Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vreme in astrologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1107 komentarjev na to temo

#1051 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 18. avgust 2005, 18:10

Vojko, žal ne, ampak okrog pol metra sigurno, če ne več...

#1052 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 18. avgust 2005, 19:04

<{POST_SNAPBACK}>Vojko, žal ne, ampak okrog pol metra sigurno, če ne več...



Hvala

Znančeva ocena višine morja v Izoli je podobna!

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1053 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 27. avgust 2005, 17:43

Od naslednjega tedna naprej pa daljše obdobje lepega vremena-indijansko poletje, za vremenarje kar nekako dolgočasno obdobje, bo pa primerno za v hribe, lp, B. x;)x

#1054 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 27. avgust 2005, 19:46

<{POST_SNAPBACK}>Od naslednjega tedna naprej pa daljše obdobje lepega vremena-indijansko poletje, za vremenarje kar nekako dolgočasno obdobje, bo pa primerno za v hribe, lp, B. x;)x


Živijo Boris

Kaj je zate "daljše obdobje"?

Lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1055 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 27. avgust 2005, 22:18

Več o vremenu:

http://forum.weather-photos.net/
Prvi slovenski vremenski forum :: Forum: seznam


Srečno!
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#1056 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 27. avgust 2005, 22:21

<{POST_SNAPBACK}>za indijansko poletje se smatra lepa jesen, ne pa pozno poletje


Pozdravljen Bobnar

Hvala za pripombo.
Dejansko je splošno priznano obdobje, katero se šteje kot "indijansko poletje" tisto obdobje tik pred zimo, ali celo v prvih dneh zime, ki je nenavadno toplo.

SEm pa tudi SAM na spletni strani uporabil ta izraz - v prenesenem pomenu kot čas:
ki je: kakor indijansko poletje!

Boris pa ti bo sam povedal, v kakšnem smislu je njegova uporaba tega izraza.
Vsekakor je moja napaka - na spletni strani - bolj žgečkljiva kakor pa Borisova pripomba, ki je le uporabljena kot post na forumu.

Hvala ti, bom še bolj pozoren na svoje pisanje.

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1057 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 28. avgust 2005, 08:51

Vojko, ker ni bilo nič kaj od poletja v pravem pomeni besede, je izraz "indijansko poletje", čist na mestu.

Vojko, zgoraj sem mislil z daljšim obdobjem na 14 dni!

Č.v.e.k.a, hvala za vremenski link, ki je žal za večino neuporaben, ker moraš biti registriran in prijavljen, da lahko bereš, je pa res špica v našem prostoru.

Vsem pa lepo nedeljo, Boris x:)x


#1058 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 28. avgust 2005, 10:35

<{POST_SNAPBACK}>Vojko, ker ni bilo nič kaj od poletja v pravem pomeni besede, je izraz "indijansko poletje", čist na mestu.

Vojko, zgoraj sem mislil z daljšim obdobjem na 14 dni!

Č.v.e.k.a, hvala za vremenski link, ki je žal za večino neuporaben, ker moraš biti registriran in prijavljen, da lahko bereš, je pa res špica v našem prostoru.

Vsem pa lepo nedeljo, Boris x:)x


Hvala Boris

Lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1059 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. avgust 2005, 12:06

<{POST_SNAPBACK}>Vojko, ker ni bilo nič kaj od poletja v pravem pomeni besede, je izraz "indijansko poletje", čist na mestu.

Vojko, zgoraj sem mislil z daljšim obdobjem na 14 dni!

Č.v.e.k.a, hvala za vremenski link, ki je žal za večino neuporaben, ker moraš biti registriran in prijavljen, da lahko bereš, je pa res špica v našem prostoru.

Vsem pa lepo nedeljo, Boris x:)x



zakaj neuporaben :eek:

Pišeš adminu in te registrira.Veliko zanimivega je napisanega o vremenu.Mislim,da je tole ena zares najboljših strani .Jaz jo berem,ti jo bereš....zakaj je ne bi brali tudi drugi?

