Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali imajo tudi stopinje svoj pomen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
230 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 10. avgust 2003, 18:11

As if that's not enough, each degree has another
meaning of its own. For instance, a person who was
born with a major planet in the 25th degree of Pisces would
be born an alcoholic and probably never cured. Then,
as these planets, degrees and signs relate to
another planet in the chart (called aspects), there's
a deeper meaning. A person with another planet at
the 25th degree of any sign in bad relationship
(aspect) with the 25th degree of Pisces would drink
or do drugs when the Moon or another planet passes
over the 25th degree - for a few hours, days, weeks,
or months, depending on how fast that planet moves.


Hm razmišljam kaj za vraga, je to zdaj, specifične stopinje imajo svoj pomen al kaj?, hm no ja potem preberem tole in me je malce strah, ker mam sonce in luno oba na 25 stopinjah, (eno oven drugo tehtnica, v opoziciji, hm naj mi kdo reče, da to ni res..... ajd, k sreči mam 58 minut, hehe, tisto stopinjo, druga je pa 45, hm kar je zaokroženo 26 stopinj... kar je veliko boljše ampak sedaj mi pa povejte kaj o tem že..
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. september 2003, 09:25

Seveda, El Nino... Iz tegale ne razberem, kaj je mislil avtor, a sklepam, da je tam na tej stopinji recimo kaka zvezda stalnica (saj mislim, da je Jupi nekje objavila ta seznam, mislim skratka, da ga imamo nekje) ali kaj drugega podobnega. Mislim pa, da so v Ribah te stalnice bolj na zacetku in cisto na koncu...
Pa saj nimas na 25 rib (pac pa imam jaz na 24 rib kar dva)! Kwa se stulis! x:o)x
Na 17. sco je recimo Hudiceva stopinja (no, tam imam neptun) itd...

Druga varianta pa je te lunine hise... Ko Luna zamenja 28 teh 'his' - pa je potem 25. stopinja rib pac zadnja hisa...

Mozna pa je seveda tudi kaksna druga razlaga - lahko da je sploh vzeto iz konteksta in de se obravnava nekaj dolocenega, kar pa tu ni izpostavljenega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. september 2003, 09:32

You can't always get what you want, but if you wait for a month, you might get, what you need.... hehe, lepo da se je kdo spomnil na to temo, hm grem iskat zvezde stalnice, morda pa se kaj dobi :), (lahko si predstavljate da bo naslednje vprašanje kakšen pomen imajo te zvezde stalnice...)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. september 2003, 09:37

Algol = 25 TAU 57 (Jup/Sat Sat/Jup Sat/Mar/Ura)
Alcyone = 29 TAU 46 (Moo/Jup Moo/Mar Moo/Mar)
Aldebaran = 09 GEM 34 (Mar Mar Mar)
Betelgeuze = 28 GEM 32 (Mar/Mer Mar/Mer Mar/Mer)
Castor = 20 CAN 02 (Mer Mer Mer/Jup)
N. Aselli = 07 LEO 19 (Mar/Sun Mar/Sun Sun/Mar)
S. Aselli = 08 LEO 30 (Mar/Sun Mar/Sun Sun/Mar)
Regulus = 29 LEO 37 (Mar/Jup Mar/Jup Jup/Mar)
Vindemiatrix = 09 LIB 44 (Sat/Mer Sat/Mer Sat/Mer)
Spica = 23 LIB 37 (Ven/Mar Ven/Mar Ven/Mar)
Unuk = 21 SCO 50 (Sat/Mar Sat/Mar Mar/Sat)
Antares = 09 SAG 33 (Mar/Jup Mar/Jup Mar/Mer/Jup/Sat)
Aculeus = 25 SAG 33 (Mar/Moo Mar/Moo ---)
Acumen = 28 SAG 29 (Mar/Moo Mar/Moo ---)
Vega = 15 CPR 06 (Ven/Mer Ven/Mer Ven/Mer/Nep)
Fomalhaut = 03 PIS 38 (Ven/Mer Ven/Mer Mer/Ven/Nep)
Markab = 23 PIS 16 (Mar/Mer Mar/Mer Mer/Mar)
Scheat = 29 PIS 09 (Mar/Mer Mar/Mer Sat)

bi to bilo to ?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. september 2003, 09:40

Ja, to je to, ja. :)
Samo jih ni samo tako malo!
Morda so to 'glavne', najpomembnejse..
Glej glej.... Sonce imam na Markabu potem... :eek:
Cakaj, grem jaz poiskat tisto...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 24. september 2003, 09:54

Kritične stopinje zodiaka predstavljajo začetki 28 lunarnih hiš.Te hiše uporabljajo večinoma v arabski, indijski in kitajski astrologiji.Ena hiša predsavlja hod Lune v enem dnevu, kar znaša približno 13 stopinj.Prva hiša se začne z 0 stopinj ovna., potem pa si računajte...

