Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Boks


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
909 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. avgust 2005, 08:48

<{POST_SNAPBACK}>
Če bi bil jaz ž. spola, bi nasprotnika naprej zapeljal z določenimi gibi in ga nato napadel z komolcem na nos.

x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 18. avgust 2005, 14:16

Morm mal osveži tole, če pride kak tak mim, da bi mi lohk svetoval... x;)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. avgust 2005, 14:18

xDDx x;)x
sem takoj pomislila, glej jo devico, lisico... ;) :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 18. avgust 2005, 14:19

x:Dx Sm ene ljudi povabla v to temo, pa sm jo mogla vržt bolj v vrh, da bo vidna x:px x;)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#55 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 21. avgust 2005, 19:09

Mene je tud Taekwon do zanimal ( kot 1000 drugih stvari, ki me in jih se nisem uspela probat).

Boks sam vem da majo ( al so pa mel) v Tivoliju, sam men je tam bedno. Ce je se kje, pa ne vem, me pa zanima. Sicer pa dvomim, da bom letos to, ker sem si s septembrom tolk aktivnosti nalozila.

Katera je pa tista vescina iz Buffy? x:Ix

K je zdaj prav naval tega....


Objavljena slika
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#56 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 21. avgust 2005, 19:15

Buffy...pojma ne vem :vio:

Drgač mi je pa santos posredoval tole stran My Webpage o tajskem boksu...

Urnik je čist adijo...ampak prav, da prideš pač takrat, ko se ti zdi...

Jz zdej itak iščem novo službo, pa bom vidla, na kake izmene bom delala, če bom sploh lohk kej takole si šla...

x:o)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#57 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. avgust 2005, 21:36

Moj Š. je bil pred leti boksar. Pravzaprav sem ga spoznala celega razbitega(menda je bil to edini dvoboj, ki ga je izgubil) tako..z razbitimi zobmi, otečene očke..modričke...in jaz padem...čudna sem bila tiste čase x:Dx x:Dx
Potem je prišla na vrsti JLA in letna pavza...in v tem času se zredil za nekaj kilogramov..in bi moral pod nujno hujšati potem...in je..postal kost in koža..ter mišica...potem pa nastopila jaz...in rekla stop dečko...ima drugih stvari...
Sicer mu pa nikdar ni bilo žal da je odnehal.(vsaj tako pravi)..mogoče včasih obžaluje, da ni boksarski sodnik...
Ja, zame so gladiatorji..

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#58 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. avgust 2005, 08:13

hm ... the way of the warrior, pomoje borilne veščine, ČE, torej velik, če, so izvajane prav so zelo podobne jogi, in cilj je seveda duhovno razsvetljenje in popolno obvladovanje telesa, :P kot take so seveda privlačne, saj ni treba ravno sedeti pri miru pa meditirat, lahko tudi malo brcaš zraven, telo se zagotovo precej oblikuje ;) hm :) sam why do it... ;) bo treba pa vprašat kakega santosa ;) drugih ljudi itak ne poznam, da bi bili v borilnem biznisu hkrati pa tudi spodobni ljudje, k tile boksarji mi delujejo čisto "napačni" vsake toliko preberem kako o Taysonu pa same take neumnosti počne, da kr mal slabo rata... hja ;)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#59 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 27. avgust 2005, 11:12

<{POST_SNAPBACK}>Zame pa adrenalin ni! Sem trenirala nekaj casa kik box. Moras zadet vsaj tako da se dotaknes. Kje pa! Ker ko si ze utrujen od stalnega zadevanja in umikanja, je jasno, da kdaj tudi udaris in to v mehke dele, ker ne znas vec ocenit blizine.  Kar se tistim, ki ze leta trenirajo trenirajo, redko zgodi.
Tako da zadnje 2 meseca sem mela probleme zarad prevelike razdalje, skoz sem se gibala predalec stran od so-borca. In trener me je nehal opozarjat, ni pa mi rekel v obraz Čuj to ni zate, premehka si. Pustil je nas ta- stare v druzbi z 20 letniki, s katerimi se mi nikoli ne bomo mogli meriti, ker nismo zaceli pri 10 oz. 15 letih, ko so vezi še mehke in raztegljive.  V tistem slabem letu so se mi vezi le malenkost raztegnile, tako da špage nikol ne bom mogla naredit. No ja sm pa znala stat na glavi.  Je pa super zato, ker se ti telo fajn oblikuje. To bi mi bil edini motiv, ce bi ponovno zacela trenirat. Mogoce je zame bolje da grem brejk dens trenirat:)



Pol če bi te kdo vprašal, bi rekla, da je kick box fajn zadeva? Kam si pa hodla to? V lj?

