Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pošten človek živi enkrat...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
67 komentarjev na to temo

#26 bilboa

bilboa
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 25. avgust 2003, 12:17

ne, ne, ne, Trubica, me so po "defaultu" postene, zato je tudi samoumeven primer naveden x:Dx x:Dx x:Dx
-lahko pa spremenim, v "postenega moskega", ce te bo pomirilo x;)x x:Dx
nothing is a loss of time, if you enjoy the day:-)

#27 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 25. avgust 2003, 12:52

Seveda, v slovarjih so vedno take variante, da jih človek brez problema takoj sprejme in dojame... x;)x .

Kaj je pošteno in kaj nepošteno, že tukaj lahko nastopi težava, že tukaj bi lahko prišli navzkriž. Ampak sama sem prepričana,da zagotovo vsaj enkrat v življenju vsakdo ni pošten, lahko že npr. kakšno zadevo zamolči.

Tudi jaz sem seveda bila nepoštena, se pa temu izogibam, kolikor je le mogoče, ampak mi malo nagajajo moji geni.... :inocent:

#28 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 25. avgust 2003, 13:46

Ampak sama sem prepričana,da zagotovo vsaj enkrat v življenju vsakdo ni pošten, lahko že npr. kakšno zadevo zamolči.



Ja, saj veš.. kako že pravijo.. naj prvi vrže kamen, tisti, ki je brez greha x;)x ...



Bilboa :palec: :palec: .. le kako mi ni "potegnilo".. x:Dx



Mick ... jaz tudi .. x:Ix

#29 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 25. avgust 2003, 15:37

:vragec:

zhivel 1. maj...
praznik delavcev, kmetou in POSHTENE inteligence



:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#30 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 26. avgust 2003, 08:20

Zdaj pa vsi priznamo, da smo kdaj tudi neposteni. V bistvu smo vecino casa neposteni in le nekaj casa posteni, ce je sploh kej tega casa.
Ker tudi ko mislis, da si posten si v bistvu se vedno neposten. Posten si lahko takrat, ko v sebi naredis premik.. ali odlocitev, da bos nekaj spremenil in ko se to zgodi se nikoli vec ne more zgoditi nepostenost.

Recimo zelo neposteno do zivali je to, da jih vzgajamo za hrano in jih ubijamo in to zgolj zaradi krvolocnosti. In ko jes meso si neposten.. potem pa se najes.. in pravis da si posten.. Pa v resnici nisi, ker bos cez nekaj casa spet jedel meso.
Tako da je ta cas "postenosti" v resnici samo priprava na naslednjo nepostenosti. In ce se nekaj ponovi.. postenost v resnici sploh nikoli ni nastopila.

Motiv, da priznamo nepostenost.. in ostale takoimenovane "slabosti" je pa pridobitniski - koristoljubje. Pridobiti hocemo, da drugi o nas mislijo dobro. Ker je splosno jasno, da ni postenega cloveka.. ti ne preostane drugega, kot da priznas svojo nepostenost, ce hoces da bo sekundarni EGO nahranjen. EGO hoce biti dober clovek in nima druge moznosti, kot da prizna svoje "slabosti".
Ampak to nic ne pomaga.. Slabosti se je potrebno zavedati.. in jih razumeti, ne pa jih priznavati.. Noo lahko jih tudi priznavas.. ampak v bistvu je vseeno.. samo posten moras biti, da priznas tudi to, da je priznavanje neposteno. V bistvu je se bolj neposteno, kot nepostenost sama.

Nepostenost je vsaj iskrena.. priznavanje nepostenosti pa je nepostena in neiskrena povrhu. Sej iskreno priznas, da si neposten.. ampak globogo v globini se skriva motiv koristoljubja.

