Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tantra


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
313 komentarjev na to temo

#26 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 3. avgust 2004, 21:45

...nekam domača se mi zdi!

Ja, seveda se zdi domača, saj smo najbrž vsi bili "tantriki", ko smo bili otroci. x:)x In smo še vedno, kolikor je še otroka v nas.

Tjazy je dal xupx primer pomaranče...
Če pogledamo otroka, kako se hrani, imamo res občutek, da je eno s tistim, kar zaužije. Že ko se doji, je eno z mamo, eno z mlekom, ki ga sesa.

Enako je pri igri. Če otroka opazujemo pri igri, vidimo, kako se vživi v svoje igrače - n.pr. poriva avtek po parketu in se oglaša "brmmm brmmm", ker je ON tisti avtek (je ENO z avtkom).

Po mojem je to to.

#27 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 4. avgust 2004, 07:45

jest pa priznam, da me tantra privlači samo zaradi seksa, čeprav ne vem kako se tantrični seks v praksi sploh prakticira..verjetno gre res zato, da ne pride do izliva pri moškemu, kaj pa pri ženski? če žgeš 5 ur, je spodi pomoje že vse suho..ups.. x:Ix
DON'T PANIC

#28 Nia

Nia
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 4. avgust 2004, 20:41

Če bi brala kaj o Tantri bi videla, da ni to razuzdanost, da ni fora v čim daljšem odnosu!
Ampak v stilu "pomaranče". Zlitje z drugo osebo, brez orgazma (ure in ure). Pa ni to neko nabijanje do onemoglosti!!! To je goli seks in nič drugega.

#29 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. avgust 2004, 14:58

hja, nism glih kaksen poznavalec ...
ampak, sem pa bral, da pac vleces energijo gor... ter da naj bi bilo dozivljanje orgazma na 'drugacen' nacin:
menda celo 100x mocneje kakor sicer.
.. mam glih 1 knjigo pa upam, da jo v tednu dni (ko me ne bo tu pocasi predelam...) mogoce se se oglasim in kaj napisem napisanega.. ali celo kaj v praksi izkusenega, prakticnega.

#30 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. avgust 2004, 15:18

za zelo poljudno subjektivno razlago: knjiga Carovnikov vajenec.

zanimivo, ceprav...konec koncev ljudje iscejo razlage povsod, najdejo jo pa v sebi. oz.: zakljucek je, da jo morajo tam iskat...doma.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#31 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. avgust 2004, 19:27

za zelo poljudno subjektivno razlago: knjiga Carovnikov vajenec.

:vragec:

hehe
glede na to, da pisun NIKOLI!!!!! ni bil v indiji....hehe

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#32 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 5. avgust 2004, 20:09

Dante Alighieri tudi ni bil v peklu :vragec: :vragec: :vragec: x:Dx x:Dx x:Dx..takrat...zdaj pa, kdo ve :eek: x:Dx

#33 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. avgust 2004, 23:00

Dante Alighieri tudi ni bil v peklu  :vragec:  :vragec:  :vragec:  x:Dx  x:Dx  x:Dx..takrat...zdaj pa, kdo ve  :eek:  x:Dx

:vragec:

hehe
tam gor res menda mal bl kamot
ampak...!!!!!
tantriki so pa vsi pr nas x:px x:px x:px

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#34 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 6. avgust 2004, 14:18

Če bi brala kaj o Tantri bi videla, da ni to razuzdanost, da ni fora v čim daljšem odnosu!
Ampak v stilu "pomaranče". Zlitje z drugo osebo, brez orgazma (ure in ure). Pa ni to neko nabijanje do onemoglosti!!! To je goli seks in nič drugega.

uf,Nia,upam, da ni nič osebnega-res se ne spoznam na tantro...se pa fajn sliš! x;)x
DON'T PANIC

#35 Nia

Nia
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 6. avgust 2004, 20:36

uf,Nia,upam, da ni nič osebnega-res se ne spoznam na tantro...se pa fajn sliš! x;)x

Zakaj osebnega????
Preberi knjigo Tantra duhovnost in seks; Osho (avtor)
Ali pa Čarovnikov vajenec.

