Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kundalini


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
168 komentarjev na to temo

#1 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 3. julij 2003, 00:05

KUNDALINI

veste kaj več o tem, kakšna energija je to, kdaj je vzpostavljena... itd...

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2003, 09:31

Kundalini je v bistvu 'speca energija'...
Nekateri imenujejo kundalini 'speca kaca' na dnu hrbtenice...
Tu so zaloge energije.... tisti, ki imamo vec stika s telesom, si ga znamo dvigniti sami (sicer bi v bistvu to lahko 'izvajal' prav vsakdo', ker pa to ni, da bi si zdaj kar takole dvigoval, je tako nastimano, da se redkokdo lahko spravi v tako 'stanje' kar takole in sam).
Sicer se kundalini 'prebudi' oz. dvigne npr. s pomocjo tehnik, ki vkljucujejo dihanje - npr. rebirthing ipd...

Tegale se ne da 'razloziti' takole na hitro, ce odgovarjas na vec postov...
Temu bi se lahko posvetil in bi ves dan o tem pisal kilometrske poste.

Zagotovo obstaja tudi kaksna literatura, morda pa ti bo se tudi kdo drug kaj povedal.
Sama se tega lotevaj previdno...

Obstaja nekaj dihalnih vaj, kjer lahko to energijo nekako 'zaznas', pa ti bo potem vec jasnega, kot ce ti samo nekdo govori o tem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 3. julij 2003, 09:39

HVALA MARSHA,
ČE VEŠ ZA KAKŠNO LITERATURO, BOM ZELO VESELA....
VEM, DA JE TO LAHKO TUDI IGRA Z OGNJEM....

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2003, 09:48

Niky - hvala tudi tebi za hiter reply.. :)
Ne, literature nobene ne poznam, pojma nimam, kje bi lahko kaj dobila, v bistvu (ce bi kaj vedela, bi ti ze zgoraj napisala)...

Morda vtipkaj na Googglu kundalini ali pa bi morda vec infota nasla na straneh, ki obravnavajo yogo.
Sama sem tole energijo v bistvu spoznala nekako 'po nakljucju' - kar enkrat se mi je pac sama od sebe dvignila in je bilo precej odstekano, ker nisem vedela, za kaj gre in kaj se dogaja....
Potem pa pac ves, 'odkod' je to iz tebe prislo, zaznas ta vir, pa se potem lahko ponovno vracas v ta stanja...
Brala pa nisem nic o tem - ker je bilo ze 'prepozno' - kaj cem prebirat, kaj kdo filozofira o tem, ce vem 'iz prve roke'? x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2003, 09:57

Niky - sem sla pogledat kar jaz, nasla vse zivo:

http://www.kundaliniyoga.org/
http://www.kundalini-tantra.com/
http://www.sol.com.au/kor/14_02.htm
http://www.kundaliniyoga.net/
http://members.aol.c...s/symptoms.html - tale je fajn, ker so opisani 'simptomi'...
http://www.geocities...1415/kunda.html - tale pa podaja naslove nekaterih knjig o tem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 3. julij 2003, 11:20

MARSA HVALA,

:2src:

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2003, 11:38

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 3. julij 2003, 14:17

MARSA, MI LAHKO OPIŠEŠ ( ČE NI PREVEČ OSEBNO) KAKŠNO SPREMEMBO V ŽIVLJENJU, ČUTENJU, DOŽIVLJANJU, TI JE POVZROČILO AKTIVIRANJE KUNDALINIJA... SE TI JE ZELO POVEČAL OSEBNI ENERGETSKI NIVO....

KER MENI SE ZDI, DA GRE TU PREKLOP NA DRUG "GENERATOR", PREKO KATEREGA POTEM DELUJEŠ...?!

#9 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 14. junij 2005, 07:55

Pozdralvjeni, veste kaj mene zanima, a lahko dvig kundalinija sproži tudi negativne posledice, tudi jezo in pa strah ob nenavadnih občutkih v sebi.
A ima kdo take izkušnje, ali je to preveč osebna stvar. Lahko mi sporočite tudi na OS, me res zanima.


Vse dobro,


Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#10 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 14. junij 2005, 08:00

Jaz sem neki casa nazaj(cca. 1 leto) probaval ene take zadevscine, kakor jih opisuje Mantak Chia in sem mel res probleme... mislim dvignit energijo navzgor sem ze znal, samo nazaj v trebuh jo poslat pa ne... tko da sem mel kar precej tezke glavobole pa moja nespecnost se je se nekoliko poslabsala. Ko sem prenehal s tem se je pocasi vse skuliralo.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#11 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 09:45

V bistvu je ta energija spolna energija. In to energijo dvigneš v možgane tako, da vso belo snov v telesu spremeniš v energijo. Potem jo samo pošlješ v možgane. Tako, imaš več energije pri razmišljanju in ustvarjanju in tko nasploh.

