Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izkušnja s kristali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
530 komentarjev na to temo

#26 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 19. december 2003, 21:54

so -Zlatemu kamnu- Slovenci dodali lepši opis imena za -Sončni kamen-?


Mislim, da ne! Tadej je rekel, da je zleti pač zato, ker ima vključka hematita in se lepo lesketa! x:)x

#27 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. december 2003, 18:49

Zlati kamen je zgolj trgovsko ime za sintetični sončni kamen. Ni slovenska pogruntavščina, saj to ime uporabljajo tudi drugje. xDDx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#28 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. december 2003, 18:50

:vragec:


rogonos.... :palec: x:)x
dobrodoshel.... x:)x


666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#29 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 26. december 2003, 20:42

:vragec:


rogonos.... :palec:  x:)x
dobrodoshel.... x:)x


666  :vragec: -ou....tralala

hih.............................................. x:Dx

#30 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 15:54

ko je že naslov teme "izkušnja s kristali" - danes sem imela eno bolj neposredno, vsaj mislim tako... x;)x

Ko sem se zjutraj zbudila, me je tako zvijalo od menstruacije, da sem komaj stala pokonci... :xx!: Prižgala računalnik, naštimala meditativno musko :listen: in se zvlekla nazaj v postlo skrčit v dve gube ... pol mi je pa padlo na pamet, da bi mogoče kakšen kamenček pomagal (tega še nikoli prej nisem delala - al sem počakala, da mine, al pa tableta, če je blo prehudo) - in malahit mi je nekak deloval najbolj prijazno x:)x (pa še na LN-ju piše, da pomaga pri menstruacijah x;)x )

Čudno.... pozitivno presenečenje... ko me je po petnajstih minutah trebuh na tisti strani, kjer sem imela hematit, nehal bolet, čez naslednjih 20 pa so popolnoma prenehale vse ostale bolečine... Ne vem, al je zdaj to placebo efekt (čeprav nisem pričakovala učinka, sem se šla bolj "da vidimo, če bo kaj") al je kamen zares deloval? (Hm... bolj bega me, da je deloval tako hitro, pravzaprav x:Dx :blink: ) V glavnem, zavedla sem se šele čez tri ure, ko sem se zbudila iz spanca ko najbolj zadovoljna bebica na svetu x;)x :palec:

V trgovini Kamen, kjer sem ga kupila, je bilo poleg drugega napisno tudi: "Malahit se hrani z odvečno energijo, s tisto, ki povzroča preglavice, zato je zelo zdravilen." Na nekem web-pageu pa sem našla še tole: "Eases delivery in birthing"
No, glede na zgoraj napisano, zelo možno, da res učinkuje blagodejno pri menstruacijah, bega me samo to, ker nekje za malahit omenjajočisto druge lastnosti in nič o takšnih učinkih, spet drugje čisto nekaj tretjega... :wacko: Ena velika zmešnjava v glavnem.

Hmmmmm? xrosex zanima me, če mi kdo zna povedat kaj več o takšnih sposobnostih malahita oz. če je imela katera izmed žensk podobno izkušnjo z malahitom (ali katere kamne najraje uprabljate v "tistih dneh" xflirtx )?


Lep pozdrav,


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#31 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. januar 2004, 16:25

Malahit ti je pomagal zaradi vsebnosti bakra, ki je pravi magnet za takšno in drugačno razstrupljanje. Sicer pa je za težavo, ki jo omenjaš (boleča menstruacija), daleč najbolj učinkovit labradorit (hehe - tega sicer ne morem vedeti iz lastnih izkušenj). V glavnem - nisem še slišal za babnico, ki ji pri takšnih težavah labradorit ne bi pomagal. Velikost - za otroško pest. Do neke mere poleg malahita pomaga tudi hrizokola in bytovnit. xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#32 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 17:33

Hvala ti, nosorog, za odgovor :palec: x:)x

Hmmm.... ko sem prebrala velikost kamna, ki naj bi bila primerna, sem kar :blink: Moj malahitek je noro noro majhen - 1,5 x 1,5 cm? x:Ix

