Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tarot, osebni in duhovni simbol..karta


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
78 komentarjev na to temo

#26 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. junij 2005, 06:48

puscavnik je IX; a ni XI-moc??
puna ta druga je pa XVIII-a ni to luna oz. svecenica??
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2005, 09:17

ja, behy se je zmotil, 9 je puscavnik, pomeni iskanje notranje resnice, karta Zvezde pa je pravzaprav tud podobna.
Notranji glas, ki ga zaslisimo v tisini, kaze tud na naklonjenost 'visjih sil'.
V ljubezni pomeni platonsko, 'visjo' ljubezen.
Zelo je zazelena v interpretaciji ali v zivljenjski liniji, ker kulira neg. vplive drugih kart.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. junij 2005, 09:23

Samo 18.-svecenica mi pa se zdaj ni totalno jasna karta?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2005, 09:28

18 ni svecenica, 18 je Luna, svecenica je 2.

Ti ce dobis recimo 18, je pol to 9 in 18.
Torej puscavnik in luna....
poglabljanje v notranje globine, recimo tud crpanje iz preteklih zivljenj ipd., ce je to dvoje v povezavi pomembni.

Karto 18 Crowley pripisuje Ribam, sicer pa jo pripisujejo Raku; nic od tega ni cist 100% ekvivalenca.

V razlagi recimo Luna lohk pomeni tudi hinavscino, tezave z izlocanjem, nosecnost in porod in podobno.
Puscavnik pa lohk kaze sam tipa, ki je devica, ali nekoga, ki ni zelo custven, pac pa bolj na majndu.
vendar osnovno sporocilo karte je: biti SAM. a ne OSAMLJEN.
Samota ni osamljenost.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. junij 2005, 09:38

<{POST_SNAPBACK}>18 ni svecenica, 18 je Luna, svecenica je 2.

Ti ce dobis recimo 18, je pol to 9 in 18.
Torej puscavnik in luna....
poglabljanje v notranje globine, recimo tud crpanje iz preteklih zivljenj ipd., ce je to dvoje v povezavi pomembni.

Karto 18 Crowley pripisuje Ribam, sicer pa jo pripisujejo Raku; nic od tega ni cist 100% ekvivalenca.

V razlagi recimo Luna lohk pomeni tudi hinavscino, tezave z izlocanjem, nosecnost in porod in podobno.
Puscavnik pa lohk kaze sam tipa, ki je devica, ali nekoga, ki ni zelo custven, pac pa bolj na majndu.
vendar osnovno sporocilo karte je: biti SAM. a ne OSAMLJEN.
Samota ni osamljenost.



In kok bi si razlagala to karto v kombinciji z 11.karto(spet pride iz 2+9)??

Pol zgleda, da so pri men te stiri karte vse bistvene 2, 9, 11 in 18??
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2005, 09:40

askeza, duhovnost.
ker se 11 je lahko, v takih povezavah, nekaksna 'premagana' sla.
Zdravljenje, znanje, ustvarjanje...

nekateri decki pa mesajo 8 in 11.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. junij 2005, 09:56

<{POST_SNAPBACK}>askeza, duhovnost.
ker se 11 je lahko, v takih povezavah, nekaksna 'premagana' sla.
Zdravljenje, znanje, ustvarjanje...

nekateri decki pa mesajo 8 in 11.


Pa si spet v dveh pisavah isto prebrala!! :palec: :palec: :palec: :palec:

Tole zdravljenje... tole je pr meni zgleda res neizbezno. x^x

Ustvarjanje se tut lepo posteka s kotnim uranckom v trigonu z merkujem...

Znanje ma pa devicka!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2005, 12:42

<{POST_SNAPBACK}>Pa si spet v dveh pisavah isto prebrala!! :palec:  :palec:  :palec:  :palec:

Normalno samson!!!
Ce je moja prva cifra (po imenu in priimku in torej nima zveze ne z rojstnimi datumi in ne z ascendenti) 13, druga pa 20!!!! (oboje nekak pripisujejo plutonu).
Svecenica je pa tud not, tko da tud riba je vidna in devica, kar mam mocno tud v astrokarti.
Morda ne govorijo vsi sistemi glih z istimi simboli, ampak neko osnovno linijo jasno dobimo vedno, ki jo lahko nekoliko primerjamo z drugimi sistemi.
Glej, recimo jaz imam stelij v ribah, nimam pa v osebni crti ne Lune (18) in ne Obesenega (12).
In dejansko - riba pri meni ni najbolj vidna.
nekateri mi pripisejo ovna, marsa (tud zarad mojega imena oz. nicka), pa vendar nimam ne Carja (4) in ne Stolpa (16).
Nimam pa nic v kozorogu, pac pa mam djavota v liniji (15). mam pa pluton direkt na mc v 10. in to je mal tega aspekta davolskega (kozlovskega denimo mal obarvanega).
mam pa venero v biku in tud papeza (5), ki je nekoliko s tako energijo, v tej liniji svoji.
Tko da osnovne energije so zaobjete pri meni tudi v tarotu.

Tudi po dzk-ju sem 9. in 4., pa spet nima zveze s ciframi, pac pa z mesecem rojstva.

Tko da pri meni se vsi sistemi neverjetno poklapajo.
Se najmanj sem -na prvi pogled- 'prava' v zahodni astrologiji (ker sem ribje/vodna).
Drugje imam vec plutonovskega momenta (tarot) ali pa ognjenega (9zki).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. junij 2005, 12:47

A tko se to gleda... najpre ime posebi, pol priimek posebi, pol pa sele datum..
jaz sem pa samo ime+priimek skupi(priimek v cifri pod 10) in datum.