Planet, ki se najde na kritični stopinji...ne prinaša zdaj neke krize...samo malo večji pomen ima za naše življenje.

Nekatere interpretacije pravijo, da prihod progresirane Lune...na kritično stopinjo...prinaša pomembne spremembe...

Astra
Per aspera ad astra

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. september 2003, 10:12

No, nasla sem tele zvezde:

http://www.astrologi...&st=0#entry1019
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 24. september 2003, 16:17

El Nino...našla sem eno razlago...kaj naj bi pomenilo...če imaš Sonce na 25 stopinj ovna...

Ljudje s Soncem na tej stopinji...imajo odlično sposobnost opažanja detajlov v svojem delovnem okolju...in bodo verjetno celo življenje precej dlakocepski v službi.Profesionalne aktivnosti..bodo izpolnjene z energijo in akcijo.Življenje v mladosti bo polno emocionalnega razvoja...bodo izraziti intelektualci že v mladosti.
Celo življenje...bodo zelo navezani na mamo...

Luna v tehtnici..na 25 stopinj

Močna kombinacija kreativnosti in logike.V medsebojnih odnosih veliko posesivnosti.Komunikacija s partnerjem se odvija na visoki intelektualni ravni...in zajema širok spekter tem..Paziti morajo na nepremišljenost v finančnih zadevah...
V odnosih s sodelavci prevladuje kriticizem.Mladost je polna aktivnosti z veliko zunanje svobode...vendar z veliko discipline doma.

A.Imširagić

Se najdeš???

Astra
Per aspera ad astra

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. september 2003, 13:50

ni kaj zanimivo, od cel kup lastnosti, bi dve šli zelo mimo..... obe zadnji.... hehe, prvič jaz in moja mama, sva kul in to ampak kake velike navezanosti ne čutim, veliko discipline doma ?? to pr nas sploh ne obstaja za tem ko so vzgojili mene se je začela disciplina ko so videli da pri meni ni bilo nič.... tako to masta moja bratca..... pa naj bom zdele še mal dlakocepski...... ja seveda Marsa, tisto temo sem videl, sam s tistega ne morem sklepat o položaju tistih zvezd ker zraven niso navedene stopinje......

"nepremišljenost v finančnih zadevah" hm to bo samo čas pokazal ampak zaenkrat mi je denar dokaj daleč, vem kako ga dobit ne vem pa kaj bi z njim.... bom rabil nekega dne zapravljivo ženo :) bo že moja druga hiša poskrbela za denar.... v strelcu pa z neptunom in uranom :) čist prava kombinacija za ga uštekat s kake leve smeri....... spet, tam če pogledam, hm kaj pa 26 stopinj, ker sem zelo blizu (25° in 58 minut, če bi se zaokrožalo bi blo to že tam, in to mam oboje, no ja luno 48 minut....), hehe, medstopinjski midpoint :) ta bi bla pa huda, izraziti intelektualec.... recimo ;) vsekakor hvala astra x:Dx
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. september 2003, 18:26

Hm... :inocent: xrolleyesx me zanima, ce bi tale g. Imsiragic imel kaj za pripomnit tudi o 24. i stopinji Rib in/ali Skorpijona..... x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. september 2003, 22:29

Hehe, marsa, hehe, haha, komaj čakam da te vidim, nekaj sem spoznal o tebi, pa ne morem povedat še.... je pa blazno kul
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 30. september 2003, 19:56

Marsa...sem pogledala kaj pravi g.Imširagić... x:Dx

Zelo občutljiva točka...predvsem v ljubezni...Osebe so precej praktične in prizemljene.Njihovi otroci imajo razvito logiko in so precej kritični.Kariera in finance so živahne...denar je samo posledica veliko dela...ne pa sreče.
Vsaj eden od staršev ima religiozno ozadje.Seks in strast niso prioriteta v medsebojnem odnosu.Komunikacija s partnerjem je direktna.Emotivno se vežejo na delo in zaradi tega ne morejo nikoli biti dobri uradniki.Zelo so ponosni na svoje intelektualne sposobnosti.....

pa še 24 stopinj sco...

