Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Blagodejni vpliv Aventurina


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
61 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2004, 09:36

<{POST_SNAPBACK}>Smrc - Nosorog ne more več do imena Nosorog. Geslo, za katerega je prepričan, da je pravilno, ne prime, včeraj zvečer pa je izvedel postopek za "pozabljeno geslo", pa se ni zgodilo nič. Smrc, uuuuueeeeeeeeeeeee!!!!!!!! uuuuuuuueeeeeeeeeeeeee!!!!!!! smrc, smrc ...

To se sicer sprasuje v tehnicnem vprasanju ali se javi na urednistvo, zagotovo slednje ne isce po posameznih objavah, kako in kaj se pocutijo clani in kaksne tezave imajo.
To si nekaj zamutil in ne potrdil accounta oz. najbrz si pozabil geslo (saj vmes ko je 'nosorogovoproda' ze bil gor, je tudi se nosorog bil gor).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2004, 09:39

<{POST_SNAPBACK}>Ker prikazuješ, kot da smo si začeli v zadnjem času izmišljati nova imena

Ce sem natancna, sem se obregnila samo semle, torej nic ne 'prikazujem'.
V bistvu mi je vseeno, me pa motijo, ja, dolocene stvari.

Nikjer ne uporabljam besede 'emerald' - v bistvu pa je tudi vseeno, ker VEM, za kateri kamen gre, a ne. ;)
Krizopraz je res grdo, pac pa je avanturin tudi grdo.
To je vse.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 nosorogovoproda

nosorogovoproda
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 1. november 2004, 15:12

<{POST_SNAPBACK}>To se sicer sprasuje v tehnicnem vprasanju ali se javi na urednistvo, zagotovo slednje ne isce po posameznih objavah, kako in kaj se pocutijo clani in kaksne tezave imajo.
To si nekaj zamutil in ne potrdil accounta oz. najbrz si pozabil geslo (saj vmes ko je 'nosorogovoproda' ze bil gor, je tudi se nosorog bil gor).


Nič nisem zamutil, ker ničesar ne sprašujem; malo sem pač pojamral Večnosti. To je vse.

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2004, 15:21

Dobr, pol pa sory ker se vtikam, sam sem ti popravila account vseeno - upam, da si dobil mail - ker os-a morda nisi, ker ne mores not.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 5. december 2004, 20:55

Avanturin
*čisto šizim na zelene kamne :2src:

Pred časom sem en večer zelo coprala, imela mega filing za programiranje kamnov. In sem si sprogramirala en mali avanturinček, da bo kremica za obraz še boljša x^x x^x

#31 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 20. december 2004, 20:50

<{POST_SNAPBACK}>aja, Ruby, a ves da je po novem namesto ascendent ascandent?
Ja ja, zdej bo treba zacet tko govorit.  x:Dx  x:o)x  x;)x

... dajte v iskalnik ava(?)nturin - boste nasli dva, dajte aventurin, jih boste nasli tisoce.  x:)x  :palec:



Marsa, vprašanje je bilo namenjeno nekomu drugemu, ne tebi!
Si pa zelo prijazna, da vskočiš takrat, ko je to potrebno!?
Lep pozdrav od Večnosti - Tamare.

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. december 2004, 19:39

<{POST_SNAPBACK}>Marsa, vprašanje je bilo namenjeno nekomu drugemu, ne tebi!
Si pa zelo prijazna, da vskočiš takrat, ko je to potrebno!?

Hvala za pojasnilo. :palec:
Smo na forumu, tako sklepam, da je objavljena tema tudi vzvod za debato; ce se pa na tocno doloceno osebo zgolj apelira, so za to druge variante.

ja, vskocim, normalno, vcasih tud, ce ni potrebno, in vcasih ko je potrebno, pa sploh ne vskocim - ker ne opazim - al kaj tacga...