Labradorit bom pa poiskala, če bojo še problemi x;)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#33 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. januar 2004, 20:33

:vragec:


heeee....
exsperiment uspeu x:)x
pred kakim letom sem v kozarec od kumaric polozhil brusheno kameno strelo...50x50x10....nanjo prelil fizioloshko raztopino....in.....iz ploskve je pognal nou kristalchek.....upam, da bo rasel in rasel.....in rasel x:)x x;)x


666 :vragec: -ou....tralala x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#34 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 20:43

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jeeeeeeeeeeeeeeeeee ujejejeje BRAVO AAAKHUT!!! :palec: xsmx :onfire: :palec: :xmas: xwizardx

(...aakhut pa froce dela hihi :P )


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#35 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 20:57

Pa še malo o izkušnjah s kristali... x:)x

Prej sem se tudi spravla prvič meditirat s kristali.... in sicer sem skombinirala tako, da sem si v levo roko (sprejemna) dala karneola in roževca, v desno (oddajna) pa malahita... se ulegla na postlo, poslušala "a gajdid meditejšon" in preprosto pustila, da so kristalčki delali svojo pot... po dvajsetih minutah meditacije me je začelo v levi dlani skoraj žgat od vročine :onfire: , pa sem predvidevala, da je karneol ful močen in ga malo premaknila, na njegovo mesto dala roževec.... pa še vedno ni ponehalo, ko sem čez kake deset minut zaključila meditacijo :wOOt: x:Ix

glede na to, da negativne kamne opisujete kot zbadajoče in mrzle, in tudi glede na to, da sem ju že prej nosila in nisem čutila kot negativna.... mislim, da nista negativna.... je pa ful smešno - ta žgoč občutek v roki občutim še sedaj (kot nek odtisk) in sicer ravno na področju dlani, kjer naj bi imeli dlansko čakro (poleg sedmih v centru telesa imamo še dve večji, in sicer eno na stopalih, drugo pa dlaneh - to slednjo uporabljajo zdravilci pri zdravljenju); sama si to razlagam tako, da sem pač energiji teh dveh kamnov tako potrebovala (sprejemna roka!), da sem se ful močno priključila nanju in "sodelovala" z njima (tudi kamna sta bila na koncu kar fino vroča, medtem ko tega za malahita, ki sem ga imela v desni, ne morem trdit)....

Če ima še kdo kakšno alternativno razlago tega pojava, bom z veseljem poslušala :palec:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#36 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. januar 2004, 22:08

Ti bom za začetek raje povedal kar fizikalno razlago tega pojava, saj je deljenje kamnov na pozitivne in negativne (v smislu dobre/slabe) in to, da postanejo pozitivni v naših rokah topli, negativni pa ostanejo hladni, ena največjih zablod ezoterike.

Zadeva je seveda povezana predvsem s prevajanjem toplote. Nekateri kamni jo prevajajo bolj, nekateri manj. Če se npr. z jezikom dotaknemo katerega od amorfnih stekel (obsidiani, opali, tektiti), imamo občutek toplote, kremeni pa so hladnejši. Če je kamen manjši, se v roki po določenem času segreje v vsakem slučaju.

Zdj pa še ezoterična razlaga:

Seveda imamo tudi kamne z aktivnimi energijami (ki nas energijsko poživljajo) in takšne, ki umirjajo. Rožnati kremen ima energije zemlja-zrak, karneol pa ogenj. Skupaj ravno ne sodita, čeprav sta na nek način oba aktivna - karneol sploh, pa tudi rožnati kremen npr. spodbuja izločanje encimov. Zato "čisto mimo" kombinacija v sprejemni roki le ni bila. Malahit ima energiji zemlja-voda in bolj ali manj pomirja. Večja možnost, da kamen čutimo bolj toplo je tudi, če nanj usmerjamo pozornost (beri - svojo energijo).

