Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

TAROT karte - osnovna pravila


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#51 janif

janif
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 367

Objavljeno: 5. januar 2007, 14:52

se pravi imaš ene karte, jst priznam, da hodim v eno skupino, da osvojim osnove, potem pa po občutku, kakšen imaš ta prvi občutek, ko potegneš karte, kakšen občutek imaš ob določeni karti, pa še mal v plonke pogledam :inocent:, šele zdaj sem dobil mal večji zagon, tako leto zgleda xnckrivx, obstajajo pa različni sistemi polaganja kart x;)x
Izvukao je na kraju svog izlaganja.

#52 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 5. januar 2007, 15:55

js mam tarot karte, sam men se bol zdi, da čakajo na to, da jih dam naprej :inocent:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#53 irena o.

irena o.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 14. januar 2007, 11:30

Pozdravljeni!

Jaz sem simboliko posamezne tarot karte velike arkane strnila v kratko sporočilo s pomočjo Priročnika za tarot / Angels Arrien/ in Spiegel der Seele /Gerd Ziegler/.
Objavljene so v temi Ženska in moška srca na http://www.zivljenje-z-duso.com

Potem sem pa kar šest let s pomočjo kart in njihove energije, ki je izražena s simboliko, spoznavala svojo dušo in njene slike zapisala v knjižici.

Sporočila kartic male arkane sem oblikovala v nove odločitve, ki jih potrebujemo za izražanje s trenutnim hotenjem duše.
Karte sama uporabljam za ozaveščanje, česa se uči moja duša z izbranim nebesnim znamenjem in rojstnim datumom. Nekaj primerov iz svoje "prakse" pa sem opisala pod temo Zdravljenje in izražanje duše z besedo na http://www.irena.mojforum.si

S pomočjo kart sem si pomagala skupaj z reikijem tudi pri zdravstvenih težavah, ki so nastopile prav zato, ker nisem mogla preseči nekih svojih vzorcev razmišljanja in čustvovanja, ki so mi bili privzgojeni že v otroštvu, ali so pač del učenja moje duše in so torej moja življenjska naloga.

Lep dan! Irena xsrcx

#54 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 14. januar 2007, 14:54

Jst mam pa doma Thoth tarot, Pogovore z angeli pa še Ciganske karte ... x:px

To temo je popravil/a *Zarya*: 14. januar 2007, 14:55

OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#55 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 21. januar 2007, 12:27

Hej, da vam povem, da se mi je včeraj nekaj začelo dogajati, ko sem gledala v tarot in sicer kar naenkrat se mi je odprlo in videla sem bistvo. Bolša postajam ha :o|o:
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#56 expert

expert
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 18. september 2007, 15:31

Hello!
El Nino svetujem ti, da (kot so že rekli) gledaš s srcem v karte jih poslušaš kaj ti narekujejo. Seveda je pri vseh različnih kartah potrebno vedeti kako prepoznati simbole ostalo je vse odvisno od tebe.

Glavno pa je kar si moraš zapomniti če vrjameš v njih in če z njimi ravnaš spoštljivo ti bodo povedale odgovor!
Lepo se imej in čimveč dobrih informacij potegni iz njih ;)

#57 demetra

demetra
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 27. januar 2008, 17:19

Vsem en lep pozdrav.
Tarot karte preučujem že dve leti in tako malo za šalo malo zares jih tudi uporabljam zase in vedno bolj tudi za svoje prijatelje oz znance. Tega sicer nisem predvidevala, se je kar zgodilo tako spontano, brez reklame in brez, da bi to sama hotela. Včasih me skoraj prestraši, ko spoznam, da me ljudje vzamejo zelo resno pri mojih napovedih. Saj ne, da ne verjamem v karte, včasih sem malo skeptična do moje interpretacije, saj se zavedam, da sem še vedno vajenec in potrebujem še ogromno prakse, da bom res pošteno in suvereno stala za svojimi besedami. Zanima me, če mi lahko kdo svetuje kako se lahko znajdem v situaciji začetnika, brez večje škode za ljudi, ki se obrnejo name. Moram povedati, da vedno vsakemu povem, da sem še začetnik in še nikoli za svojo napoved nisem vzela kakšne nagrade ali denarja...ampak se mi zdi, da so ljudje tako obupani, da prisluhnejo že vsakomur samo, da se upa kaj povedat. Jaz sicer verjamem, da bi lahko bila v tem uspešna, ampak se zavedam, da mi manjkajo izkušnje in znanja. Skrbime, da bom, predem pridobim na izkušnjah, mogoče koga usmerila na napačna pota.
Hvala za kakeršenkolči nasvet in podporo.

