Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astrologija ali vedeževanje ali nič od tega?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
19 komentarjev na to temo

#1 butterfly

butterfly
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 29. junij 2003, 12:57

Lep pozdravček vsem!

Mora biti ze kaksen mesec in pol odkar sem obiskala "zelo uspesno" vedeževalko. Sem v obdobju pomembnih odločitev in ker se sama nisem mogla odločit, sem šla k vedeževalki, ki me je obrala za kar nekaj denarja(in mi je tud zelo žal, da sem k njej sploh šla). To kar mi je "napovedala" za mojo prihodnost, me je sesulo do konca. Kaj takega... In zdaj se sprasujem, ali naj ji sploh verjamem in se ravnam po njenih nasvetih ali pa naj grem svojo pot, pot, ki si jo želim.

Zanima me, ali se astrologija in vedeževanje razlikujeta? Baje je astrologija drugačna... Verjetno bi bilo bolje, če bi za nasvet vprašala kakšnega dobrega astrologa, ali pa morda nikogar?!

Hvala vsem za pomoč!

Želim vam veliko lepih trenutkov in veliko ljubezni!

#2 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 29. junij 2003, 13:23

za astroskeptike
Objavljena slika

#3 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 29. junij 2003, 18:18

Lep pozdravček vsem!

Mora biti ze kaksen mesec in pol odkar sem obiskala "zelo uspesno" vedeževalko. Sem v obdobju pomembnih odločitev in ker se sama nisem mogla odločit, sem šla k vedeževalki, ki me je obrala za kar nekaj denarja(in mi je tud zelo žal, da sem k njej sploh šla). To kar mi je "napovedala" za mojo prihodnost, me je sesulo do konca. Kaj takega... In zdaj se sprasujem, ali naj ji sploh verjamem in se ravnam po njenih nasvetih ali pa naj grem svojo pot, pot, ki si jo želim.

Zanima me, ali se astrologija in vedeževanje razlikujeta? Baje je astrologija drugačna... Verjetno bi bilo bolje, če bi za nasvet vprašala kakšnega dobrega astrologa, ali pa morda nikogar?!

Hvala vsem za pomoč!

Želim vam veliko lepih trenutkov in veliko ljubezni!

Hoj

Tina ti je že podala kup odgovorov, seveda se nanašajo ravno nate osebno in vem, da se človek včasih na ta način počuti odrinjeno. Pa ni tako. Le - tisti, ki se z astrologijo ukvarjamo - tako ali drugače - se počasi naveličamo vedno znova prepričevati in znova pisati vse tisto, kar smo povedali že stokrat. Poleg tega sam zadevo vidim tako - če se ves čas ukvarjaš s fundamentalnimi težavami - nikdar ne napreduješ.

Za splošno napoved za letos te vabim na svojo spletno stran. Tam sta letna in mesečna napoved. Če ti je to premalo, pa mi prosim piši. Velja?

Lepo se imej, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#4 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. junij 2003, 18:33

lahko tud takole gledas: ce gres nekam, da ti napovejo prihodnost, ne mores pricakovat, da ti bodo povedali tisto, kar zelis slisat, ampak tisto, ker pac bo...


ce pac verjames v to...





Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#5 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 29. junij 2003, 18:37

lahko tud takole gledas: ce gres nekam, da ti napovejo prihodnost, ne mores pricakovat, da ti bodo povedali tisto, kar zelis slisat, ampak tisto, ker pac bo...


ce pac verjames v to...





Aliana

:palec:

Ali pa je napoved trenutek, ko začneš poslušati sebe!