Na trenuten odziv kamna na energije našega telesa vpliva še marsikaj. Nekatere energije v nekem trenutku rabimo in jih iz kamna pač črpamo, drugih tisti hip ne rabimo (a jih bomo morda pozneje). Seveda pa na podlagi tega gotovo ne moremo govoriti o dobrih in slabih kamnih, čeprav je res tudi to, da nam nekateri zaradi svoje kemijske sestave lahko škodijo, vendar pa teh kot okrasne kamne v glavnem ne uporabljamo (ena redkih izjem je lep modri celestin, ki vsebuje stroncij - kdor dalj časa pije eliksir iz celestina, ga kje najebal).

Aja - čaker pa imamo še veliko več. V bistvu ima vlogo čakre vsaka akupunkturna točka, le da so pač nekatere bolj, nekatere pa manj pomembne. x:Dx x:Dx x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#37 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 2. januar 2004, 22:30

Lahko sem štejemo tudi kamne, kot npr.roževec?
Jaz sem mela dosti sreče v ljubezni s tem kamnom... Res! Neverjetno, a res. Ko pa sem ga odložila (ker sem mislila, da končno ga ne bom rabila več, ker sem našla "pravega"), me je po treh mesecih zapustil fant...a me še dandanes ljubi.. xsrcx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#38 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. januar 2004, 06:27

Almira!

Da ne bo nesporazuma - roževec in rožnati kremen je isti kamen (pravijo mu tudi rose quartz). Kolikor sem te razumel, si trdno verjela, da ti prinaša ljubezen, ko pa si ga misleč, da si jo našla in odložila, je šlo vse prke hudič.
Jst si te zadeve predstavljam takole:
Ko povsem ozavestimo dejstvo, da večji del usode kreiramo sami, ker se naša okolica neposredno odziva na naša čustva, misli in dejanja (v tej verigi vsako dejanje sproži cel kup posledic), nam začnejo zadeve, kot so razni talismani, astrološke napovedi itd. pomeniti vedno manj. Nobena od teh stvari ne rešuje problemov namesto nas, so pa v fazi rasti zelo dober sopotnik. Ali obstaja povezava med tem, da se ti je neposredno po tem, ko si se ločila od "kamna, ki ti je prinašal ljubezen", podrla tudi partnerska zveza, je možno (ne pa nujno), odvisno je od tega, v kakšni meri je bil kamen "nahranjen" s tvojimi upi in željami. Odstranila si ga zavestno, ker si v nekem trenutku verjela, da prinašalca sreče več ne potrebuješ, saj si srečo našla, a s temi kamni je cela štala. Mene so že nekajkrat v življenju dobesedno šokirali. Dejstvo namreč je, da gre za živa, energijsko odzivna bitja, vsa živa bitja, ki so z nekom imela "topel" odnos, pa so bila "zavržena" burno odreagirajo - nekatera tako, nekatera drugače. Slovo od kamna je bilo poteza tvoje zrelosti, a morda se od njega nisi na pravi način poslovila, pa je iz užaljenosti na nezavedni ravni štrikal po svoje z namenom, da te dobi nazaj.

Mogoče se ti bo zdelo tole pisanje hecno in nakladaško, a - sem človek, ki je pred dobrimi 14 leti verjel le tisto, kar se da fizikalno izmeriti ali kako drugače eksaktno dokazati. Verjemi, da se je moralo zgoditi precej zelo, zelo nenavadnih reči, da sedaj lahko, z vso vero, nekaj napišem na ta način. :palec: x:Dx :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#39 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 3. januar 2004, 13:56

Ti bom za začetek raje povedal kar fizikalno razlago tega pojava, saj je deljenje kamnov na pozitivne in negativne (v smislu dobre/slabe) in to, da postanejo pozitivni v naših rokah topli, negativni pa ostanejo hladni, ena največjih zablod ezoterike.