#58 puscavnik

puscavnik
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 10. julij 2008, 13:11

živ!

jaz se tudi ukvarjam s tarotom in me zanima ali bi se vsi, ki nam tarot nekaj pomeni dobili na soku in si malo izmenjali izkušnje

dobrodošlji so tudi ostali, ki "taka" energija zanima.

lep dan
Ravnovesje v življenju

#59 drobilc

drobilc
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 7. avgust 2008, 12:31

Mi prosim lahko kdo pove kaj pomeni katera karta x?x

xwizardx xwitchx

Lp

#60 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 7. avgust 2008, 13:05

Drobilc te razlage pa lahko dobiš v knjigah al pa na netu. Je malo preveč kart, da bi ti kar razlago vseh tukaj posredovali. ;)

Lp
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#61 noface

noface
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 24. avgust 2008, 13:58

Mi prosim lahko kdo pove kaj pomeni katera karta x?x

xwizardx xwitchx

Lp



Moj nasvet !

Ne išči razlag kart , v besedah drugih , če ti ob pogledu v karte , te same nič ne povedo , jih raje preskoči ! Vsak naj bi videl v kartah svojo razlago , pomen , .... ne pa to kar vidijo drugi ! Opisuj jih samo z svojimi besedami !
Tud sistem polaganja si moraš poiskat sam , v bistvu ni napisanih pravil , so samo pravila in razlage , vsakega posameznika , ki veljajo samo zanj !

Vso srečo ! x;)x


LP --"noface"--

#62 Lilit

Lilit
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 12. december 2008, 20:52

Živjo!
Jaz imam tarot karte in si od časa do časa kaj prerokujem... Se pa še učim. Ampak je res treba vsako karto posebej "preštudirati".

Lp x:)x

#63 AfroditaVenera

AfroditaVenera
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 1. december 2010, 17:20

Moje najljubše Tarot karte (78) so Raider-Waite. Največkrat uporabljam Keltski križ, mislim da je ta najboljši in najbolj univerzalen način odpiranja...

ovo moje najljubše karte NOREC 0

Objavljena slika

#64 bojancadvojcki

bojancadvojcki
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 23. april 2011, 19:02

Malo prebiram naokoli tolele. Zanima me katero je najboljše oz. najbolj precizno ljubezensko polaganje,
ne le tiso iz 3 kart preteklost, sedanjost, prihodnost - ampak polaganje ki precino pove v kaksnem mentalnem
stanju sem jaz in on (partner)?

Objavljena slika

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. april 2011, 10:12

Hy!

V bistvu je najbolj razširjen vpogled Celtic cross (*tole sem našla na netu zdajle, mal razloži naravo in mesto posamezne karte vpogleda).

S tem lohk gledaš vse.

Obstaja pa veliko drugih načinov, tudi omenjeno 'ljubezensko polaganje', tako da si na eni strani ti, na drugi partner (vendar ti težko kej povem, ker sama ne uporabljam tega načina).
(*mislim pa da je tako, da položiš 7 kart: na sredini 1, ki pokaže situacijo - splošno, potem pa na vsaki strani od te sredinske po 3 - na levi zate, na desni zanj)

Lahko si vzameš poljubno kart - zakaj samo 3?
Nekateri včas odprejo 5 kart (tudi jaz), celo samo 1 itd.