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Omeed

Omeed
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 23. februar 2005, 09:08

Aventurin pomaga pri zateklih, rdečih očeh. Čez noč ga namočite v vodo in si zjutraj s tem spirajte oči. Preizkušpeno deluje.
What you are is God's gift to you. What you make of yourself is your gift to God.[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=purple]

#34 irenica

irenica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 1. avgust 2005, 21:42

Zivio!
Danes sem si kupila Aventurin,predvsem ker sem zasledila,da pomaga pri tezavah s kozo.Sedaj bi ga rada ocistila.Koliko sem prebrala,je najbolje cistiti pod tekoco vodo,potem pa postaviti kristal na sonce ali luno.Zanima me ,ce mi lahko kdo pomaga,da bom lahko pravilno delala s tem cudovitim kristalom.
Tudi za kaksno drugo informacijo o Aventirinu ali o ciscenju koze bom hvalezna!
Hvala v naprej! xrolleyesx

#35 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. avgust 2005, 22:26

<{POST_SNAPBACK}>Zivio!
Danes sem si kupila Aventurin,predvsem ker sem zasledila,da pomaga pri tezavah s kozo.Sedaj bi ga rada ocistila.Koliko sem prebrala,je najbolje cistiti pod tekoco vodo,potem pa postaviti kristal na sonce ali luno.Zanima me ,ce mi lahko kdo pomaga,da bom lahko pravilno delala s  tem cudovitim kristalom.
Tudi za kaksno drugo informacijo o Aventirinu ali o ciscenju koze bom hvalezna!
Hvala v naprej! xrolleyesx


Mal si oglej starejše poste v tej temi, pa boš o avAnturinu marsikaj zvedela. Pa pokukaj tudi mal v druge teme o kamnih. Smo o čiščenju na več mestih že pisali, a ne vem točno kje.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#36 irenica

irenica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 1. avgust 2005, 22:32

Zal o ciscenju tega kristala nisem nasla nic,zato sem se obrnila sem za pomoc.

#37 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. avgust 2005, 05:47

<{POST_SNAPBACK}>Zal o ciscenju tega kristala nisem nasla nic,zato sem se obrnila sem za pomoc.


Odprto imaš temo o čiščenju kristalov. Vse splošno o čiščenju boš našla tam. Glede avanturina - vlada mu element zrak, kar pomeni, da ga za energijsko uravnotežanje kaj preveč ne izpostavljamo soncu.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#38 irenica

irenica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 3. avgust 2005, 15:02

<{POST_SNAPBACK}>Odprto imaš temo o čiščenju kristalov. Vse splošno o čiščenju boš našla tam. Glede avanturina - vlada mu element zrak, kar pomeni, da ga za energijsko uravnotežanje kaj preveč ne izpostavljamo soncu.


Hvala za informacijo,nosorog.Sem sla pogledat,natancnih navodil nisem nasla.
Zato sem vceraj ponoci ocistila kristal pod tekoco vodo in ga potem postavila se za par ur na zrak,na okensko polico.Sedaj ga ze nosim in verjamem vanj.

#39 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 3. avgust 2005, 15:31

<{POST_SNAPBACK}>Hvala za informacijo,nosorog.Sem sla pogledat,natancnih navodil nisem nasla.
Zato sem vceraj ponoci ocistila kristal pod tekoco vodo in ga potem postavila se za par ur na zrak,na okensko polico.Sedaj ga ze nosim in verjamem vanj.


Irenica..tole sem si enkrat prekopirala....avtor nosorog x:)x

ni ravno za avanturin..pa kljub temu.

lahko ga pčistiš tako ..pod tekočo vodo ..čisto uredu ...pa si predstavljaš kako grejo vse nečistoče iz njega ..jih voda odplakne. nato pa jih napolniš z čisto "svetlobo".
tako sama delam...

Še boljš pa je da ga v kaki potok potunkaš ali pa pod slap :palec: (imaš pa še fajn izlet x:)x) x;)x
sicer pa tule imaš pa vse lepo razloženo x:)x


