Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

TAROT karte - osnovna pravila


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 6. junij 2003, 20:33

Katera so osnovna pravila ki bi se jih moral držati, da bodo karte sploh, če ne bolj uporabne... natančne, karkoli, kako naj jih mešam, kako obrnem, kaj naj pri tem pazim, prav vse.... kar vam pade na pamet pa naj se vam zdi še tako nepomembno, ša naredite ko jih premešate in razdelite.... (lepo prosim, ker nekak ne vem kaj naj naredim poleg tega da jih premešam, in razdelim v tiste štiri položaje ki jih poznam.... )
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. junij 2003, 20:45

Mogoče ti moj odgovor ne bo všeč...

ampak je pa moj, ni zmišljen, pa deluje x;)x

dokler sem delala s tem tako, kot so mi drugi povedali, da naj bi, po pravilih torej, nisem čutila tapravega filinga, ni bilo tistega, ko začutiš, da je to to... potem sem začela počasi delati po svoje... kakor mi je trenutno padlo "na misel"... najprej polagaj zase... postavi vprašanje, začuti karte pod prsti, začuti svoj "problem" ... ko imaš odprte karte pred seboj, zaupaj, da je v tistem odgovor, ki ga iščeš... glej v simbole (govorica duše) in dovoli, da ti občutki povedo odgovor (ne glava)... malo treninga, saj veš. Treniraš tako, da si postavljaš vprašanja, za katera lahko kmalu izveš konkreten izid..

sčasoma bo odgovor prišel prej, preden bodo karte položene x;)x

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2003, 21:00

Mogoce ne bo vsec El Ninu - meni pa je vsec. x:)x :palec:
Tako je s tem, ja, El Nino... malo improvizacije pa veliko probavanja in se vec uporabljanja intuicije. Pa logike in povezovanja, jasno.
Sicer pa - tako kot pravi Mateja - probavas na vseh mogocih zadevah - scasoma se ti bodo oblikovale neke skupine kart, ki bodo pomenile to in to - TEBI. Ker se bos ti sel to.

Jaz imam cisto svoje sisteme; oprem se na enega, ki sem ga oblikovala, potem pa se prepustim...
Ali potem odpiram po tri karte... ali kakorkoli... ali pa celo, kot pravi Mateja, karte zaprem oz. jih potem itak sploh ne rabis.
Je pa fajn se orientirat po simbolih... da ni kar tja v tri krasne - sploh, ce gre za zadeve oz. vprasanja povezana z nami samimi, pa se prikradejo kontra prikazi vcasih... Ponavadi se to zgodi, ce prevec silis v zadeve oz. ce se hoces znova in znova prepricevati v resnicnost napovedi in stalno sprasujes isto.
Potem ti karte malo 'ponagajajo' in ti dajo KAO blazno ugoden 'rezultat' - ali pa cisto groznega in bad..
Ali pa te celo tako 'na finto mecejo', da ti kazejo kar nekaj desetega...

Treba bit zbran, pa ne krcevit pa prevec bojec...
Nekateri rabijo vse mogoce stimulanse... kadila, mora bit prava svetloba etc... kar je vse OK - ker gre v bistvu samo za posvetitev oz. spostovanje... V resnici pa se da bit spostljiv tudi brez vseh teh cira-car. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. junij 2003, 21:39

Ponavadi se to zgodi, ce prevec silis v zadeve oz. ce se hoces znova in znova prepricevati v resnicnost napovedi in stalno sprasujes isto.
Potem ti karte malo 'ponagajajo' in ti dajo KAO blazno ugoden 'rezultat' - ali pa cisto groznega in bad..
Ali pa te celo tako 'na finto mecejo', da ti kazejo kar nekaj desetega...

x:Dx

Ha, ha, kako dobro poznam tole!

#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. junij 2003, 06:18

Hm, ja seveda mi je odgovor všeč, ne toliko ker bi mi odgovoril na tole vprašanje ampak ker mi odgovori na moje drugo vprašanje, v čem je sploh point teh kartic... Da pustiš intuiciji prosto pot, neoviranost od uma, tako da karte potem nimajo kaj dosti skupnega, z napovedjo, in bi morali dve različni osebi (ki znata prerokovat) priti do istega zaključka o tem kaj se bo zgodilo, četudi obe dobita pod roke drugačne karte... i've seen that before, pač mešam mešam, položim, karte so take lepe in to, ampak obide me en slab občutek o vsej stvari, pol jih boljš pogledam vidim to pa to, ampak nič ni tam, odgovor je v meni. torej samo moja pravila se držijo kart, vsa ostala pravila delujejo le za avtorje, hm dobro morda kar sem napisal zveni grozno skeptično in to, ampak hehe "če deluje potem ni neumno."...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2003, 07:53

Aja, El Nino - nisi cisto postekal tegale nasveta...
Ta nasvet je bil misljen, ko ostala 'pravila' in 'teorijo' ze obvladas..
Da bi kar ugibal, ne gre, ker bi to ugibanje bilo neverjetno podobno tvojim zeljam.