Seveda pa zahteva to kr nekaj vaje in truda. Včasih tud odpovedovanja.

#12 Mak

Mak
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 14. junij 2005, 09:58

<{POST_SNAPBACK}>Pozdralvjeni, veste kaj mene zanima, a lahko dvig kundalinija sproži tudi negativne posledice, tudi jezo in pa  strah ob nenavadnih občutkih v sebi.


Edini pravilni nacin za dvig Kundalinija je bela tantra in do neke majhne mere pranayana (dihalna tehnika za pretvarjanje sexualne energije).

Zakaj se s tem ni za igrat? Dvig kundalinija v cloveku v praksi potencira njegove lastnosti. To pomeni, da ce clovek najprej ne dela na svoji psihi in se gre "dvig kundalinija" brez potrebne predpriprave, nima kasneje vec kontrole nad tem, kar se mu dogaja. V praksi to pomeni, da postane clovek nasprotij, v enem trenutku neznansko dober in ljubec, ter v drugem trenutku zelo zloben.

Skratka ta stvar je zivljenski projekt in ljudje, ki Kundalini vzamejo, kot nek experiment lahko pristanejo v umobolnici.

#13 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 10:13

Ja pozabil sem še omenit, da moreš mej prej izkušnje z spiritualnim in podobnim.

Drugače pa nisem vedel, da lahko kundalini tako poškoduje človekovo psiho. Jaz se osebno boljše počutim. Bolj poln energije in tko.

Dobro je pa da prej tus sebe očistiš negativnoh čustev. Prvi korak: ne sovraž nobenega. Niti Busha ali koga podobnega.

#14 HORUS

HORUS
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 14. junij 2005, 11:27

Lahko ti priporočam eno osebo v Ljubljani, ki ti lahko zagotovo pomaga na duhovnem področju in pri problemih,ki jih opisuješ. Svoja bio zdravljenja ima ob torkih na občini Vič ob 18.00 - 21.00. Ima tudi knjigo v kateri so osnove kundalini energije in podobne zadeve, več o tem pa si lahko ogledaš na www.slavkomahne-shyama.com

#15 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 14. junij 2005, 12:03

Res hvala, si bom pogledala.
Kar sem napisala bom pustila gor samo še ta dan, potem zbrisala , ker se mi zdi zelo osebno. Pustila bom le zato, če ima še kdo kakšno idejo.
Vsem lepa hvala.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#16 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 14. junij 2005, 12:20

Kar se kundalini energije tiče, sta od omenjenega naslova (ki razen veliko začetne fascinacije ne prinese nič posebnega), lahko priporočim Polono Sepe in pa Dušana Donka. Ker pri NJIJU je pa informacija nekaj čisto drugega.

Kontakt lahko tudi uredim, sicer pa Dušan Donko stalno piše v revijo Karma plus, Polona Sepe pa je pred nekaj meseci tudi. Številke so notri.

Ne padite preveč na blišč. Škoda je lahko precejšnja.

:xx!:

#17 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 12:27

Ko obvladaš kundalini energijo in s tem tudi spolnost se zavest človeka povzdigne.

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. junij 2005, 12:44

hja, pravijo tudi tako: x;)x
da vsak ima svoj nacn kako bo nekaj doegel... nekdo preko tantre, nekdo drugace... povsod pa je potrebna ZAVEST! vedeti kaj se dogaja. Kakor sem Polono razumel, je proces dviga kundalini energije zivljenski proces, ki pa se vedno morda ne bo imel zeljenega koncnega cilja.
morda se vlece tudi skozi zivljenja? ali pa pac ne?

ljudje, ki se jim dviguje kundalini lahko postanejo zelo 'cudni' weird, za okolico; pa ce delajo kako tantro ali pa ne. Vseeno so lahko cudni v njihovem obnasnju. Lahko so celo moteci, iztopajoci, ipd... no, ja, sprejemljiost je vedno in povsod v doloceni meri potrebna! x:)x x:Dx
torej predvidevam, da dvih kundalini energije je nekako individualna zadeva,ki jo lahko prav vsi do zadnjega razumejo in dozivljajo drugace kakor ti. morda celo preizkusnja zate, da zivis to kar si, pa ceprav takrat weirdo.
verjetno obstajajo neka raziskana dejstva, ki so jih zapisali posamezniki v knjigah oz. literaturi, kot pojasnilo in v ozavescanje nam, ki se bomo soocali in probali razumeti: na netu se najde veliko; samo malo prebrskaj! evo recimo:
najdi.si = kundalini

tule lepo pise in ne prevec:
share-international.net - kundalini
---------

<{POST_SNAPBACK}>Zelo hvala...
Mihela



#19 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 12:49

To je tako, kot če se bi vozil z hitrim avtomobilom. Če nimaš osnov ti ne bo kaj prida služil. Če ga pa obvladaš pa se ti ne more nič zgodit. Seveda moreš pazit kaj je na cesti. Ker cesta je včasih ledena.

