Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sorodne duse


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
221 komentarjev na to temo

#1 bilboa

bilboa
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 7. avgust 2003, 00:33

cao x:)x

z ljudmi, ki so vam v nasem zivljenju zelo pomembni se pocutimo na nek nacin povezane. zanima pa me, kako "veste", kdo je sorodna dusa in kdo je le dusa, s katero se fino razumes? kaj je "tisto", zakaj ves, da je temu tako x?x
saj najbrz tema nima neke realne osnove, ampak zanima me, ce je kdo od vas vec kot 100% preprican, da zivljenje na kakrsen koli nacin deli s svojimi sorodnimi dusami, s katerimi je karmicno povezan..:sniky:

lp :8): ,
b.
nothing is a loss of time, if you enjoy the day:-)

#2 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 7. avgust 2003, 06:10

Čutiš, veš da je temu tako. Težko pa je srečati sorodno dušo v ljubezenskem smislu.
Ja sam ka mali pao s lipe

#3 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 7. avgust 2003, 07:15

Vcasih, zacutim globoko povezavo z drugimi ljudmi, srecala sem jih ze pred leti in se vedno jih nosim v svojem srcu-za te sem prepricana, da smo nekako usodno povezani se iz prejsnjega zivljenja.
Mislimo si iste misli, klicemo se hkrati, razmisljamo na isti nacin, reakcije so iste, ce se nekdo od nas pocuti slabo, to lahko zacutimo. Kupimo isto stvar, ce izbiramo obleko izberemo isto (pa nismo skupaj v trgovini)....
S tem razdalja nima nobene zveze, zivimo vsak na svojem koncu sveta, pa vendar funkcioniramo tako kot da bi ziveli skupaj...vcasih se mi zdi to komicno in nepojasnljivo.
Prijateljica mi je enkrat razlozila po Osho kartah, da imajo nase energije veliko skupnega , o tem ne razmisljam vec na nacin, da je to nenavadno ampak mi je cisto normalno in ql.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#4 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 7. avgust 2003, 07:44

Cosma :palec: ,
je pa včasih odvisno tudi od situacije in potreb človeka.
Glej naprej, če se le da,...

#5 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 7. avgust 2003, 07:49

Ja aquarius :palec: imas cisto prav, sam se bila mal lena za tipkat....itaq podelamo stvari, ki jih imamo za podelat, zato se nam mogoce to zdi usodno. Cas in situacija pa tudi pogojujeta vcasih take stvari.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#6 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 7. avgust 2003, 08:29

http://www.gape.org/...030805130432689
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#7 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 7. avgust 2003, 10:31

Ja, jaz se strinjam z Volkom.
Sorodne duse najdes. Ki so ti nekaksni spremljevalci. Ko ves, da si jo nasel.

Sorodno duso v ljubezni, to najdet je pa tko k bi na lotu zadel. :vio:
(upam da mi rata enkrat) x:Dx
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#8 bilboa

bilboa
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 7. avgust 2003, 13:26

hmm... meni se zdi, da ljudje velikokrat zamenjajo (zlorabljajo?) pojem sorodne duse s fascinacijo nad nekom. ampak to mine, sorodne duse pa bi naj bile - neomejene s casom... ceprav si nekaj cajta "vedel", da si jo nasel. no, mogoce pa le, ampak okoliscine'n'stuff..

mislite, da tudi ce smo sorodne duse, se v zivljenju srecamo recimo le za kratek cas, ali so to spremljevalci skozi zivljenje?
heh, ljubezenska loterija... x:Dx potemtakem menite, da ste z nekom, s komer se pac imate fino, ceprav ni vasa sorodna dusa, katera nekje le obstaja?
sploh pa... a je kdo prebral newtonovo zivljenje & potovanje dus in koliko sploh v to verjamete? x:)x
nothing is a loss of time, if you enjoy the day:-)

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. avgust 2003, 13:38

ja jst morem zdej sorodno dušo pustit, naj gre proč, jo slabo prenašam tako kot ona slabo prenaša mene, za skupaj nisva narazen nočeva.... grda reč, to sorodne duše je sam zabloda holywoda
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 7. avgust 2003, 15:25

Enkrat dobila na mail...

Vas zanima, kako boste vedeli da ste srecali svojo duso dvojcico? Tukaj je nekaj simptomov tistih, ki s(m)o doziveli to cudovito izkusnjo....

