Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tranzit Saturna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
107 komentarjev na to temo

#1 ljubicasasa

ljubicasasa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 17. marec 2002, 01:00

Kako deluje Saturn,ko tranzitira 1.hišo (rak)?Na koncu hiše je tudi
Luna.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. marec 2002, 01:00

Tranzicija Saturna prek Ascendenta je vedno močen in opazen aspekt.
Deluje dolgotrajno in močno.
Tako je to nekako daljše obdobje zaskbljenosti, morda tudi slabšega zdravja, morda doživimo nekakšen preobrat, a v danem obdobju ga najverjetneje doživljamo slabo oz. zaskrbljeno - skozi daljši čas se bodo pokazali želeni rezultati, če je naša pot prava (oz. zadeve, s katerimi se ukvarjamo).
Lahko pomeni popolno spremembo na vseh nivojih, najbolj pa na osebnostnem.
Če do zdaj nismo dosegli potrebne ali primerne zrelosti - jo bomo prav zagotovo sedaj.
Vse to bomo doživljali tesnobno, pesimistično, Saturn bo nenehno "motil" predstavo, ki smo si jo skušali do sedaj izoblikovati.
Nenehno se pojavlja primerjanje, pregledovanje, "delanje bilance", kaj in kako smo naredili do sedaj.
Morda boste imeli/imate v tem časovnem obdobju težave s hrbtenico, sklepi ali zobmi.
Če pravite, da je Luna postavljena na koncu hiše, se ji Saturn še nekaj časa ne bo približal, torej se zaenkrat z Luno ne obremenjujte.
Ko pa se bo približal Luni, boste motnje čutili predvsem na čustvenem področju (melanholično počutje, depresije, manjvrednostni občutki in stanja tesnobe in osamljenosti).

Ne smete pa se ustrašiti sebe sedaj v temle obdobju.
Skušajte si pridobiti čimveč znanja, skušajte izpolniti, kar ste si na tihem želeli, izkoristite ta položaj za izjemno osebno rast, ki jo lahko nudi..

Saturn se namreč na takemle položaji ne pojavi prav velikokrat in je po mojem mnenju treba izkoristiti šolo oz. izkušnjo, ki jo na takle način daje.

***

Če gre npr. za zelo mlado osebo, otroka, lahko to pomeni samo, da je zdaj novo obdobje v njegovi rasti - morda gre prvič v vrtec ali šolo ipd..
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

No, ce ima se kdo tole, lahko chekira. Tudi ce ima morda drugo hiso aktualno (in ne prve) - lahko prav tako to postne semle.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 11:51

No, ce ima se kdo tole, lahko chekira. Tudi ce ima morda drugo hiso aktualno (in ne prve) - lahko prav tako to postne semle.
Marsa
<font color="blue"><font size="2">Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci.</font id="size2"> </font id="blue"><font color="purple"><font size="1">Latinski pregovor</font id="size1"></font id="purple">


Marsa, ko boš imela kaj časa, a si tok prijazna pa pokomentiraš mojega tranzitnega saturna v 2.bajti. V septembru pa mi bo šel čez natalno luno v devici :O: x?x
Padu v sade sati xrolleyesx
Hvala vnaprej
Always outnumbered - never outgunned!

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:09

OK, vesde. x;)x

sem mislila pridt ze pop* v temo, k vidim SPET saturnova tema s 3 odgovori. x:o)x
sem mislila, da je hitr (medtem k ne vidm x;)x :vragec:) en spet letu jo odpirat. xDDx

si jo pa ti super in po vseh prepdisih sam osvezil (pac eno od). x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:12

Marsa, ko boš imela kaj časa, a si tok prijazna pa pokomentiraš mojega tranzitnega saturna v 2.bajti. V septembru pa mi bo šel čez natalno luno v devici :O: x?x
Padu v sade sati xrolleyesx
Hvala vnaprej

a ti si tud not padu x:o)x x:Dx mene tud čaka septembra tranzit saturna čez luno...men je ena rekla, da če saturna vzamemo kot učitelja in ne sodnika..sprejemamo njegove lekcije...se neki naučimo..potem ne bo nč hudga....sicer je pa vrhunec sade satija glih takrat, ko se ti luna pofura
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#7 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:14

OK, vesde. x;)x


prijazno :palec:
Always outnumbered - never outgunned!

#8 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:21

a ti si tud not padu x:o)x x:Dx mene tud čaka septembra tranzit saturna čez luno...men je ena rekla, da če saturna vzamemo kot učitelja in ne sodnika..sprejemamo njegove lekcije...se neki naučimo..potem ne bo nč hudga....sicer je pa vrhunec sade satija glih takrat, ko se ti luna pofura


tud jest u luknjo padu x:Dx x:o)x x:Dx A ti tud septembra :O: ?! Učitelj, ja kako pa :palec: x:Dx .
Always outnumbered - never outgunned!

