Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hipnoterapija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2003, 10:49

O..? Miran... A ves, da sem ti hotela ravno dati komentar na prejsnji post (zelo zanimivo je tistole, moram se bolj podrobno prebrati, sem samo preletela, in dbest, ko si dal x:)x :palec: ), ko vidim, da si se en post napisal posebej meni.

Saj... saj stekam... saj ravno zato pa sem tole izpostavila...
Point pa je itak tudi v tem, da me to zanima, da skratka 'verjamem' v bistvu v to, zdi se mi smiselno, sploh hipnoza sama kot terapija, vendar se mi je ravno zaradi tega cudno vse skupaj zdelo...
Najbrz je itak izpadlo, da jaz nekaj kontriram in vse...

Ni problema... saj je prav,. da prepricano govorita, tako ti kot Vrba - ce imata pac take izkusnje... Saj jih ne morem in ne smem negirati - saj se nismo srecali, tako vama seveda verjamem, da imata take izkusnje.

Mene je v bistvu to zanimalo s stalsca, ce so vsi dejavniki tu, ali je mozno? In ravno zato sem se sama izpostavila... Ne morem za nekoga reci - njega se ne da hipnotizirati, ker nisem jaz on, po drugi strani pa tudi ne vem, ce je v resnici zdrav in vse... ker pa sem pri sebi, se mi je zdelo zanimivo kot primer...
Ce bi imela psihicne probleme, bi morda v tejle temi lepo bila tiho. x;)x

Mislila sem nekako takole, ce gledamo npr. cisto z medicinskega vidika: vsakdo ima v zobovju najprej enice in potem dvojke in potem trojke. To je pac tako.
Ampak ne pri meni! Jaz dvojk nimam. x:)x

Pac, no, zdaj sem spet zabluzila...
Ampak izjeme so tu, da potrjujejo pravila.

Res hvala, Miran, da si se pridruzil in da si podal tole semle, ker sem prepricana, da poleg mene to zanima se ogromno ljudi. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 10. junij 2003, 13:58

xrolleyesx Ali ima kdo kaksne izkusnje s hipnozo? :eek:

#28 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 11. junij 2003, 19:08

Miran, prima si tole napisal!!!

jaz pa imam sveže izkušnje z nehipnotično regresijo in moram reči, da se mi zdi..brez veze... kakšni detajli...kvečjemu impresije... še to se sprašujem, če ni bilo sugerirano...

Sem vrgla denar skozi okno :xx!:


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#29 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 11. junij 2003, 22:25

Miran, prima si tole napisal!!!

jaz pa imam sveže izkušnje z nehipnotično regresijo in moram reči, da se mi zdi..brez veze... kakšni detajli...kvečjemu impresije... še to se sprašujem, če ni bilo sugerirano...

Sem vrgla denar skozi okno :xx!:  


xsrcx  xsrcx  xsrcx MucaMaca

tudi jaz...
Tole sem nekje prebrala:

"Vsi imamo nekje omaro z okostnjaki in preti nam nevarnost,da nas preteklost pokoplje pod seboj.Lahko pa se ji iztrgamo in živimo za sedanjost."

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#30 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 12. junij 2003, 08:24

Vsak ima svoje izkušnje in svoje mnenje, jaz sem sprobala eno in drugo in za tiste faze, ki sem jih v tistih trenutkih reševala, mi je vse skupaj pomagalo.

Ne rečem, da ne bi kakšna druga metoda tudi pomagala, ampak vplivi na učinek so različni.

Tako, da jaz ne bi kritizirala nobene tehnike, ker niso za vse ljudi vse tehnike primerne.

Enemu ležijo te, drugemu one.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#31 Miran

Miran
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. junij 2003, 09:47

Se strinjam.

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2003, 07:37

... Tako, da jaz ne bi kritizirala nobene tehnike, ker niso za vse ljudi vse tehnike primerne. ...

Pametno, Teja, in pohvalno, da ti ne bi kritizirala...

Le da tehnike ponavadi izvajajo ljudje - vcasih so v tem dobri, vcasih pa ne.
Ce so, jih hvalimo, ce pa niso, pa kritiziramo.
Ce imamo seveda izkusnje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 13. junij 2003, 08:09

Ja, marsa, se strinjam s tistim, če imamo izkušnje, jaz jih imam z eno in z drugo, in vidim razlike, kot je napisal Miran.

Tudi izkušnje ljudje različno doživljamo, kar je bilo zame super, sem bila zadovoljna, je bilo za eno kolegico grozno, ker sva imeli različna pričakovanja, oz. ovire za razdelati.

Vendar je to že psihologija.

Tudi če imaš negativne izkušnje ni za kritizirati, ker ni nujno da je terapevt slab za vse. SO le vtisi, ki so pozitivni ali ne.

ZAto, preden ne greš k Vrbi ne moreš vedeti ali te lahko hipnotizira ali ne, ker je možno da imata različni predstavi o hipnozi.

PA dovolj o tem kdo bo koga.

