Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izbrati pravi dan


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
362 komentarjev na to temo

#51 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 7. junij 2004, 19:17

upam, da imaš prav


au :sori:

#52 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. junij 2004, 15:59

Zelo pomembno pri novogradnjah ali nasploh prvem jesenskem kurjenju v stanovanjih ali poslopjih, da prvič zakurimo, ko je luna pojemajoča in v enem izmed ognjenih znamenj(oven, lev,strelec!)....to je zelo pomembno, da se prežene vlažnost iz sten, saj ko bo enkrat tako blizu me spomnite pa bomo napisali datume sem :eek: x!x ...lep dan, Boris x:)x :palec:

#53 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 9. junij 2004, 09:26

To je knjiga...

" Vse ob pravem času - Johanna Paungger  in Thomas Popple"

Mavrica 1995


Ko sem jo prebral, moram doma več delati, ampak z manj moči je več učinka, mogoče kdaj izdam kaj je to, sedaj pa moram po češnje...lep dan še naprej vsem, Borism x:)x  :palec:

Sem vesela, da te odprli to temo, kot astrologi si imamo veliko povedati na to temo.

Vidim, da Borism veliko ve o tem in seveda se strinjam, da je ta knjiga zelo uporabna.


Tudi sama gledam kdaj kaj začnem. Vendar se v zasebnem življenju ne držim povsem pravil elektivne, ker bi bila ves čas preplašena. Velikokrat začnem stvari tudi v času ko je prepoved. Vendar je vedno slab rezultat.

Tečaj horarne sem začela, ko je bila Luna v škorpijonu in je aplicirala v kvadrat z Neptunom. Vse sorte se je dogajalo. Med drugim težave z avtomobli na poti na tečaj.

Kdaj pač ne moreš narediti drugega, kot iti s tokom. Drugič, pa lahko izkoristiš planetarne vplive v svojo korist.

Če začenjate nekaj, za kar bi radi da bi se razvijalo in raslo, potem to počnite v času rastoče lune ( od mlaja do polne lune).

Če rabite pomoč kake avtoritete, potem prosite za pomoč, ko gre Luna v lep aspekt s Soncem.

Če rabite druge navdušiti ali nekaj drago prodati uporabite aspekt Lune k Jupitru (pri negativnih aspektih pazite samo toliko, da ne boste preveč razstreseni in da ne boste preveč pričakovali, škoditi pa vam ta aspekt ne more)

Seveda je Luna najmočnejša v Raku in Biku, dobra pa je tudi v Strelcu in Ribah.


Pravil je res veliko.

Dvanajst ur pred in po luninih menah, ne začnite nič na novo, raje se lotite vsakodnevnih opravil. Pred in okrog mlaja je najučinkovitejše čiščenje in pletje, ker je tendenca, da ostanejo stvari skrite.



No ja, nekaj pravil....

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#54 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. junij 2004, 09:47

Pozdrav MIHELA in ostali!

Hvala, ker si tudi podala svoje mnenje, jaz se nekaterih kar držim, sicer, če ne bi držalo, bi verjetno Benetk ne bi bilo več, kaj sem hotel povedati s tem.....v pravem času spravljen les, ki je odporen v vodi, na kakšnih temeljih stojijo Benetke, pa itak vemo.

Se mi zdi, da se je pri moji materi zelo oblažil revmatizem, ker prej je res zračila posteljino kar vsak dan, sedaj se pa izogiba dnevov, ko je luna v vodnih znamenjih.

Jaz čistim okna doma(me ni sram priznati) in se tudi izogibam lune v vodnih znamenjih, pa sem zelo uspešen, se mi zdi, da s 1/2 truda opravim več.....saj včasih to opravilo pustim soprogi in vidim potrdilo, kako lise ostajajo na steklu.

Sam se še izogibam striženja v vodnih znamenjih, najbolje je v levu in devici, ker sem že prevečkrat "pokasiral" prhljaj, pa tudi na izgled si takšen, če bi se s petardo počesal.

Rad bi enkrat dobil novoletno jelko, ki bila podrena na pravi dan, ker enkrat sem jo(z dovoljenjem!) in ni mi spustila pri sobni temperaturi nobene iglice na tla(osipavanje!) x^x .

Tolk za sedaj, pa še drugič več x;)x ....lep dan, Borism x:)x :palec:


#55 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. junij 2004, 10:14

Sam se še izogibam striženja v vodnih znamenjih, najbolje je v levu in devici, ker sem že prevečkrat "pokasiral" prhljaj, pa tudi na izgled si takšen, če bi se s petardo počesal.

x:Dx x:Dx :palec: :palec:

#56 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. junij 2004, 11:20

Lunca pozdrav!