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#6 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 29. junij 2003, 18:47

Vojko, hvala za "spremno besedilo" k tistemu mojemu postu x;)x
Objavljena slika

#7 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 29. junij 2003, 18:53

Vojko, hvala za "spremno besedilo" k tistemu mujemu postu  x;)x

Ni blema Tina

Saj jaz tudi kdaj tako na hitro kakšno ven vržem, pa je dobro mišljeno a včasih se lahko zgodi, da kakšnega prizadane, kar si pa nikakor ne želim. Menim pa, da je bil tudi tvoj post dobronameren. Če ti ne bi napisala tistega, tudi sam najbrž ne bi nič napisal x^x

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#8 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. junij 2003, 21:36

lahko tud takole gledas: ce gres nekam, da ti napovejo prihodnost, ne mores pricakovat, da ti bodo povedali tisto, kar zelis slisat, ampak tisto, ker pac bo...


ce pac verjames v to...





Aliana

:palec:

Ali pa je napoved trenutek, ko začneš poslušati sebe!

ja... zelo mozno...




Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#9 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 29. junij 2003, 21:39

lahko tud takole gledas: ce gres nekam, da ti napovejo prihodnost, ne mores pricakovat, da ti bodo povedali tisto, kar zelis slisat, ampak tisto, ker pac bo...


ce pac verjames v to...





Aliana

:palec:

Ali pa je napoved trenutek, ko začneš poslušati sebe!

ja... zelo mozno...




Aliana

In zakaj me ne vprašaš, Aliana?

Če ni odgovora - tudi vprašanja ne more biti! (se ne spomnim avtorja)

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#10 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. junij 2003, 21:47

[quote name='Vojko' date='29. Jun 2003 ob 21:40'] Aliana [/QUOTE]
In zakaj me ne vprašaš, Aliana?

Če ni odgovora - tudi vprašanja ne more biti! (se ne spomnim avtorja) [/quote]
Vprasam kaj? o prihodnosti? ne vem.. ker rada tvegam... se pustim presenetit.. pa ker ne vem kaj tocno naj vprasam..
klasika.. kako bo z ljubeznijo, pa s solo, pa z zivljenjem.. kje bom pristala na koncu..
itak, da se sprasujem.. samo nisem prepricana, ce hocem, da mi kdo pove odgovore na ta vprasanja.. nekako zivljenje izgubi car, ce ves.. a ne?
grem z zaupanjem naprej, kamor me vodi.. srce, zivljenje, usoda.. karkoli ze.. z optimizmom, da se vedno vse konca tako, da bo prav zame.. sem vesela vecino casa, uzivam zivljenje, pa spet zalostna vcasih, cisto na tleh.. ampak vseeno.. je vec lepih trenutkov..

Ah, kar nekaj nakladam x;)x
Vojko, ful si mi dal mislit danes.... na vec koncih...


hvala..




Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#11 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 29. junij 2003, 21:51

[quote name='aliana' date='29. Jun 2003 ob 22:48'] [quote name='Vojko' date='29. Jun 2003 ob 21:40'] Aliana [/QUOTE]
In zakaj me ne vprašaš, Aliana?

Če ni odgovora - tudi vprašanja ne more biti! (se ne spomnim avtorja) [/QUOTE]
Vprasam kaj? o prihodnosti? ne vem.. ker rada tvegam... se pustim presenetit.. pa ker ne vem kaj tocno naj vprasam..
klasika.. kako bo z ljubeznijo, pa s solo, pa z zivljenjem.. kje bom pristala na koncu..
itak, da se sprasujem.. samo nisem prepricana, ce hocem, da mi kdo pove odgovore na ta vprasanja.. nekako zivljenje izgubi car, ce ves.. a ne?
grem z zaupanjem naprej, kamor me vodi.. srce, zivljenje, usoda.. karkoli ze.. z optimizmom, da se vedno vse konca tako, da bo prav zame.. sem vesela vecino casa, uzivam zivljenje, pa spet zalostna vcasih, cisto na tleh.. ampak vseeno.. je vec lepih trenutkov..

Ah, kar nekaj nakladam x;)x
Vojko, ful si mi dal mislit danes.... na vec koncih...


hvala..




