Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

TAROT karte - osnovna pravila


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2004, 11:32

ahoj, thanx za link. :)

V temi Karte, ciganske ali tarot, nastevamo tudi, katere karte so in katere so 'primerne' za to in ono in kako in kaj, nekaj te komunikacije take je tudi v temi Specificno vprasanje... (tam je teh spec. vprasanj vec, pa je naslov kar ostal), tale tema pa je nekako namenjena 'osnovnim pravilom' - da ne bomo prevec zabluzili z vsem mogocim tocno v tej temi, ki je v bistvu zastavljena najbolj 'resno' med temami v novem podforumu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. november 2004, 00:01

Nekatere v zacetku zmede tolk enih podobic, stevilk pa vsega...
navadno potem pristopajo tako, da nekaj casa gledajo samo v glavne karte, torej karte velike arkane, 22 glavnih kart.
To je dobro in slabo.
Dobro zato, ker si bos v mansji beri podob lazje kaj zapomnil, osvojil doloceno simboliko, se globlje posvetil (sicer se ne bi mogel tolk).
Slabo pa zato, ker so glavne karte zelo mocne in imajo neko osnovno simboliko, ki vcasih preprosto ne more dati preciznega odgovora.
Torej, ce dobis smrt, kaj jaz vem, to je zelo power, veliko boljso sliko dobimo, ce je za karto Smrti denimo as al kaj tacga.
V bistvu orisujejo, dodatno razlagajo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 11. november 2004, 20:32

Jaz tudi mislim, da je pri interpretaciji kart najpomembnejša intuicija in simbolni jezik, ampak kaj je tisto "ta pravo", tega pa ne vem, morda šesti čut.
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#29 Zigi

Zigi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 12. november 2004, 16:08

<{POST_SNAPBACK}>Zivio !  xDDx
Osho tarot karte so zelo inspirativne, ce hoces tarot uporabljati tudi za meditacijo. One nisu prevec uporabne za prerokovanje po mom mnenju, ampak za raziskovanje lastne dusevnosti, tvojih sanj, cuvstev, domisljije, itd. Ce ti je vsec njihov dizajn, kupi si ih, ker je pri tarotu najbolj pomembno da so tvoje karte energetski usklajene z tvojo energijo.

Na tem linku si lahko ogledate nekaj kart Osho - Zen tarota:

http://www.aeclectic...cards/osho-zen/




Obstaja več Oshevih tarot kart. Ene so te, ki so prevedene v slovenščino (Zen tarot), obstaja pa še Osho Transformation, ki so meni še ljubše. Res pa je, da so še manj podobne klasičnem tarotu. Za vsako karto je napisana zgodba. Običajno si izberem eno karto, za katero se mi zdi, da velja, da prikazuje moje trenutno stanje in preberem zgodbo. Odlična oblika meditacije.

#30 Tommalimisek

Tommalimisek
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 28. november 2004, 10:35

[B] :2src: ELNINO pozdravljen!
Osnovna pravila vedeževanja so ETIČNA in MORALNA pravila.Vedeževanje je umetnost kot glasba, slikarstvo, kiparstvo, arhitektura...Vse simbole, sisteme postavljanja kart je potrebno študirati, kot denimo zgodovino Egipta, Sirije, Mezopotamije,Grčije..., napovedovanje dogodkov združuje mnogo ved. In kar je najvažnejše imeti moramo dar, talent in smisel za vse to. Brez intuicije je kakor, da bi pripravili kosilo brez soli in začimb.
Lep pozdrav prijatelj!

#31 Tommalimisek

Tommalimisek
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 28. november 2004, 14:11

<{POST_SNAPBACK}>nameravam tudi jaz tarotirati v bližnji prihodnosti...v bolj resnem kontekstu. sedaj se samo malo igram z remi kartami. pa me ne ubogajo preveč :vragec:

:inocent: AIRA,
Hm, hm...res da vaja dela mojstra, a višje silo so višje sile.
Tu in tam ti pošljejo kaj za zabavo...,pa si tako začuden, da dol padeš!
lp,malimisek

#32 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 29. november 2004, 20:19

Kako začeti s TAROTOM?

Karte so karte. Zahtevajo svoj pristop in zahtevajo svoj čas.

Vsekakor je dobro prvo karte kupiti in jih posvetiti. Potem pride na vrsto spoznavanje vsake karte posebej...predvsem grafični izgled.

Dejstvo je, da na karti nič ni slučajnega, nič ni slučajno narisano ali pobarvano. vse ima nek namen in predvsem vzrok.