#36 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 6. avgust 2004, 21:40

hehe najboljša na tole temo je :D Sex & Religion by Steve Vai
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#37 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 9. avgust 2004, 12:33


uf,Nia,upam, da ni nič osebnega-res se ne spoznam na tantro...se pa fajn sliš! x;)x

Zakaj osebnega????
Preberi knjigo Tantra duhovnost in seks; Osho (avtor)
Ali pa Čarovnikov vajenec.

kul..so mi že drugi priporočali knjigo Čarovnikov vajenec, tko da je čas, da jo vzameme v roke :palec: x:Dx
DON'T PANIC

#38 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 9. avgust 2004, 12:48

Tjazy, res dobro si tole razložil.  :palec:
Me pa še zanima: ali je možno, da pride človek do tantričnega seksa spontano - ne da bi sploh poznal tantro in se zavestno pripravljal na to? Se lahko to kar zgodi? Da naenkrat čutiš sebe in partnerja kot eno - da ne veš več, katero telo je njegovo in katero je tvoje, in ne čutiš tal (podlage) pod sabo ali njim.

za to v bistvu sploh ne rabiš nič vedet o tantri ali njenih tehnikah. kar je tehnika je itak brez veze in moti in ovira. in seveda se lahko "samo zgodi". čisto spontano in brez kake posebne frke, predhodnih priprav ali česarkoli že....tantra je ENOST in bolje kot je napisal tjazy se ne da, al pa ni potrebno... x:)x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#39 Žarek

Žarek
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 103

Objavljeno: 14. avgust 2004, 12:12

čudovito
samo problem je najti dva taka kjer sta oba tantrična.Ponavadi zmeraj eden malo različen od drugega in povleče na drugo stran.Meni se to zmeraj dogaja.Padem not,....njemu pa pride.Konec tantre.Mislim da moškim malo težje kot nam ženskam v tantri.
žarek

#40 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 14. avgust 2004, 12:14

ja al pa se trudi da mu ne bi že prišlo, pa spet ni nič x;)x

#41 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 14. avgust 2004, 13:25

hja, nism glih kaksen poznavalec ...
ampak, sem pa bral, da pac vleces energijo gor... ter da naj bi bilo dozivljanje orgazma na 'drugacen' nacin:
menda celo 100x mocneje kakor sicer.
.. mam glih 1 knjigo pa upam, da jo v tednu dni (ko me ne bo tu pocasi predelam...) mogoce se se oglasim in kaj napisem napisanega.. ali celo kaj v praksi izkusenega, prakticnega.

Se že veselim ....tvojega komentarja x:Dx x:px
In katera knjiga je to, ki jo glih predeluješ?
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#42 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 14. avgust 2004, 13:37

Karkoli delas bodi tisto. To je bistvo tantre. Posodo lahko pomivas tako, da TI pomivas TISTO posodo... kar je tezavno in utrujajoce.. ali pa si ti ENO s posodo in potem je pomivanje posode meditacija. Vsaka stvar ki jo pocnes je lahko meditacija, ce si ti tisto kar pocnes.


Tantra je tudi nasprotje Joge.. in sicer Joga je boj.. Tantra je prepuscanje.
Ce zelis izvajati Tantro.. ne smes sprasevati, kako jo izvajati.. in vsake delavnice ti povzrocijo, da ne mores vec izvajati Tantre. Tantro se je nemogoce nauciti.. in manj ko ves o tem, bolj kvalitetno jo lahko izvajas.. ker vsaka obremenitev zavira tantro. Ce si obremenjen s tem, kar so te naucili a delavnicah.. potem adijo tantra.. potem je samo umska naucena mesanica tantre in raznih umskih primesi.

Tantricni seks se v prvi fazi izvaja sam s seboj.. ali z drevesom ali s pticko na veji ali z zvezdo na nebu.. Vseeno je s cim izvajas.. izberes si pac neki.. in si ENO s tistim. V bistvu ne potrebujes partnerja.

VSE ENO. KO si lahko ENO z eno samo stvarjo.. ali clovekom, si lahko eno z vsem..
Na .. in se gibati zelo pocasi..

:palec: :palec: :palec: x:)x

Z glavico na žebljico.....tako lepo napisano v tako kratkem tekstu vse kar je bistvenega......
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#43 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. avgust 2004, 23:30

žarek in selene, se strinjam...ni glih enostavno, da se najdeta dva na "isti valovni dolžini"...dopustiti si enost najbrž vključuje tudi dopustiti si čutenje in čustvovanje...potem je pa zadeva že itak čist simpl
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#44 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. avgust 2004, 09:17

Tjazy, res dobro si tole razložil.  :palec:
Me pa še zanima: ali je možno, da pride človek do tantričnega seksa spontano - ne da bi sploh poznal tantro in se zavestno pripravljal na to? Se lahko to kar zgodi? Da naenkrat čutiš sebe in partnerja kot eno - da ne veš več, katero telo je njegovo in katero je tvoje, in ne čutiš tal (podlage) pod sabo ali njim.