Srečne stopinje, razen ko gre za najvažnejše preobrate v življenju..
Občutljiva narava se pogosto bori med materialnim in ezoteričnim svetom.
Sistem vrednosti se spreminja v skladu z novimi cilji.V profesionalnem življenju so najboljši v ozadju, ne skrbijo jih javna priznanja.Nihče v resnici ne pozna vseh virov njihovih prihodkov.Najbolje delajo v domačem okolju, ker je delovna sredina zanje pomembna.Pred zakonom nimajo veliko romantičnih odnosov.Intelektualne sposobnosti so pomalem grobe...in jih je potrebno nenehno razvijati.
pogosto imajo opravka z magijo ali magiki....

Pa ne delaj več... xrolleyesx ...tega si nisem jaz izmislila...sam sem odgovarjala na vprašanje...

x;)x

Astra
Per aspera ad astra

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 21:49

O, Astra! Thanx! x:)x :vio:
Fino tkole kaj prebrat... x8Dx
Pa se - kaj je ze res... :palec:
ne pa vse... x;)x
Pri denarju je res tako... xrolleyesx
Ozadja? Tudi, v bistvu... mislim, moji stari starsi so bili zelo verni in vsi moji sorodniki... mama tudi, samo mi ni hotela turirat teh scen - za kar sem ji hvalezna... x:)x Ker sem sama tole razvila in negovala... x:)x
Viri prihodkov, raje iz ozadja, briga me za javno sceno... to je zelo res... Dom varianta tudi...
Sistem vrednot se mi ne spreminja v skladu s cilji... v enih zadevah sem nepremicna. :8): x:)x
Ma, seveda, saj je samo pac ena stopinja tole... Aktivne imam tudi 17 v ribi in sco, pa 7 v devici in biku... to so ti moji kupcki, ki so na istih stopinjah... sicer pa je najvecja koncentracija na 23-25... (So, Me, As, Ju)...
Na 17. imam Mars in Neptun, na 7 pa Venero in Uran.
Daj poglej, pliz, se za 7-12 Device, ce je kaj takega (oz. na 7, 10 in 12)... x:Ix x:)x (thx - se niti najmanj ne mudi). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 1. oktober 2003, 07:55

Marsa.. x;)x

7 stopinj device

ta stopinja je povezana z več faktorji na področju partnerstva.Ponavadi pokaže več, kot samo en zakon.Neprestani konflikti med emocijami in egom.Prav ego...predstavlja glavni problem v zakonu.Komunikacija med partnerji...je obarvana z dobršno mero arogance in avtoritativnosti.Profesionalne aktivnosti so organizirane, podvržene disciplini, cilju sledijo s sigurnostjo.Pri delu so logični, najraje ga opravljajo doma.Hobiji so pomembni, predstavljajo relaksacijo.V mladosti se soočijo z mnogimi družinskimi skrivnostmi.

10stopinj device

Njihova dvojna narava predstavlja problem v zakonu.Odnos je izpolnjen z druženjem...vendar vedno primanjkuje časa zaradi aktivnosti partnerja.O vseh težavah govorijo logično in emocionalno, vendar ne poklanjajo dovolj pozornosti svojim fizičnim potrebam.Ponavadi se ukvarjajo z zelo neobičajnim delom, ki je v nasprotju z njihovim temeljnim principom, vendar iz finančnih razlogov ostajajo pri tem delu.ta stopinja deluje na zunaj kot zelo bogata, vendar morajo skrbno planirati in se disciplinirati, da bodo njihovi prihodki zdravi.Posledica je, da ko gre za denar, postanejo hladni in neobičajni.Pri delu so metodični , veliko pozornosti posvečajo detajlom.
Mladost je izpolnjena z veliko aktivnostjo, takrat običajno zapadajo v težave.
To je oseba, ki sledi običajem, vendar jih v resnici ne spoštuje.Obiožuje nasprotni spol.sama sebi je dovolj, vedno profitira, neodvisno, kje se nahaja.

12 stopinj device

Predstavlja dobro splošno znanje in stvari, ki imajo veliko skupnega z aktivnostmi iz preteklega življenja.Partner ne mara njegovega poklica, ker j e bolj naklonjen konkretnim ciljem, kot "sanjam v oblakih".Ker je partner bolj praktičen, tudi nadzoruje gospodinjstvo.Radi imajo svobodo, kar pomeni, da za gospodinjstvo niso preveč zainteresirani.zakonska zveza jih prisiljuje k mnogim družabnim obveznostim.Komunikacija s partnerjem je obarvana s sarkazmom.Finančno to ni srečna točka.Njihova osebnost čuti averzijo do denarja in problemov povezanih z denarjem.Pri delu so kreativni, vendar po malem leni.radi imajo delo, ki se z lahkoto odvija, drugače raje ne delajo ničesar.Dobro lahko rešujejo tuje probleme, težje svoje.
Oseba je romantična in polna domišljije...če se na tej stopinji najde malefik...velikokrat ne govorijo resnice...ko je to najbolj potrebno.