Vsekakor se strinjam s tem, da je potrebno dobiti svoj sistem. Tisti priročnik od Angeles Arrien me ne privlači. Imam ga, berem ga, a mi ne da nič, kar bi mi ostalo v glavi.

Najbolje je, da človek od nekje pobere osnovne pomene, potem pa vadi in vadi..predvsem na sebi. za vsako karto si rezervirajte po sve strani v enem zvezku in potem dopisujte pomene, ki se vam utrnejo. Iz tega potem nastane najbolj fantastična knjiga tarota.

Sam imam recimo, če se povrnemo malo na ciganke, najmanj 250 ročno popisanih strani. Ko se vračam na moje opise kart recimo izpred dveh let vidim, da sem takrat gledal na vse popolnoma drugače. Za tarot pa mojo osebno knjigo še polnim. Tega dela je preko glave (se hecam)

Borut

#33 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 29. november 2004, 20:25

<{POST_SNAPBACK}>[B] :2src: ELNINO pozdravljen!
Osnovna pravila vedeževanja so ETIČNA in MORALNA pravila.Vedeževanje je umetnost kot glasba, slikarstvo, kiparstvo, arhitektura...Vse simbole, sisteme postavljanja kart je potrebno študirati, kot denimo zgodovino Egipta, Sirije, Mezopotamije,Grčije..., napovedovanje dogodkov združuje mnogo ved. In kar je najvažnejše imeti moramo dar, talent in smisel za vse to. Brez intuicije je kakor, da bi pripravili kosilo brez soli in začimb.
Lep pozdrav prijatelj!



Osebno sem bolj nagnjen k teoriji in praksi, da se zadev ne sme komplicirati že na samem začetku. Kompliciramo lahko, ko že tarot za vedeževanje do neke mere obvladamo. To pa ne gre iz danes do jutri ali od tega do naslednjega leta.

Potrebno je tudi vedeti kakšen je smisel uporabe tarota za vsakega posameznika. Sam ga uporabljam za vedeževanje, v drugi fazi pa predvsem za preučevanje sporočil, ki so skrita v vsaki karti posebej.

Intuicija pa itak. Zanimivo pa je to, da ko se ti intuicija do neke faze odpre, kart ne rabiš več, saj ti je popolnoma vseeno, od kje črpaš signale.

#34 Borut Hokmak

Borut Hokmak
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 29. november 2004, 21:13

Še nekaj...

V karte se moraš enostavno zaljubiti.

Sam sem moj tarot špil iskal doooolgo časa. Končno sem pristal na Tarochi dei segreti.

KLIKNI ZA OGLED SLIK

Slike so zelo slabo skenirane...v resnici so prekrasne.

V glavnem ........ liki na tarot špilu mi povedo vse...to pa zato, ker vsako osebnost ljubim po svoje in spoznavam v dno duše.

To je zame osebno zelo dober način za učenje kart.

#35 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 23. februar 2005, 14:43

Intuicija pa itak. Zanimivo pa je to, da ko se ti intuicija do neke faze odpre, kart ne rabiš več, saj ti je popolnoma vseeno, od kje črpaš signale.[/quote]


:palec: :palec: To verjetno drži tudi pri astrologiji. Narani zakon je pač tak, da ti je dano, ali pa ti ni. Kako enostavno je gledat v karto, ali pri tebi v karte, ko gledaš dogodek, ki se je že zgodil in pač ne pričakuješ nič, samo potrditev. x;)x
Kadar bi želeli nekaj na silo, takrat odgovora verjetno sploh ni od nikoder. Zato je včasih prijetno nekoga vprašat, ki je totalno neobremenjen in sploh ne pozna tvojih pričakovanj. Fino bi bilo Borut, če se ti lahko zastavi kakšno kratko vprašanjce. x;)x

#36 sunny girl

sunny girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 27. februar 2005, 19:58

Hojla,
jaz sem si pa kupla Crowley-eve tarot karte in jih ne razumem najbolj.., katero knjigo mi priporočate da preštudiram da osvojim simboliko xbookx ?

Uživajte,
Petra xflirtx

#37 Šiva

Šiva
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 371

Objavljeno: 6. marec 2005, 10:35

Prelistaj PRIROČNIK ZA TAROK od Angeles Arrien :palec: x:Dx meni je všeč
Mi tle imamo se fajn če vam prav je al ne..:D

#38 sunny girl

sunny girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 6. marec 2005, 14:13

Si bom sposodla, hvala x:)x

Lep dan se vsem naprej!!!
P.