#9 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:29

ja, sam da mam js luno v 9. bajti
kaj več ti bo pa kak dežurni astrolog povedu
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#10 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:35

Moja Luna v 2.bajti device, Saturn pa v dvojčkih 11.bajta.
Always outnumbered - never outgunned!

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:41

Asc je v Levu (al se v Raku), zEn?
je mal razlike.

Tkole, tale saturn tvoj tranzitni... lohk je svasta. recimo nova (ali stara na novo, odvisno ce se kaksen retro merkur al pa venera mata prste vmes al kaj tacga) custvena oz. ljubezenska zveza, lohk pa po 2. strani pomeni tudi custveno ohladitev, distanco, da torej nous mel najbolj custvenega obdobja.
Lahko pa ti prinese tudi starejso (*ali pac izkusenejso, resnobnejso ipd.) laverko/partnerko.
Lohk pa sploh ni nic s custvi, ampak bos preprosto svoje dneve nekak drugace prezivljal, si ubodel drug ritem, si postavil drugacne prioritete.
najbrz pac predvsem tud velik ukvarjanja z zdravjem (poleg s custvi, bo pa to ukvarjanje s custvi pac seckajoce narave - kakrsno pa itak najbrz ze je, ce je v devici xDDx x;)x), ki ti bo nenadoma postalo spet bolj pomembno... itd.
Kar se tice posla, lohk pomen, da bos delal nekaj dodatnega (poleg tega kar sicer pocnes). Mozno je tudi kaksno pomembnejse vlaganje (ki pa, ce se kaj tacga lotis, 'moras' nekak tko ustimat, da bo kaksen trigon <lune> z jupitrom ali cim podobnim).

Sicer pa, kot je ze klarus dobr rekla: ne smemo past na finto, da saturn so pa zdaj (sam neke) tezave. Res je tko (ne sodnik, pac pa ucitelj).
saj vemo: ko se v soli potis, je beda, k se mors ucit, pa nc ne stekas pa ocene dobis, pades na izpitu itd. xDDx
sam pol mas pa opravljeno pa pravzaprav ni tok zoprn pogled na vse skupaj. x;)x x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:44

kaj pa lahka js pričakujem? tega mi pa še noben ni povedu :inocent: x?x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#13 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:47

Asc je v Levu (al se v Raku), zEn?
je mal razlike.


raku
Always outnumbered - never outgunned!

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:54

aha, se mi je zdel, pol ma mal vec tezhe tale saturn (po mojem mnenju, to ni kako pravilo al pa kej).
aha in ce ga imas natalno v dvojckih, ali je potemtakem tud v kvadratu z Luno?

Ja Klarus, saj nisi nic vprasala, sam ugotavljala si da mas Luno v 9. bajti (v devici). x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:56

[quote name='Marsa' date='1. Feb 2007, 12:42' post='788350']



Sicer pa, kot je ze klarus dobr rekla: ne smemo past na finto, da saturn so pa zdaj (sam neke) tezave. Res je tko (ne sodnik, pac pa ucitelj).


:palec: Pri saturnu oz. njegovem tranzitu res da ne uživamo sto na uro, pač se se pod težjimi pogoji samo učimo. Čez leta pogruntamo, da to obdobje sploh ni bilo tko slabo, ker smo odnesli veliko. x;)x

#16 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:58

Tkole, tale saturn tvoj tranzitni... lohk je svasta. recimo nova (ali stara na novo, odvisno ce se kaksen retro merkur al pa venera mata prste vmes al kaj tacga) custvena oz. ljubezenska zveza, lohk pa po 2. strani pomeni tudi custveno ohladitev, distanco, da torej nous mel najbolj custvenega obdobja.
Lahko pa ti prinese tudi starejso (*ali pac izkusenejso, resnobnejso ipd.) laverko/partnerko.
Lohk pa sploh ni nic s custvi, ampak bos preprosto svoje dneve nekak drugace prezivljal, si ubodel drug ritem, si postavil drugacne prioritete.
najbrz pac predvsem tud velik ukvarjanja z zdravjem (poleg s custvi, bo pa to ukvarjanje s custvi pac seckajoce narave - kakrsno pa itak najbrz ze je, ce je v devici xDDx x;)x), ki ti bo nenadoma postalo spet bolj pomembno... itd.
Kar se tice posla, lohk pomen, da bos delal nekaj dodatnega (poleg tega kar sicer pocnes). Mozno je tudi kaksno pomembnejse vlaganje (ki pa, ce se kaj tacga lotis, 'moras' nekak tko ustimat, da bo kaksen trigon <lune> z jupitrom ali cim podobnim).


