochke. Ena je celo "the part of potato". M'nda so trgovci uporabljali astrologe za najbolj razlichne zadeve. Krompirchek pa je bil senzacija. :O:

Marriage point ima antiscion. Torej dve sta. To tochko lahko direktirash da bi ugotovila datum poroke. Seveda za datum poroke ne rabish marriage point, saj vsak amater v minutah izrachuna kdaj

(Che me spomin ... antiscion je refleksna tochka po osi ascendenta, che je asc 11 aries, marriage
point pa 15 aries, antiscion je 7 aries ). Davisonova knjiga to zelo dobro pojasni... Lahko bi je imeli na Chopovi (za narochit?). Ima joj je seveda Synastry nekaj xrolleyesx

---pa she dodam: Marsa, pricheska res naredi chudezha, pa noHti;) nevrjetan design!---
grem se pofoxati, imam prav en dimnamichan gif tega tipa nekjer x;)x

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2003, 16:36

Saj res, Intruder! :palec:
Dobro, vidis, da si se oglasil... prejle sem mislila k temule mojemu komentarju dodat se to, naj poisce kaksen tvoj post ali pa tega o poroki ('Kdaj se bom porocila?') oz. naj se pac obrne nate... pa sem ocitno kar pozabila.
No, pa si sam uletel... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2003, 16:39

Glej ga... tegale pa prej ni bilo, ali pa sem jaz cisto furjasta... x:Dx

Frizura? Hecno... ravno vceraj sem se postrigla in imam novo frizuro, predvsem pa krajso in sem hecna, razmrsena.
Nohti? x:Ix
Moram se lotit se tega... :xx!:

Aja, postni kaksno fotko kdaj... Z lasmi in z nohti. x:o)x x;)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 13. maj 2003, 16:46

In kdaj se bom? Nujno nucam denimo angleshki passport. Saj ni _vedno_ tako kar v minutah lahko, pa che zmanipulirash vladarje ascendenta in descendenta, saj vesh. Sem pa tja v hipu. Jaz sem vedal za termin pa se nisem porochil x:o)x (Inteligenca mi ni vedno...), pa mogoche sem? Che astrologija pravi da sem, torej sem? Shlo se za hmmm direkcijo Sonce Uran (asc leo). Razen porok in porokov lahko izrachunamo karkoli. Tudi zvezde pa tochke zarolamo. Sam potem ne gremo v disko pa nich. Rajshi v disko punce x!x x!x Pa fanj se mejte. Morje je zhe mesec dni polno norih turistov.
Jaz pa 'mam Uran tranzit Luna v 7mi hishi. Marsa je zhe zasedana. Mitja Franziskaner Weisse prego.
---pashedodam---
A vesh da sem te slishal po slushalkah? Zdej vsi vejo da sem nor kar sem krichal v chitalnici. Pesem je pa b'la tarkus dobro, zdej tudi ti vesh da sem nor :2src: c

----NIKOLI!, Marsa; che poishche moj post se ne bo nikoli porochila!!!---rajshi disko---

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2003, 17:00

Ja, saj za to poroko rabimo DSC tudi - pa sem zato rekla zgoraj, da ce ne razumemo dobro vsega ostalega, da ne bi nic pomenil ta podatek (ce bi navrgla, da mora vzeti to in Venero)... Potem pa bi padlo pa se kaksno vprasanje, kar pa niti spet ni tak problem, bolj je to, da najverjetneje mu potem tudi 'razlaga' ne bi nic pomenila...
Je pa veliko tega, da je 'nekdo nekje slisal', 'mu je nekdo tako rekel' ... ipd...
Seveda pa je bilo to to - samo 'rekel je', ni pa recimo razlozil ali pojasnil...
Lahko si torej izracunamo to tocko (mislim, da je ASC + DSC - Venera - nisem pa ziher) in vidimo, v katerem znaku je.
To pa je podatek, ki nam samostojno prakticno ne pove nic...
Tako ti praviloma to pojasnjuje ravno tisti, ki to izpostavi, tisti, ki te na to opozori... ali pa pac tvoj osebni astrolog...
Ki ve, kje imas to in ono, Venero, 7. hiso, merkur etc...

