Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Glina


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
174 komentarjev na to temo

#26 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 2. december 2003, 16:44

Marsa, itak, da vse ql , pa tud js ti dam prav x:)x .
Sej te štekam , čeprav vem, da ni videt hehhe. Pa priznam, da se nisem lepo izrazla o Ašičevi glini x:Ix . Sej zard tega me ja pa pizdil, k vem, da ostalim pomaga, men pa ni. Je pa res, da sm čudno stvore, pa mogoče tud to kej vpliva na vrsto glino in njen učinek name :ermm: .
Mogoče pa to niti ni tko slabo, če moram sama kopat glino. Bom vsaj mišice dobila hehehe.

#27 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. december 2003, 16:57

:palec:
heh ja, tud jaz bi jo!!! pa ne vem kje dozoreva!?
ce ma kdo idejo, gremo lahk skupi glino kopat!!?
bomo mel glina day party! x:Dx

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. december 2003, 16:59

:palec: x:)x
Ma ne, bila si pac stvarna in prakticna, nisi nic leporecila, samo pac nisi upostevala vseh dejavnikov... recimo... x:)x x;)x
Saj jaz sem tudi veckrat taka...
Meni ne dela in ciao! :)
Saj zato pa je ravno dbest, da so forumi.
Mi je pa dalo pac mislit - kar pa je OK - sem razmisljala; hmm, ali imajo staro? - ampak, to ne more igrati posebne vloge... Kaj, ce niso dosti pustili 'namakati'?... najbrz pa so, saj so zraven navodila in pise, v cem je fora tega... - ali je point v 'mastnosti' - ker je pa res morda Asiceva bolj suha - kar pa je logicno, ker je v prahu, torej - v suhem stanju... :)
Res je, da je tunjiska bolj mastna...
A ko je gor, ko imam dejansko gor, ne 'dela' tako kot Asiceva... ki kar nekako masira, kar cutis, da zdravi...
A pozdravi oz. skulira pa...
Tako da tudi sama stekam drugacnost glin, samo pomagale v koncni fazi pa so vse... le da one izkopane ne bi ravno dajala na obraz (no, sicer pa tudi te ne dajem, ker nimam mastne koze).

V vsakem primeru je kul, da se pise o glini in da se podajajo mnenja in izkusnje - slednje pa so seveda se veliko bolj zazelene. :)

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 2. december 2003, 19:06

Ma čist brezobzirna sem bla, no. Dejavniki gor al dol :). Moram pazit na moj jezik v bodoče :P
hehehe ta vprašanja so se tud men porajala. Starost baje da nima veze, namakala sem po navodilih (leporečim res ne, navodil se pa držim x^x ), ... tko da ne vem... mogoče da izkopana prej učinkuje, pa nisem dovolj časa vztrajala. Ker sem vajena, da je blo že prvič, drugič, čist dobr že. Zna pa trajat tud tedne ali mesece pri nekaterih zadevah.
Sem pa izkopano glino tud jedla. Mislim, če lahko folk svoj urin pije, bom pa še js lohk par kuglc gline pogoltnila hehhe.
Bom se js odkupla za moje leporečje x;)x , pa kupla Ašičevo glino spet, in jo mal večkrat dala gor, pa ni vrag, da ne bo učinka x:)x . In pol bom še to glino full pohvalila in bomo mel žurko s free-jem in šli glino kopat x:px

#30 Radiohead

Radiohead
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 3. december 2003, 08:56

Ou je,

hvala za kazipot do Tunjic, Mateja. Ja, do Kamnika ne bo problema. Pa se sproti skocim do Motnika, k frendu. Mogoce celo on ve kam in kako... ;)

Kar se gline tice. Sledil sem navodilom u nulo, razen... ker zelim pozdraviti notranje vnetje (ali se kaj hujsega - pri dohtarju se nisem bil, pa me tudi ne mika) bi lahko dodal v glineno maso se kaksno zelisce... Grem danes v lekarno pobrskat... Jaz se zdravim naravno ze dolgo casa, le pred dobrim letom sem staknil nek trdovraten kaselj, ki je trajal pol leta, pa sem popustil in pozrl eno rundo antibiotikov... ti so ubili vse kar je bilo zivega v meni, kaselj pa je ostal in izginil sam od sebe, ko je bil cas za to...

Se ena stvar. Tale bolezen se mi vlece ze kar lep cas, malce neumno je bilo pricakovati, da bo pa glina kar cez noc postimala tisto, kar sem si dolgo nakopaval :) Sem - k sreci, baje - taksen clovek, da ce kaj pri meni ne funkcionira ne pribijem zadeve takoj na kriz... Nisem pa omenil, da sem nekaj dni pil Asicevo glino in mi je pomagala postimati prebavo...