Marsa, super si, hvala za odgovor. :palec:
Na srečo sem na ljubezenjskem področju že pred letom popucal, ki je bila nujno potrebna za mojo osvoboditev (ker čutim, da obstaja nekaj bolj primernega meni, x^x ) Kokrkol že, sm se ravnal po srčku, ki pa sigurno pelje v pravo smer x;)x . Če bo nova se je že veselim, starejše po zemeljskih letih mi ne pašejo, zrelejša pa vsekakor dobrodošla :palec: x:Dx .
Always outnumbered - never outgunned!

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:03

zrelejša pa vsekakor dobrodošla :palec: x:Dx .

x;)x x:Dx

*se pa spomnim zdaj, nekje sva ocitno ze kako besedo rekla in se zdaj spomnim, da si tole omenil (da pac si popucal nekatere custvene zadeve).
Mah, nic tacga.
Itak ti ze vse sam ves, bi rekla, k vidim, da dobr razmisljas pa da mas kar nekaj pojma. x^x

jp Lunca. x;)x
ceprav jaz mam tud rajs bolj nasponane kot pa pocasne, resne in hladne ucitelje (pa sem si pol itak zbrala taksne).
K sreci mi saturn dela SAMO EN aspekt resen. In to edini kvadrat v mojem chartu.
in glih saturn mora bit. x:o)x
sam mi ne dela kakih blaznih shtal, k ni sicer od nikjer drugod obremenjen.
cist lepo civkava, v glavnem.
sam kot sem ze fulkrat rekla, mot me, k nima a ma nic smisla za humor. x;)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:05

aha, se mi je zdel, pol ma mal vec tezhe tale saturn (po mojem mnenju, to ni kako pravilo al pa kej).
aha in ce ga imas natalno v dvojckih, ali je potemtakem tud v kvadratu z Luno?


Ni v kvadratu z luno!

2 aspekt imam pri Saturnu
Merkur kvadrat Saturn 0°02
Venera Trigon Saturn 2°20

Luna pa tele;
Moon Trine Mars 3°12
Moon Quincunx Jupiter 1°47
Moon Sextile Uranus 7°40
Moon Square Neptune 6°48
Always outnumbered - never outgunned!

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:07

OK, boljse da ni, pol tud tranzit deluje z mal manjso mocjo (oz. bi sicer z vecjo). :palec:

Oni kvadrat z merkurjem je mal tecen (sploh zate z luno v devici, to bo seckanja xDDx, pac pa ti ful lepo resuje in ti bo pomagal trigon z venero xokx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:10

x;)x x:Dx

*se pa spomnim zdaj, nekje sva ocitno ze kako besedo rekla in se zdaj spomnim, da si tole omenil (da pac si popucal nekatere custvene zadeve).
Mah, nic tacga.
Itak ti ze vse sam ves, bi rekla, k vidim, da dobr razmisljas pa da mas kar nekaj pojma. x^x

jp Lunca. x;)x
ceprav jaz mam tud rajs bolj nasponane kot pa pocasne, resne in hladne ucitelje (pa sem si pol itak zbrala taksne).
K sreci mi saturn dela SAMO EN aspekt resen. In to edini kvadrat v mojem chartu.
in glih saturn mora bit. x:o)x
sam mi ne dela kakih blaznih shtal, k ni sicer od nikjer drugod obremenjen.
cist lepo civkava, v glavnem.
sam kot sem ze fulkrat rekla, mot me, k nima a ma nic smisla za humor. x;)x xDDx


Jp, Marsa, sva že govorila o rojstvu na polno luno x:Dx
Itak, ni panike. Rad slišim kaj od profijev :palec: oz.rad vidim po nekaj prehojeni poti kakšno markacijo x;)x xDDx

Sm bral tvojo zanimivo objavo kaj vse si pretrpela v času saturnega povratka :O: . Vsa čast, respect! :palec: :palec:
Always outnumbered - never outgunned!