-spoznamo se preko nenavadnih okoliscin, popolnoma nenacrtovano in nepricakovano,
-takoj dobimo obcutek, da se poznamo ze od prej,
-obcutimo takojsnjo in globoko medsebojno ponezavo,
-dozivimo nekaksen "elektricni" obcutek, ki ga besede ne morejo opisati,
-povezava je v trenutku...kot bi ne pretekel cas od takrat, ko smo bili nazadnje skupaj,
-obcutimo mocan in globok obcutek enosti z Bogom, ki ga prej nismo
poznali,
-vzbudijo se nam obcutki, ki so se nam prej zdeli nemogoci,
-smo nelocljivi,
-ko si pogledamo v oci, cas in prostor nimata pomena,
-med nami ni preprek, odnos je popolnoma odprt,
-cutimo mocno potrebo, da bi sluzili clovestvu,
-drugemu dajemo in nikoli ne pomislimo, da nam bo vrnjeno,
-se vedno imamo karmo s svojo duso dvojcico iz svojih prejsnjih inkarnacij, ampak resimo jo s popolnim odpuscanjem in brezpogojno ljubeznijo,
-nismo odvisni drug od drugega,
-obstaja obcutek neomejenosti nasih obcutkov....mocno zaznavamo vecnost,
-obcutki do nase duse dvojcice so zelo duhovni,
-v nasem odnosu ni prepovedi...vse je svobodno brez potrebe po omejevanju, posedovanju in kontroli,
-oba brez dvoma vesta, da sta bila "privedena" skupaj z razlogom,
-med sabo ne tekmujemo, niti se ne pretvarjamo, da smo drugacni od tistega, kar v resnici smo,
-cutimo, da "smo", ampak smo popolni skozi njo/njega,
-v napake drugega imamo zaupanje in potrpljenje in jih takoj sprejmemo,
-KO DUSI DVOJCICI POGLEDAMO V OCI, V NJIH VIDIMO SAMEGA SEBE.
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. avgust 2003, 15:38

-spoznal sem jo na čist nenavaden način, pripeljala jo je nea punca ki se ni mogla sproščeno pogovarjat z mano, če ni imela ob sebi prijateljice... nenavaden način, povsem nepričakovano, in nenačrtovano z moje strani.... trik usode
-takoj sem dobil občutek da mi je sorodna, čuj bejba, kdaj pa maš rojstni dan, aha, a tako a, pet dni in deset ur pa pol pred mano, heh, oh ja kolk mladega se počutim ob tebi...
-povezava je bila instant, močna in burna, prijateljica ki jo je pripeljala sabo, je postala takoj ljubosumna, in je obžalovala svojo potezo,
-hm električen, kaj pa magnetičen bi šlo to?
-moji prsti še vedno čutijo blago na njeni obleki, od kar sva nazadnje plesala,
-moj dan je potekal približno takole, se zbudim, čakam da jo vidim, jo vidim 20minut, potem je ne vidim, več čakam naslednji dan, da jo spet vidim.... vikendi so bili pekel
-v tem času sem razčistil kaj to je bog in kaj ni, prej sem bil mnenja da ga sploh ni
-nikoli si nisem mislil da lahko ljubim brezpogojno, heh,
-ja ko me pogleda v oči čas zgubi pomen, pravzaprav se ustavi,
-med nama ni preprek, odnos je popolnoma odprt, hm ok ta simptom se pa ni pojavil prej obratno
-ja še vedno čutim to potrebo
-hm ja itak
-hm karma je kruta reč, ampak brezpogojna ljubezen je točno pravo zdravilo, sočutje neglede na okoliščine.
-neodvisnot ja
-večnost na dosegu roke
-tako je zelo duhovni, nobenega telesnega poželjenja nisem čutil do nje...čista dušca
-ok to ni bilo tako, hehe, hm tega je bilo kar nekaj
-ne očitno to vem samo jaz, ona misli da ni nikogar na tem svetu za njo...
-ne pretvarjava se kdo sva, hm razen ponavadi
-heh očitno
-napake napake napake
-Ko duši dvojčici pogledam v oči, v njih vidim samega, sebe :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

Heh, ne razumem kako je točno to drugače od ljubezni?
-
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. avgust 2003, 15:49

___ ___
...
___ ___

... potemtakem sem srecav mnooooogo sorodnih dus!!

toda, dusa dvojcica ali sorodna dusa se mi zdi,
da je drugace opredeljeno v moji glavi!!??

sorodna dusa, je lahko tudi prijatelj, znanec, ki ga srecas...
dusa dvojcica pa je ... ?? x:Dx :xx!: - pojma nimam;
si samo predstavljam, kar je v okvirih moje percepcije - torej = _ ali ?