  Seveda imamo tudi kamne z aktivnimi energijami (ki nas energijsko poživljajo) in takšne, ki umirjajo. Rožnati kremen ima energije zemlja-zrak, karneol pa ogenj. Skupaj ravno ne sodita, čeprav sta na nek način oba aktivna - karneol sploh, pa tudi rožnati kremen npr. spodbuja izločanje encimov. Zato "čisto mimo" kombinacija v sprejemni roki le ni bila. Malahit  ima energiji zemlja-voda in bolj ali manj pomirja. Večja možnost, da kamen čutimo bolj toplo je tudi, če nanj usmerjamo pozornost (beri - svojo energijo).

   Na trenuten odziv kamna na energije našega telesa vpliva še marsikaj. Nekatere energije v nekem trenutku rabimo in jih iz kamna pač črpamo, drugih tisti hip ne rabimo (a jih bomo morda pozneje). Seveda pa na podlagi tega gotovo ne moremo govoriti o dobrih in slabih kamnih, čeprav je res tudi to, da nam nekateri zaradi svoje kemijske sestave lahko škodijo, vendar pa teh kot okrasne kamne v glavnem ne uporabljamo (ena redkih izjem je lep modri celestin, ki vsebuje stroncij - kdor dalj časa pije eliksir iz celestina, ga kje najebal).

 Aja - čaker pa imamo še veliko več. V bistvu ima vlogo čakre vsaka akupunkturna točka, le da so pač nekatere bolj, nekatere pa manj pomembne. x:Dx  x:Dx  x:Dx

"...ena največjih zablod ezoterike..." x:Dx x:Dx :palec: (... tale stavek mi je pa všeč... x;)x ) --> najbolj smešno je to, ko še nisi najbolj seznanjen z energijami kamnov in si kot začetnik ves prestrašen, da ne boš slučajno fasal kakšnega "negativnega" kamna, in jih potem v trgovini držiš v roki ene pol ure, preden jih kupiš :OoO: (vsaj jaz sem bila taka) ; danes jih pač malce podržim v roki, ampak strahu pred tem, da bi dobila kakšnega negativnega, je vedno manj, ker do sedaj še nobenega nisem zaznavala kot takega ... se pa poskusim spoprijateljit s kamnom, že preden ga kupim... vsaj malo... x;)x

Evo... zdaj pa spet k prvim korakom Sončne Vile v meditiranju s kamni... x;)x
To, ker si napisal glede pozornosti, ki jo usmerjamo na kamen, pri meni odpade, ker sem pravzaprav pozornost imela čisto drugje... kamne sem pač pustila, da so delovali, kakor pač so.
To glede aktivacijskih in pomirjujočih energij kamnov je ful zanimivo in je čisto možno, da se je pri meni zgodilo to... Čudno mi je edino to, da še nikoli nisem čutila ne roževca in ne karneola na tako močan način, čeprav sem ju tudi že prej držala v roki za več časa...?
Na koncu si pa še napisal, da na trenuten odziv kamna na energije našega telesa vpliva lahko tudi to, katere energije potrebujemo, katere pa ne - sama sem tudi na to dokaj sumila, tako da je verjetno tudi to.

Za čakre pa imaš popolnoma prav :palec: hvala ti, da si me popravil x:)x najvažnejše so tiste, ki sem jih napisala.... verjetno sem malce nerodno napisala, pa se iz tega ne da razbrat, da obstajajo še druge x;)x (oz.energijski tokovi).


aja... nekaj mi je še padlo v glavo... možno je tudi, da sem začela kamne bolj čutit, ker se na nek način prečiščujem... mentalno, čustveno, telesno.... ob polnoči za novo leto sem namreč nehala kadit, s prvim dnem novega leta sem začela izvajat tibetančke, v glavi mi dogaja non-stop (vzorci, čustva... kot da bi imela intenzivno čistilno akcijo.... :wacko: :eek: x:Ix ) - misliš, da je možno tudi to?


nosorog, hvala ti za tvoje odgovore... ful je lepo od tebe, da se ti da toliko ukvarjat z določenimi vprašanji, srce si xrainbowx xrosex xsrcbumx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#40 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 3. januar 2004, 14:44