Vreme pa tako ali tako vsakogar preseneča.Ne vem kakšno poletje je tole.Meni vsekakor ni pisano na kožo.Verjetno pa september ne bo dosti boljši.
Letos sem,v času 'najboljših' vremenskih razmer ugotavljala,da je bilo vedno,ko je prišla Luna v vodno znamenje,deževno.
Kako hitro Luna potuje in katera so vodna znamenja nam je vsem,i obiskujemo tele strani,jasno kot beli dan x:Dx


Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#1060 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 28. avgust 2005, 12:58

<{POST_SNAPBACK}>zakaj neuporaben  :eek:


Saj sem že odgovoril, pa ti tudi, da kot neregistriran uporabnik ne moreš brat x;)x

Je pa res, da ni na vsakih osem dni dež, ko pride luna v vodno znamenje, je lahko le povečana relativna vlažnost v ozračju, pa ni nujno, da je kje sploh kakšen oblak, lep september x:)x x;)x


#1061 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. avgust 2005, 13:58

<{POST_SNAPBACK}>
Saj sem že odgovoril, pa ti tudi, da kot neregistriran uporabnik ne moreš brat x;)x

Je pa res, da ni na vsakih osem dni dež, ko pride luna v vodno znamenje, je lahko le povečana relativna vlažnost v ozračju, pa ni nujno, da je kje sploh kakšen oblak, lep september x:)x  x;)x 



no saj,se pač registriraš,aneda? :o|o:

Ne grem gledat svojega koledarja ampak letos je bilo deževno ali pa tik pred tem,da prične deževati takoj ko je Luna prišla v vodno znamenje.
Zato tudi,dokler Luna ne preide znamenja Raka vreme ne more biti ,vsaj malo,stabilnejše.

V znamenje Raka pride v ponedeljek in bo tam ostala do srede pa,da vidimo.
Bom vesela vsakega sončnega žarka katerega pošiljam tudi tebi .
Lepo nedeljo tebi in tvojim :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#1062 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 28. avgust 2005, 14:05

a ne danes zvečer xnckrivx
drugače pa je bil od 13 avgusta pa do danes samo en lep dan, teden do 13 ne vem, še en teden prej je bilo pa tudi tko tko...

#1063 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. avgust 2005, 16:38

<{POST_SNAPBACK}>a ne danes zvečer xnckrivx
...


možno,da danes zvečer ker bo Luna jutri že na 2.*Raka
Ja,sem pogledala,danes okoli 20.30 pride Luna v znamenje Raka oz.domov.Močna Luna bo tole...aja saj tole ni astro.forum x:Dx

LP :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#1064 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 28. avgust 2005, 19:05

Ja Lunatiki

Sam gledam na vreme malo drugače.
Eno je tisto, kar vidimo mi - kar pada na nas. Dobro pa je vedeti, da je bilo danes marsikje v Evropi lepo vreme - pa imajo Luno v praktično enakem položaju kot mi.

Torej moje razmišljanje pelje bolj v smer, da opazujem daljša vremenska obdobja in hkrati geografsko širša.

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1065 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. avgust 2005, 19:13

<{POST_SNAPBACK}>Ja Lunatiki

Sam gledam na vreme malo drugače.
Eno je tisto, kar vidimo mi - kar pada na nas. Dobro pa je vedeti, da je bilo danes marsikje v Evropi lepo vreme - pa imajo Luno v praktično enakem položaju kot mi.

Torej moje razmišljanje pelje bolj v smer, da opazujem daljša vremenska obdobja in hkrati geografsko širša.

Lep pozdrav, Vojko



Imaš čisto prav.Saj tole kar počnem jaz je senca tega kar bi morala.Tu se še zvezde stalnice,kdaj vzhajajo,povezava z luninimi aspekti itd.itd.....verjetno bi se morala iti malce mundano astrologijo in ne kar tako.....ampak letošnje leto(poletje) se je nekak izšlo :o|o: .

Se pa zeloooo zavedam,da je tole čvek-anje in nam vreme določa še vse kaj drugega kot samo Luna in vodno znamenje.

Najbolje,da preberem kaj o apokalipsi in eto ....vremenska napoved je tu.
Ne samo za letošnje leto .
Preberem o topli gredi,ozonskem plašču .... potem niti branja o apokalipsi ne potrebujem ali pa je vse skupaj povezano in, v svojem bistvu,eno.


Lep pozdrav :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#1066 freaky girl

freaky girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 29. avgust 2005, 16:59

potem to res drži x;)x da ma vreme in astrolodija nekai skupnega x8Dx

#1067 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 30. avgust 2005, 21:49

<{POST_SNAPBACK}>potem to res drži x;)x da ma vreme in astrolodija nekai skupnega x8Dx


Seveda!

Govorimo o vremenu na Zemlji. Zemlja pa je v vesolju, kjer je blizu nas Sonce, še bliže je Luna. Sonce in Luna imata VELIK vpliv na gibanje vodnih mas - morij, toka rek in kako ne bi imela potem tudi vpliva na atmosfero - katera je v veliki meri tudi voda. Seveda pa je tu tudi Zemlja s svojimi značilnostmi, svojo konfiguracijo.