Pol mam pa mal drgac:
Pol mam pa:

21-ime
17-priimek
29-oboje skupi
18-rojstni datum

Kaj dasta pa tista 21 in 17??
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2005, 12:50

samson, ne bi rada na pamet govorila, teh sistemov je ful, ne spomnim se tocno.
1. karta je vsota cifer ekvivalentnih crkam imena in priimka, 2. je preprosto sestevek letnice rojstva (v tvojem primeru 18), vmes sem pozabila, kako ze tocno gre, zadnja, 5., pa je sestevek vseh cifer.
Tvoja 3. pa je 9 (*vsota cifer druge karte - zdajle sem se spomnila).

*
21 je Svet - koncna, zadnja karta, k cemur vse tezhi, ki koncuje, sintetizira.

17 je Zvezda, o njej sem ti pa ze rekla besedo ali dve. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 7. junij 2005, 18:09

<{POST_SNAPBACK}>puscavnik je IX; a ni XI-moc??
puna ta druga je pa XVIII-a ni to luna oz. svecenica??

Ne, je puščavnik oz. po angl. THE HERMIT XVII pa je luna, svečenica je 2, tak kot ti je marsa razložila x;)x x:Dx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#37 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 8. junij 2005, 09:33

Puščavnik The Hermit je 9ka, 18 je Luna, 17 pa Zvezda. 11 in 8 pa je različno, v večini "deck"ih je 8 Pravica, 11 pa Moč - Crowley pa je ti dve karti zamenjal in drugače imenoval: 8 je Lust (namesto Strength), 11 pa Adjustment (namesto Justice). Tako da so potem nekateri stvaritelji kart uporabljali en način, drugi drug.
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#38 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. junij 2005, 11:22

Hm kak se pol to racuna?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#39 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 11:24

<{POST_SNAPBACK}>Hm kak se pol to racuna?


Tut mene to zelo zanima. Ma mogoce kdo kaxn link???
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#40 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 8. junij 2005, 15:01

Jah, jaz poznam samo tisto računanje, kjer si izračunaš osebnostno karto (personality card), karto duha/duše (soul card) in karto sence (shadow card).

Npr. 3.3.1985 -------> 3 + 3 + 1985 = 1991 -----> 1 + 9 + 9 + 1 = 20 je osebnostna karta (Judgment ali The Aeon po Crowleyu)

20 -----> 2 + 0 = 2 je karta duše (Svečenica x^x xDDx )

2 ------> 2 = 1+1 ----> 11 je karta sence (ali Pravica ali Moč/Lust)

Na ta način.

Če imaš že osebnostno karto od 1 - 9 je to hkrati tudi tvoja karta duše.

Ne vem, sem gledala to na enem drugem forumu, mogoče najdem in dam link semle. x:)x

Našla.... http://www.tarotforu...hread.php?t=471 Sicer se začne debata o tem, kako se izračuna shadow card, pa potem razvijejo v tole.... x:)x

What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#41 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 20:31

Se pravi pr meni je to:
18+6+1980=2004=2+4=6

Kera pa je karta st. 6??Ljubimca, ne??Kaj pa pomeni??Ta karta je kao zelo blizu znaku dvojckov v zahodni astrologiji?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. junij 2005, 20:36

prec prec povej, katja, in vse povej! x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 20:38

JAAA!!!! x:px x:px x:px :vragec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#44 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 8. junij 2005, 20:44

:vragec: x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#45 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 20:46

<{POST_SNAPBACK}>xg:Dx  xg:Dx  xg:Dx
samson, sam ti si pa ful zahteven.  :vragec:  x:px
hehehe, a se vsaki stvari tako z vsem srcem in dušo predaš kot si se astrologiji in vedeževanju?


Vedezevanju se sploh ne posvecam...

Drgac pa ja, v tisto kar me zanima skocim z vsemi stirimi...sam problem je da me vecina stvari mine po 1-2 mesecih( zenske, hobiji...you name it).

Za lovers sm pa ze najdu razlago-se pravi intuicijo pred logiko...ta bo pa zame zeeelo tezka!!!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#46 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. junij 2005, 20:57

<{POST_SNAPBACK}>hmnja ...  ok, pa astrologiji.  x;)x
vsekakor upam, da te ne bo tudi to minilo.  :palec:



Ne, ne... v temle v kombinaciji z mojim znanjem iz financnega podrocja vidim velko perspektivo. x:Dx x8Dx

No samo, da ne bom kaj prehitr reku... vprasi me cez 2 mesca!!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#47 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 9. junij 2005, 06:35

Kaj pa poemni toti:
20 -----> 2 + 0 = 2 je karta duše (Svečenica ?
pa ta:
2 ------> 2 = 1+1 ----> 11 je karta sence ?
Teh dveh ne vem.
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#48 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 9. junij 2005, 10:00

Način izračuna karte duše in sence. 4.12.1990 = 2006 = 8 je tvoja osebnostna karta in tvoja karta duše. (8 --->) 17 pa je tvoja karta sence. x;)x
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#49 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. junij 2005, 10:05

Aja.. pol mam pa jest karto svoje sence 15, sem mislu, da ce ti ze tako pride iz sestevka leta, dneva in meseca rojstva ven enomestna stevilka, da je potem to tako karta duse kot tudi karta sence. Potem mam pa dve karti- 6 in 15.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#50 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 9. junij 2005, 13:01

tenkju fiši :D xokkx ej si že odprta za šloganje al še vedno maš na faksu probleme :blink: :?:
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0