Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hipnoterapija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#1 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 23. maj 2003, 19:53

Zanima me, ce ima kdo na forumu izkusnje s to obliko terapije?
Zdravilo naj bi se veliko razlicnih tegob, od grizenja nohtov, pomanjkanja samozavesti do fobij, kronicnih bolezni in depresije. :o|o:
Je kdo ze poskusil to terapijo in kaksni so bili rezultati?
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#2 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. maj 2003, 12:00

Primerne reference? x:Ix
Kdo, kje, kdaj, tvoje izkusnje, etc...?? :eek:

#3 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 26. maj 2003, 09:13

Vrba, povej, ali v Sloveniji obstaja kdo, ki dela na podoben način kot Ursula Markham? Pred nekaj dnevi sem namreč prebrala njeno knjigo TRAVME IZ OTROŠTVA (Kako prepoznamo in odpravimo boleče spomine). Ker se s takšno tematiko še nisem ravno srečala, nimam najmanjšega pojma, ali je njena metoda bolj OK ali manj OK, mi je pa bila njena knjiga všeč, zato te tudi sprašujem o tem.

Ker ravno govorimo o hipnotičnih metodah zdravljenja, bi vprašala, ali kdo pozna koga, ki se ukvarja s hipnotično regresijo in je res dober na tem področju? Tako, za vsak slučaj.

Milena

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2003, 09:27

Soncica - menim, da gre seveda za zelo ucinkovito terapijo, ti jo pa osebno odsvetujem...
Vse tezave, ki si jih nastela, lahko mirno in uspesno (brez kakrsnihkoli stranskih ucinkov) dosezemo z manj mocnimi tehnikami in sami.

Milena - poznam jih par, ki se ukvarjajo z regresijo, vendar ne vem, ce gre za hipnoticno. Bom vprasala malo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 26. maj 2003, 09:33

Izkusnje z REGRESIJO

REGRESIJA

Regresija 1

Regresija 2

Hipnoza kot ucinek pozitivnega razmisljanja?
Objavljena slika

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2003, 09:38

O?
Kaj res?
Toliko je ze bilo tega?
Vis, pa sem se sama pozabila...
Hmm.
Tina - hvala! x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 26. maj 2003, 10:47

Marsha, problem je v tem, da sama ocitno le nisem zadost mocna, da bi nasla razlog za moje tezave, zato se pac zanimam, ce obstaja kaka terapija...

Ce imas kaksen predlog, kako bi to lahko sama nardila, prosim povej. Je pa stvar ratala zelo zakomplicirana in nadlezna, zato je treba to popravit, ce se le da. :)

Hvala
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2003, 11:10

Soncica - obrni se na mojo prijateljico Alenno. Ona je sama terapevkta, poleg tega pa pozna ogromno zdravilcev.
Je tudi postena zenska - ce se ji bo zdelo, da ne more sama pedenati, ti bo to povedala in te napotila h komu - primernemu.
Kontakt poisci na LN Novicah - magari vtipkaj v Iskalnik njeno ime: Alenna Clara. Tam bos nasla njen e-mail.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 26. maj 2003, 11:17

Ok, ql :vio:

Najlepsa hvala Marsa, bom jo kontaktirala :)
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2003, 11:20

OK. :palec:
Dobro zrihtaj! x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 26. maj 2003, 11:30

Hmmm, manjsa tezava Marsa, njen mailbox je ocitno povn, in mi maila ne sprejme :)
To je yahoo.com mail.... obstaja morda se kaksen?
:vio:
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2003, 11:42

Hmmm... xrolleyesx
Ja - Alenna (se) ni prav zelo vesca v tehle net in rac. zadevah... :8):
Tako da ne vem, kako je s tem... Morda pa res ima ze drug naslov, pa tega se ne vem.
Jo pobaram.
Nic - najboljse, da jo poklicem in vprasam, ce lahko objavim njen gsm (a tam ga pol ocitno ni?)...
Kajti morda ji ne bo po volji, da kar objavljam.
OK - zaenkrat ti posljem GSM na OS.
Da bos dobila zeleni podatek, in da bomo hkrati fer do nje.
Kajti ce sam ne nudis svojega kateregakoli podatka, ga tudi jaz ne morem v nikogarsnjem imenu. Upam, da stekas (in stekate, tisti, ki tole se berete)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 26. maj 2003, 22:34