Priti do tantricnega seksa je mozno le spontano. Vsak tecaj,.. delavnica in predvsem to da si nekaj zapomnis.. je velik ZID za tantro.
Tacaj niti ni skodljiv pod pogojem, da si nic ne zapomnis in nic ne razumes.. Ce pa si kaj razumel na tecaju.. potem.. moras najprej vse to pozabiti potem pa lahko tantras.. In celo to, da ves, da se gres tantro.. je dovolj velik vzriok, da ne mores biti popolno v tantri, ker imas obremitev .. kako biti v tantri..
Najbolj idealen primer za tantro je rojstvo otroka.. Je popolnoma ne-UMen in zato je rojstvo zanj tantra.. ampak v tem stanju pac ne more ostati.. Um se razvije.. in znanje se nakupici.. in to so logicno najvecje ovire.. Potrebno je samo izklopit to.. kar pa jaz ne vem.. kako.. oziroma vem.. preprosto.. ni nobenega kako.. je samo izklop.. samo tukaj se moja izkustva nehajo..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#45 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. avgust 2004, 09:19

Mene tantra zelo privlači. Od vedno! Pa ne zaradi seksa kot mnoge moške, ne vem razložit, nekam domača se mi zdi!

..Ker je to naravno stanje vsakega cloveka.. kot ziveti.. Ziveti je domace.. torej.. x:)x
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#46 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 17. avgust 2004, 09:25

hehe
glede na to, da pisun NIKOLI!!!!! ni bil v indiji....hehe

666 zlomkou....tralala

vem ja...ma me ne moti. mi je bila knjiga vsec...se mi ne zdi bistveno, da ni bil tam.
ce bi bil to kak lonely planet-vodnik, bi se pa malo zasekirala x;)x


karl may je vinetuja tudi v nemskem zaporu pisal, pa
so tisoci ljudi cisto ponoreli x;)x x:Dx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#47 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. avgust 2004, 09:30

žarek in selene, se strinjam...ni glih enostavno, da se najdeta dva na "isti valovni dolžini"...dopustiti si enost najbrž vključuje tudi dopustiti si čutenje in čustvovanje...potem je pa zadeva že itak čist simpl

Ja ni ravno simpl.. Zato pa pac ne rabis partnerja na zacetku.. Rabis samo sebe.. Ce zacnes s partnerjem.. potem bo moski sel zenski kmalu na zivce..
Ce zacnes s partnerjem je tezko.. ker se pojavi strast.. in ce je strast je se vedno vse cool.. samo tantre ni.. je pac nezavestni seks..
Zaceti je fajn z delovanjem.. z necim kar rad delas.. Slikar bo slikal.. in to je tantra.. ce ni obremenjen s prodajo slike.. zidar bo zidal.. pisec bo pisal.. Samo da ni biznisa zraven.. pa je ok. Zato bi hiso moral vsak delati sam.. potem bi mu bila v zadovoljstvo..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#48 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 17. avgust 2004, 09:31

samo tantre ni.. je pac nezavestni seks..

:vragec:

onesveshchen :eek: x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#49 Žarek

Žarek
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 103

Objavljeno: 17. avgust 2004, 10:38

popolnoma se strinjam s Tjazy to to!!
Zakaj vsi govorite o sexu pri tantri? x:Dx Mislim da je pri sexu tantra najtežje izvedljiva ravno zaradi tega ker vključuje dva bitja v ebosti?Torej bi se morala najti dva ki sta že eno s samim seboj, torej vsak pri sebi je tantričen, ampak že tukaj nastane naravni trk:privlačnost, strast,....mislim da je naravno vse to in tantra je kot neke vsete joga sexa v tem primetu, torej umetni sex.Ane?Skoraj je lepša tista naravna privlačnost, čeprav se s časom izgubi, pa vseeno.
žarek

#50 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 17. avgust 2004, 10:41

raje imam, da ustaviva čas, se potopiva en v drugega, kot da bi se nekaj trudila pa dokazovala.... sicer pa - vsak po svoje xsrcx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0