Ja, Nosorog, res si prijazen in hvala za tvoj odgovor. Ne, ni hecno, kar si napisal, ker po tistem, ko me je zapustil, sem si spet dala gor zapestnico s temi kamni...in ne vem...kot da bi se počutila čisto drugače, kot takrat, ko me je zapustil. Ker takrat sem mislila, da se mi bo svet podrl in da si ne bom našla drugega, ker mi bo on večno ostal v spominu in bom ga iskala v drugih moških...Zdaj pa, odkar sem začela pisarit na ta forum, mi je prišla nazaj življenjska energija, ker ste mi fejst dosti pomagali pri tem... Hvala lepa. xsrcx xloveyx In mogoče tudi zaradi kamna in seveda zaradi vaših prijaznih in neprecenljivih odgovorov so se mi odprle "nove priložnosti" v ljub.življenju... :2src: Saj ne pravim, da bo kaj (saj tudi upam, da ne tak hitro, ker sem mela ta velki "padec" pred 2,5 tedni), ampak dam času čas...in verjamem v lepoto, dobroto in vse najboljše, kar lahko da življenje..s kamnom ali tudi brez... xDDx xsrcx
Hvala.
Almira
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#41 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. januar 2004, 16:32

x:)x ja, tole s kristali......hecno pravzaprav.....mam tud sama podobne izkušnje kot sončna vila x:Ix .....ko imam obdobja druženja s kristali jih ponavadi nosim na vse mogoče načine.........izberem po intuiciji, kar mi pač nek dan odgovarja x:)x ...potem spravim v : žep, torbo, denarnico, prilepim na kožo z mikroporjem, uporabim kak košček nakita, si napravim eliksir x;)x

hec je v tem, da se mi kamni včasih segrejejo do vročega, ne gleda na to ali so v žepu hlač ali pa v dotiku s kožo...saj ne pravim, da so + ali -......me je pa večkrat presenetilo, da so se tako močno segreli :huh: ..no, vsaj meni je bilo nenavadno, ker se je to dogajalo ob čisto vsakdanjih opravilih ali v službi :eek: ko res nisem imela pozornosti usmerjene nanje oz. nanj (saj ne nosim s sabo cele brigade x:Dx )

ne znam si pojasnit in mogoče sploh ni pomembno...samo toliko v vednost x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#42 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. januar 2004, 19:25

:eek: :eek: Dvomim, da na zaznavanje energij nasploh (ne le kamnov) vpliva to, da npr. nekaj dni nazaj nehaš kaditi, pomembnejše se mi zdijo druge stvari - definitivno pa se da sposobnost čutenja energij razviti. Sam npr do pred trinajst let nazaj tovrstnih energij sploh nisem zaznaval, sedaj pa jih čutim tako intenzivno, da odkrivam vodo, razna škodljiva sevanja in vitalnoenergijske točke zemlje brez nihala. Ob tem ves čas kadim, pa tudi kar precej piva steče po mojem grlu - pivo je pač debatna pijača, jaz sem pa nekje na tem forumu že priznal, da mi gre najbolj od rok nakladanje po gostilnah.
Sposobnost čutenja se mi je razvila skozi delo s kristali, hojo po žerjavici (za sabo imam okoli 130 prehodov žerjavice) in izvajanjem različnih vaj za krepitev zaznave (najdeš jih v knjigi Tadej Pretner: Holistična radiestezija). Ob takšnem početju se seveda tudi čustveno, mentalno in duhovno razvijaš, kar seveda povratno vpliva na zaznavo energij.