Seveda dvema razlicnima slogarjema najbrz pokazejo dokaj podobne karte - ce zadevo zakljucita na podoben nacin...
Ker to so pac simboli, ki jih prevajamo v lajf in jasno, da karta denarja ne pomeni sanj in karta Lune ne materialnega.
Hocem reci - karte IMAJO neko svojo simboliko, ki jo je fajn vedet, ce se gres to.
Sploh je primerno poznati nekaj pravil vsega, kar se lotis, ce le-ta obstajajo.

Tudi pri numerologiji ima enica pac to in to energijo - ta interpretacija seveda NI odvisna od tvoje intuicije.

Torej ce se igras tarok, najbolje, da poznas pomen pagata in/ali monda...
Tu pa je pravzaprav podobno, saj je tudi v tarotu 21.ka 'Mond' - svet.

Tako da ti v bistvu nisva dali takega nasveta, kot si ti iz vsega skupaj potegnil....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 8. junij 2003, 01:21

Hoj

Mi je všeč ta tema. Če ne zaradi drugega - zaradi vprašanja, ki jih znova in znova postavljamo en drugemu, en drugemu tudi odgovarjamo - ampak! - ali sprejmemo odgovore ? Ali jih razmislimo? Velikokrat slišimo le svoj odgovor - iz druge strani potrebujemo le besede, .... in dokler je tako, se nič ne naučimo. Dokler povsod iščemo le potrdilo - da nekaj velja, ali pač ne velja ni kaj dosti efekta.

Hvala El NIno za temo in Mateja tebi in Marsi za lepe "zvezdice"....

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. junij 2003, 10:19

ne ne, saj itak, pomen študiram, prek knjigce ki je bila zraven kart kakšen je za posamezno karto, sam mene bolj tko zanimajo druge stvari ne pomen, kart, ah nevermind
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. junij 2003, 19:07

Vidim, da si vprasal se o samem metanju oz. mesanju, obrnjenih etc..

Jaz najprej zmesam tako, da jih razdelim v dva kupcka, potem pa takole... hmmm.. kako bi se reklo temu... a ves, kot v filmih, ko letita notri vsaka iz drugega kupa druga za drugo... takole na podlagi, da se res razmesajo.
Poterm sele jih mesam.. Mesam, jih tako, da so vedno v istem ritmu in smeri.
Mesam, mesam... ko se mi zdi, da je zmesano, neham. Potem navadno vse skupaj se trikrat preprivzdignem...
Med mesanjem se osredotocim na vprasanje, vendar se lahko slednje tudi nekako 'izgubi' - hocem reci, ne se krcevito skoncentrirati na vprasanje...

Potem navadno vrzem 'keltski kriz', le da ni sploh ni kriz. Je pa 10 kart kot v krizu. Potem pa 'po potrebi' dvignem se po tri karte.
Vedno mi je pomembna tudi tista karta, ki je spodaj - ceprav nisem nikjer zasledila, da bi ji pripisovali kaksen pomen.

Obrnjenih kart sama ne upostevam, ker se mi to ne dogaja - pri mesanju nikoli ne pride do tega, da bi bile karte obrnjene.
To si lahko potem razlagas ali kot obratno znamenje sicersnje simbolike karte ali kot bad varianto te karte ali pa preprosto tako, da vse skupaj ne bo potekalo smooth in da bo na podrocju, ki ga predstavlja mesto te karte, prislo do nekaksnega zastoja ali zakasnitve.

In aja - ne gledam v karte ob nedeljah. Striktno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 9. junij 2003, 09:40

Zakaj pa ne gledaš ob nedeljah?
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. junij 2003, 09:52

Anaconda - zato, ker sem se tako odlocila.
Zdelo se mi je primerno in sedlo je v moj nacin.
Do tega sem prisla spontano.
Zdelo se mi je, da ce mi je dan nek vpogled, ki morda drugim ni, in da imam torej 'kljuc' do nebesnih dvoran, kjer lahko vidim stvari za ljudi, da je primerno, da sem do tega karseda spostljiva.