Aliana [/quote]
Me veseli Aliana, da misliš

Včasih je pomembneje, da se poslušaš - brez strahu in brez sramu.
In - prav nič ne nakladaš!
To - z vprašanji je zelo pomembno. Veš, tukaj na forumu - Devetzvezdni KI tudi napišejo:
Daj povej mi kaj o tem in tem na splošno. Vendar, ko si človek izbira vprašanje, se marsikdaj zamisli in reče točno to, kar si napisala ti: Ali sploh želim odgovor na to vprašanje!?
Še večkrat pa se zgodi, da je odgovor že tu ali pa pride naslednji dan ali dneve.....

Še enkrat te vabim na svojo spletno stran.

Lepo se imej in še naprej bodi tako budna in pozorna....

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#12 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 30. junij 2003, 00:13

Vedeti ali ne vedeti?

Ko sem bila noseča, so me na ultrazvoku vprašali, če želim vedeti spol....niti malo nisem premišljevala, takoj sem vedela - da nočem.
Kaj, po resnici bom rekla - VEDELA sem, da bom imela hčerko, kajti da bi bila tako zelo srečna, da bi (po mukah zanosila) imela še sina...bi bila pravljica. Prepričala sem se, da bo hčerka... se je bilo roza in rumeno... vse... zibelka, odeja, dekice, pajacki... na svet pa je prikukal Fantek...

Fantek v roza...  x;)x

Vedeti ali ne vedeti???

Je to strah - da ne želimo vedeti?

Je to upanje...da če ne vemo, da nas bo življenje obvarovalo česa slabega? Saj če veš...se lahko umakneš, če pa ne veš...
Sama ne vem; še zmeraj nimam razčiščenih pojmov v sebi o tem...
(bila pri vedeževalki in o preteklosti mi je vedela povedati preveč tistega - kar sem vedela samo jaz, da sem pri poslušanju prihodnosti kar malce...zaspala(?)...nisem si zapomnila, šlo je mimo mene)

Verjeti pa današenjemu dnevu... ne včerajšnjemu, in ne jutrišnjemu...ampak temu, sedaj, ki je tu...

:palec: x:Ix x:)x x;)x :vio:

Hvala ti za tole izkušnjo.

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. junij 2003, 08:10

... Ko sem bila noseča, so me na ultrazvoku vprašali, če želim vedeti spol....niti malo nisem premišljevala, takoj sem vedela - da nočem. ...

Tudi jaz nisem hotela vedeti - le da sem rekla zdravnici, ko je vprasala, kaj ste pa narocili, da mi je vseeno, da pa vem, da bo fant... x;)x

Tina - hvala za link - Vojko, Tini sem hvalezna zelo - z ali brez (spremne besede) - najbrz je hotela biti prakticna, meni pa tole zelo olajsa delo, da mi ni treba iskati - ker sem res, ko sem opazila tole temo, pomislila - pa ne ze spet, pa saj ze imamo ful tega...

Astrologija? Zelo smiselno.
Vedezevanje? Tudi (dobimo enake odgovore, v bistvu).
Nic od tega? Vcasih najbolj pametno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 1. julij 2003, 03:56

Draga butterfly,
že od nekdaj je človek hotel vedeti, kaj bo v prihodnosti. Da bi se varovali pred morebitnem nesrečam, so začeli opazovati sonce in luno kasneje pa še druge planete. Tako se je rodila astrologija. Vendar tako enostavno še danes ni in tisti, ki trdi da lahko pove kaj čaka človeka, ker ni moč povedati nikoli natančno kaj se bo zgodilo (saj do nekatere mere v astrologije ne).

V zgodovini je bil resda malo število ljudi, ki so imeli poseben dar, da so vidli v prihodnost. O njihovih napovedih, ki so se uresničile ( ampak tudi ne vse) je možno brati v literaturi - vendar jih je bilo izredno malo.
Nekateri so bili astrologi, drugi so imeli previde, tretji so o tem sanjali.