Mislim, da moraš v hipnozo verjet?
www.rael.org

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. maj 2003, 16:29

... Samo shicofrene se ne da hipnotizirati, pedantne bolj tezko -  ampak s pravo informacijo prej, gre tudi to.
Vsakega "zdravega" cloveka se da hipnotizirati....Artem - a se tebe da?  x;)x
POzdrav - prefrigana Vrba  x:Dx

Namrec - mene se ne da. x?x
Se imam za zdravo osebo.
Kako to razlagas?
Resno - to me je od nekdaj zanimalo, kako da se me ne da hipnotizirat...
Pa VERJAMEM v hipnozo... in se tudi sprostim in vse.
Samo nekako se potem zgodi, da je tale hipnoza nekako 'vzajemna'...
To se mi je do zdaj ze trikrat zgodilo, z dvema razlicnima osebama (ki priznano in dokazano vplivata na ddruge).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. junij 2003, 20:42

Eh, no, Vrba... Menda ja ne sodis tako slabo o moji koncentraciji in sposobnosti ohranjanja pozornosti in prepuscanju...
Zelo redko se kaj grem, ce pa se grem, pa se grem; ce torej sprejmem igro, sem zelo priden in predan 'pacient', whatever...
Torej - kriv nos etc. me seveda ne zmoti...
Saj tudi jaz ne mislim tekmovati in se na tak nacin pregovarjati... samo zanimalo me je pac... ker vidim, da nekaj vec ves o tem, pa sem te vprasala tole...
morda pa preprosto ne ves, ker na to se nisi naletela?
Ker a ves - to se je meni zgodilo oz. se mi ni...
Ne govorim hipoteticno, da ne verjamem, da je to mozno, da se da nekoga hipnotizirati.... da kar nekaj sklepam...
Govorim iz svoje izkusnje, ki se je nekajkrat ponovila z razlicnimi ljudmi.
Torej - zaenkrat lahko postavljava kvecjemu tako: jaz vem, da se me ne da, ti pa lahko do te stopnje sklepas, da se me da. Vedeti npr ne mores, jaz pa lahko (v svojem primeru)... Jaz pa ne morem vedeti, da se vsakogar da... Lahko pa sklepam, da se ga ne da.
x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Boky

Boky
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 2. junij 2003, 17:27

Na Slo-tech-u je tekla debata na to temo.
Pa še link do terapevtove domače strani.

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. junij 2003, 18:21

Thanx, Boky! x:)x
Bom si sla pa semle malo chekirat tole 1x...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. junij 2003, 18:28

Hmmm... Fino, res je veliko zanimivega bilo povedanega tamle.... Tale Hypno kot kaze res obvlada...
Samo o tem, kar je mene konkretno zanimalo, pa ni kaj dosti oz. s tem nisem prevec 'zadovoljna'...
Je pa zanimivo, pa fino je 'poslusat' nekoga, ki kaj ve, pa zna to tudi razlozit.
Fino, da si dal(a?). x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. junij 2003, 23:26

Primerne reference? x:Ix
Kdo, kje, kdaj, tvoje izkusnje, etc...?? :eek:

x:)x
--> seveda
--> jaz, dalec, osebne in tuje izkusnje, itd...??
x;)x

???
skrivnost ni skrivnost, ce jo ves. ane?
ce jo 'primerno' uporabis pa izpolnis njen namen, morda.
torej imas izkusnje z hipnoterapijo?
delas ti hipnoterapijo?
jo izvajajo drugi na tebi?
kaksni so (tvoji) kriteriji smelosti uporabe hipnoterapije?
Zakaj mislis, da se vsakega da podrsti hipnoterapiji?
Zakaj je nekatere tezje kakor druge, ali je utemeljeno nekomu,
da se ga ne da podvrsti ali tezje podvrsti hipnoterapiji? Obstajajo razlogi?
Kja je z hipnoterapijo mozno pozdraviti? (fizicne, psihicne tezave)?
Kaksne so posledice nepravilne uporabe? primeri?
kaksne so posledice pravilne uporabe? primeri?
kateri so znani hipnoterapevti pri nas z primernimi referencami?
komu priporocas hipnoterapijo? Zakaj?
komu ne priporocas hipnoterapijo? Zakaj?
Kaj moramo vedeti pred hipnoterapijo?
...

