Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tranzit Saturna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
107 komentarjev na to temo

#51 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 15. marec 2007, 17:24

Joj, hvala. Sedaj ko gledam karto tranzita, vidim, da imam južni vozel v 1. hiši v devici.
V Natalni karti pa v 11 hiši v ribah.

Joj, ta Saturn je res močan. Toliko, da sem se šla poglabljat v karto tranzita, saj ne obvladam astro, vendar sem čutila, da je en full močan vpliv. Non stop depresije, frustracije itd. Jaz drugače sploh nisem taka oseba.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#52 tea6

tea6
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 15. marec 2007, 20:18

Ja, Nelika - posveti se še malo tem vozlom ( kje imaš N Severni ( karma ) in Južni ( dharma ) lunin vozel) - preberi si njihove razlage..in razmisli. Ne vem, kakšne aspekte imaš v karti ( natalni, progresije ) in še kakšne druge trazite ( predvsem počasne - Uran, Pluton, Neptun ) - o čem razmišljaš, katero področje življenja " ti je vrglo ven" ( pri meni je bilo to partnersko področje ) in boš dobila smernice, kje opuščati, kam iti...

T Saturna sili k umiku, izolaciji, depresiji...ne moreš se zamotiti, pobegniti pred tem, kar moraš razrešiti....prej boš prišla do " pravih" spoznanj, prej bo ta občutek obupa, žalosti ipd...mimo...pridno delaj, sprašuj, išči odgovore, učitelje. xscratchx

Konec bo dober, verjemi mi in ko boš pogledala nazaj, boš zadovoljna z narejenim in hvaležna za to, kar se ti sedaj dogaja :flower: xrosex

Lepo te pozdravljam, Tea

To temo je popravil/a tea6: 15. marec 2007, 20:20


#53 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 16. marec 2007, 07:45

Pri devetindvajsetih letih je prehod Saturna na svoje lastno mesto (pravimo mu Saturnov povratek). Do tega trenutka je še vse možno, lahko popravljamo svojo notranjo dinamiko. S Saturnovim povratkom se je treba odločiti za eno stvar. Velikokrat se takrat sprašujemo ali bomo zmogli ali ne. Saturn zahteva, da se uredimo in da postanemo tisto, kar v osnovi smo. Pojavi se zrela osebnost in mladosti je konec. Saturn se je v svojem tranzitu dotaknil vseh planetov in hiš in nas naučil čutiti odgovornost do življenja in zato se lahko pojavi nov cikel, v katerem se dokončno oblikujemo kot osebnost in dokončamo karmo. Kadar je Saturn tik pred povratkom nismo objektivni in moramo z odločitvami počakati.
če se sam spomnem kake čistke sem mela tri leta nazaj x:o)x x^x
čeprav še zdaleč nisem ven iz tega x:Dx :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#54 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 16. marec 2007, 14:33

Kdo ve kako pa vpliva tranzit saturna v 4. hiši v Levu?
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#55 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 16. marec 2007, 15:02

TRANZIT SATURNA SKOZI ČETRTO HIŠO

UČENJE INTIME

Četrta hiša predstavlja človekove korenine, subjektivno samozavedanje, dom, človekov izvor in družinsko preteklost.

Skozi četrto hišo uresničujemo zadovoljevanje svojih potreb po počivanju in čustvovanju in občutku, da imamo svoj dom, da smo nekje doma. Družinska preteklost je osnova za kasnejše ustvarjanje lastnega doma. Seveda so s tem povezani tudi starši, ki otrokov razvoj usmerjajo in oblikujejo.

Tranzitni Saturn skozi četrto hišo naš uči lastne intimnosti ali zasebnosti. Že Jung je postavil tezo, da človek potrebuje skrivnost. Tranzit Saturna nas nauči, kako postati domač sam pri sebi (sama to primerjam z kopalnico, kjer ne želimo, da nas nihče moti).