Razlika med astrologijo in vedeževanjem je ta, da je z pomočjo astrologije ugotoviti lasten potencial, talente in nagnjenosti. določeno obnašanje, možne poklice in še nekaj drugih lepih reči. To je osnova, ki se je že tisoč let obnesla in do 90% drži. Razkriva tudi skriti potencial, o katerem človek niti ne ve da obstaja če mu življenje nikoli ne da možnost, da bi jih "oživel" in koristil oz. če se gre za slabe, bi bilo bolje če tega ne bi nikoli doživel.
Če gremo dalje in bi poskušali ugotoviti kaj nam prinaša prihodnost, koristimo astrologijo tako, da si ogledamo položaj zvezde, ki nam (če se astrolog na to spozna) povedo, kdaj je čas koristen, naprimer za
prošnjo za novo službo, začetek nove zveze, poroko, kupčevanje in vrsto drugih vsakdanjih stvari. Pri vsem tem povedo zvezde le tao rekoč "hej glej ta dan ali to obdobje je dobro zato ali ono, če nameravaš kaj o tej smeri imaš zeleno luč." Ravno tako na sopozarjajo zvezde o morebitnih nevarnosti, npr. pri sklepanju pogodb in većjih finančnih ali osebnih odločitvah, Opozarja nas tako da npr pove da je potrebno biti posebno pozoren na to ali ono. Ok !? Toliko k razliki med astro in vedeževanjem.
Pika na i pa je še vedno to, da si človek z lastno voljo, misli in odločitvijo, ali boš upošteval zvezdni namig ali ne. In hvala bogu da je tako.

Morda še na koncu to - kar se še vedno zdi nerverjetno in je težko razložit kako to, da nekatere stvari resnično delujejo (pod pogojem seveda da tisti ko jo pove pozna svoj foh, tako kot zdravnik medicino)
Ker je astrologija zelo zelo stara veda, se je v teh tisočletjah nabralo ogromen material, ki ko se je primerjalo rezultate, ugotovilo da so ljudi, večinoma prišli do istega spoznanja. Res je da se je medtem svet precej spremenil in da je potrebno vse to na današen čas prilagoditi, vendar je po eni strani to za asrologe ki večinoma delajo to brez nikakršne denarne podpore težje in v prostem času, na drugi strani pa zaradi obsega ni tako enostavno. In na koncu obstaja še to - da jo je treba na taki znanstveni podlagi razložit in dokazat, da jo bodo lahko zopet - tako kot nekoč - na univerzah poučevali. Do takrat pa ... ostaja tvoja odloćitev kako in kaj je zate dobro.... .
Sicer pa pravi star astrološki pregovor "Vsak dobi takega astrologa, kakor si ga je zaslužil." Po slovensko tepec bo šel tepcu, medtem ko bo drugi se zelo dobro pozanimal komu se zaupa!

Sicer imaš pa tako imenovani sedmi čut ali govor iz notranjosti, zakaj ga ne poslušaš, ponavadi vedno človeka dobro vodi in ne potrebuje vedeževalk.

Veliko sreče ti želim
Jupi

#15 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 1. julij 2003, 10:50

Draga butterfly,
že od nekdaj je človek hotel vedeti, kaj bo ...
...........
.... .
Sicer pa pravi star astrološki pregovor "Vsak dobi takega astrologa, kakor si ga je zaslužil." Po slovensko tepec bo šel tepcu, medtem ko bo drugi se zelo dobro pozanimal komu se zaupa!

Sicer imaš pa tako imenovani sedmi čut ali govor iz notranjosti, zakaj ga ne poslušaš, ponavadi vedno človeka dobro vodi in ne potrebuje vedeževalk.

Veliko sreče ti želim
Jupi

:palec:

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2003, 10:59

lahko tud takole gledas: ce gres nekam, da ti napovejo prihodnost, ne mores pricakovat, da ti bodo povedali tisto, kar zelis slisat, ampak tisto, ker pac bo...


ce pac verjames v to...





Aliana

Res je - pametno razmisljas...