Bolje se je osredotociti na 7. hiso in opazovati, kdaj ti tranzitira kaksen pomemben planet, recimo Luna... ali Jupiter - tudi ta cesto kaze na poroko.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 13. maj 2003, 17:09

Descendent je neverjetno obchutljiv. Obchutljiv je tudi na nove objekte, fantomske objekte, celo nepostojecho lilit, pa une temneplanete. Nemesis (Lamia) je hipotetik (kolega Lutz Rathke, Muenchen-Alsasse), pa vseeno deluje. Ena slovenska oseba ima Nemesis na descendentu in je vse ispadlo katASTROfalno in disASTER she traja. Vem da je zhe teshko z planetimi kot Neptun pa to, pa se tega nakopichi. En primer je Neptun 7ma, Saturn asc + Ceres, desc Juno (Juno kot zhena Jupitera, nekdaj je to bil veliki asteroid), torej tudi mali simptomi se nakopichijo in ti potrdijo da so se res odlochili da ne bo nich od tega. Zhal astrolog naleti na veliko problematichnih horoskopa, saj ljudje statistichno imajo nekjer nekaj... Che bi se tega izognili (Pico della Mirandola) in _verjeli_ ?

I BELIEVE!

:eek:

Meni je rabila tehnika da "diskreiram" vse to in rekreiram kar sem toomuch shal v direkcije pa to.
Punce. Direkcije ne pomagajo. Disko. Ljudje se tudi srechajo v kjigarnah ali v Tivoliju. xsrcx

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2003, 17:10

... Davisonova knjiga to zelo dobro pojasni... Lahko bi je imeli na Chopovi (za narochit?). Ime joj je seveda Synastry nekaj xrolleyesx ...

Ze zadnjic sem nekje videla, ko si tole omenil (vsaj mislim, da je slo za istega avtorja) - ga pa nic ne poznam, se mi zdi.
Kako pa si mislil?
Da jo ze imajo v Copovi (in zakaj je nimamo se v Lunci)?
Ali si mislil, da bi bilo kul to narocit za Lunco?

To je malo zoprno, ves, ker bi v tem primeru morala kupit pac vec izvodov, pa potem cakat, ce bodo sli...
Ker imam sicer zmenjeno, da prodajalci sami posiljajo okoli... Jaz posljem samo, ce nekdo naroci v paketu vec stvari in od razlicnih prodajalcev, da ne placuje vsake posiljke posebej...
Tako da v bistvu pridejo v postev le knjige, ki so v slovenscini, oz. lahko tudi knjige v sr, hr, ang, vendar morajo biti dosegljive v Sloveniji - da ima kdo to distribucijo...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2003, 17:15

...  

Meni je rabila tehnika da "diskreiram" vse to in rekreiram kar sem toomuch shal v direkcije pa to.

Punce. Direkcije ne pomagajo. Disko. Ljudje se tudi srechajo v kjigarnah ali v Tivoliju.  xsrcx

Ja, se mi zdi logicno - ce se zapicajzlis, od dreves ne vidis gozda... dobro, da si ubodel tole diskreacijo. x;)x

Spet ja - res je treba tudi bolj 'zemeljsko' se tega lotevat (disko, knjigarna in Tivoli). :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 13. maj 2003, 17:35

Mislem da sem se zatrkal v vsako drevo, hahahah! :vio: Davison je bil predsednik se mi zdi Londonske Astroloshke Lozhe (niso ne vem kaj drugach). Knjiga je b'la original. Zdej domevam
(jaz nisem veliko po knjigarnah) da jo lahko narochijo, mogoche celo imajo, mogoche celo prevod? Marsa a ti imash zveze tudi s to sorto transakcije, videm? Kewl! Full ok.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0