Je pa hecno vprašanje: v kakšnem mentalnem stanju sta?
a to je treba v karte gledat? x:)x

(*sama za partnerske in ljubezenske in podobne zadeve nerada gledam v karte, je pa seveda prav po tem največje povpraševanje)

p.s.: zakaj imaš pa to sliko spodaj?
v bistvu je na forumu zaželeno, da podpis (in vse kar ni samo besedilo posta) NI večji od texta.
Poleg tega pa je tudi nepotrebno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 24. april 2011, 11:15

jaz uporabljam ljubezensko polaganja, kot ga je predstavila Joanna Waters...
tudi iz 7 kart, pet jih je razporejenih v obliki podkve, pod njo pa še dve karti. Leva karta od teh pomeni tebe, kako ti doživljaš partnerja, desna pa pomeni, kako partner doživlja tebe.
Podkev pa od leve proti desni: prva karta o odnosu v preteklosti, druga karta je, kaj vama prihaja v ospredje pri odnosu, tretja (vrhnja karta) kaže splošno sliko trenutnega odnosa, zadnji dve (desni karti) kažeta, kako se lahko odnos razvije v prihodnosti...
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#67 Taryana

Taryana
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 1. maj 2011, 23:09

Marsa tale tema je super! Veliko koristnih informacij prejela :)

Hy!

V bistvu je najbolj razširjen vpogled Celtic cross (*tole sem našla na netu zdajle, mal razloži naravo in mesto posamezne karte vpogleda).

S tem lohk gledaš vse.

Obstaja pa veliko drugih načinov, tudi omenjeno 'ljubezensko polaganje', tako da si na eni strani ti, na drugi partner (vendar ti težko kej povem, ker sama ne uporabljam tega načina).
(*mislim pa da je tako, da položiš 7 kart: na sredini 1, ki pokaže situacijo - splošno, potem pa na vsaki strani od te sredinske po 3 - na levi zate, na desni zanj)

Lahko si vzameš poljubno kart - zakaj samo 3?
Nekateri včas odprejo 5 kart (tudi jaz), celo samo 1 itd.

Je pa hecno vprašanje: v kakšnem mentalnem stanju sta?
a to je treba v karte gledat? x:)x

(*sama za partnerske in ljubezenske in podobne zadeve nerada gledam v karte, je pa seveda prav po tem največje povpraševanje)

p.s.: zakaj imaš pa to sliko spodaj?
v bistvu je na forumu zaželeno, da podpis (in vse kar ni samo besedilo posta) NI večji od texta.
Poleg tega pa je tudi nepotrebno.


Hey katere postavitve kart še največkrat uporabljaš poleg keltskega križa? :)

#68 Taryana

Taryana
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 2. maj 2011, 13:15

http://www.aeclectic...ic/review.shtml

tak tarot imam jaz. Kakšno mnenje? Predlogi? Vse prav pride :)

#69 rat

rat
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 21. februar 2012, 13:14

Oj, nova tukaj. Zanimivo, kako drugače se vsi lotevate. Jaz sploh nisem ziher, če verjamem, ampak sem pred časom kupila en komplet tarota in kar nekak po svoje polagam in interpretiram. So bla zraven ena navodila, ampak se mi zdi čist preveč za preštudirat. Ko vidim karte in simbole, kar dobivam neke ideje in govorim. Seveda samo tako za hec, pa še nismo ugotovili, ali se res kaj uresniči.

#70 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. februar 2012, 18:41

jaz uporabljam ljubezensko polaganja, kot ga je predstavila Joanna Waters...
tudi iz 7 kart, pet jih je razporejenih v obliki podkve, pod njo pa še dve karti. Leva karta od teh pomeni tebe, kako ti doživljaš partnerja, desna pa pomeni, kako partner doživlja tebe.
Podkev pa od leve proti desni: prva karta o odnosu v preteklosti, druga karta je, kaj vama prihaja v ospredje pri odnosu, tretja (vrhnja karta) kaže splošno sliko trenutnega odnosa, zadnji dve (desni karti) kažeta, kako se lahko odnos razvije v prihodnosti...