Vcasih je kdo klical vedezevalke, pa hotel vedeti prihodnost...
vendar je bil prevec pameten, pa 'nic ni drzalo'. x?x x:o)x
A to ve ali kaj?
Zakaj pa potem klice na linijo? x:)x

Ponavljam - v bistvu razlike med astrologijo in 'vedezevanjem' v rezultatih ni - gre samo za razlicne pristope, ki dajejo zelo podobne odgovore.

Marsikdo je klical, pa hotel 'astrologinjo' - ker je kao bolj 'pro'.
V resnici pa se dokopljes do enakega.

To vem, ker poznam oboje in imam izkusnje z obema nacinoma.
Me je pa nekdo - brez moje vednosti - ze tudi 'preverjal'.
V razmaku kakega pol leta je hotel vedeti splosno o svojem lajfu, pa sem enkrat interpretirala Chart (se pravi sem se oslonila na astrologijo pri analizi), drugic, po kakih pol leta, in seveda nisem imela pojma, da sem s to osebo ze govorila, kajti obravnavala sem jih tudi po 30 dnevno, pa na karte - ker si je pac izbral ta nacin.
Na koncu mi je povedal, da je z mano ze govoril, da si je zapomnil tako moj glas kot nacin, da ga je pa prav zanimalo, kako bom povedala zdaj, iz kart..
In da ga je preprosto fasciniralo, ker sem povedala enako - se celo zacela sem z enakimi besedami - vprasala sem: ali ste riba ali skorpijon? (*izkazalo se je, da je riba z asc v sco).
In ni slo za prihodnost, pac pa za nekako ves lajf - tudi za njegove potenciale in talente... etc.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 1. julij 2003, 11:54

Me je pa nekdo - brez moje vednosti - ze tudi 'preverjal'.

O ja, čekirajo pa, to pa to.

Težava je pa tudi v tem, da ima tudi on spomin, da je tudi človek, ki sprašuje trenutno v drugačnem razpoloženju in pod vplivom drugačnih energij. In redkokdo zna preverjati!

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#18 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 1. julij 2003, 23:41

Me veseli Aliana, da misliš

Včasih je pomembneje, da se poslušaš - brez strahu in brez sramu.
In - prav nič ne nakladaš!
To - z vprašanji je zelo pomembno. Veš, tukaj na forumu - Devetzvezdni KI tudi napišejo:
Daj povej mi kaj o tem in tem na splošno. Vendar, ko si človek izbira vprašanje, se marsikdaj zamisli in reče točno to, kar si napisala ti: Ali sploh želim odgovor na to vprašanje!?
Še večkrat pa se zgodi, da je odgovor že tu ali pa pride naslednji dan ali dneve.....

Še enkrat te vabim na svojo spletno stran.

Lepo se imej in še naprej bodi tako budna in pozorna....

Hvala, Vojko!

Ja, sla pogledat tvojo stran... prebrala vecino..
bom se se veckrat tam ustavila...



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2003, 09:18

... In redkokdo zna preverjati! ...

Res je - ocitno imamo nekaj potencialov za to Ribe/Skorpijoni... x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. julij 2003, 18:26

what's with this riba-scorpio people, najbrž hm ej marša lej ne vem če to spada sem ampak tu boš gotovo prebrala, zakaj ne narišeš tega znamenja ribaškorpijon, namesto klešč ribje glavice, namesto žela ribjo plavut, namesto nogic, hm ne nogice naj bodo... .hee predstavljaj si kakšna carska slikca bi bila tole, ej hja, mene so tud že preverjali, saj je bila stvar ista, ampak ne nisem bil tako dober, da bi začel z istimi besedami... je pa blazno zanimivo ko pridejo vedno iste karte, sem eni šlogal maturo in vedno ji je prišla vmes 13 hehe neglede na to kaj sem naredil kako sem mešal, vsak dan sva probala in vedno trinajst na tretjem mestu, kot začarano, potem je nehala verjet :) in postala karto skeptik
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0