Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Počitnice


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
14 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. julij 2003, 21:52

hehe, precej provokativno, hm no upam da sem pritegnil vašo pozornost.... berem Dalajlamo, (Pot do Sreče) in sem zasledil da so počitnice kot droga, olajšajo trpljenje.... za nekaj časa, vendar ne rešijo pravih vzrokov.......... hm potem pa tu gledam tale naš svet... kako folk drvi na počitnice... in pol pomislim, huh, kolk jim more bit doma hudo da si tolk želijo it.... in počasi se mi začne svitat... ta turizem je samo še ena izmed ... stvari... seveda visoko legalna, a vendar, vprašljiva....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 25. julij 2003, 22:14

o tem počitniškem "divjanju" sem se ravno danes pogovarjala s prijateljico.

Kar naprej pokam ,kufre gor ,kufre dol,..ona pa lepo ,doma, v miru bere knjige,razmišlja...hodi na krajše izlete..

Resnično se sprašujem...čemu počitnice in potovanja povezana z njimi.Domov pridem vedno utrujena do daske.
Prijateljica pa zgleda kot dobro zalivana rožica x:Dx

Morda pa imaš prav in je to neke vrste droga imenovana obsedenost x:o)x
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 26. julij 2003, 08:46

Hja vidiš točno to mislim, prijateljica je tudi meni pred kratkim pisala z morja, da sploh ne more meditirat.... tam...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 26. julij 2003, 21:46

glavno je, da se lahko ful in sproščeno posvetim čemurkoli pač želim......in če je to glede na trenutni filing potovanje......odpotujem x;)x  x:Dx .....You gotta move (R.Stones x:Dx )....

nekako tako...filling je tista prava stvar.... x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#5 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 26. julij 2003, 21:49

Hja vidiš točno to mislim, prijateljica je tudi meni pred kratkim pisala z morja, da sploh ne more meditirat.... tam...



odvisno kje...v glavnem pa je meditiranje na morju...iluzija x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#6 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 26. julij 2003, 23:28

Ja ja, življenje je illuzija R. Stonsi pa še kar rulajo sploh Mick... hehe.. kar me pripelje Mick od kje ti tak nick... preveč poslušaš Micka....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. julij 2003, 07:41

kar me pripelje Mick od kje ti tak nick... preveč poslušaš Micka....

... od kje pa tebi tvoj nick... preveč... x?x ... x:Dx

#8 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. julij 2003, 09:01

o tem počitniškem "divjanju" sem se ravno danes pogovarjala s prijateljico.

Kar naprej pokam ,kufre gor ,kufre dol,..ona pa lepo ,doma, v miru bere knjige,razmišlja...hodi na krajše izlete..

Resnično se sprašujem...čemu počitnice in potovanja povezana z njimi.Domov pridem vedno utrujena do daske.
Prijateljica pa zgleda kot dobro zalivana rožica  x:Dx

Morda pa imaš prav in je to neke vrste droga imenovana obsedenost x:o)x

ja, eni znajo umirjeno zivet...
drugi pa zelijo oddiha in razmisljajo o dopustu, pocitnicah, morju, etc...
pa pridejo iz morja domov in so se bolj utrujeni, ker tudi na morju niso
znali ziveti 'primerno'.
torej je treba nekak poslihtat v sebi, v osnovi nekaj?
tako kot pravi Mick:
''glavno je, da se lahko ful in sproščeno posvetim čemurkoli pač želim ''...!

hm, se mi zdi se nekaj: da ce nekaj iz nas pride kot potreba, prava
potreba, recimo spociti se, si vzeti cas zase in poceti tisto kar zelimo,
eden morda surfanje, drugi lezanje, 3 branje, nekdo druzenje, nekdo obcudovanje,
nekdo hranjenje, nekdo polezavanje in spanje, etc... potem so lahko zadeve
na koncu drugacne; torej pocnemo nekaj z namenom, ki je prisel iz potrebe.
ce pa ne vemo kaj pravzaprav hocemo, zakaj sploh gremo na dopust, pa se lahko
zgodi, da pridemo domov se bolj utrujeni ane?
tudi spontani smo lahko in prepustimo dopust nakljucjem, necemu kar se bo zgodilo
nepredljivega, novega, etc... cemu je morda potrebno dati primerne okoliscine in moznosti.
torej verjetno tudi z namero popreje.
ce smo osvobojeni pricakovanj, ali celo dolocenih 'umisljenih' potreb in seveda dovolj
odprti za komunikacijo, miganje, premikanje...ter poslusanje nagiba, pride morda spontanost.

sicer pa nekdo si zeli na dopust in nima denarja, sprejme da ostane doma,
ko je sprejel, se je tudi umiril in si naredil okoliscine, kjer bo funkcioniral in
dopuscal predvidljivosti in nepredvidljivosti v njegovih okvirih.

tko no...