#20 Boky

Boky
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 3. junij 2003, 01:45

Dal! x:Dx

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. junij 2003, 20:10

Vrba - da se ne bova zdaj tule bockali, evo - morda bo kdaj priloznost, da se moje mnenje spremeni.
Ampak ali res ne verjames v izjeme?
Saj morda so tudi mislili, da imajo pac vsi v krvi Rhesus faktor...
Pa bi jaz uletela in rekla - ne, jaz pa ga nimam, pa bi rekli, to je pac tako, da ga imamo, potem pa bi ugotovili, da dejansko 5% (ali koliko) ljudi tega faktorja nima... a ves...
Ma, saj to govorim hipoteticno, in vidim, da obvladas in imas izkusnje...
Ampak nase lastne nas pac najbolj prepricajo.

Sicer pa, ce se ze dam v obravnavo (kar je res redko, priznnam), ponavadi sprejmem igro in sodelujem - hocem reci, nic se ne grem, ne zapiram dotokov etc...

No, ja... forget it. x;)x x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Miran

Miran
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 5. junij 2003, 06:36

Za tiste, ki pravite, da se vas ne da hipnotizirati, najprej je potrebno sploh klasificirati kaj hipnoza je. Hipnoza ni nic drugega kot stanje koncentriranega fokusa samo na en stimulus, kar privede do nastanka selektivnega misljenja (sugestibilnosti) in nam omogoča prehod primernih sugestij v podzavest brez pretiranega analiziranja in blokade s strani nasega ega, ki si ga lahko na nek nacin predstavljamo kot "vratarja" na meji med zavestjo in podzavestjo. V hipnozi je naš "vratar" na nek nacin uspavan, kar omogoča lažji prehod sugestij in dostop do podzavesti, kjer so shranjeni vsi vedenjski vzorci, spomini, občutki in čustva. Zavest predstavlja analitični del nasega uma v katerem so informacije, ki jih trenutno obdelujemo, vsi spomini in ostalo kar sem ze nastel pa prihaja v zavest, ko to potrebujemo iz nasega "skladisca" - podzavesti. Vsak od nas gre iz dneva dan skozi to stanje tudi po večkrat, vendar se tega ne zavedamo.

Nekaj primerov:

- si ze kdaj bral/a knjigo ali gledal/a film, ki te je povsem prevzel, da si vso pozornost usmeril/a samo na tisto stvar?

- si se kdaj peljal/a po poti, ki jo poznaš na pamet in jo prevozis velikokrat, si vmes razmisljal/a o drugih stvareh in na koncu, ko si prisel/la domov sploh nisi pravzaprav recimo vedel kaj vse se je dogajalo na poti?

- si se kdaj zamislil nad neko stvarjo tako, da si gledal predse, vendar si bil/a tako prevzet z razmisljanjem, da sploh nisi pravzaprav videl/a kaj gledas?

Pri sami hipnoterapiji ne gre za prevlado enega uma nad drugim kot vecina ljudi misli, ampak terapevt in stranka sodelujeta skupaj za resitev tezave.

Pri tistih, ki trdijo, da se jih ne da hipnotizirati gre ponavadi za nek miselni vzorec, ki je nastal na podlagi napačne informacije o hipnozi v preteklosti (govorice prijateljev, ogled stage show-a, kjer izgleda da so subjekti povsem pod kontrolo hipnotizerja - kar seveda ni res, predhodne slabe izkusnje s hipnozo do katerih prihaja zaradi laicnega in nestrokovnega pristopa k resitvi tezav ...)

Tukaj sem vam podal samo delcek informacij, vec najdete na moji strani http://www.si-web.org/hipnoza ali mi pisete direktno na miran.safranko@hypnosiscenter.com

Lep pozdrav in prijeten dan še naprej,

Miran

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2003, 07:49

Zivjo, Miran, hvala za tvoj komentar in lepo, ko si se pridruzil..

Pravis: "za tiste, ki ne verjamete..."...

V tejle temi sem samo jaz tole rekla...