OSNOVE ČIŠČENJA IN ENERGIJSKE AKTIVACIJE MINERALOV

V II. poglavju smo se seznanili z dejstvom, da delujejo vibracije obojestransko; tako kot mineral s svojo specifično energijo vpliva na energijsko stanje človeka, deluje s svojo energijo tudi človek povratno na mineral in spreminja njegovo osnovno energijo. Takšna dvostranska delovanja pa niso značilna le za odnos človek – mineral. Med seboj se do neke mere izenačujejo tudi energije različnih mineralov, prav tako pa na minerale vplivajo tudi tehnična sevanja, rastline …
Na poti do prodajnih stojnic ali trgovinskih polic gredo minerali preko mnogih rok. Kupci jih otipavajo, pa tudi na prodajnih mestih so zelo različni minerali zloženi skupaj. To pomeni, da ima lahko nek mineral v trenutku, ko ga kupimo, kar precej drugačno energijo od tiste, ki je sicer zanj značilna. Ob vsem tem podvomimo, ali so nakupi mineralov na osnovi intuicije res zanesljivi.
Pri intuitivnem izbiranju gre za nezaveden energijski odziv med mineralom in kupcem. Celo ljudi z zelo razvito intuicijo lahko pri izbiri zavedejo tuje energije, prisotne v mineralu. Zaradi teh dejstev je zelo pomembno, da minerale ustrezno očistimo tako neposredno po nakupu, kot tudi po vsaki kristaloterapiji. Enako ravnamo tudi tedaj, ko je naš nakit ali naše »osebne« kamne kdorkoli otipaval.

Iz izkušenj vemo, da se zelo dobro počutimo v gorah, ob morju, zlasti tam, kjer v skalnato obalo butajo valovi, ali v prostorih, ki so izpostavljeni delovanju ionizatorjev zraka. Občutek ugodja nam daje prisotnost velike količine električno negativno nabitih ionov v zraku. Tudi pri čiščenju mineralov igrajo negativni ioni ključno vlogo. Zato poleg mentalnih metod, o katerih bomo govorili v poglavju o programiranju mineralov, za globinsko čiščenje mineralov najpogosteje uporabljamo vodo, obogateno z negativnimi ioni. Takšno vodo najdemo včasih že v naravi, zelo enostavno pa jo pripravimo tudi doma.
• V naravi je z negativnimi ioni obogatena v desno vrtinčena voda, ki je nasploh zdravilna. V odvisnosti od temperature in vpliva zunanjih energij, se namreč v vodi povezujejo vodne molekule, v teh povezavah pa nastajajo zapletene geometrijske tvorbe, ki oblikujejo že v tretjem poglavju omenjene oblike platonskih teles. Večja je specifična gostota vode (vpliv temperature) in bolj je voda izpostavljena zunanjim vibracijam, v bolj zapletene geometrijske tvorbe se združujejo vodne molekule, da bi na ta način voda čim dlje zadržala energijsko obogatitev. Ta vodna geometrija nastaja okoli ionov, okoli katerih se molekule kopičijo kot okrog nekaterih kristalizacijskih jeder. Pri desno sučni vodi raste geometrijska zgradba okoli električno negativno nabitih ionov in takšna voda je torej primerna tako za čiščenje kot tudi za energiziranje mineralov.
• Veliko negativnih ionov vsebujeta tudi vodni raztopini morske, jodirane soli ali sode bikarbone. V liter vode damo npr. 200 g soli, vodo dobro premešamo in dobimo tekočino, v kateri lahko primerno očistimo večino mineralov z izjemo tistih, ki bi jim tak način čiščenja škodil in tistih, ki so bili hote ali nehote programirani.

Postopek čiščenja mineralov v slani vodi ni primeren za minerale (vključno s kovinami), pri katerih bi slana voda pospešila oksidacijo (kovine) in pa minerale, ki so plastoviti oziroma vsebujejo vključke drugih kristalov. Če čistimo v slani vodi npr. geode katerega koli minerala iz družine kalcedonov, se rado zgodi, da v vodi raztopljena sol prodre med dve plasti minerala in kasneje, ko damo mineral iz vode, ponovno kristalizira in povzroči razpoke med plastmi minerala. Podobno se zgodi tudi z nekaterimi drugimi minerali.
Na trgu je občasno moč kupiti mineralno osnovo, zbrušeno v obliko jajca, ki vsebuje ognjene opale. Tudi tu se med opal in mineralno osnovo vrine slana voda, ki kasneje povzroči razpoke. V teh primerih se torej pri čiščenju raje poslužimo drugih metod; mineral lahko v sol kar zakopljemo, večina mineralov pa se ustrezno očisti tudi ob hematitu. Ta prevzame nase slabe energije, sam hematit pa občasno zakopljemo v zemljo, kjer se energijsko regenerira. Podobno vlogo lahko odigrajo tudi minerali, ki vsebujejo baker, le da jih zaradi njihove lepote običajno za čiščenje drugih mineralov ne uporabljamo.