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#60 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 28. avgust 2005, 14:00

Aja, Mantis, na to nism pomisla... :inocent:

Ja, valkira, jogo pa že nekaj let poznam :palec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#61 freaky girl

freaky girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 29. avgust 2005, 17:59

:2src: :2src: :2src: to je najbolši šport kai obstaja!!!!! :2src: :2src: :2src:

!!!!!!!!!!kdo nima rad box-a je malo na levo nagnjen!!!!!!!!!!!(če razumete kai hočem rečt)

#62 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. januar 2007, 20:09

:eek: x:o)x

Dans je okrog 23.00 za pogledat na htv2 meč za svetovnega prvaka.....Valueuv - McCline.......ne vem kdo je ta drug, sam prvi je več ko 2 metrski hrust, prava pošast, je že zarad tega vredno tja pokukat.... x;)x

Toto temo bi tud lahk v šport dal, ipak.... :inocent: x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#63 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 20. januar 2007, 20:29

McCline
Objavljena slika
Valuev
Objavljena slika

mami :eek: :eek: :eek: :eek:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#64 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. januar 2007, 21:08

x:Dx :palec: x:Dx

Ja, toti mahne mimo pa padeš x:Dx Slabo se piše McClineju :bomb:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#65 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. januar 2007, 23:20

Shit....mali (2m, 120 kg) si je kolen poškodoval.......pa glih je začel mal nagajat hrustu..... :sori:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#66 Gabriel

Gabriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 391

Objavljeno: 21. januar 2007, 07:04

No, tista razvrstitev, da je vse šport (boks, taekwondo, aikido...), mi ni ravn posrečena ;) boks je sicer šport, vendar če ga gledaš kot "noble art", ni nujno da se samo lomjo čeljusti z njim, clo to se da malo ponotranjit :D Razne karate varijante sicer spadajo med borilne veščine, aikido mnogi uvrščajo tud sem, vendar to ne drži. Današnji kiAikido ni borilna veščina, je bolj umetnost, ker je iz njega izuzet aspekt borbe oziroma konfrontacije, torej nimaš nasprotnika, temveč partnerja. Poznamo tud bojevniške veščine, naprimer ninjutsu, tukaj pa srečamo bolj vojaški aspekt...
Tud jaz sem poskusu nekaj od teh veščin, nikjer ne vidm slabega, men so ogromno pomagale pri moji osebni rasti, je pa spet seveda odvisno od zavesti posameznika kako stvar zaznava in zakaj se sploh s tem ukvarja. Lahko je "nabijanje" lahko je pa to nekomu yoga (če prevedemo, yoga pomeni povezati se...)

#67 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 21. januar 2007, 09:55

Najbolj plemenito se je izogniti dvoboju.

#68 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 21. januar 2007, 10:26

Najbolj plemenito se je izogniti dvoboju.

:palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#69 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 21. januar 2007, 11:25

McCline
Objavljena slika
Valuev
Objavljena slika

mami :eek: :eek: :eek: :eek:


Joj, kako nagravžna tipa :xx!: , kar zmrazi me, če samo pomislim, da bi kateri od njiju samo stal zaraven mene :sick:

No, tista razvrstitev, da je vse šport (boks, taekwondo, aikido...), mi ni ravn posrečena ;)


Mah, že tretje leto treniram taekwondo in lahko o njem govorim le superlativno. x^x
Trikrat na teden po uro in pol. Sem gibčna kot mačka, in se pri svojih 34- letih s porazdelitvijo 62 kg na 178 cm višine - upravičeno pobaham x^x x:)x x^x

#70 Gabriel

Gabriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 391

Objavljeno: 21. januar 2007, 19:32

Joj, kako nagravžna tipa :xx!: , kar zmrazi me, če samo pomislim, da bi kateri od njiju samo stal zaraven mene :sick:
Mah, že tretje leto treniram taekwondo in lahko o njem govorim le superlativno. x^x
Trikrat na teden po uro in pol. Sem gibčna kot mačka, in se pri svojih 34- letih s porazdelitvijo 62 kg na 178 cm višine - upravičeno pobaham x^x x:)x x^x


Ja Ruby, sej moj post nima nič proti nobenmu, samo ni mi da bi kar vse dajal v en koš ker ni vse samo nakakšen šport. Sej če bi bil pol bi mel kamot vse to na olimpijskih igrah :P Hvalabogu ni tko, ker bi pokvarl še tisto kar je ostal. Me pa veseli zate da si se pr 31 lotla taekwondoja :D Tudi sam sem približno teh let in mi je zanimivo to da pri teh letih že večina zdavnaj odneha, nekaterim pa se šele tukaj začne dogajat ;) Si pa kar visoke rasti, tko da majo dekleta najbrž kar problem sparirat s tabo ;)

#71 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 21. januar 2007, 19:54

No, tista razvrstitev, da je vse šport (boks, taekwondo, aikido...), mi ni ravn posrečena ;) boks je sicer šport, vendar če ga gledaš kot "noble art", ni nujno da se samo lomjo čeljusti z njim, clo to se da malo ponotranjit :D Razne karate varijante sicer spadajo med borilne veščine, aikido mnogi uvrščajo tud sem, vendar to ne drži. Današnji kiAikido ni borilna veščina, je bolj umetnost, ker je iz njega izuzet aspekt borbe oziroma konfrontacije, torej nimaš nasprotnika, temveč partnerja. Poznamo tud bojevniške veščine, naprimer ninjutsu, tukaj pa srečamo bolj vojaški aspekt...
Tud jaz sem poskusu nekaj od teh veščin, nikjer ne vidm slabega, men so ogromno pomagale pri moji osebni rasti, je pa spet seveda odvisno od zavesti posameznika kako stvar zaznava in zakaj se sploh s tem ukvarja. Lahko je "nabijanje" lahko je pa to nekomu yoga (če prevedemo, yoga pomeni povezati se...)



