Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

VaŠa dejavnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
34 komentarjev na to temo

#1 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. julij 2003, 09:42

Predvidevam, da ste o vsem tem že govorili pa me kljub vsemu zanima, s čim vse se ukvarjate, da bi duhovno zrastli. Vem da je tega malo morje, pa sem še precej blizu obale, zato iščem kakšno idejo česa vsega se lahko še naučim.

x:o)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#2 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 8. julij 2003, 12:02

Na silo ne bo šlo. Stvari pridejo same od sebe. Malo te potegne k eni stvari in se poglobiš in ko si nekaj izvedela se posvetiš še čemu drugemu. Sama teorija ti lahko da nova spoznanja, če si pa duhovno zrastla je pa veliko vprašanje.
Česarkoli se boš lotila ne pozabi, da si jedro vseeno ti, ostalo so samo teorije, ki ti bodo morda pomagale razumeti sebe in druge.
Na Luninem netu boš za začetek našla večino tega, kar bi te morda zanimalo.
Duhovno pa lahko zraseš tudi, če si kupiš ali posvojiš psa in skrbiš za njega.
V glavnem loti se tega, kar te veseli.
Pozdrav!

#3 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. julij 2003, 12:14

Hi hi, sem te že prehitela aja, smo spet pri naključjih. Kužka že imam in ga nadvse obožujem.

Vem da na vsakem koraku duhovno rasteš, če želiš, vseeno pa z veseljem prebiram literaturo, ker me dostikrat pripravi na razmišljanje o kakšni temi, o kateri sicer ne razmišljam. Berem pa na ta način, da nič ne vzamem za sveto resnico, ampak vzamem to kot neko novo izkušnjo in iščem svojo filozofijo kot kombinacijo osebnih razmišljanj, izkušenj in vsega ostalega.

Na splošno me pa zanima kaj vse sploh obstaja, s čim vse se lahko ukvarjaš.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#4 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 8. julij 2003, 12:52

Jem pa pijem.








uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#5 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 8. julij 2003, 14:07

Z vsem kar mi pade na pamet, pomembno je da si zadovoljen s tistim kar počneš ! Trenutno planinarim !

#6 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. julij 2003, 14:28

Odlično, bom seksala - s tem dala in dobila, potem malo počila in se najedla in napila, pa bom rastla....

Kako je vse skupaj enostavno.... :P
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. julij 2003, 17:47

PEJDI VEN, ZAŽELI SI TAKE IZKUŠNJE, KI NAJ BI TE DOPOLNJEVALO TIST, ZA KAR MENIŠ, DA TI MANJKA-preprosto x:Dx :palec:

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. julij 2003, 18:04

Moja dejavnost: poskrbim, da sem happy, da se imam fajn, s tem, kar imam, in tam, kjer sem, in da cimvec tega filinga in energije posredujem drugim.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 8. julij 2003, 18:43

Se mi je zdelo, da je preresen odgovor. Vidiš malo seksaš pa spet zraseš in na višku duhovnosti postaneš še duhovita.
Jaz sem še na prvi stopnji pa tako se trudim x:)x

#10 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 8. julij 2003, 21:43

Ohohohohoho :madpro: punce, pa kar seks na keks od eks. Jooj punce a lahko z vami počivam. Mislm zaradi keksa in podobnih rimajočih se stvari. x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx :palec: :bomb: xsurprisex xsurprisex se stvar dviguje bi rekel.
Ja sam ka mali pao s lipe

#11 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 9. julij 2003, 07:05

Bolj ko razmišljam, bolj imam občutek, da moški lažje rastejo ob takih dejavnostih... Jaz sem že toliko stara, da ponoči tudi kaj dosti ne rastem več...

Ja seveda lahko skupaj počivamo, ampak moje načelo je, da ,ora biti vsak počitek zaslužen... xsurprisex
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#12 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 9. julij 2003, 08:18

Pazim, da sem karseda obziren do ljudi in da se ne obnašam nestrpno do njih (ee, lahko me hitro razkuri kakšen babji: Paaa DAAAAJJJJ in podobna čustvena izsiljevanja :o|o: ). In če se zalotim pri tem, se okregam x:Ix in naslednjič lepo povem, da me to moti in da take stvari pri meni ne palijo in da naj argumetirano pojasnijo, zakaj bi jaz nekaj moral oz. .... :inocent: x:Dx

naprimer ... ena samo ... x:Dx

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. julij 2003, 08:49

... POznam, Rachek... xrolleyesx
... da bi kar nekdo nekaj moral... tudi sama sem zal vcasih taksna... imam kar ena pricakovanja ali mislim, da sem najbolj prakticna na svetu, pa zdaj vedno vem, kdaj bi nekdo nekaj moral... x:Dx

Sicer pa, Janja... jaz sem povedala bolj tako0 splosno...
Konkretno pa - zacni recimo risat (jaz sem zacela precej pozno v lajfu, pri 28-ih letih se mi je nenadoma 'odprlo', pa imam celo razstave samostojne, nisem pa niti slucajno zacela risat s kaksnimi taksnimi ambicijami...).
Preprosto - za dusho - pa kaj pol, ce bo samo tebi nekaj pomenilo... potem pa vcasih sami sebe presenetimo.

Sicer pa je tudi pisanje primerno - zato si se pa vclanila v Forum. x:)x x;)x
Dejansko - najveckrat so med najrazlicnejsimi 'terapijami' ravno risanje, pisanje in podobno ustvarjanje...