:switz: x;)x

Astra
Per aspera ad astra

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. oktober 2003, 08:05

O, Astra! xsrcx
x:Ix x:)x
Se posebej mi je vsec 10. stopinja (MC) - *predvsem '2.del'...
Kaksen 'malefik' bi se pa tudi nasel tam okoli (na 12. - Pl) - vendar pa tistole ne drzi - sem zelo resnicoljubna...imam naravno teznjo in potrebo po sledenju resnici... (tole -napisano- bi morda prej nakazoval Neptun - sploh, ker je zraven domisljija in romantika etc.)
Veliko pa drzi.
Lena sem res, ce sem nezainteresirana... pa - a nismo ravno vceraj govorili nekaj o gospodinjstvu? x;)x
Tudi je res, da je 'partner bolj prakticen'...
Sarkazem, aroganca? Hmm, morda... nagnjenje k dominiranju pa po mojem vsekakor... x:Ix
Eh, ja... xrolleyesgx

Hvala za ukvarjanje, Astra! xrosex
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 2. oktober 2003, 12:51

Vsaka stopinja ima I Ching omen, Franz Bardon spirit-star, sabianske in celo tarot simbole. Lahko torej I Ching kodiramo vsak horoskop. Konjunkcije RA ali long lahko vidimo iz simulacij. Niso vse knjunkcije namrech konjunkcije, pa se zdi v enostavnem okrozhju.

#17 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 10:10

Prmejdunej hehe, zdaj sem pa že ljubosumen, tukaj marši vse tako lepo folk razloži.... men pa noben ne šloga šmrc, hm sokraj noben :| hm hehe, marsikdo :) hehe haha, ajd, x:Dx ponavadi vsi, torej 26 oven, 26 tehtnica, 6 bik, 10 oven, 28 sco, 13 kozica, 14 sco, 13 strelec, 2 kozu, 1 sco, pa še asc in mc, 9 sco, 20 leo, .... ti marša moram pohvalit nov astrološki program na LN, je zelo niffty če uporabim pravi izraz (ki označuje uporabno prikupno, koristno, urejeno...),....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#18 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 10:17

http://celestteal.bi...cial_points.htm

Tukaj sem našel nekaj, bom še naprej iskal lohk da bo še kaj
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#19 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 10:22

http://miva.zodiacal.com/oracle.mv

To je pa to vam povem, to je to kar iščemo razlaga vseh stopinj, "Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal." hehe hvala vsem ki ste mi pomagali :) hehe,
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#20 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 11. oktober 2003, 10:30

Nino...zdej pa jaz mal užaljena...tebi sem PRVEMu napisala...kaj pravi o stopinjah g.Imširagič...
Kuuul stran...hvala...

Astra
Per aspera ad astra

#21 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 10:34

Vam povem tole je pa res močno, hehe, to pa ful deluje res to po stopinjah, sploh ne vem če bi še šel običen horoskop delat sam še po stopinjah, tolk bolj natančno nobenih mimo strelov, .... tisti link zgori dobiste vse, sam pazit je treba na to da se stvari zavkrožujejo navzgor recimo 15 01 je 16 ne pa po logiki iz matematike kjer bi vzel stvar 15 01 je 15, ..... takoj ko se začne naslednja stopinja že gre vse navzgor..... pol pa veselo stopinjanje... .:)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#22 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 10:35

Nino...zdej pa jaz mal užaljena...tebi sem PRVEMu napisala...kaj pravi o stopinjah g.Imširagič...
Kuuul stran...hvala...

Astra


Ne astra saj sem napisal, nakoncu da mi skor vsak šloga :)hehe, ja lepo od tebe...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#23 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 1. november 2003, 12:40

O pomenu stopinj sem si od nekod prepisala naslednje pomene:
na 8 stop. - pomeni vlado (v kateremkoli znaku)
na 12 st. - strast in trpljenje
na 15 st. - označuje kralje, aristokratsko poreklo ali obnašanje
na 22 st. - visoka znanost
na 29 st. - globok misticizem in združevanje

Seveda nimam pojma iz katere knjige in tudi podrobnejše razlage ne vem.

#24 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 1. november 2003, 14:06

pa drugo in osmo hiso... mam 8

15 saturn hehe kaksen car... (sam saturnovo karljestvo se mi pa nic dobro ne slisi)

12. jupiter, ce zaokrozim navzdol... hja, nic ne, dajmo rajs debatirat zakaj ravno te stopinje ma to veze z numerologijo... če je pr vseh znakih.. ?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#25 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 1. november 2003, 16:56

aristokracija my ass, tak kot moj saturn.. hehe
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0