Vsak clovek, ki ponovi neposteno dejanje.. ni niti trenutek v zivljenju se bil posten. Ker nepostenost je v njemu, drugace se ne more ponoviti. Ker posten je samo EGO, ki ve, da bo s tem nekaj pridobil. Ko ni EGO posten.. ampak nastopi postenje samo.. se nikoli vec ne dogodi nepostenje.
Nikoli vec ne bo umrl vol in se pekel na raznju, zato ker bojo v Novem mestu odprli en kurcev idiotski TUS, v katerega bo v bodoce romalo se vec razmesarjenih trupel in volev.. za blagor idiotskemu postenemu clovestvu.

AMEN
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#31 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 26. avgust 2003, 09:03

Nikoli vec ne bo umrl vol in se pekel na raznju, zato ker bojo v Novem mestu odprli en kurcev idiotski TUS, v katerega bo v bodoce romalo se vec razmesarjenih trupel in volev.. za blagor idiotskemu postenemu clovestvu.

AMEN

BRAVO! :palec:

#32 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. avgust 2003, 09:05

:vragec:

tjazy :palec:


:vragec: x:)x x^x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#33 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 26. avgust 2003, 09:29

Poštenjakarji, krademo samo toliko, da lahko pošteno preživimo

- nepoštenjakarji pa več. x;)x





uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#34 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. avgust 2003, 11:05

x^x
maš kwalitetno praw :palec:

#35 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 14. april 2004, 09:06

Če si dober, imaš več časa, ker se ne ukvarjaš s problemi zla. x;)x

#36 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 14. april 2004, 12:49

xsrcx xsrcx xsrcx xsrcbumx xsrcx xsrcx xsrcx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#37 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 14. april 2004, 15:33

Sprašujem se hehe, itak kot vedno zakaj se začne ta naš cikel, inkarnacij, in še huje, pošten človek živi samo enkrat je to možno, prideš, živiš pošteno in odideš....

Ce je res, da posten clovek zivi samo enkrat, se ne splaca biti posten.. x;)x x:)x
x:)x

#38 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. april 2004, 15:42

Hja bom popravil na tole.... na koncu smo vsi pošteni....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#39 Freya

Freya
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 371

Objavljeno: 14. april 2004, 16:15

Ma..... jaz sem za.....POTEŠENE.......ženske in moške x:Dx  x:Dx  x;)x

:palec: :palec: x:Dx x:Dx

Mick, a bi ti prosim kandidiral na volitvah x:Dx x;)x x:o)x x:Dx
SI SAPIS SIS APIS.
Objavljena slika

#40 Vreme kje spotakne

Vreme kje spotakne
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 89

Objavljeno: 14. april 2004, 16:33

hahaha, kako ste smesni! x:Dx
Ne ves, jaz zivim milijonkrat.. hahaha x:Dx

#41 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. april 2004, 19:28

Ma..... jaz sem za.....POTEŠENE.......ženske in moške x:Dx  x:Dx  x;)x

:palec: :palec: x:Dx x:Dx

Mick, a bi ti prosim kandidiral na volitvah x:Dx x;)x x:o)x x:Dx

Mickey for president!
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#42 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 14. april 2004, 20:48

Poštenjakarji, krademo samo toliko, da lahko pošteno preživimo

- nepoštenjakarji pa več. x;)x





uživajte!

Vse vas bomo polovil x^x x:Dx :palec:
Vsaka ovira je priložnost.

#43 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. april 2004, 21:21

Hmm... pošteno - nepošteno... xscratchx
Seveda vsi delamo tudi napake, saj se na napakah učimo. Ampak to po mojem nima nobene zveze s poštenostjo. Pač zgrešiš zaradi nevednosti ali nepazljivosti ali ne vem česa.
Meni se je vedno zdelo ful butasto, ko so me kot otroka pošiljali k spovedi, da se izpovem grehov... xrolleyesx Pa kakšne grehe naj povem?! :eek:

Poštenost je zame, da v kakršnemkoli odnosu z nekom "vržeš karte na mizo" in poveš svoje ter poslušaš drugega, potem pa se zmenita, kaj in kako. Če ni zahrbtnosti in če se držiš dogovora, je vse pošteno.
Simbolično: Trgovec ponudi neko stvar po taki in taki ceni, kupec pa se odloči, če jo bo kupil ali ne. Ali pa obratno: kupec ponudi toliko in toliko za neko stvar, trgovec pa se odloči, ali jo bo prodal ali ne. - No, s tem ne mislim samo na prodajanje in kupovanje, ampak v prenesenem pomenu lahko to velja za vse stvari. Stvari morajo biti jasne, znane, dogovorjene, in potem se je tega za držati. Nepošteno je lahko edino to, če se nekdo ne drži nekega dogovora, obljube...
Napaka, narejena iz nevednosti pa po mojem nima nobene zveze z nepoštenostjo. To, kaj vemo in kaj ne vemo, pa vemo samo mi sami, zato samo mi sami oz. naša vest ve, ali smo pošteni ali ne. In če ne za drugo, že zaradi naše vesti se splača biti pošten.

#44 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 27. april 2004, 15:20

Poštenje je lep dragulj, vendar precej iz mode. x^x



Angleški

#45 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 27. april 2004, 17:36

Hmm... pošteno - nepošteno...  xscratchx
Seveda vsi delamo tudi napake, saj se na napakah učimo. Ampak to po mojem nima nobene zveze s poštenostjo. Pač zgrešiš zaradi nevednosti ali nepazljivosti ali ne vem česa.
Meni se je vedno zdelo ful butasto, ko so me kot otroka pošiljali k spovedi, da se izpovem grehov...  xrolleyesx Pa kakšne grehe naj povem?!  :eek:

Poštenost je zame, da v kakršnemkoli odnosu z nekom "vržeš karte na mizo" in poveš svoje ter poslušaš drugega, potem pa se zmenita, kaj in kako. Če ni zahrbtnosti in če se držiš dogovora, je vse pošteno.
Simbolično: Trgovec ponudi neko stvar po taki in taki ceni, kupec pa se odloči, če jo bo kupil ali ne. Ali pa obratno: kupec ponudi toliko in toliko za neko stvar, trgovec pa se odloči, ali jo bo prodal ali ne. - No, s tem ne mislim samo na prodajanje in kupovanje, ampak v prenesenem pomenu lahko to velja za vse stvari. Stvari morajo biti jasne, znane, dogovorjene, in potem se je tega za držati. Nepošteno je lahko edino to, če se nekdo ne drži nekega dogovora, obljube...
Napaka, narejena iz nevednosti pa po mojem nima nobene zveze z nepoštenostjo. To, kaj vemo in kaj ne vemo, pa vemo samo mi sami, zato samo mi sami oz. naša vest ve, ali smo pošteni ali ne. In če ne za drugo, že zaradi naše vesti se splača biti pošten.

Tamara kot vedno - pošteno ! :palec: :palec: x;)x
LP
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#46 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 28. april 2004, 18:45

Na tem svetu govori brez jezika edinole poštenost. x:)x

#47 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. april 2004, 19:46

nene, tut to je treba prav usmirjat, če ne zbezlja po svojem terenu x:Dx

#48 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 30. april 2004, 00:52

pa je mozno bit tukaj zdaj res posten? mah kje... te svet priprav na posten nacin do nepostenosti... boj za obstanek! x;)x :ermm:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#49 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 30. april 2004, 08:25

Ja lahko si pošten,ampak samo do SEBE x^x x:Dx :palec:
Vsaka ovira je priložnost.

#50 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. april 2004, 08:53

pa je mozno bit tukaj zdaj res posten? mah kje... te svet priprav na posten nacin do nepostenosti... boj za obstanek!  x;)x  :ermm:

So far so good......

Hm Opij, hehe, se strinjam razen ene besede.... Ja lahko si pošten, ampak najprej do sebe..... ne pa samo.....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0