Kot bi nam zaupali skrivno pot po zametnih mehkobah ali kristalnih poljanah skozi srebrne zarke - mi pa bi potem si podajali kljuc ali pa gazili po tako cistem plejsu z blatnimi cevlji.

Nedeljo jemljem za 'sveti' dan - drugi razlog pa je ta, da je moj sin rojen v nedeljo.
Ko sem bila noseca oz. ko sem izvedela, da sem noseca, sem se odlocila, da ves cas nosecnosti ne bom enkrat pogledala v karte in sem se tega tudi drzala.
Potem nisem nikoli vec gledala v karte ob nedeljah (*razen enkrat, ko je slo za skupino in sem hotela biti solidarna).

In tega se drzim tudi zdaj.

To je moja osebna odlocitev.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 9. junij 2003, 10:13

saj pravijo, še bog je v nedeljo počival x;)x
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. junij 2003, 12:51

Saj, Anaconda... en dan se lahko vzdrzimo. Cesarkoli. x:)x

El Nino:
se nekaj napotkov:

Tudi PO konkretnem vpogledu karte dobro premesaj (in ne samo predno se lotis vpogleda in ko se lotis).
Fino jih je vcasih malo 'spihati' in prezraciti - idealno jih je dokaj sproti 'cistiti' - lahko uporabis kako lunino meno - ni pa nujno.
Ne polagaj pozornosti samo na podobe in najbolj glavno simboliko, ampak bodi pozoren tudi na cifre, ki so na kartah - ali je vec kart s stevilkami 2,3, ali je vec takih 9, 10...
Ipd.
Podobe oseb so lahko varljive. Kraljica ne pomeni vedno tudi zenske in vec kraljic ne pomeni nujno, da gre v napovedi dejansko za vec zensk.
Pomembno je dobro si oblikovati vprasanje v glavi - ce bomo hoteli vedeti kar nekaj splosnega, morda ne bomo dobili jasnega odgovora ali pa ne bomo vedeli interpretirati dobljenega.
Tako se izogibaj tudi vprasanjem tipa ali/ali...
Ni primerno gledati v karte osebam, ki nas za to niso pobarale...
...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 11. junij 2003, 15:31

lahko trikrat presekash

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2004, 18:46

saj jih, Intruder. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 7. november 2004, 18:28

<{POST_SNAPBACK}>Katera so osnovna pravila ki bi se jih moral držati, da bodo karte sploh, če ne bolj uporabne... natančne, karkoli, kako naj jih mešam, kako obrnem, kaj naj pri tem pazim, prav vse.... kar vam pade na pamet pa naj se vam zdi še tako nepomembno, ša naredite ko jih premešate in razdelite.... (lepo prosim, ker nekak ne vem kaj naj naredim poleg tega da jih premešam, in razdelim v tiste štiri položaje ki jih poznam.... )



Jaz se najprej skoncentriram in si priklicem neki lep obcutek v zavest, nato ih premesam in izdvojim spontano 7, 10 ali 3 karte, odvisno od tega kateri nacin bacanja rabim v tej divinaciji. Nekad delam samo z malom arkanom, nekad sa malom in velikom skupaj. Ko ih poslozim, malo si ih ogledam in zacnem pricati kaj obcutim, ko gledam dolocene slike in simbole na kartama.

Kaksne karte imate ? xDDx

To temo je popravil/a Stardragon: 7. november 2004, 18:30


#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. november 2004, 18:34

O, fino, Stardragon, ti si eden od razlogov, da sem prav danes zalaufala tole (forum karte). :palec:

... sama imam vec razlicnih (*sem to sicer ze napisala v temi Karte, tarot ali ciganske, se mi zdi).
Najraje imam of the whitches, sicer pa uporabljam vse zive tudi, odvisno, za kaj gre in odvisno, kaj se sprasuje ali kako se odloci sprasevalec (ce ima to moznost, ce je to denimo pri meni doma ali ce pritrockam razlicne s sabo :D)...
Uporabljam dost tudi crowleyeve, pa rider-waitove (te priporocam 'zacetnikom'), pa tudi druge.
Lepo slikovite so Oshove tud.