aikido je v osnovi telesna oblika izkoriščanja nasprotnikovega chi -v svojo korist. Tako je bil tudi zastavljen,ni ne vem kakšna umetnost, bolj nekakšna meditacija gibanja, kot npr. tai chi, chi gung ,win tsun ..itd ...seveda, kot si napisal- iz katerega vzroka ga človek jemlje, oz. kot kaj tele zadeve sprejema in dojema...boks bi pa mal težje opredelil kot kaj več kot fizični izkoristek energije -ventilček. Kaj več v sebi ne nosi...sem se precej se/pa mal še/ ukvarjal s temi rečmi, tko da ..jaz pač tko gledam na to .
Večina vzhodnjaških veščin so precej bolj poglobljene zadeve, mnogo bolj kot jih dojema 99 % zahodnjakov. Lohka bi tudi dejal, da 90 % teh, ki pri nas kaj tacga trenira- nima pojma o pojmu, za kaj sploh gre.
Primer- v praksi lahko tovornjak uporabiš tudi za oranje njive...pa ni glih narejen za to...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#72 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 21. januar 2007, 20:03

Aja- teak won do je pa res izrazito borilna veščina..ene 50 let je kao šport ...čeprav nekateri tisti DO malce poduhovljajo.Toda že sama tehnika pove zakaj gre- je v bistvu samoobramba in kot tak je bil tudi narejen...pa velika razlika je med taekwondoom in kitajskimi ter japonskimi veščinami..tudi v globjem pomenu.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#73 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 22. januar 2007, 16:20

Me pa veseli zate da si se pr 31 lotla taekwondoja :D Tudi sam sem približno teh let in mi je zanimivo to da pri teh letih že večina zdavnaj odneha, nekaterim pa se šele tukaj začne dogajat ;) Si pa kar visoke rasti, tko da majo dekleta najbrž kar problem sparirat s tabo ;)

xDDx , evo prav za to gre; večina resnično odneha, jaz pa sem se športno prebudila šele po 30. letu :inocent: . Če le nisem službeno odsotna, se odvalim na trening. :palec:
Obožujem naše društvo, smo super mednarodni, pa iz vseh vetrov in poklicev. Ena zdravnica letnik 1953 pripravlja črni pas :palec: x^x


Aja- teak won do je pa res izrazito borilna veščina..ene 50 let je kao šport ...čeprav nekateri tisti DO malce poduhovljajo.Toda že sama tehnika pove zakaj gre- je v bistvu samoobramba in kot tak je bil tudi narejen...pa velika razlika je med taekwondoom in kitajskimi ter japonskimi veščinami..tudi v globjem pomenu.
xegox


Takewondo sem izbrala zaradi interesa. Hotela sem šport, ki bi me ne dolgočasil, se mi ne zdel banalen, ki bi mi omogočal gibčnost. Ki me ne bi silil v kakšno skupinsko zadevo ali vsiljeval kakšno ideologijo ali manijo.
Še sedaj ne vem, kaj me je napeljalo na to, da sem šla na 'probo' - kick boxinga, in me je zvilo. Ambient mi ni ustrezal, kar trlo se je nekih mišičnjakov, po dolgem in počez iztetoviraih, v bleščečih gatah in kanotjerah z tigri in zmaji :eek: :o|o: ... neke punce z moškim telesom :eek: , huda muzika navita do daske :eek: :o|o:

No, potem sem šla pa še na tkw in se na mah zaljubila v vso reč. :palec:
Da ne bo pomote- sem disleksična in se vsako formo res z muko naučim. Maestro se je bil pred časom hudo razjezil name, ker se nisem borila. Borbo mi je bilo najtežje osvojiti- vendar- imam odlično partnerko, pa se malo za hec cufava... w:Iw :fiju: :OoO:
Še zmeraj pa se bojim borbe, čeprav je odlično zdravilo proti nakopičenemu stresu.

Recimo da so tkw 80% udarci z nogo. Dosežeš maksimalno gibčnost, zagotovo okrepiš trebušne mišice in si v več kot solidni telesni pripravljenosti.

Slaba stran je, da je možnost poškodbe - če prakticiraš borbo, precej visoka. :sori:
No, osebno sem si že nekajkrat poškodovala nart (med treningom), ampak se je zaenkrat vse dobro končalo.

Občutim teror ob misli, da iz kateregakoli razloga ne bi mogla več na treninge. Tkw je del mojega življenja. In naš Maestro mi kot osebnost zelo ustreza x:)x

#74 Gabriel

Gabriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 391

Objavljeno: 24. januar 2007, 06:09

Ruby xokx

#75 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. januar 2007, 06:22

Vsaka zadeva ,ki nam daje pozitivno v lajfu, ki nas zapolnjuje, pa če še tako mali košček našega zadovoljstva - je cool...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0