Ko smo ze pri kopanju. Ze lep cas iscem vrt blizu doma (ja, v bloku sem, balkon je premajhen) da bi se lahko malo druzil z zemljo. Hehe, kako so vcasih ljudje vedeli kje poiskati glino, danes pa en klinc vemo... Me je sram, priznam.

Hvala za vase odgovore.

#31 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. december 2003, 11:35

hej x^x opažam, da ste že vse mogoče z glino sprobali ...pa me zanima, zakaj je dobro glino piti xrolleyesx

kaj zdravi, kaj se dogaja itd x?x

čao
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#32 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 3. december 2003, 11:45

Glina npr. blagodejno deluje na prebavni trakt, saj očisti prebavila marsikatere nadloge, med drugim tudi plinov x:)x . Svoje očiščevalno delo nadaljuje v krvi, ki jo čisti in obogati ter spodbuja obnavljanje rdečih krvničk. Izganja tudi gliste x:)x . V glavnem, odstranjuje škodljive snovi iz telesa. Ena kavna žlička na dan je dovolj.

#33 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. december 2003, 12:08

...pozrl eno rundo antibiotikov... ti so ubili vse kar je bilo zivega v meni,
....in mi je pomagala postimati prebavo...

hm ja, saj ne recem, verjetno je v primerih ze potrebno vzeti tudi antibiotik;
toda kakor vem so antibiotiki strup za creveseno floro!!
(njeno naravno stanje je - 200;
recimo hamburger ma tudi + 650;
usteklenicena voda se giblje med +100 do + 300...;
kaksna sveza zelenjava biolosko pridelana, etc... (v glavnem kvalitetna) nekje
od +100 do +- 0;
zivi sokovi (biolosko pridelan korencek) varira med +100 ali celo - 50...
sok psenicne trave pa tudi - 100.
FHES pa celo - 650.
....
v crevesju se nahaj pribl. 80% obrambnih telesc v telesu!!,
hkrati pa, ce crevesna flora ne deluje primerno lahko trpi imunski sistem!
...v glavnem ziva hrana!!
potemtakem, ce je le moznost bi prisegel na glino in ne antibiotike!!
; ceprav pa je sam ne uporabljam kaj dosti.

bilo bi zelo zanimivo, ce bi dali testirati zivost gline!!??
asiceve, naravne iz tunjic... naravne iz razlicnih krajev...
ali pa celo, ce bi ji dodali FHES - mineralni prah, ki ozivi vodo in zivila...

#34 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. december 2003, 13:20

xcivx jupi!!!! prou maš, res bi lohk kšn testirou to :palec:

Ampak ej, a je potrebno tud za jedenje ašičevo glino prej namakat x?x

in kok časa jo moraš jest, da daš eno kuro čez x?x

x:Dx ful sem vesela, da mi ni treba z njo glist preganjat x:Dx x:Dx x^x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#35 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 3. december 2003, 13:20

hej  x^x  opažam, da ste že vse mogoče z glino sprobali ...pa me zanima, zakaj je dobro glino piti  xrolleyesx

kaj zdravi, kaj se dogaja itd  x?x

čao

Tule še nekaj o glini ... x;)x x:)x

Uporaba gline za nego obraza

Glineni obkladki v primeru naglusnosti
Objavljena slika

#36 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. december 2003, 13:23

tina, tenks :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#37 Radiohead

Radiohead
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 4. december 2003, 01:50

...toda kakor vem so antibiotiki strup za creveseno floro!!

Ma, saj zato pa pravim, ce se da, vse mimo ordinacije... dohtarji - cast izjemam - rezejo ali pa pitajo s kemijo...

A kje glina dozoreva? Na vlaznih tleh x^x

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2004, 16:34

Imam za vas eno vprasanje, ki sem ga danes dobila na urednistvo, pa vas prosim za pomoc, ce kdo kaj ve, jaz se zdajle nicesar ne spomnim s tistega konca...

...kje v bližini Kranja bi se dalo nabrati glino? ...


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. januar 2004, 01:50

kamnik?

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 10:30

Pokowc, thanx, saj na Kamnik sem tudi sama pomislila...
Tele 'blizine' so pac relativne, sploh v Sloveniji, ker je res vse 'v blizini'... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 6. oktober 2004, 12:02

Hm, tole zadevico imam jaz v planu, nekak me je zagrablo mal reda po mojem telesu delat x:Ix . Mislim,da jo jutri dobim, pa nameravam eno kuro narest. Sem brala na zdravlje.com, da je najbolje narest kuro 1 teden, pa potem npr. teden pavze, pa potem lahko narediš 14 dnevno kuro... Pa me zanima, če je kdo poskusil to zadevo, kakšne izkušnje imate.

Sem videla Marsa, da si ti to sprakticirala, pa enkrat dobila ene stranse učinke. No saj to me ne skrbi, pač reakcija telesa na čiščenje. Zanima me pa če se učinek takele kure na počutju tudi kako pozna.