#39 MiTjA 22

MiTjA 22
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 127

Objavljeno: 10. marec 2005, 16:57

Mene zanima a se kaj sproščate preden začnete šlogat?
A večkrat zapored šlogate?
Pa sej če že tako pomisleš zakaj bi se moral držati enih napisanih pravil če si itak lahko sam v svoji glavi ustvariš nek princip po katerem boš prerokoval ravno tako kot si je nekdo izmislil pravila da morš karte kakorkoli že postavt! Jast mam recimo ciganske karte in zraven sm dobu še knjižico kjer piše vse kako jih uporabljat! S kakšnimi pa vi šlogate?
x:)x x:)x x:)x

#40 Carol

Carol
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 103

Objavljeno: 14. marec 2005, 20:14

tut mene zanima kako je treba uporablat karte....:D em...pa še ena stvar je...starši mi nočjo kupt kart kr pravjo da morm vrjet v boga! a je to res da če napoveduješ prihodnost greh??? :V: prosm povejte mi čimprej

#41 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 15. marec 2005, 19:54

Carol..... vse je odvisno od tebe..... sama se odločaš, v kaj boš verjela. x;)x Kaj pa je tako groznega s kartami? (sem pa slišala tudi to, da je MEDITACIJA druženje s hudičem, ojoj! :OO!: x:Dx )

Mitja, imaš pa prav, ti določaš pomen kart, tako da si jih ogleduješ, kombiniraš svoj pomen s tradicionalnim, pomembno je, kaj tebi povejo (saj se odprejo tebi). Sploh se ne rabiš držat nekih pravil, ustvariš si nova, važno je, da si v v stiku s sabo in svojo intuicijo. x:)x :palec:
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#42 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 15. marec 2005, 22:19

:D meditacija druženje s hudičem a :P ? :D hja kaj je pol druženje z ženskami...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#43 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 15. marec 2005, 22:21

x:Dx GREH! x:Dx x;)x
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#44 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 17. april 2005, 08:38

Jaz pa jih najprej premešam, potem pa jih dam vn 3 in najprej dobro pogledam kaki občutki mi gredo ob posamezni kart in če katere ne razumem, pač dam najo še 3 karte :D
Sam imam neke čudne, lord of the rings :o|o: sej zdej itaq šparam za rider-waite, ki so bolj slikovite :D

Kako pa je najboljše polagat karte? :blink: x:Xx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#45 mishyka

mishyka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 1. november 2005, 00:26

zdravo. jz sm dobila karte za vedeževanje od neke gospe ki je pa žal že pokojna, zraven ni nobenih navodil, jaz bi zeloo rada mal tak pogledala v karte ppa newem kaj katera pomneni, na škatli od kart piše MLLE LENORMAND WAHRSAGEKARTEN CARTOMANCY DECK JEU DU DESTIN . lepo bi prosila kateregakoli izmed vas če bi si lahko vzel toliko časa za mene in mi pomagal da bi mi razložil kaj katera karta pomeni, ker sem gledala na netu različne vrste kart in teh nisem našla :( zato vas lepo prosim za pomoč ... zdej bom pa mal napisala kaj je na kartah :črn moški na rjavem konju,4-peresna deteljica,ladja,hiška ob gozdu,košato drevo,jadrnica na jezeru,kača,krsta (truga),šopek rož,snopi pšenice,en snop pšenice,2 lastovki,punčka oblečena v modro oblekco,lisica v snegu,medved na ledu,noč ob vodi in veliko zvezd na nebu,štorklja v vodi,kuža pri svoji hiški,grad,dvorišče in okoli polno rož,zasnežene gore,potka in kažipot,poljske miške na polju ob pšenici,rdeče srce v zlatih vrtnicah v krogu,prstan,odprta knjiga odprta na strani kjer je narisana nekakšna smrt,zaprta ovojnica na mizi,temen moški s črnim klobukov s palico v roki ki bere neko pismo,temnolaso dekle oblečena v belo obleko stoji na stopnišču in ima v rokah šopek,7 belih lilij,sončni zahod,luna vzhaja in neka potka,ključ,ribe pod vodo,sidro prislonjeno na betonski steber,zlat križ,. to je vse kar je na kartah . najlepše se zahvaljujem vsem tistim ki bojo "žrtvovali" čas za mojo prošnjo in mi pomagali uresničiti željo, in bom lahko tudi jaz pogledala v karte kakor tudi katerikoli izmed vas. še enkrat najlepše vam hvala !
xsrcx xsrcx :palec: :palec:

#46 Omega

Omega
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 2. januar 2006, 22:45

Mhm Zanimivo!!