Ne glede na to, ali usmerimo na kristale pozornost (tu je možnost le večja) ali ne, jih aktiviramo takrat, kadar pridejo naši možganski valovi z njimi v resonanco. Razni kremeni (kamor spadajo npr. tudi roževec, karneol, jaspisi, kamene strele, kalcedoni ...) oddajajo elektromagnetno energijo frekvence okoli 8 Hz (Hz = število nihajev na sekundo)- odvisno od primesi, ki so v njih. Dejstvo pa je, da naši možgani oddajajo takšno frekvenco v fazi meditacije ali globoke sprostitve. Če torej pride do tega, da se vibracija naših možganov "ujame" z vibracijo kristala (temu rečemo resonanca) in to traja nekaj časa, lahko na ta način kristal izjemno aktiviramo, oziroma se energijsko blazno odzove na energijo, ki jo je dobil od nas. Včasih, ko sem deloval v neki meditacijski skupini, smo takšne stvari počeli namerno. Med meditacijami, v katerih smo v glavnem kanalizirali energije ljubezni, smo postavili v sredino med nas kak kristal in če smo se frekvenčno z njim ujeli (moč skupine kot celote je veliko večja od seštevkov moči posameznikov iz skupine), so bilii včasih učinki prav dramatični.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#43 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 3. januar 2004, 19:34

Sej sem vam rekla, da Nosorog obvlada to zadevo! x:Dx :palec:

#44 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 3. januar 2004, 22:30

:eek:  :eek: Dvomim, da na zaznavanje energij nasploh (ne le kamnov) vpliva to, da npr. nekaj dni nazaj nehaš kaditi, pomembnejše se mi zdijo druge stvari - definitivno pa se da sposobnost čutenja energij razviti. Sam npr do pred trinajst let nazaj tovrstnih energij sploh nisem zaznaval, sedaj pa jih čutim tako intenzivno, da odkrivam vodo, razna škodljiva sevanja in vitalnoenergijske točke zemlje brez nihala. Ob tem ves čas kadim, pa tudi kar precej piva steče po mojem grlu - pivo je pač debatna pijača, jaz sem pa nekje na tem forumu že priznal, da mi gre najbolj od rok nakladanje po gostilnah.
Sposobnost čutenja se mi je razvila skozi delo s kristali, hojo po žerjavici (za sabo imam okoli 130 prehodov žerjavice) in izvajanjem različnih vaj za krepitev zaznave (najdeš jih v knjigi Tadej Pretner: Holistična radiestezija). Ob takšnem početju se seveda tudi čustveno, mentalno in duhovno razvijaš, kar seveda povratno vpliva na zaznavo energij.

x:Dx x:Dx x:Dx


Pa sem se spet veselo raztreščila na lastni mini :huh: :bomb: :blackeye: Fino bi bilo, če bi si že končno začela bolj verjet, kot si... :rolleyes:


Namreč... polna raznoraznih prepričanj, da pač določenih stvari ne moreš čutiti, dokler nimaš prečiščenega telesa, sem se začela prepričevat, da tako res tudi je, čeprav so mi moje lastne izkušnje govorilo ravno nasprotno :eek: Bravo jaz!!! B) x:Dx

(Namreč, največje "razvetljenje", kar se mi je sploh zgodilo do sedaj, se mi je zgodilo ravno na balkonu s čikom v roki :blink: w:Iw :wOOt: x:Ix)



Nosorog, hvala ti za tole :palec: ... Nekam veliko prihaja do preizkušanja mojih lastnih mnenj na tvojem pisanju in to mi je zelo všeč! x:)x xsrcx )


Knjigo si bom pa izposodila, pa malo pogledala te zadeve... Zelo me namreč zanima vse skupaj :palec:



:flower: xrainbowx xrosex


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#45 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. januar 2004, 07:41

Kar zaupaj si. Kadar najdeš stvar, ki te veseli, oz. je zate prava ter se je lotiš z vsem zaupanjem, začne s teboj sodelovati ves kozmos in začne se niz "srečnih slučajev", ki ti pomagajo do cilja. Čim se pojavi dvom, pa se sistem zjebe in neha funkcionirati. Dvom in strah sta naša največja sovražnika (strah pogojno, ker je v nekaterih situacijah koristen). :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#46 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 4. januar 2004, 12:04

xrolleyesx Saj, to je to...dvom in strah, kajti "kogar je že enkrat pičila kača, se boji tudi zvite vrvi.." In zato so ti dvomi...
A je res, da treba kamen očistit/umit, preden ga uporabljaš, in ga postavit ven na sonce za dve uri? In pol ga ne sme nihče več prijet..?
(no, jaz sem sledila tem navodilom in kakor sem že prej omenila, mi kar dobro uspeva...) Upam...
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#47 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. januar 2004, 12:42

Almira!