Posamezniki, ki so vešči dela z radiestezijskim nihalom, lahko očistijo minerale tudi tako, da uporabijo nihalo iz kristala, ki mu vlada element ognja (citrin, karneol …) ali kamene strele, programirane z elementom ognja, ter očistijo posamezni mineral z mentalnim ukazom: »Transformacija škodljivih energij v nevtralne«. Na podoben način lahko z nihalom minerale tudi energiziramo (ukazov je lahko več različnih, npr.: »Aktiviranje bazičnih energij minerala«).

Če imamo doma okroglo bakreno ploščo ustrezne velikosti in več kamenih strel, pa lahko minerale očistimo in hkrati energiziramo tako, da jih položimo v sredino prikazane energijske forme.


Energijska postavitev kristalov kamene strele na bakreni plošči deluje še bolj, če ploščo aktiviramo z radiestezijskim nihalom (»aktivacija energijske forme«).

pozdravček xsrcx

#40 irenica

irenica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 6. avgust 2005, 12:52

Irenica..tole sem si enkrat prekopirala....avtor nosorog x:)x

ni ravno za avanturin..pa kljub temu.

lahko ga pčistiš tako ..pod tekočo vodo ..čisto uredu ...pa si predstavljaš kako grejo vse nečistoče iz njega ..jih voda odplakne. nato pa jih napolniš z čisto "svetlobo".
tako sama delam...

Še boljš pa je da ga v kaki potok potunkaš ali pa pod slap :palec: (imaš pa še fajn izlet x:)x) x;)x

Strelka 02,hvala za pomoc in odgovor.
Naslednjic si bom res pocistila kristal v naravi.Cisto blizu mene v gozdu imam naravni izvir,kamor si hodim po pitno -pohorsko vodo.
Tudi ostalo sem prebrala in mi je malce bolj jasno.
Ko sem zacela brskati forumu,sem nekje naletela na temo ,kako s kristalcki na problematicno -aknasto kozo in tudi o izdelavi tonika.Mislim,da je najvec o tem pisala Marsa.Sedaj pa ne najdem vec. PROSIM za pomoc.HVALA!!!!!!!!!!

#41 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 6. avgust 2005, 13:17

<{POST_SNAPBACK}>

Ko sem zacela brskati forumu,sem nekje naletela na temo ,kako s kristalcki na problematicno -aknasto kozo in tudi o  izdelavi tonika.Mislim,da je najvec o tem pisala Marsa.Sedaj pa ne najdem vec. PROSIM za pomoc.HVALA!!!!!!!!!!


http://www.lunin.net...loterapija/203/

Zdravilna moč kristalov

No tole ravno niso.kristali...je pa zdravilo. :8):

Jabolčni kis

Drugače pa za lažje iskanje:

Navodila za iskanje x;)x

#42 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 7. avgust 2005, 14:47

A bi lohk prosim kdo napisal, kako sprogramirat kak kristalček. Sej verjetno je že kje napisano...

Ampak, da bo pač tule tud...

Recimo, kako sprogramirat moldavit za ljubezen, al pa karneol za govor in varnost? x:Xx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#43 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. avgust 2005, 15:40

<{POST_SNAPBACK}>A bi lohk prosim kdo napisal, kako sprogramirat kak kristalček. Sej verjetno je že kje napisano...

Ampak, da bo pač tule tud...

Recimo, kako sprogramirat moldavit za ljubezen, al pa karneol za govor in varnost? x:Xx


Klele maš en insert iz moje knjige Mala enciklopedija zdravilnih kamnov, ki ti bo dal dovolj informacij, da sprogramiraš kamne na željen način. Za popolno razumevanje zadeve si v knjižnici sposodi knjigo.

lalala


VI. PROGRAMIRANJE IN ČIŠČENJE MINERALOV PO METODI »SREČANJE NEBA IN ZEMLJE«
Metoda je relativno nova, a tako učinkovita, da jo v praksi daleč največ uporabljam. Zanimivost metode je v tem, da je prva faza programiranja zelo uporabna tudi kot metoda čiščenja mineralov. Zgolj prvo fazo lahko torej uporabljamo kot metodo čiščenja programiranih mineralov, če pa želimo mineral programirati, jo izvedemo v nespremenjeni obliki, ne glede na to, ali je mineral, ki ga želimo programirati informacijsko čist, ali pa je vanj kak program že vtisnjen. Ker gre za metodo, pri kateri se na nek način energijsko poistovetimo z mineralom, ni primerna za čiščenje tistih mineralov, v katere so »vsajeni« uroki oziroma so jih nosile hudo bolne osebe. V takšnih primerih očistimo mineral z biorgonomsko metodo.