Saj tole bi dodal,da drži tudi za urejevanje las in pranje, jaz po frizurah vem, kdaj je luna v vodnih znamenjih, no potrebno je takrat med ljudmi x^x :eek: ....lep dan tebi in tvojim, Borism x:)x :palec:


#57 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 9. junij 2004, 11:44

Lunca pozdrav!

Saj tole bi dodal,da drži tudi za urejevanje las in pranje, jaz po frizurah vem, kdaj je luna v vodnih znamenjih, no potrebno je takrat med ljudmi x^x  :eek: ....lep dan tebi in tvojim, Borism x:)x  :palec:   

Pozdravljen Borism,

vidim, da se zelo natančno ukvarjaš z detalji. Imaš močnega Merkurja ali bolj poudarjeno devico?



Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#58 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. junij 2004, 12:15

Pozdravljena Mihela!

Ne ve, kako paše Merkurju v vodnarju na 29 stopinji :eek: , res pa je, da ima plutona v devici in 6.hiši, hja to je to raziskovanje x^x ....lep dan x:)x :palec:


#59 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 9. junij 2004, 13:40

Pozdravljena Mihela!

Ne ve, kako paše Merkurju v vodnarju na 29 stopinji :eek: , res pa je, da ima plutona v devici in 6.hiši, hja to je to raziskovanje x^x ....lep dan  x:)x  :palec:

Tak Merkur je precej nenavaden in bolj kaže intuicijo kot razum. V osnovi se Merkur v Vodnaju , sploh pri nočnih rojstih dobro počuti, toda če je direkten in na 29°pomeni, da je tik pred skokom v ribi, kar je za Markurja zelo pogumno početje in nikoli enostavno.
Pluton v 6. lahko kaže željo po raziskovanju, toda, če ni prav nič aspektiran in če ni vladar 3. hiše, ponavadi nima take moči.

Zdi se mi, da res veliko veš na to temo in občutek imam, da opazuješ vsak moment življenja, tudi preko astrologije, to je nekaj posbnega in vsekakor vredno priznanja.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#60 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. junij 2004, 14:29

Pozdrav MIHELA!

Praviš Merkur, pri meni je bil malo pred sončnim vzhodom, Plutonu pa ni dolgčas, ker ima dva dobra aspekta z Venero in Marsom, je pa res v konjukciji z boljšim vozlom, žal pa moram omeniti PL 180 ME, no tole mi ne koristi preveč, se borim x^x .
Da dosti vem, saj to je bolj rezultat opazovanja, volje, itd. pa ti potem vse skupaj pride vse bolj logično, čeprav se včasih ne držim tega, pa bi bilo koristno, npr, včeraj in danes, ko mi luna, ki je v natalni konjukciji z podznakom tranzira trenutno 12. hišo , bi bilo smotrno bolj mirovati, ne pa jaz, mal ovna pa včeraj na kolo, pa čutim bolj kot ponavadi mišice(jih lahko saj preštejem x:Dx )in desno koleno, sicer, če kdo želi poiskati kakšno horoskopsko ribico, bo imel na telefonu danes in jutri dopoldan več možnosti, da jo najde, kot običajno.

Lep dan, Borism x:)x :palec:


#61 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 18. junij 2004, 06:47

borism, tole z nohti izvaja tud moja soseda. Baje ma eno knjigo, k not pise kako, kaj in kdaj. Pol pa prav, da tiste kocine, ki si jih populis 18.6.2004 nikol vec ne bojo zrasle  x?x  :o|o: Ker baje planeti tko stojijo...
A ve kdo kaj vec o tem??? Da si ne bom po nepotrebnem kocin pulila xDDx
L.

Danes je tale dan "D"(18.junij!!!!), čeprav je tudi dan mlaja danes, to je pa dan, ko recimo rastlina ne raste, pristrižeš vršičke in naj bi vsrkavalo nove moči za nadaljno rast, saj nimate kaj izgubiti z odvečnimi kocinami, jaz vem, da si ne bom šel pulit brk xDDx ....lep dan, Borism x:)x :palec:

#62 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 18. junij 2004, 09:32

Pozdrav MIHELA!