No jaz to vsekakor bom izvedla, samo da mi glinca pride v parkeljčke, zanimajo me pa vseeno vaše izkušnje
x:)x :palec:.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2004, 12:06

janja, me veseli, ko si pozorno prebrala. :)
ja, sam v bistvu si ne upam cist zdravo za gotovo povezovat tega, a se je to pac tedaj zgodilo; ni nujno, da je bilo sploh povezano - pac, moznost je bila, da ima zvezo to dvoje. x:)x
Ja, meni je glina zakon - je pa nekdo rekel (tema glina aja ne... cist cudn je bila odprta... xscratchx), da mu pa ne sede asiceva... se tist najdi in si poglej.
meni pa je kul, meni so v bistvu vse kul, ki sem jih do zdaj uporabila. :palec:

Na pocutju?
Ne razen da je kul - pocutje. x8Dx x:o)x x;)x
Pa tudi ni ogabno za pit, tak odstekan, kot ona voda v gozdu, ki so me strasili, da bom golso dobila. :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 6. oktober 2004, 12:08

Aja, sem pa pozabila še tole vprašat. A je plastična žlica tudi v redu, ker glih steklene nimam, loh bi se s kuhalnico pomatrala, una plastična je pa nekak bolj praktična. Si mislim, da naj bi bla, da je glavno, da ni kovina x:Ix .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2004, 12:11

aja pol vseen nis tok pozorn prebrala... :o|o: x:Dx
Lahko tudi s plasticno - NE s kovinsko pac.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 6. oktober 2004, 12:16

Shranjujemo jo ponavadi v steklenem kozarcu ali primerni keramični posodi, nikakor v plastiki, še manj pa naj ima glina stika s kovino (na to bodite vedno pozorni; namreč da se ne "spozabite" in pomešate glinene zmesi s kovinsko žlico; vedno moramo uporabljati keramično, porcelanasto, stekleno ali leseno).


Pa sem pa sem.... x:Dx x;)x :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2004, 12:21

ja, pa res, ne, ne shranjuj je v plastiki, lahko pa zmesas s plasticno zlico.
Ti tole pa thanx, sploh nisem opazila, da v bistvu nisem bila dovolj jasna - shranjeval gline ne bos v plastiki namrec.
Tam pa sem se najbrz kar namenoma hotla izogniti tisti plastiki ali kaj, ker sama vseeno uporabim plasticno zlico.
Zdaj ko sem razbila obe oni keramicni. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 6. oktober 2004, 12:24

No uno o shrajevanju je vseeno kar na mestu, a veš ko se razne plastične doze dobijo, pa če se ti zdi praktično mogoče vseeno kdo pomisli da bi v kaj takšnega shranil, tisto je že cool x:)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#48 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 7. oktober 2004, 10:01

Evo danes imam glinico že tule, pa me zanima samo še ena zadeva zaenkrat. Piše, namreč, v eni glineni bukli x:Dx x;)x , da si pripraviš glineni napitek tako,d a daš žlico gline v kozarec in pustiš stati čez noč, naslednji dan pa premešaš in pred pitjem precediš ali ne.

Marsa, a ti precediš, ali ne ? Kaj misliš,d a je bolj pametno?

Ali pa jasno, kdo drug tudi, ki je to že probal...

Ker tam sem prebrala tudi, da si celo glinene kroglice za grickanje pripraviš, pa za otroke s kakšno mentnolovo naravno esenco začiniš x:Ix , potem že ne more bit narobe...

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2004, 10:09

Janja, mislim da nisem nic precejala, da sem kar popila, gosca, podobno kot recimo pri kavi, nekako na dnu ostane in saj ti ni treba tistega potem do konca goltat ali celo srkat s pokonci postavljeno skodelico. :D
Pac, popijes, lepo izi drzis salco, da ne pretresas, in potem bo okus po tako... hm, malo bolj 'gosti' vodi, a v bistvu ni nagrauzno za pit, v bistvu je skoraj brez okusa, no malo pa je okusa po zemlji. Normalno.
Ne, ne precejaj - prvic je brez veze, drugic pa bos spet v dilemi, ker bos tezko dobila tako majhno plasticno cedilo, po mojem. Ce pa bodo siroke luknjice, pa je itak brez veze pol precejanje. :palec:

Prevec zganjas, po mojem. Nastimas zvecer, pustis na miru, zjutraj malo zmeas, pocakas par trenutkov, da se usede in spijes. Nic takega, saj ni strup, madonca. :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 7. oktober 2004, 10:13

He, he he. Ni strup, sej vem no x:Ix , sam nimam pojma, kako se to pravilno uporablja, da je ta prav učink, pa nisem glih kaka kuharca x:Dx , pa rajš pol kr vprašam.

Evo, poročam pol jutri, sej je res hecno, ena naravna zadeva res, v bistvu, pa imam tok opravkla s tem. Sem že tih
x:Dx x;)x x:Dx .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0