To temo je popravil/a Omega: 2. januar 2006, 22:45


#47 angelček

angelček
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 23. februar 2006, 13:29

Jaz s kartami ravnam tako, kot začutim v tistem trenutku, vedno poslušam svoj notranji jaz..... Nekdo ki se mi zdi negatoiven - ponavadi nič ne trofim, ostalim pa zelo točno!!

#48 tar_mar

tar_mar
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 65

Objavljeno: 7. september 2006, 15:44

Kako začeti s TAROTOM?

Karte so karte. Zahtevajo svoj pristop in zahtevajo svoj čas.

Vsekakor je dobro prvo karte kupiti in jih posvetiti. Potem pride na vrsto spoznavanje vsake karte posebej...predvsem grafični izgled.

Dejstvo je, da na karti nič ni slučajnega, nič ni slučajno narisano ali pobarvano. vse ima nek namen in predvsem vzrok.

Vsekakor se strinjam s tem, da je potrebno dobiti svoj sistem. Tisti priročnik od Angeles Arrien me ne privlači. Imam ga, berem ga, a mi ne da nič, kar bi mi ostalo v glavi.

Najbolje je, da človek od nekje pobere osnovne pomene, potem pa vadi in vadi..predvsem na sebi. za vsako karto si rezervirajte po sve strani v enem zvezku in potem dopisujte pomene, ki se vam utrnejo. Iz tega potem nastane najbolj fantastična knjiga tarota.

Sam imam recimo, če se povrnemo malo na ciganke, najmanj 250 ročno popisanih strani. Ko se vračam na moje opise kart recimo izpred dveh let vidim, da sem takrat gledal na vse popolnoma drugače. Za tarot pa mojo osebno knjigo še polnim. Tega dela je preko glave (se hecam)

Borut



Borut imaš zelo dobe pristop in si na pravi poti.

Tar_Mar

#49 tar_mar

tar_mar
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 65

Objavljeno: 7. september 2006, 15:59

Jaz pa jih najprej premešam, potem pa jih dam vn 3 in najprej dobro pogledam kaki občutki mi gredo ob posamezni kart in če katere ne razumem, pač dam najo še 3 karte :D
Sam imam neke čudne, lord of the rings TO NISO ČUDNE KARTE LE NA TEMO LORD OF THE RINGS SO.

SVET TAROTA JE "ŽIVLJENJE" ODRAŽENO SKOZI NEŠTETO ZGODB. Tako obstaja ZGODOVINSKI RAZVOJ TAROTA IN VEČ VEJ. Vsak zveja ima svoje zbačilnosti določene dobe, katera se odraža v umetnosti, v vladanju, v zananoti itd.

Iz teH vej - oziroma na podlagi določenih zgodovinskih danosti je nastal značilni tarot tiste dobe z določenimi znanimi osebnostmi in učenjaki, ki so napisali študije in obrazlagali tarot na ta ali oni način.

Torej ko govorimo o tarotu moramo vedeti, kateri družini pripada!!!

V našem tem primeru je RIDER WAITE OSNOVA!!! ZA NOVODOBNI TAROT, KI JE PRAKTIČNO PRVI TAROT, KI JE BIL POSLIKAN "NA SODOBNI NAČIM Z MALO ARCANO, da ne omenjam še "Scuala bucsa", ki je prdhodnica Riderja. Torej Lord of the rings je pa po zgodbi narejen tarot na OSNOVI RIDER WAITA.

Še o Rider Waita. Original Rider je zgorel v požaru, tako, da sedašnje karte, ki jih uporabljamo in so hit so preslikave iz knjige, ki ni izgorala in na podlagi rizb iz knjige je bil obnovljen Rider Wait. drugače pa o zgodovini riderja lahko več napišem če želite.

Čisto na kratko


Tar_Mar



:o|o: sej zdej itaq šparam za rider-waite, ki so bolj slikovite :D

Kako pa je najboljše polagat karte? :blink: x:Xx



#50 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 5. januar 2007, 13:51

a res ke si jih pa dobu ???

Mene pa predvsem zanimajo pomeni kart. Mela sm namreč tri različne knigce pa v vsaki dugače piše. Mala arkana predvsem. In sicer nekje je princesa, nekje princese ni, nekje kralja ni ... itd. a mi kdo lahko pove iz izkušenj po čem se ravnam x:)x
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0