Tranzit Saturna nas uči tudi, kako se definirati v odnosu do družinskega okolja, ali nam ustreza tam biti in nam postavlja družinske meje. V tem času pogosto gremo do doma ali se selimo. Če nam seveda dom ustreza potem se to utrdi. Pri tranzitu Saturna je vedno najvažnejša odločitev.

Moramo pa seveda tudi upoštevati simboliko četrte hiše in občutek, kje se nekdo počuti doma. Če imamo npr. Ribe na IC, je pogosto glasba tista, ki daje občutek domačnosti itd.
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#56 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 16. marec 2007, 15:08

Oh, super hvala!
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#57 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. marec 2007, 07:56

Kdo ve kako pa vpliva tranzit saturna v 4. hiši v Levu?



Pri tranzitu saturna skozi četrto hišo precej energije vlagamo v dom. Mogoče kaj prenavljamo, adaptiramo, precej dela v domu, mogoče z enim od staršev, mogoče s v tem tranzitnim času doma ne počutimo ravno najbolje. To je samo nekaj pokazateljev po domače povedano. Seveda je pa vse odvisno tudi od vladarja 4.hiše, kako je aspektiran in seveda tudi od natalnega saturna kakšen vpliv ima in kaj sploh od nas zahteva.

#58 aleSio

aleSio
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 9. maj 2007, 13:31

Kaj pa skozi 8 hišo v strelcu? :ermm:

LP
I know the pieces fit cause I watched them fall away

#59 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 9. maj 2007, 13:34

Meni v 8. ni bil ravno fajn. Sploh, ker je naredil konjunkcijo na natalno Luno. Ampak je itak kul ... Zdaj mi sari po 9. - to je pa dbest!
Mogoce te bolj zanima zivljenje po smrti, psiholoske teme, kriminalke ...

#60 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 9. maj 2007, 14:00

Meni v 8. ni bil ravno fajn. Sploh, ker je naredil konjunkcijo na natalno Luno. Ampak je itak kul ... Zdaj mi sari po 9. - to je pa dbest!
Mogoce te bolj zanima zivljenje po smrti, psiholoske teme, kriminalke ...

pol sma na istem x:o)x men je kre fejst odleglo, ko se mi je spokal iz 8. bajte......skor sprememba čez noč x:px x:Dx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#61 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 9. maj 2007, 14:10

Oj,
ja jaz ga imam tudi trenutno v 8. hiši zaenkrat nč pretresljivega...pravjo pa, da je želja po spolnosti precej majhna v tem času...nč opazla x;)x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#62 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 9. maj 2007, 14:12

mogoč je mene sesuval zarad tega, ker mam v 8. bajti(rak) n satrurn, ki je plus tega še retrogradn xnckrivx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#63 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 9. maj 2007, 14:13

Jz mam pa T saturn v 7.hiši.. :xx!:
In bo v njej do septembra 2009...pol se bo pa spokal v 8.hišo,kjer mam plutona,severni vozel in luno(ki je full slabo aspektirana)Tako,da dolgčas mi ne bo.. xrolleyesx :vragec: x:)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#64 aleSio

aleSio
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 9. maj 2007, 15:07

Tud men ni ravn fajn, in da, predelujem strahove, negativna razmišljanja, kak dan tudi brez volje do česarkoli, ipd., vendar mislim da mi bo koristilo, da se ta negativna energija sprosti že enkrat. Imam pa srečo ker sem poln pozitivne.
Aja kako ugotoviš kdaj pride do spremembe hiše?
I know the pieces fit cause I watched them fall away

#65 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 9. maj 2007, 17:13

Aja kako ugotoviš kdaj pride do spremembe hiše?


V efemeride pogledaš http://www.astro.com...ph/swepha_e.htm
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#66 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. maj 2007, 06:29

[quote name='aleSio' date='9. May 2007, 14:32' post='841264']
Kaj pa skozi 8 hišo v strelcu? :ermm:

To je verjetno natalna postavitev saturna v strelcu??? Sicer pa trenutno poteka tranzit saturna še preko leva (poglej katero tvoja hiša je to), jeseni, septembra pride v devico. V strelca pride (dve leti in pol v devici, še enkrat tolk v vagi, potem spet taka runda v škorpionu in šele nato pride do strelca) šele čez cca 7 let in pol.