Na ta nacin artikuliramo svoje misli, postekavamo, kaj sploh mislimo, oz. (v primeru risanja) je to neverjetna sprostitev, ki te notranje totalno bogati...
Ze ko nanasas barve, ko vleces linije.... to je pesem.

Tretji nacin pa je glasba (priporocam klavir).

Nekateri pa se bolje pocutijo, ce kaj konkretnega dajejo ali delajo, pa je tako potem smiselno tudi delovanje kot prostovoljec.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 9. julij 2003, 08:57

Ja, v precej z delom obremenjenem življenju - kamor sem pač sama dovolila zajadrati, sem prišla v položaj, ko sem bila maćehovska sama s seboj. Nič nisem več počela zaradi sebe.

Spoznala sem, da je življenje moje in moja naloga, da se osrečujem in da je to moja glavna naloga, vse ostalo je sekundarno. Ponovno sem odkrivala, kaj vse me veseli, najraje berem, poslušam CDje, sprehajam mojo simpatično vrečo bolh, ležim na travi in gledam v nebo, delam goblen, pletem, pišem pravljice, prebiram vse o Italiji,... Tega je malo morje. Ker sem načeloma boj plansko bitje, sem si tudi prosti čas planirala, kar me je začelo dušiti, tako zdaj počnem kar me veseli, ko me veseli. Za risanje me zaenkrat še ni zgrabilo, ker še vedno rišem po prvošolsko, mogoče me pa kdaj bo.

Jaz sem bolj računala s tem, da mi bo kdo napial, s čim vse se da ukvarjati na temo pozitivno razmišljanje - mislila sem na literaturo in mogoče kakšne dejavnosti, drugače pa mi je kristalno jasno, da se je treba osrečevati na vsakem koraku.

Smo se pa malo pohecali in besedno poigrali, tudi cool...
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. julij 2003, 09:01

Janja - dve temi: Knjige s podrocja duhovnosti
Knjige s podrocja duhovnosti 2

Lunine novice - tu se prijavljajo najrazlicnejsi dogodki s podrocja duhovnosti: delavnice, seminarji itd ipd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 9. julij 2003, 09:03

Odlično, hvala ti... x^x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#17 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 9. julij 2003, 11:18

... POznam, Rachek...  xrolleyesx
... da bi kar nekdo nekaj moral... tudi sama sem zal vcasih taksna... imam kar ena pricakovanja ali mislim, da sem najbolj prakticna na svetu, pa zdaj vedno vem, kdaj bi nekdo nekaj moral...  x:Dx

EEeeee, sorry :sori: , malo napačno sem se izrazil, eee, to je bil samo kot primer, saj ne gre samo za ženske, pa da bi se moralo ... pa ipd .. ipd ... gre se za nasplošno, za vsakdanje urejanje odnosov z ljudmi.

Tole mi je padlo samo na pamet, ker imam v okolici eno, ko imajo že doma z starši "tak malo bolj čudno" - z dosti slabe volje in nerganja urejajo vse skupaj, potem si je seveda našla tipa, kjer tako izsiljevanje lepo pali - Paaaa daaaajjj noooo - z takim kislim obrazom, da dol padneš, glas 5letnega otroka, ki hoče umreti, ker ne bo dobil bombonov. Ker je pojasnil lastno stališče do tega, zakaj ne bi šel danes v kino, ampak bi raje nevem kaj, jo je taaaaaaak prizadel. Ljudje, starejši od mene. In če tako dosti dosežeš, poiskusiš še drugje.

To je bilo to, nisem mislil točno nečesa ali nekega spola.

Saj, v bistvu sem govoril o sebi!!! x:Dx x:Dx

#18 Nia

Nia
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 16. julij 2003, 20:38

Premalo delam na sebi, kot bi želela. Neko lenobnost imam!
Kljub vsemu pa veliko dam na svoje dobro počutje, da opravljam stvari, ki pašejo moji duši. Kolesarim, berem alternativno literaturo, plavam,... Počutim se srečnejšo, ko poskrbim zase.
Zavedam pa se, da je še to premalo.
Vendar pa, vse ob svojem času. x^x

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2003, 21:15

Kul, Nia - me veseli, ko si se nam pridruzila! x:)x :palec:
Iskrenost in samokriticnost, hkrati pa pozitivna naravnanost... to mi je vsec. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. julij 2003, 21:17

Nia :palec: x8Dx

#21 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 17. julij 2003, 03:47

Klatim se po svetu...

Astra
Per aspera ad astra

#22 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 17. julij 2003, 09:22

Vendar pa, vse ob svojem času.  x^x

:palec: Pravilno, treba se je poslušati. x;)x

#23 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. julij 2003, 09:36

astra _ poucno al z direndajem :palec:

#24 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. julij 2003, 10:38

Ah svinjice zmeraj z direndajem....

:onfire:

#25 pikica

pikica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 17. julij 2003, 12:43

Mene na trenutke popade kar neka močna želja po duhovnosti, da grem potem na jogo, meditiram, se ful analiziram in razčlenjujem. Takrat preberem tudi kakšno knjigo. Zaenkrat mi je bila najbolj všeč Celestinska prerokba. Potem mi pa spet vse navdušenje pade na nulo in prebiram solzave romantične romane. Pa tudi to prija za dušco.

Najbolj srečno in zadovoljno pa se počutim takrat, ko lahko komu pomagam, ko koga osrečim :)

Pikica
... nekoč biti nekdo, nekoč spet biti nihče ...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0