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:14

x?x a dej, kje pa je blo to?
tolk nakladam da pozabim, pol mi je pa kar nerodno vcas mal. xDDx :8):
ja pa se pluton je rovaril 10 let po mojem ascendentu - nalasc, sam zame, je bil tocno na teh stopinjah skoz! x:Dx
(glih v obdobju saturnovega povratka - takle mava pa s plutonom, ko je, ma da je ornk al pa nc, torej VSE naenkrat x:o)x)

Pozabla sem poudart, da glede na to, da je venera tkole fajn s saturnom, da potem je se vecji poudarek na onem custvenem delu, tako da je se vecja verjetnost, da ti res kaka oseba uleti, kot tud, da utegnes v nekaj nekako investirati oz. kaj pomembnejsega kupovati itd. in lepo pocakaj na aspektek, trigon venere ali lune z jupitrom, pa bo. xokx x;)x

aja, sesuval te bo mal racji ascendent - se bolj te bo skrbelo okol casha pa tega, se bos bal, d abos v pomanjkanju in tem, skratka, tud s cashem in tem se bos ful ukvarjal.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:21

Pozabla sem poudart, da glede na to, da je venera tkole fajn s saturnom, da potem je se vecji poudarek na onem custvenem delu, tako da je se vecja verjetnost, da ti res kaka oseba uleti, kot tud, da utegnes v nekaj nekako investirati oz. kaj pomembnejsega kupovati itd. in lepo pocakaj na aspektek, trigon venere ali lune z jupitrom, pa bo. xokx x;)x

aja, sesuval te bo mal racji ascendent - se bolj te bo skrbelo okol casha pa tega, se bos bal, d abos v pomanjkanju in tem, skratka, tud s cashem in tem se bos ful ukvarjal.

res se mi obeta en nakup nepremičnine v marcu in ugoden tranzit jupiterja se mi bo začel konec februarja. Jupiter sekstil na natalno venero. Škoda, ker je tako blag aspekt :sori: , ampak bolj to kot nič x^x :palec: (to si mi lepo opisala v temi tranzit Jupiter), hvala, še1x
Spodnje napisano drži, kot pribito! :palec:
Always outnumbered - never outgunned!

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:26

malenkost, teb (in takim kot si ti) je fajn kej pokomentirat (zato k ze vse sam ves, pa k dobr razmisljas, mas pa tud smisel za humor in to mi je vsec pr ljudeh in s takimi rajs debatiram).
pa se normalno postavis vprasanje, ck ck.
men se ne da prebijat skoz solate al pa sama ne vem kolk racunat. k sem bolj lene sorte (mars v ribah x;)x xcivx).

tamle si fajn rekel: da rad vidis kaksno markacijo ob poti, no saj glih to je to! xyesx :palec:

a sem TI kje kakega jupitra razlagala? :eek:
kot se spomnim, sem nazadnje bla v kaki temi o jupitru morda pred 2 leti...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:35

Marsa, ko si omenila čustveno ohladitev, jo pa moj sonce in venera v vodnarjo še predobro razumeta ;), zgodbica o Ledeni kraljici je pravi opis te postavitve :)

malenkost, teb (in takim kot si ti) je fajn kej pokomentirat (zato k ze vse sam ves, pa k dobr razmisljas, mas pa tud smisel za humor in to mi je vsec pr ljudeh in s takimi rajs debatiram).
pa se normalno postavis vprasanje, ck ck.
men se ne da prebijat skoz solate al pa sama ne vem kolk racunat. k sem bolj lene sorte (mars v ribah x;)x xcivx).

tamle si fajn rekel: da rad vidis kaksno markacijo ob poti, no saj glih to je to! xyesx :palec:

a sem TI kje kakega jupitra razlagala? :eek:
kot se spomnim, sem nazadnje bla v kaki temi o jupitru morda pred 2 leti...


oo mars v ribah, moja mati ga ima :xx!: . Vseskozi me prosi, da bi odprla samostojno obrt, pa ji skoz pravim, da jo zaradi marsa v ribah ne bom podprl x:Dx x:Dx . Brez zamere!

ja tule si mi razlagala, lunine faze

Lepo se imej! Fajn oseba si :palec:
Always outnumbered - never outgunned!

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2007, 13:35

aja vodnarcek si?
hecno.. no ja, ceprav niti ne tolk.. po umu pa tem ze (kje mas pa merkur, v ribah al kozlu?)..
sam mi dost devica/rak delujes, je to kar mocno pr teb ocitno.. menim da si en obcutljivcek pa najbrz tud sramezljivcek na en nacin. x:)x
je pa fajn pr tem da mas venero v vodnarju, ta ti da vsaj mal dihat od tecnih raka pa device. x;)x

aha, zakaj zamere? tko pac je.
ce ti nastejem se vse ostalo (v ribah) se naj te torej pazim na kaksnih pomembnih polozajih, kjer bi blo zame kej od tebe odvisnega, tacga. x;)x

ja, ti si tud kul, ti bod tud fajn. :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0