#13 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 7. avgust 2003, 20:05

:palec: verjetno zelo drži

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 7. avgust 2003, 21:45

ma ne vem..mislim, da to ves ko jo srecas...to ko izgubis nekoga, ki nam veliko pomeni je pa izguba sama po sebi in smo zato zalostni.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#15 Živa

Živa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 7. avgust 2003, 22:02

Tako da ne kompliciraš, se ne sprašuješ, ampak VEŠ.
In pika.



Bobnar :palec:

#16 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. avgust 2003, 22:21

"Sorodno dušo spoznaš, ko jo zgubiš. "

ja bobnar prav imaš, točno tako, ne zavedamo se stvari dokler niso mimo, in ko so mimo je prepozno, ne v bistvu jaz poznam mojo dušo dvojčico, stvar je preprosta, takoj sem vedel, kot so tam simptomi, ampak vprašanje je kaj ti duša dvojčica koristi, vedno bolj je kot bi se pogovarjal sam s sabo.... sploh če je ta duša dvojčica zelo natančna replika... hehe, torej imaš pred sabo osebo, s katero se pogovarjaš o skupnih problemih in v bistvu ne izveš nič novega niti tej osebi ne moreš pomagat ker je tam kot ti, isti naslednji korak, težko kaj pridobiš s tako osebo, veliko več dobiš če srečuješ povsem drugačne ljudi, od njih se lahko več naučiš, to pa je bistvo življenja, bi rekel tito, učite se učite in učite...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#17 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 8. avgust 2003, 07:27

Vas zanima, kako boste vedeli da ste srecali svojo duso dvojcico? Tukaj je nekaj simptomov tistih, ki s(m)o doziveli to cudovito izkusnjo....


:8):  KO DUSI DVOJCICI POGLEDAMO V OCI, V NJIH VIDIMO SAMEGA SEBE.  :8):


x:)x Sončica! xokx

Helena


#18 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 8. avgust 2003, 07:39

"Sorodno dušo spoznaš, ko jo zgubiš. "

Hm,zna bit,...lahko pa spoznaš,da si izgubil samo en del ustaljene rutine,kar je najslabše. :o|o:
Glej naprej, če se le da,...

#19 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 8. avgust 2003, 07:43

... veliko več dobiš če srečuješ povsem drugačne ljudi,
od njih se lahko več naučiš,
to pa je bistvo življenja,
bi rekel tito, učite se učite in učite...


Po moje duša dvojčica ni kopija nas samih.

Jaz vidim dušo dvojčico
x:)x kot meni kompatibilno
x:)x in hkrati komplementarno dušo.

Ki jo res začutiš,
ki se od nje lahko kaj naučiš
in obratno,
ki reagira v določenih situacijah drugače kot jaz,
ko jaz "odpovem" ona krmari barko naprej
in obratno.

Različni duši a hkrati ena celota,
kot medalja, ki ima dve plati...

Helena


#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. avgust 2003, 22:18

Po moje duša dvojčica ni kopija nas samih.

Jaz vidim dušo dvojčico
kot meni kompatibilno
in hkrati komplementarno dušo.


Nene, to je pa idealni partner.... in ne duša dvojčica...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 9. avgust 2003, 13:42

x:)x ....vsaka dusa ob kateri se pocutis srecen,ti je sorodna dusa.....in taki dusi z globokim pogledom v oci lahko razberes tudi misli.....:)
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#22 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 10. avgust 2003, 21:06

Ti meni praviš da sem srečal že dve sorodni duši in obe pustil.... ne, to pa ne bo šlo,
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#23 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. avgust 2003, 21:14

Obstajajo ženske,ki trdijo,da so vsi moški isti,a ni to malo preveč izkušenj... x?x

#24 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 10. avgust 2003, 23:24

Duša je samo ime za nekaj na telesu.







uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#25 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 11. avgust 2003, 05:43

dusa ni na telesu...ker pol bi jo videli....dusa ni nekaj kar nosimo...ampak nekaj kar nam pripada....in jo imamo v svoji zavesti in podzavesti...brez nje ne bi videli govori poslusali dihali razmisljali jokali se smejali....in se in se....je del nase duhovnosti ki nas usmerja ali v prav nasega pocetja ali v narobe.....je zelo pomemben dejavnik nasega zivljenja....

KO MI UMREMO ONA SE ZIVI.....CE NE DRUGJE V KAR VERJAMES...PA SIGURNO V SRCIH IN MISLIH TISTIH ,KI SO TE IMELI RADI IN SO TI BILI ZVESTI.....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0