#9 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. december 2003, 12:56

Evo, zdaj je spet priložnost za krajše počitnice, meni še posebej ljube, take, med katerimi ni nujno, da se kam pakira, je pa tako obdobje leta, da je človek lahko čisto zadovoljen doma, v praznično okrašenem stanovanju in z malo več časa za ljubljene osebe kot običajno.... CV bistvu imam željo biti prav doma doma z možem in njegovimi starimi starši en štuk nižje, pa najina volnica. Mir, dobrote - pa ne preveč, pa čas za vse za kar mi običajno zmanjka......


Objavljena slika

#10 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 22. december 2003, 13:39

v bistvu je cudno, ker so po definicije besede same pocitnice stvar pocitka, miru. torej sploh ni potrebno neko drvenje, akcija...nekako je problem v tem, da se je naa druzba odlocila namesto nas, da moramo ful nakupovat in noret okrog...jaz ze leta prakticiram, da kupim darila, ko je primeren cas, oz. ko vidim kaj, kar me spomne na nekoga in je potem to takoj kar tam stvar akcije, in je ostali cas mir! tako nimam zadreg, ce pa je cas za darilo, pa ga se nimam, bo doticni pac moral pocakat. do zdaj se nisem izgubila strank x;)x
mislim: lepo je kam it, ampak predvsem ti mora ustrezat, ce si 'samo' doma, je vcasih se lepse, kolikokrat je povprecen clovek, ki je v sluzbi,
na leto dva dni samo doma...?!
itak pa je vse skupaj stvar navade, pa odlocitev. problem nastane, ko mas totalno druge zelje, kot tvoji sobivalci.... :vragec: x:)x

ampak mislim, da je dalajlama zivel v malo drugacnem okolju in po malo drugacnih principih....ce na primer nisi prisiljen delati po urniku, ki ga dolocijo drugi, je to celo vprasanje akademsko... x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#11 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 22. december 2003, 14:40

Res, počitnice večinoma napor, razen tistih, ki so spontani in nočejo imeti vse pošlihtano. Kakor pade, pade, jaz nisem med tistimi, letos bom prvič imela praznike brez pompa in šibenja miz od hrane in vsega, ker nimam časa, ugotovila sem, da mi je že sama misel na ne-delo všeč !

Dobro razmišlja Dalajlama !

#12 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 22. december 2003, 21:27

To kar je navedel El Nino, da so počitnice le odraz tega da doma trpimo in je to nekakšen beg (upam da sem ga prav razumel) bi se lahko strinjal. Kajti lansko leto med poletjem sem imel kar krizo, ko sem prekinjal zvezo, potem pa en mesec kasneje v Grčijo in paf, kako sem se dobro počutil tam. Takrat sem se zamislil nad tem, da je mogoče prav to gonilo velikih ekonomskih migracij iz juga na sever (no jaz sem šu za dva tedna iz severa na jug x:Dx ). Beg pred težko situacijo, beg pred samim seboj, beg pred problemi na nek način, beg pred stresom, beg pred hitrim časom. In ko se vrneš nazaj iz počitnic, je zopet vse po starem, hmm ja res je, rabim počitnice vsaj za ene 3 tedne, nekje na južni polobli. x8Dx :mex: xcheersx :flower: .

Ne vem mogoče pa trobezljam tam u tri krasne... x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#13 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. december 2003, 12:41

Pa verjetno je nekaj v tem, veš. Še posebej lahko s tvojo tezo podpreva sex turizem x:)x .

#14 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 23. december 2003, 18:59

Oh ja, ja naturlich, das ist eine sexualische problemen. x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#15 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 23. december 2003, 20:38

jupiiiiiiiiiiiiii

komaj čakam, da bom lahko malo doma in bom spet počela (še nekaj) stvari, ki me straaaašno veselijo x:Dx

veliko lepega vsem lunatkom x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0