#67 aleSio

aleSio
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 12. maj 2007, 21:51

V efemeride pogledaš http://www.astro.com...ph/swepha_e.htm


Mater astrologija je bl hardcore k sm mislu. Bo treba mal še mal preštudirat. :inocent:
I know the pieces fit cause I watched them fall away

#68 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 13. maj 2007, 04:51

magreš na free horoscope, Extended Chart Selection
vpišeš svoje podatke in se malo igračkaš in prebiraš :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#69 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. maj 2007, 14:57

mogoč je mene sesuval zarad tega, ker mam v 8. bajti(rak) n satrurn, ki je plus tega še retrogradn xnckrivx


Mam tud jz v natalu Saturna v 8. hiši s tem, da je tudi moj vladar je pa v Devici. Me tud kr zvije k pomislim, da se mu bo tranzitni Saturn približu ampak kaj naj...bo kar bo...
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#70 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 18. maj 2007, 15:00

Kaj češ, Saturnov povratek moramo vsi dat čez ... Meni bo pa predtem povozil še ohoho ... Venero, Sonce, MC, Merkurja ...

#71 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 18. maj 2007, 15:20

Mam tud jz v natalu Saturna v 8. hiši s tem, da je tudi moj vladar je pa v Devici. Me tud kr zvije k pomislim, da se mu bo tranzitni Saturn približu ampak kaj naj...bo kar bo...

sej se preživi :palec:
mene bol zanima, kak bo, ko mi bo šel čez luno(enkrat je že šel, sam se ne spomnem x:o)x )
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#72 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 18. maj 2007, 15:57

x;)x Saturn je sicer res učitelj, ampak osebno mi ni prav nič všeč vsa ta mrkost pri njemu, jaz ga imam natalno v Raku v 7. hiši. Ravno tam, kjer bi človel rad na vso moč užival, se mora šele učit uživati. No, ja!! :vragec:

#73 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 18. maj 2007, 16:27

x;)x Saturn je sicer res učitelj, ampak osebno mi ni prav nič všeč vsa ta mrkost pri njemu, jaz ga imam natalno v Raku v 7. hiši. Ravno tam, kjer bi človel rad na vso moč užival, se mora šele učit uživati. No, ja!! :vragec:

škoda, da maš 7. bajto v raku (al pa js 8.) bi si lahka pomagale z nasveti x:Dx
če druga ne, mama saturna v istem znamenju x:o)x tak kot vsi, ki so bli tam okol rojeni x:o)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#74 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 23. maj 2007, 07:50

sej se preživi :palec:
mene bol zanima, kak bo, ko mi bo šel čez luno(enkrat je že šel, sam se ne spomnem x:o)x )


Tranzit saturna preko lune precej ohladi določena čustva do ženskih oseb (mame), odvisno je tudi od vladarja znaka, kjer luna je. Možno da prinaša vnetja, prehladna obolenja, vpliva na psiho. Je pa znano, da, ko saturn pride v znak pred znakom kjer natalna luna je, pravimo, da je človek v obdobju SADE SATIJA po indijski astrologiji in pomeni, da ko pride saturn čez luno pomeni vsaj še 5 let precejšje discipline in potrpežljivosti. Svetujem knjigo Veličastni saturn.

#75 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 23. maj 2007, 09:09

Aha, saj res ... Lunca, ko berem tvoj zadnji post ... Mi je prišlo na misel, da sem v obdobju tranzitnega Saturna v konj. z Luno imela precej oslabljen imunski sistem! Posledično sem se dve leti borila z glivicami! Potem me je udarila še pljučnica! Ampak od takrat, torej 3 leta, imam mir in praktično nisem bila niti enkrat bolna .. Ampak prehitro se hvalim ... Bogve, kaj mi lahko nakoplje tr. Saturn čez nat. Sonce ... Kmalu ... Ni nujno, da se manifestira ravno na področju zdravja ... To je samo ena izmed opcij.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0