Pomembno je da je vsak posameznik zadovoljen.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2003, 08:16

Cakaj - kaj pa ima to zveze z mano ali z Vrbo?
A o tem si govorila?
Sem mislila, da si govorila splosno o tehnikah in kritiziranju slednjih...

Vrbo spostujem in mi ne pade na misel, da bi jo gnjavila s sabo zgolj zato, da bi mi nekaj dokazovala...
Ker pa imam tudi sama izkusnje z najrazlicnejsimi tehnikami - z ali brez 'terapevtov', sem tamle to izpostavila - ce si imela v mislih to oz. moje komentarje..

Govorila si namrec samo splosno - jaz pa tudi (v odgovoru tebi).
Z Miranom pa se tudi sama strinjam, jasno - saj se vidi, da ful ve in to tudi poda...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 LJUBA

LJUBA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 13. junij 2003, 12:32

DRAGI FORUMCI
VSE KAR VAS ZANIMA JE PREPROSTO KOT VREME...Z REGRESIJO LAHKO UGOTOVIŠ VSE..IN SI SČISTIŠ DUŠO...IZVEŠ LAHKO KAJ SI BIL,KDO SI BIL,KAJ SI DELAL...ZAKAJ IMAŠ DANES RAZNE TEŽAVE KOT SO GLAVOBOLI,DUŠENJE,PROBLEMI S KONCENTRACIJO..DEPRESIJE...NESREČEN V LJUBEZNI..,POSLU,ŠOLI,ZAKONU,...IN VSE KAR TE ZANIMA .tI SAM POD RAHLO HIPNOZO VIDIŠ KJE SI ALI BOŠ ŽIVEL V KATERI DRŽAVI,KAJ SI DELAL,S KOM SI BIL...NIČ NI NENAKLJUČNO..MORDA SI S TEM PARTNERJEM ALI ONIM ŽE KDAJ ŽIVEL...KER SEM JASNOVIDNA...LAHKO VIDIM TUDI TVOJE ROJSTVO..OTROŠTVO ,MLADOST..IN SEDANJOST IN PRIHODNOST AMPAK MORAMO PRITI VSAJ ENKRAT V ŽIVLJENJU V STIK..DA LAHKO TO PODOŽIVIM IN TI POMAGAM...NIČ NI NEMOGOČE...VSE SE DA POMAGATI...REŠITI..SAMO HUDOBNI NE SMETE BITI..NAJVEČKRAT SI LAHKO POMAGATE SAMI IN POTEM VAM BO TUDI bog POMAGAL SLEJ KO PREJ BOSTE SAMI PRIŠLI DO TEGA BOLJE ZA VAS ON JE VREME:GROM,STRELA,VETER,SONCE....EDEN IN EDINI!mENI JE ŽE NEŠTETOKRAT DOKAZAL DA OBSTAJA,...vELIKO STVARI SE IZVE TUDI PREKO NUMEROLOGIJE,ASTROLOGIJE..VSE JE V ZVEZDAH...NIKOLI NE ŽELI NIKOMUR SLABEGA,ČE SAM SEBI NE ŽELIŠ SLABO.(BUMERANGI..)
vSEM PRIPOROČAM,DA SE VSAJ ENKRAT NA TEDEN USTAVITE,SE VPRAŠATE KDO SEM JAZ ,ZAKAJ SEM TU..KAJ JE MOJA NALOGA..ALI ME RES TO OSREČUJE KAR DELAM...PREŽIVITE PRELEP DAN..SPREJMITE TO BOŽANSKO ENERGIJO...VSEM NAM JE DANO VSE...N x:)x x:Xx :2src: xsrcx x8Dx NASTY

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. junij 2003, 09:47

Takole - danes sem gledala na Discoveryju oddajo o hipnozi, ki mi je v bistvu razlozila moje poglede in izkusnje in mi tudi odgovorila na vprasanje, zakaj se me ne da hipnotizirati.
Odgovor je zelo preprost in cudno, da nisem sama prej prisla do tega:
citiram:
"Vsaka hipnoza je avtohipnoza".
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. junij 2003, 10:13

Saj vem, Vrba...
A nisi videla mojega prejsnjega posta? :)
Mi je ze vse jasno...
Glej - res nisem mislila nic tebe izpostavljati ali se obregovati v tvoje (ali kogarkoli) delo.
Kot ti, sem tudi sama zgolj podala svojo izkusnjo... rekla pa sem nekajkrat, da do tega nimam odklonilnega stalisca. Preprosto zanimalo me je... Kajti seveda se vedno ne morem mimo svojih izkusenj...

Zdaj pa sem v enem stavku dobila bistvo in mi je to razlozilo ne samo tegale s hipnozo, pac pa tudi odstrlo moj sicersen odnos do vseh tehnik.
Sem za 'avto-', skratka... v tem je point... in to itak ze izvajam...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 30. junij 2003, 21:15

problem je v tem, da sama ocitno le nisem zadost mocna, da bi nasla razlog za moje tezave, zato se pac zanimam, ce obstaja kaka terapija...