Skratka - ni variante, da se nekoga ne bi dalo hipnotizirat, ce prav razumem... trdita torej...
Hmm..
Ne da se mi vec pregovarjat, sem slucajno upadla v temo, ker me je dejansko zanimalo, zakaj sem s tremi ljudmi imela cudne izkusnje in se me, sodec po njih, pac ne da hipnotizirati...
Ker mi je dokaj vseeno tole, res ne vem, zakaj bi nekaj trdila...

Je pa res, da me ne poznata ne Vrba in ne Miran... Potem bi morda kaj od tehle argumentov, ki sta jih nastela, odpadlo.

skratka - sem zelo zdrava, telesno in psihicno... Sem umetnica in slikarka, glasbenica, intuitiven clovek skratka in ne logik.
Mislila sem, da bom dobila kaksno boljso razlago kot pa zgolj nenehno ponavljanje tega, da se pac da vsakega hipnotizirat in torej tudi mene.

Potem bom, ko bom rekla, da sem si povsem slucajno sama dvignila kundalini, predvidevam da delezna prijaznih in pokroviteljskih razlag znalcev, kako to pac ni mogoce... In da bi morala to izvajati pod strokovnim vodstvom...

Skratka - kolikor sta napisala tako Vrba kot Miran, se vedno vidim, da se pac ne da hipnotizirat ljudi, ki so ali prevec skepticni ali pa ne padejo dovolj notri oz. imajo neko blokado.

Zatrjujem vama, da nimam blokad in zdaj se iz tele teme poslavljam... Tudi morda posameznika ne gledam po eni temi..
Ali me po mojih ostalih izjavah in po mojem delu, ki je vsem na ogled, res lahko uvrstita v tistole skupino?

Tole ko si pa tam nasteval Miran - ali si se ze kdaj peljala... itd.. pa me spomni, ko imamo teme, ko nekdo dejansko sprasuje, ce se tudi nam dogaja, da mislimo na nekoga in on ravno poklice.. Mislim - na LN to sprasuje, da ce je to kaj cudnega in ce se komu dogaja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Miran

Miran
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 5. junij 2003, 08:43

Ker sem opazil, da debatirate o hipnotičnih in nehipnotičnih regresijah bom še sam dodal nekaj informacij. Vse nehipnotične regresije so skoraj vedno psevdo-regresije, kar pomeni, da ne gre za regresijo v pravem pomenu besede.

Kaj je prava hipnotična regresija?
Samo stanje hipnoze se deli na več stopenj, ki jih lahko ločimo med seboj glede na specifične teste, ki jih terapevt uporablja za potrditev določene globine hipnoze.

Prvo stopnjo hipnoze - hipnoidalno stanje, dosežemo takrat, ko se prične indukcija v hipnozo, ko zapremo oči in usmerimo našo pozornost na terapevtove sugestije. Na tej stopnji se prične sproščanje telesa (fizično). Ko smo prijetno sproščeni lažje sprostimo tudi svojo zavest in dosežemo primerno terapevtsko globino hipnoze. Najpogostejši test za to globino hipnoze je t.i. Eye catalepsy test - ko oseba ne more odpreti vek že zaradi sugestije same.

Naslednja stopnja je srednja globina hipnoze. Kaj sploh pomeni, ko vam terapevt reče, da se pogreznite globlje in globlje? To enostavno pomeni, da postajate vedno bolj sugestibilni in ponavadi ljudje asociirajo globlje s tem, da postajajo bolj in bolj fizično sproščeni, kar privede v končni fazi do istega rezultata. Seveda pa telesna sproščenost NI pogoj za dosego globokih stopenj hipnoze, kar je še posebej očitno pri trenutnih in hitrih hipnotičnih indukcijah, ko pride do prekinitve naših ustaljenih vedenjskih vzorcev, to povzroči kratkotrajno (nekaj sekund) stanje hipersugestibilnosti, kar je dovolj za poglobitev stanja do terapevtske globine (ponavadi hipnotičnega somnambulizma). Značilen test za to globino je Arm catalepsy test - oseba ne more spustiti roke po sprejetju sugestije, da je roka trdna npr. kot deska in zaklenjena v določenem položaju.