TKo

#20 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 13:01

V bistvu. Ko je čovek pripravljen ve da je. Če pa ni pripravljen in dela va je za kundalini potem pa odneha. Če seveda spozna da ni pripravljen.

Mogoče se zdi tko zapleteno in ne vem kaj. V resnici je pa čisto enostavno.

#21 twilight

twilight
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 14. junij 2005, 13:56

jaz sem obiskoval pred leti delavnico Polone Sepe, tam smo s pranajamo dvigovali energijo skozi hrbtenico do tretjega očesa. Men ga ni uspelo, je pa tud res da zaradi obveznosti nisem vztrajal več kot pol leta. Drugače je pa tantra stil življenja ki ga furaš ali pa ne, jaz mislim da se kar tako s kundalinijem brez intenzivnih čustvenih čiščenj ne gre hecat. Kasneje sem srečal osebo iz delavnice ki je bil na 7 dnevnih intenzivnih vajah in njemu ga je uspelo dvignit. Povedal je da ga je skoraj ubilo tako ga je stisnilo v trebuhu, potem da se je s pomočjo Polone in ostalih mentorjev prebrodil trenutno krizo in da se je počutil neverjetno, povedal je da je bil neverjetno dovzeten za vse mogoče energije, vonje...

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2005, 16:40

<{POST_SNAPBACK}>Zelo hvala za te odgovore.
Kaj pa če se ti to samo od sebe dogaja, ne da bi hotel to sproivucirati. Kar nekaj časa se ukvarjam z meditacijo in duhovnimi vajami in tako naprej, toda kundalinija me je bilo vedno strah, sedaj čutim, da se dogaja kar samo od sebe, s tem se ne morem boriti. Najraje bi se kar zvila v klopčič in ne dovolila pretok. Zaradi straha in pomanjkanja razumevanja do te energije. Toda čutim, da pomaga če se ulegnem, malo razprem roke in noge in obrnem dlani navzgor, pomagala pa sem si malo tudi s tem, da sem dihala s solarnim pleksusom in čistla nesnago iz sebe. Ne vem , če je to to, nimam pojma. Pojavlja se po intervalih, v roku enega leta trikrat po kak mesec, potem se umiri in potem je lažje. Dokler so te energije intenzivne, slabše delujem na vseh področjih, imam manj potrplenja, in se mi zdi, da sem kot tempirana bomba. A veš kot ekonom lonc, a je to zato, ker so kje blokade , da ne more priti do možganov? Če pa se prepustim energijam, potem je zelo prijetno, neverjetno prijetno izkustvo.
A ima kdo kakšno knjigo ali mi zna kako drugače svetovati?
V procesu duhovnega učenja, se mi zdi, da še nisem na tej ravni, da bi zmogla to sprejeti, mogoče se motim.
Vse dobro,

Mihela

Point je da se ne ustrasis... sam prepustit se moras... vendar point je dihanje...
ja, kot tempirana bomba in kot eksplozija, sam pol se pa pocutis kot po blazotnem kozmicnem orgazmu. :)
ampak cist zmatran, sam cist... svezh... pomirjen... zlo fajn...
Jaz sem plutona tudi ze 'srecala', mislila sem da umiram, v bistvu.

saj sem nekje ze opisovala tole...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 17:36

Jaz sem danes pojedel:


1 jabolko: zajtrk
1 čist mini kos golaža malo polente : kosilo
mini sklečka solate :
en kos namazanega kruha z marmelado : večerja

Tko da meni prav pridejo kundalini vaje. Ker drugač ne mogel tega tempa držat že 1 teden.

#24 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:26

Ja

Če si z nekom, ki tud meditira al se z tem ukvarja

#25 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:39

A ni zadeva mogoče mal bol presežna in gre za posebne primerke, ki vplivajo nate tako, da ti spodbujajo ta proces in ne kar za vse, ki meditirajo. No se pa strinjam , da morajo že kej na energetski ravni narediti, da bi lahko tako delovali nate.
Ima kdo tak oseben primer.
Je mogoče to povezano tudi s komplimentarnimi partnerji?


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0