Tudi moj :\: zato sem poiskala pomoc pri Pajnteru iz Kranja. Če kaj pomaga še ne vem (bila sem 4 X od 10). Mislim pa ,da si mora človek v sebi poiskat oporo. Verjeti moraš vase in potem stvari gredo. :palec:
Jaz še vedno iščem oporo v sebi, vem, da je to TISTO. x:Ix

#39 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 30. junij 2003, 21:19

:inocent: Me zanima, kaj si predstavljate pod hipnoterapijo? xrolleyesx

...da vam povem, da pri hipnoterapiji sploh ni stanje nezavednega, jaz se ves čas zavedam, imam občutek, da lahko vstanem in grem...me spominja na voden avtogeni trening... da ne bo pomote ... JE PA FAJN. x:Ix

#40 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 5. julij 2003, 00:50

ne , ne vidim slik z zaprtimi očmi, me kar nekam odnese, ko mi govori :inocent:

#41 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 5. julij 2003, 01:09

saj me ne sili (dejansko blokira, mene blokira že to, če se mi samo zdi da čutim, da nekaj hoče od mene...nakladam...). On pravi, da so lahko moje misli kjerkoli, ko mi govori, da to ni pomembno, ker mi polaga svoje besede v podzavest. :sori: ...saj ne vem kaj naj si mislim, upam pač, da bo pol kaj bolje...iščem, pa najdem, ne najdem...to je življenje... x:)x

#42 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. december 2003, 21:42

stran o hipnozi, etc...

http://www.si-web.org/hipnoza/

#43 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 15. december 2003, 06:11

... Samo shicofrene se ne da hipnotizirati, pedantne bolj tezko -  ampak s pravo informacijo prej, gre tudi to.
Vsakega "zdravega" cloveka se da hipnotizirati....Artem - a se tebe da?  x;)x
POzdrav - prefrigana Vrba  x:Dx

Namrec - mene se ne da. x?x
Se imam za zdravo osebo.
Kako to razlagas?
Resno - to me je od nekdaj zanimalo, kako da se me ne da hipnotizirat...
Pa VERJAMEM v hipnozo... in se tudi sprostim in vse.
Samo nekako se potem zgodi, da je tale hipnoza nekako 'vzajemna'...
To se mi je do zdaj ze trikrat zgodilo, z dvema razlicnima osebama (ki priznano in dokazano vplivata na ddruge).

xscratchx pri meni tud ni uspelo trem osebkom... , pa naj bi bila tud jaz zdrava osebnost, baje x:Dx mogoče sem pa res blokirala, ampak nehote, ker sem si želela razčistit določene zadeve, hm...

#44 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. december 2003, 06:23

hm, cudno; kajti, ce se 'da' kao hipnotizirat samo zdrave, zakaj potem sploh hipnoza??
kaksen smisel torej.

#45 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. december 2003, 15:19

(morda) nek način, lažjega˝ zdravljenja.

#46 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 15. december 2003, 20:02

xrolleyesx vsak ima svoj način jaz se z hipnozo ne strinjam ker vem da je bolje če se vsak zavestno sooči s stanjem v katerem je ,glede regresije tudi priporočam zavestno ..sama vedno delam zavestne regresije ker mislim da nihče razen v izjemnih zadevah ne sme posegati v člov. zavest oz. voljo pa tudi le tako ozavestiš stvari na vseh nivojih..veliko je ljudi in veliko je načinov zdravljenja in prav je tako da je več možnosti :inocent:

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. februar 2004, 21:58

Aha, no, pa res, Vrba, res je bilo ptoem tole (*v eni temi, morda Epilepsija, sem omenila tole temo)...
Fajn, da podas, me veseli, ko sodelujes. :vio: :palec:

Otozna - sploh nisem opazila, niti freejevega...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 Miran

Miran
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 24. februar 2004, 09:32

Vrba,

Dip. Hyp. ustreza CHt. (certified hypnotherapist v ZDA (z državno licenco)). Brez poglobljenih znanj iz psihologije in ostalih povezanih področij ne gre.

Hipnoterapevt NI psiholog, kar ne pomeni, da dela brez znanja, ki je povezano z njegovim delom.

Kar nekaj tehnik prenešenih iz psihologije, iz Gestalt-a recimo, je dosti uspešnejših v hipnoterapiji (od Chair terapije do Mediacije integralnih delov. x:)x

#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2004, 17:15

Moram vstaviti tudi nove datume, pa tega niti ne znam sama narediti...

Stran ti lahko popravim ali naredim ce zelis?
ki pa je?

#50 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2004, 17:20

..
LP
Vrba

Kolk stane terapija hipnoze?
Ali znas ocenit cloveka, ce je potreben terapije?
kdo je potreben terapije?
ali lahko cloveku svetujes, da bi morda zanj bila primerna hipnoterapija?
..zanima me! se mi zdi, da bi lahko neke svoje probleme resil s hipnoterapijo? morda?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0