*napisala sem mnenja tudi v Lunci pri kartah - ker pa nekaterih ni na voljo (ker jih -se- niso ponarocili), tudi mnenj pac ni, ker se sklikajo s posameznih kart - sem pa tam ze tud kaj napisala in predvsem, katere priporocam oz. so primerne za tak in tak pristop. :)
** kar pa bo spet vidno, cim osvezim karte (torej, ko spet bodo). :palec:

p.s. :vio: rada imam tudi Golden dragon. x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 7. november 2004, 19:22

Se en nacin je, ce hocete z tarotom raziskati svojo notranjost: ko odprete karte in jih poslozite pred sabom, oglejte si simbole in poskusite napisati pesem o tome kaj vidite, pa tudi istocasno i pesem o sebi - kaj obcutite ? Ni pomembno da ta pesem bo ne vem kako mojstorska, vec tu gre pred vsem za to da spoznate lastno domisljijo kroz tarot in se sprijateljite z njom - upam da sem jasno povedala xDDx

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. november 2004, 20:01

Stardragon, jasno si povedala - in tudi fajn, pravzaprav pa je ze Mateja nekaj podobnega polagala na srce. :)
(*priloznost, da spoznas poleg posameznih slovenskih besed tudi dolocene fraze in podobno). :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. november 2004, 20:02

p.s. Izredno dobro ti gre slovenscina, bravo in prima se mi zdi! xokx x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 7. november 2004, 20:38

Izredno dobro ti gre slovenscina, bravo in prima se mi zdi!


Ja, moram ti povedati da nekatere besede v slengu sploh ne razumem, ker sem slovenscino ucila kroz branje in knjizevni jezik, posebaj pa ne razumem primorski in stajerski sleng, dok je z ljubljanskim nekaj lazje xDDx xDDx

#22 Melodie

Melodie
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 823

Objavljeno: 8. november 2004, 02:16

Stardragon, najbojše, da odpreš temo, kjer ti bomo prejavali slengovske besede ;)

Imam eno vprašanje... a se ukvarja kdo tudi z Osho zen tarot kartami? Nisem prečesala vseh tem in ne vem, če ste o teh kartah kaj govorili. Jaz jih že nekaj časa nameravam kupiti, sploh odkar so prevedene v slovenščino.

#23 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 09:10

Imam eno vprašanje... a se ukvarja kdo tudi z Osho zen tarot kartami? Nisem prečesala vseh tem in ne vem, če ste o teh kartah kaj govorili. Jaz jih že nekaj časa nameravam kupiti, sploh odkar so prevedene v slovenščino.


Zivio ! xDDx
Osho tarot karte so zelo inspirativne, ce hoces tarot uporabljati tudi za meditacijo. One nisu prevec uporabne za prerokovanje po mom mnenju, ampak za raziskovanje lastne dusevnosti, tvojih sanj, cuvstev, domisljije, itd. Ce ti je vsec njihov dizajn, kupi si ih, ker je pri tarotu najbolj pomembno da so tvoje karte energetski usklajene z tvojo energijo.

Na tem linku si lahko ogledate nekaj kart Osho - Zen tarota:

http://www.aeclectic...cards/osho-zen/

To temo je popravil/a Stardragon: 8. november 2004, 09:12


#24 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 8. november 2004, 09:16

nameravam tudi jaz tarotirati v bližnji prihodnosti...v bolj resnem kontekstu. sedaj se samo malo igram z remi kartami. pa me ne ubogajo preveč :vragec:

#25 Melodie

Melodie
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 823

Objavljeno: 8. november 2004, 11:24

<{POST_SNAPBACK}>Zivio !  xDDx
Osho tarot karte so zelo inspirativne, ce hoces tarot uporabljati tudi za meditacijo. One nisu prevec uporabne za prerokovanje po mom mnenju, ampak za raziskovanje lastne dusevnosti, tvojih sanj, cuvstev, domisljije, itd. Ce ti je vsec njihov dizajn, kupi si ih, ker je pri tarotu najbolj pomembno da so tvoje karte energetski usklajene z tvojo energijo.


Hvala za link. Nimam namena prerokovat iz kart, zato pa so mi te Osho zen zelo simpatične in privlačne. Imela sem jih že pred sabo in vem, "za kaj gre". Super je, da je zdaj vsa razlaga v slovenščini, ker angleščina je bila preveč zahtevna in še preden sem razlago za posamezno karto prebrala do konca, sem pozabila, kaj je pisalo na začetku. Pa ne mislit, da ne znam angleško ;)

Pri nas stanejo točno 7.777 sit ;). Zanimivo, ne?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0