Praviš Merkur, pri meni je bil malo pred sončnim vzhodom, Plutonu pa ni dolgčas, ker ima dva dobra aspekta z Venero in Marsom, je pa res v konjukciji z boljšim vozlom, žal pa moram omeniti PL 180 ME, no tole mi ne koristi preveč, se borim x^x .
    Da dosti vem, saj to je bolj rezultat opazovanja, volje, itd. pa ti potem vse skupaj pride vse bolj logično, čeprav se včasih ne držim tega, pa bi bilo koristno, npr, včeraj in danes, ko mi luna, ki je v natalni konjukciji z podznakom tranzira trenutno 12. hišo , bi bilo smotrno bolj mirovati, ne pa jaz, mal ovna pa včeraj na kolo, pa čutim bolj kot ponavadi mišice(jih lahko saj preštejem x:Dx )in desno koleno, sicer, če kdo želi poiskati kakšno horoskopsko ribico, bo imel na telefonu danes in jutri dopoldan več možnosti, da jo najde, kot običajno.

Lep dan, Borism x:)x  :palec: 

Sej veš kako jaz gledam na transaturnovce. Toda, če je povezan in sploh če je v konjunkciji s severnim Luninim sečiščem, potem je resnično pomembnejši in dejansko kaže intenzivnost v raziskovanju detaljev.
V osnovi gledam na planete, ki so v konjunkciji z vozli, kot bistvene in če so v konjunkciji s severnim vozlom tudi kot pot in smisel. Seveda bi me kot astrologinjo sedaj zanimalo, čemu vlada Pluton. Vendar to ni pravo mesto za to temo.
A Luno imaš v konjunkciji z Južnim severnim sečiščem v dvanajsti, zanimivo. Kaže, da sva sorodni duši.


Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#63 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 18. junij 2004, 10:14

MIHELA pozdrav!

Imaš prav, da je južni vozel v 12.hiši, je pa bližje Merkurju, Kironu in Soncu...lep dan tebi in tvojim, Borism x:)x :palec:


#64 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 18. junij 2004, 11:19

Seveda bi me kot astrologinjo sedaj zanimalo, čemu vlada Pluton. Vendar to ni pravo mesto za to temo.

xrolleyesx Mene pluton tudi zelo zanima, imam ga v šesti hiši in je aspektiran 120 na sonce. Je res, kar pravijo, da ga je iz šeste na prvo hišo 120 potrebno izkoristiti v namene zdravljenja??

#65 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 25. junij 2004, 10:22

borism, tole z nohti izvaja tud moja soseda. Baje ma eno knjigo, k not pise kako, kaj in kdaj. Pol pa prav, da tiste kocine, ki si jih populis 18.6.2004 nikol vec ne bojo zrasle  x?x  :o|o: Ker baje planeti tko stojijo...
A ve kdo kaj vec o tem??? Da si ne bom po nepotrebnem kocin pulila xDDx
L.

Danes je tale dan "D"(18.junij!!!!), čeprav je tudi dan mlaja danes, to je pa dan, ko recimo rastlina ne raste, pristrižeš vršičke in naj bi vsrkavalo nove moči za nadaljno rast, saj nimate kaj izgubiti z odvečnimi kocinami, jaz vem, da si ne bom šel pulit brk xDDx ....lep dan, Borism x:)x :palec:

Jejtata :O: :O: :C: :C:

Šele sedaj prebrala to z dlakami in seveda zamudila dan D :o|o: xrolleyesx .
A ima kdo kakšne izkušnje, je pulil dlake na ta dan?
(estetitstka mi je povedala, da je pri njej razmerje med ženskami in moškimi že 65:35 za depilacijo z voskom :eek: :eek: ...ja.. izdepiliranost Italijančkov je prava moda pri nas že kakšni dve leti :eek: x:Dx )


Ravno to o dlakah me Z E L O zanima, a bo še kakšen tak dan?

#66 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 11:50

Škoda, če si zamudila, najboljši je bil res ta dan,je pa še nekaj manj uspešnih skozi leto, lep dan, B. x;)x :palec:

#67 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 25. junij 2004, 12:18

Hm...bi mi izdal skrivnost kateri bodo ti dnevi x:Xx x:Ix :2src: ?