Uuu, Cashy, fajn da sem tole videla. Zadnje čase sem spet vzela karte v roke in delam malo vpoglede. Ker se še učim, sicer pogledam karto in jo skušam začutiti, vendar potem vedno preverim še v knjigi Wattersove, Tarot za današnji čas. Za odnose te podkve še nisem uporabljala, zdaj jo pa bom. :palec:

#71 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 22. februar 2012, 13:03

Facade jaz uporabljam to stran.

#72 Kitalpha

Kitalpha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 22. marec 2013, 17:01

Intervju z dolgoletnim proučevalcem Tarota



#73 Kat Wilson

Kat Wilson
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 2. december 2015, 11:43

Pozdravljeni,

 

Mene pa zanima kje bi lahko dobila tisti originalni Tarot z res veliko simbolizma. Tisti "tapravi".

Sem bila v konzorciju zadnjič in vse kar imajo so neki angeli in vile in samorogi (lol), kar me pa ne zanima.

 

Kakšen nasvet? :)

 

Lp, Kat



#74 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 2. december 2015, 12:45

Pozdravljeni,

 

Mene pa zanima kje bi lahko dobila tisti originalni Tarot z res veliko simbolizma. Tisti "tapravi".

Sem bila v konzorciju zadnjič in vse kar imajo so neki angeli in vile in samorogi (lol), kar me pa ne zanima.

 

Kakšen nasvet? smile.png

 

Lp, Kat

Vsak tarot ti lahko spregovori drugače. Lahko prisluhneš svojim občutkom in ni nujno, da kupiš glih te najbolj "običajne". Tarot je v bistvu "bergla", s katero lažje prisluhnemo svoji notranji intuiciji. Predlagam ti, da ga uporabljaš za oporo pri stiku z notranjim, ne za to, da komu govoriš kakšne izide. V to se ne vmešavaj. Je pa zame fajn predznak, da te  zanimajo predvsem simboli. Kaj je izvirni tarot, se ne ve. Pravijo, da je še najbolj originalen Rider Waite in pa Marseiles. S tem, da meni Marseiles slike ne toliko ležijo kot Rider Waite. 

 

Vtipkaj v strička googla, ali prodajajo kakšne knjigarne pri nas ta dva decka. Hrvaška je kar blizu, tam se da dobit tudi fajn stvari preko neta. Meni je en striček poslal knjigo celo iz obmejnega slov.kraja, da nisva potem imela s pošto stroškov za plačilo v tujino. Pa jz njemu nazaj dnar v kuverti poslala. Ali na Amazon bay. Sama dosti berem razlage na Biddy tarot, tam sem našla R.W. karte, lepše in z lepšimi barvami, samo ker si nisem takoj izpisala naslova, jih potem nisem nabavila. Tako da, ko gledam slike na netu, dosti bolj vidim podrobnosti kot na kartah. Jasni obrisi, bolj pride do izraza razpoloženje zaradi značilnih barv. Pri tisku se namreč ful izgubi jasne obrise... 

 

Pa fajn naštimaj. 



#75 Briella

Briella
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 2. december 2015, 17:07

Pozdravljeni,

 

Mene pa zanima kje bi lahko dobila tisti originalni Tarot z res veliko simbolizma. Tisti "tapravi".

Sem bila v konzorciju zadnjič in vse kar imajo so neki angeli in vile in samorogi (lol), kar me pa ne zanima.

 

Kakšen nasvet? smile.png

 

Lp, Kat

 

Hojla Kat!

 

Če želiš res veliko izbiro Tarot kart, Lenormand in Kipper kart, Orakljev in Run, radiestezijskega pribora, poldragih kamnov in knjig, pojdi v Zagreb v Novo Arko na: Tkalčićeva 44, Zagreb ! 

 Zame zakladnica kart! Pri nas imajo res le neke angelčke in podoben kič...  Za lušt si poglej na njihov Fb (kratek filmček z njihovo izbiro) https://hr-hr.facebook.com/novaarka1

Vsak set kart boš lahko pogledala tudi v katalogu in se tako lažje odločila za tiste prave zate. ylflower.gif

 

LP, Briella


spectrum-150x150.jpg

Fruits, veggies and love





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0