Zaradi lažje vizualizacije je priporočljivo, da izberemo mineral dokaj pravilne oblike.
Prva faza:

• Sedemo, se sprostimo in vzamemo mineral v sprejemno roko.
• Energijsko se odpremo vibraciji minerala in se z njo uglasimo – se ji prepustimo in z mineralom, ki ga ob tem pritisnemo na solarni pleksus, zavibriramo.
• Mentalno povečamo mineral tako, da se nahajamo v njem s celim telesom in še naprej z njim vibriramo.
• Pozornost usmerimo v srčno čakro. Vdihnemo iz središča Zemlje, preko podplatov v srce, izdihnemo iz srca, preko temena v središče vesolja. Nato vdihnemo iz središča vesolja, preko temena v srce, izdihnemo iz srca, skozi podplate, v središče Zemlje. Cikle tega dihanja ponavljamo. Pri tem ozavestimo, da iz središča Zemlje vdihujemo transformacijsko moč zemeljskega ognja, iz vesolja pa univerzalno energijo ljubezni. Z vsakim vdihom naj v predelu srca raste krogla zlate energije, tako dolgo, dokler ne napolni celega telesa, oziroma minerala (mineral smo mentalno povečali preko meja našega telesa in sedaj smo mineral mi sami).
• Ko je mineral poln energije, s povezanim dihanjem prenehamo. Ozavestimo, da smo ustvarili steber energije, mineral (in mi z njim) pa je stična točka med transformacijsko energijo zemeljskega ognja in energijo univerzalne ljubezni iz kozmosa. Povezava tih dveh energij mineral popolnoma očisti vseh nečistoč, ki se transformirajo v plamenu ognja iz središča Zemlje in nato prepojijo z vibracijo univerzalne ljubezni iz kozmosa.

Druga faza:

• Zavemo se kreativne funkcije energij ognja in informacijske kvalitete kozmične energije ljubezni. Začutimo, da lahko z energijami, ki smo jih združili v mineralu, skreiramo karkoli. Mineralu sedaj preprosto zadamo kakršno koli nalogo; uresničitev bo podprta z grobimi in finimi energijami. Enako kot pri klasičnem načinu programiranja vizualiziramo situacijo, katero si želimo v sedanjem času in vanjo ustrezno vpletemo čustva; čustveno se identificiramo z ukazom oziroma tistim, kar se bo zaradi programiranega kristala zgodilo. Ne dvomimo v uspeh svojega dela.
• Programiranje končajmo z zavestjo, da je program trdno vtisnjen v strukturo minerala in da bo v njemu ostala stalna povezava med kreativnimi energijami zemeljskega ognja in univerzalne kozmične energije.
• V zaključni fazi mentalno izstopimo iz minerala. Sam ta izstop pospremim s kretnjo – roko, v kateri držim kristal oddaljim od telesa, vstanem in naredim korak nazaj.

V kriznih trenutkih vzamemo v roke mineral in se samozavestno spomnimo, da na finoenergijski ravni dela za nas.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#44 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. avgust 2005, 15:44

<{POST_SNAPBACK}>

Ko sem zacela brskati forumu,sem nekje naletela na temo ,kako s kristalcki na problematicno -aknasto kozo in tudi o  izdelavi tonika.Mislim,da je najvec o tem pisala Marsa.Sedaj pa ne najdem vec. PROSIM za pomoc.HVALA!!!!!!!!!!



Boljš kot čofotanje v tonikih je, da najprej najdeš vzrok za aknasto kožo. Zelo, zelo pogosto je vzrok za akne v oslabljeni tretji čakri, ki si jo moraš za rešitev problema okrepiti (predvsem takoi, da se rešiš strahov in negotovosti).
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#45 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 7. avgust 2005, 19:36

Tretji? Jaz sem slišala, da naj bi bila pri problemih s kožo problematična druga. xscratchx Povej več, plis, ker me tema zanima.

#46 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. avgust 2005, 22:33

<{POST_SNAPBACK}>Tretji? Jaz sem slišala, da naj bi bila pri problemih s kožo problematična druga. xscratchx  Povej več, plis, ker me tema zanima.