Lep dan tudi tebi. Ploha je bila izjemno močna, a kratka, sedaj pa že skoraj sije sonce! x^x x;)x x8Dx

#68 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:09

Tole za odvečne dlake, je podobno kot pri zatiranju plevela, v glavnem moraš gledati, da je luna v kozorogu, v pojemajoči luni(tako je ponavadi v 1.polovici leta!), če želiš to napraviti, napravi to v soboto 3.julija 2004 do 17-18 ure, ker takrat že pada spel luna, pa še v kozorogu je, če to ne boš naredila ta termin, boš pač morala čakati do januarja naslednjega leta :eek: x!x
Seveda pa še Saturnov dan je, fino bi bilo, če bi to izvedla tudi v Saturnovi uri, tule nisem povsem prepričan, ampak v soboto je ta ura zate najbližje od 15-16h po GMT(Londonski čas!), kar pomeni, da bi imela daleč največ uspeha, če to narediš od 17-18h naslednjo soboto 3.julija 2004!!!!!!!!!
Lep pozdrav, Borism x;)x :palec:


#69 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:14

tale 18 junij se precej dobro obnese ...ne uspe vse samo z enim odstranjevanjem, se pa v nekaj letih to že lepo pozna...stestirano x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#70 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:17

Tale tema je pa zelo zanimiva. V Sloveniji obstaja ena zelo dobra knjiga: Vse ob pravem času, kjer avtorji čudovito opisujejo zadeve.

Res pa je, da je tudi posebna veja astrologija (elektivna), kjer se da ugotoviti oz. izbrati nek dan. Meni je že v marsičem pomagala, saj je kot jaz pravim sestra horarne astrologije (katero obvladam).

Upam, da bo Luna v tehnico prinesala lepše vreme? Kaj mislite vi?


Lep pozdrav,

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#71 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:28

Zanimivo je, da včasih elektivna astrologija ne more pomagati, preprosto ni ugodnega trenutka. To je še posebej tedaj, ko so zadeve povezane karmično. Tudi taki primeri obstajjo in verjemite, da sploh niso preveč redki.

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#72 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:38

Odvečne dlake pa to - jaz vedno gledam, da luna in ostali signifikatorji ne delajo nobenih aspektov k Jupitru. In se mi zdi, da kar drži.
:OO!:
Dum spiro, spero.

#73 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:39

Tole za odvečne dlake, je podobno kot pri zatiranju plevela, v glavnem moraš gledati, da je luna v kozorogu, v pojemajoči luni(tako je ponavadi v 1.polovici leta!), če želiš to napraviti, napravi to v soboto 1.julija 2004 do 17-18 ure, ker takrat že pada spel luna, pa še v kozorogu je, če to ne boš naredila ta termin, boš pač morala čakati do januarja naslednjega leta :eek:  x!x
      Seveda pa še Saturnov dan je, fino bi bilo, če bi to izvedla tudi v Saturnovi uri, tule nisem povsem prepričan, ampak v soboto je ta ura zate najbližje od 15-16h po GMT(Londonski čas!), kar pomeni, da bi imela daleč največ uspeha, če to narediš od 17-18h naslednjo soboto 1.julija 2004!!!!!!!!!
Lep pozdrav, Borism x;)x  :palec:

Borism :2src:

Dosledno bi poskrbela za voskanje na točen termin, ko si zapisal. Edini problem je, da je 1.julij na četrtek!
Kateri dan je pravi? :eek: :o|o:

#74 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 13:45

Sory Ruby72, bom takoj pojasnil.......res je 1.7.četrtek zvečer od 20h luna v kozorogu, ampak luna še raste do petka(do 13:10),kar ni kul, vse je v redu, po mojem je najboljši termin v soboto 3.julija!!!!!!!!!......tule ima OONA prav, ne bil v redu poleg dober aspekt z Jupitrom, hvala za popravek, lp,B x;)x :palec:

#75 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 25. junij 2004, 14:19

Dragi Borism :palec: :palec:

Hvala tebi! :palec:
Si še tolko potrpežljiv, da skupaj preveriva, če sem osvojila novo znanje?

Za uspešno odstranjevanje dlak:
-Luna v Kozorogu,
-Luna pojemljajoča
- Luna brez vsakršnih aspektov z Jupitrom, ki je presežnik
- postopek izveden ob Saturnovi uri.

Sedaj pa praktično:
-Luna v Kozorogu v četrtek, 01/07, vendar še naraščujoča,
v petek 02/07 se zgodi polna Luna ob 13.09, še vedno v Kozorogu, nakar po polnosti začne pojemati. V soboto 03/07/ je padajoča Luna v Kozorogu, nakar gre ob 19,22 v Vodnarja. Puljenje med 17-18 uro.


18.junij:zakaj potem je ta datum bil najboljši?!? xrolleyesx :sori:
17/06/ ob 22,27 mlaj Luna v Dvojčkih
18/06/ ob 04,37 naraščajoča Luna v Raku

Eh, bojim se... :sori:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0