Naslednja stopnja je globoka hipnoza ali t.i. hipnotični somnambulizem, ki ga ne smemo zamenjevati z običajnim somnambulizom (hoja, govorjenje v spanju), zato predpona hipnotični. To stopnjo delimo naprej še na 3 stopnje in sicer:

- amnestična faza (amnezija za števila, imena, kraje, ... samo zaradi sugestije terapevta)
- pozitivne halucinacije (oseba vidi stvari, ki jih terapevt sugerira, čeprav ne obstajajo)
- negativne halucinacije (oseba ne vidi stvari za katere terapevt pravi da jih ni, čeprav so lahko pred njo, lahko jih celo drži v roki, skratka prekine se zaznavanje vseh dražljajev glede določene stvari)

Hipnotična regresija ni nič drugega kot pozitivna halucinacija, ko oseba PODOŽIVI isti dogodek še enkrat z vsemi svojimi čuti, kot bi se vsa stvar res še enkrat dogajala. Takšna podoživitev je potrebna za uspešno terapijo, ker se na to navezujejo druge tehnike kot so Informed Child/Adult (odrasla oseba prenese svoje sedanje izkušnje in znanje glede (travmatičnega) dogodka iz preteklosti na sebe/otroka v regresiranem stanju in mu pomaga razumeti in sprevideti, da ni z otrokom nič narobe in da so neprimerni občutki in čustva takrat nastali zaradi otrokovega nezrelega ponavadi čustveno pretiranega odgovora na sam dogodek zaradi tega, ker kot otroci še nimamo zadostne informacije o svetu okrog nas in samih odnosih v njem). Vse takšne tehnike so t.i. insight tehnike, ko oseba remodelira neprimeren vedenjski in čustveni vzorec na osnovi novega vpogleda in svojih izkušenj na vso zadevo. To prisili podzavest v reorganizacijo okrog samega dogodka in do nastanka novih primernejših povezav, kar v končni fazi privede do nevtralizacije neprijetnih čustev in občutkov.

Na žalost se ne morem strinjati s tistimi, ki trdijo, da je za uspešno odpravo problema dovolj že plitka hipnoza. V plitki hipnozi v najboljšem primeru z direktnimi sugestijami prikrijemo oz. blokiramo neprijetna doživetja in čustva, vendar s tem naredimo lahko več škode kot koristi. Zakaj? Ker vedenjski vzorec ŠE VEDNO obstaja v podzavesti in slej ko prej se težave pričnejo spet pojavljati.

Regresija kot taka ni primarna stvar v hipnoterapiji, ker gre v sami terapiji za cel proces s katerim ustvarimo primerno podlago za vsako naslednjo hipnotično sejo. Naslednja faza za regresijo je recimo t.i. forgiveness tehnika, kjer se oseba skozi pogovor sooči s tistim, ki je na nek način "kriv" za nastanek neprijetnih čustev, seveda če ugotovimo v regresiji, da je to res. Regresija nam ne "pokaže"
kako so se stvari takrat v resnici dogajale, ampak gre bolj za to kako je oseba doživela tisto stvar.

Razlika med pravo regresijo in psevdoregresijo:

Pri pravi regresiji oseba opisuje dogodek kot da se dogaja v tistem trenutku in se zanjo res še vse enkrat dogaja, informacija za regresijo prihaja neposredno iz podzavesti.
Pri psevdoregresiji se oseba v podrobnosti spominja dogodka in ga opisuje kot se JE DOGAJAL v preteklosti, torej oseba ne doživlja prave regresije.

prava regresija - podoživitev dogodka (revivification) - "Počutim se, ... Sem ..., Zdaj vidim, ..."
psevdoregresija - izboljšano spominjanje dogodka (hipermnezija) - "Spomnim se, da sem se počutil ..., Takrat sem doživel ..."

Upam, da sem s tem vsaj delno razjasnil pojme glede same regresije.

Ker ne poznam tehnik nehipnotične regresije ne morem o njih podati nekega mnenja.

lep pozdrav,

Miran

#25 Miran

Miran
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 5. junij 2003, 08:51

Marsa,

prosim, da ne razumes mojega posta narobe. Moj namen se ni bil pregovarjati, ampak enostavno podati najpogostejše razloge zakaj nekdo nekako ne more doseči katerekoli stopnje hipnoze. Prav tako ne mislim nikogar ocenjevati in si ustvarjati mišljenje o njem, še posebej, če ga ne poznam.

Lep pozdrav, Miran




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0