Tretja! Definitivno. Čakre in to, kako jih okrepiš, maš dobro razložene predvsem v moji knjigi Holistična radiestezija I. Najboljš, da se potrudiš do knjižnice, da nam tlele težil s celim regimentom teksta.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#47 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 8. avgust 2005, 11:26

Ja, jz sm tud za tretjo...in vsi kristalčki rumenih barv.


Čeprav sem zadnjič brala v knjigi, da karneol ( druga čakra ) namočen v vodi čez noč pomaga proti aknasti koži. Zadevo sm glihkar sprobala...bomo vidl, kaj bo ratal.
(Čeprav mislim, da je moja aknasta koža povezana s prevladujočim jangom)

Hvala nosorog za razlago o programiranju kristalov :palec: xDDx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#48 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 9. avgust 2005, 05:22

<{POST_SNAPBACK}>Ja, jz sm tud za tretjo...in vsi kristalčki rumenih barv.
Čeprav sem zadnjič brala v knjigi, da karneol ( druga čakra ) namočen v vodi čez noč pomaga proti aknasti koži. Zadevo sm glihkar sprobala...bomo vidl, kaj bo ratal.
(Čeprav mislim, da je moja aknasta koža povezana s prevladujočim jangom)

Hvala nosorog za razlago o programiranju kristalov :palec:  xDDx


Ja. Tudi pretirana pozitivna polarizacija telesa je lahko eden od razlogov za akne. Klele maš neki metod izravnave (tudi iz Holistične radiestezije I.).

ENERGIJSKA IZRAVNAVA Z USTREZNO PREHRANO

Načeloma je negativno polarizirana tista hrana, ki vsebuje veliko vlage (solata, zelje, kumare, paradižnik, gobe, …), pozitivno polarizirano pa je meso in rastline, ki so bolj suhe in čvrste. Pozitivno ali negativno polarizacijo lahko pri hrani korigiramo tudi s časom kuhanja. Hrana, ki jo kuhamo krajši čas, je bolj negativno polarizirana, če pa čas kuhanja podaljšamo, se v njej krepi pozitivna polarizacija.

Glede na vrsto porušenega energijskega ravnotežja, ki se odraža z okrepljenimi energijami nekaterih osnovnih elementov in po drugi strani z oslabljeno energijsko funkcijo drugih, dosežemo nevtralizacijo tudi tako, da izberemo hrano z okusi, ki jim vladajo elementi, katerih nam primanjkuje, po drugi strani pa se izogibamo hrane z okusi, ki jim vladajo elementi, katerih prisotnost v telesu je povečana. Povezava okusov in elementov pa je naslednja:

GRENKO: ZRAK + AKAŠA TRPKO: ZRAK + VODA
SLANO: ZEMLJA + OGENJ KISLO: VODA + OGENJ
SLADKO: ZEMLJA + VODA PIKANTNO: ZRAK + OGENJ




PRIJEMI ZA ENERGIJSKO IZRAVNAVO TELESA

Prijemi, s katerimi sproščamo energijske blokade, temeljijo na nevtralizaciji delov telesa, kjer smo ugotovili neustrezno polariziranost, in na izenačevanju energijskih razmerij med štirimi elementi. Polarizacija posameznega dela telesa je v odnosu na ostalo telo relativna. Poenostavljeno lahko rečemo, da je zgornji del telesa pozitiven, spodnji pa negativen. Če obravnavamo relacijo glava-dlani-podplati, je glava polarizirana pozitivno, podplati negativno, dlani pa nevtralno. Ko pa razdelimo človeka z namišljeno vzdolžno linijo, je desni del telesa polariziran pozitivno, levi pa negativno. Ob premiku linije preseka za 90o pa je pozitivno polariziran sprednji del telesa, negativno pa zadnji. Opisano velja predvsem za delo s pacientom, čeprav do neke mere prijemi delujejo tudi pri energijski samoizravnavi.
Vsi sklepi veljajo za križišča, v katerih energijski tokovi zamenjajo polarnost in so nevtralni.

Prijemi za energijsko izravnavo telesa temeljijo na kombinaciji negativnega dotika, s katerim delujemo na pozitivno polarizirano področje, in pozitivnega dotika, s katerim spodbudimo energijski pretok v negativno polariziranem delu telesa.