Na primer orkan Katrina je nastal v Mehiškem zalivu, kjer nastane večina orkanov, kateri gredo čez Severno Ameriko. In orkanov je več takrat, ko je bolj vroče. Polarne kape so generatorji morskih tokov - tudi zalivskega toka (kateri ima moč le 1/4 kot pred desetimi leti) - zato zalivskega toka (ki običajno segreva Severno Evropo) skorajda ni več.

In Astrologija je tista, katera se ukvarja z "vsem kar je" na tej naši Zemljici, vendar na drug način kot znanost. Astrologija je veliko bolj celostna kot znanost in ima povsem druge temelje, hkrati pa dobri astrologi ves čas upoštevajo tudi dognanja znanosti....

Oh, tu bi se dalo pisati veliko bolj podrobno in argumentirano. No, pa saj lahko na Internetu najdeš veliko člankov o tem.

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1068 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 12. september 2005, 20:34

Nisem vedela, kam bi objavila meni zanimivo novico, da je bila v dneh od 7. do 12. septembra mocno povecana sonceva aktivnost (viharji, blisci, magnetni izbruhi).... menda taksne se niso namerili in je bilo v NASI kar 'pestro' te dni, vsaj, kakor mi je omenila znanka

http://www.sec.noaa....lots/kp_3d.html

http://www.sec.noaa..../xray_5mBL.html

#1069 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 13. september 2005, 11:57

<{POST_SNAPBACK}>Nisem vedela, kam bi objavila meni zanimivo novico, da je bila v dneh od 7. do 12. septembra mocno povecana sonceva aktivnost (viharji, blisci, magnetni izbruhi).... menda taksne se niso namerili in je bilo v NASI kar 'pestro' te dni, vsaj, kakor mi je omenila znanka

http://www.sec.noaa....lots/kp_3d.html

http://www.sec.noaa..../xray_5mBL.html



Hvala za info. Zanimiva informacija. Sem gledal na spletni strani.
Nas so v šoli učili, da ima sonce 11 letno periodo, zdaj pa se kaže, da je bila ta perioda le v določenem krajšem času in da je aktivnost sonca podrvžena drugačnim zakonom kot so znanstveniki opazovali.

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#1070 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 14. september 2005, 05:36

se vedno pestro 'na soncu' xrolleyesx

Mitch Battros – ECTV:

"Three X-Class Flares Within Last Hour

Three more X-Class flares have fired off within a 20 minute period. They came from sunspot region 808 formally known as 798. When sunspot regions rotate around the backside of the Sun, and if they stay in tact, it is re-numbered as it rotates around the eastern limb of the Sun. Hence formerly known region 798 is now region 808.

Three X-Class Flares: http://www.sec.noaa..../xray_5mBL.html

Kp Index: http://www.sec.noaa....lots/kp_3d.html "


Vojko, seveda mi je jasno, da ima Sonce VELIK vpliv na gibanje vodnih mas, kot si zapisal zgoraj.... ali morda ves, kaksen vpliv imajo taksnele izjemno povecane in zgoscene aktivnosti na soncu? Nekateri omenjajo povecano moznost hudih neurij (orkani, tornadi), izpade el. omrezja (no, saj vceraj so ga v LA res doziveli),... in zaradi geomagnetne aktivnosti precej neprijeten vpliv na ljudi in zivali...

pozdravcek, Mateja

#1071 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 18. september 2005, 12:31

Že nekaj časa med vikendi slabo vreme so pa tudi lunine mene v zadnjem času v soboto in nedeljo, saj v novembru, decembru bodo pa ti intervali proti sredini tedna. x;)x

#1072 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 18. september 2005, 12:49

<{POST_SNAPBACK}> saj v novembru, decembru bodo pa ti intervali proti sredini tedna. x;)x



Tolažba ša taka! x:Dx x:Dx :vragec: :C:

LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#1073 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 18. september 2005, 13:19

<{POST_SNAPBACK}>Tolažba ša taka!  x:Dx  x:Dx  :vragec:  :C:

LP


Aha... :ph34r: Objavljena slika

#1074 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. september 2005, 16:17

aurore po močni sončevi aktivnosti 16.9.2005

x:)x

#1075 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. september 2005, 19:34

Orkan Rita se krepi, hitrost vetra tudi do 300km/h, spet evakuacije na področju NEw Orleansa, sedemnjasti orkan letos, pa še ena zelo dobra fotka, poglejte si lijak :8):

Orkan Rita danes!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0