Postopek polarizacijske izravnave

Pri tem lahko delujemo z dlanjo roke – desna je pri desničarjih polarizirana pozitivno, leva pa negativno, ali pa kar z ustreznim prstom. Glede na elemente, ki vladajo energijskim pretokom, so prsti polarizirani takole:

- palec – akaša – nevtralno
- kazalec – zrak – negativno
- sredinec – ogenj – pozitivno
- prstanec – voda – negativno
- mezinec – zemlja – pozitivno


Kadar želimo tok energije spodbuditi s prstom, običajno uporabimo sredinec (ogenj), kot negativni prst pa najpogosteje uporabimo kazalec – zrak.
Blokirano energijo vedno sprostimo na vseh treh polih obravnavanega energijskega toka.

Primer: Energijsko neravnovesje v trebušnem delu.

- Zaradi že uvodoma navedenega dejstva, da je polarizacija nekega dela telesa, glede na ostalo telo relativna, je število prijemov, ki jih uporabljamo za energijsko izravnavo, odvisno od naše domišljije. Nekaj načinov, ki jih lahko uporabimo, če ugotovimo, da je na trebušnem predelu energije preveč:

a) Pri samozdravljenju položimo levo dlan na trebušni, desno pa, v isti višini na hrbtni del trupa.

B) Pri delu s pacientom lahko uporabimo kombinacije različnih prijemov. Nekateri prijemi:

- levo roko položimo pacientu na trebuh, desno pa, kot pri samozdravljenju, v isti višini na hrbtni del;
- levo roko položimo pacientu na trebuh, z desno pa ga primemo za zapestje leve roke;
- kazalec leve roke pacientu položimo na trebuh, dlan desne pa na podplate;
- sredinec desne roke mu položimo na trebuh, dlan leve pa na teme;
- uravnavanje polarizacije zaključimo po najdaljši energijski liniji in sicer tako, da položimo pacientu dlan leve roke na teme, dlan desne pa na podplate.

Zaključek polarizacijske izravnave

URAVNAVANJE ENERGIJSKIH PRETOKOV NA ASTROLOŠKIH
OSNOVAH

Pri svojem proučevanju polarizacijskih zakonitosti telesa je dr. Randolph Stone ugotovil, da je razvrstitev posameznih delov telesa glede elementa, ki vlada po trem astrološkim znamenjem, prav tako v okvirih relacije negativno-nevtralno-pozitivno. Oglejmo si trojke astroloških znamenj, katerim vladajo posamezni elementi, in dele telesa, katerim ta znamenja vladajo:

- Ogenj: oven (glava), lev (srce), strelec (stegna in boki);
- Zemlja: bik (vrat), devica (črevesje), kozorog (kolena);
- Zrak: dvojčka (pljuča in roke), tehtnica (ledvica), vodnar (gležnji);
- Voda: rak (trebuh), škorpijon (spolni organi), ribi (stopala).

Če bi npr. na astroloških osnovah skušali uravnavati energijsko neravnovesje pljuč, bi lahko enako ravnali pri samozdravljenju in delu s pacientom. Energijsko izravnavo naredimo s tremi prijemi:

- dlan desne roke položimo na ledveni del, dlan ali kazalec leve roke pa na prsni predel;
- dlan leve roke položimo na ledveni del, desno roko pa preko gležnjev;
- dlan leve roke položimo na pljučni predel, desno roko pa preko gležnjev.


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#49 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 22. avgust 2005, 18:33

Kar naprej zamenjujem akvamarin pa aventurin...

Jz mam različico AVENTURINA močnejše zelene barve...A akvamarin je ponavad še bolj bled... x?x

Akvamarin vzamem na izpite...aventurin pa v casino...A je tako, al sm spet zabrkala :eek: :inocent:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#50 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 22. avgust 2005, 19:43

Tudi jaz imam aventurin tak temno zelen pa tak zlata srebrni prah je na njem. ga namakam v vodo. xDDx

Aventurin...zelenko privablja denar. xDDx .pri meni še ni tega učinka...najbrž rabi čas.

Akvamarin ga pa tudi imam je pa tak zelenkastomoder v bistvu kar bolj nežno zelenkast. Ko sem ga kupila so rekli da je brazilski akvamarin.

Akvamarin pa prinese dober spomin , jasnovidnost....

Devica imaš prav :palec:

1. aventurin
2.akvamarin

mislim da so tole kar dobre slikce x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0