O čiščenju kamnov sem precej napisal v temi krist in njegov kamen. Mal si tam poglej, da se ne ponavljam - na takšno pisanje je pač nanesla debata, čeprav mislim, da je odprta posebna tema o čiščenju kamnov. Sam tja se mi potem ni ljubilo še engrat pisati. x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 15:12

Malahit ti je pomagal zaradi vsebnosti bakra...

Tako je.

... Sicer pa je za težavo, ki jo omenjaš (boleča menstruacija), daleč najbolj učinkovit labradorit (hehe - tega sicer ne morem vedeti iz lastnih izkušenj). ...


Po mojih izkusnjah x;)x je za tole najbolj ucinkovit itak aventurin, ki je sploh dober pri krcih (sploh pa na tem predelu telesa)...

Je pa s tem takole - sama pri menstrualnih krcih prisegam na tavzentrozo... nekateri pa prisegajo na majaron.
Najbrz je oboje za vsakega prav tako ucinkovito... Vendar ker dosegam taklsne rezultate s tavzentrozo (boljse kot s spasmo cybalginom, spasmexom, celo hm... kaj je ze tisto, ultra mocno.. skratka nekaj ful hudega) - ni potrebe, da bi preizkusala se majaron. :palec:

Torej - vseeno je, kaj si bos izbrala, gledas pa tudi, kaj je za umirjanje menstruacije, kaj prav za krce in kaj za pospesitev (saj sem pa se mi zdi tudi na LN pri kristalih vse posebej omenila). xsrcx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. januar 2004, 18:49

Cel kup kamnov je, ki bi teoretično morali delovati v primeru boleče menstruacije. Vzrok takšnih bolečin je blokirana energija in logično je, da pomaga tudi avanturin, saj energijsko vsebuje energijo elementa zraka, ki blokado počasi raztopi. Kamni, s takšnimi lastnostmi (element zrak) so še disten, moldavit, modri topaz itd.
Zakaj pa mislim, da bi morali biti nekateri drugi kamni učinkovitejši?

- Gledano skozi načela polarnosti, izberemo pri nekem problemu kamen, ki vsebuje energijo, ki je problemu (v tem primeru blokadi) nasprotna, vendar pa običajno upoštevamo tudi bazične energije dela telesa, kjer je težava nastala. Ker gre v tem primeru za trebušni del, ki pripada elementu vodi, je torej verjetno optimalna izbira kamen, ki vsebuje poleg energije elementa zraka tudi element voda. Takšni so (poleg že predlaganega labradorita) še čaroit, dumortierit, hrizopraz, jadeit, kalcedon, larimar, lunin kamen, sodalit, turkiz ... Izbire torej na pretek. Narava vedno poskrbi, da za svoje probleme najdemo rešitve v njej.

x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 19:47

Cel kup kamnov je, ki bi teoretično morali delovati v primeru boleče menstruacije. Vzrok takšnih  bolečin je blokirana energija in logično je, da pomaga tudi avanturin, saj energijsko vsebuje energijo elementa zraka, ki blokado počasi raztopi. Kamni, s takšnimi lastnostmi (element zrak) so še disten, moldavit, modri topaz itd. ....

Saj... res je...
Dbest razlaga. :palec:

... - Gledano skozi načela polarnosti, izberemo pri nekem problemu kamen, ki vsebuje energijo, ki je problemu (v tem primeru blokadi) nasprotna, vendar pa običajno upoštevamo tudi bazične energije dela telesa, kjer je težava nastala. Ker gre v tem primeru za trebušni del, ki pripada elementu vodi, je torej verjetno optimalna izbira kamen, ki vsebuje poleg energije elementa zraka tudi element voda. Takšni so (poleg že predlaganega labradorita) še čaroit, dumortierit, hrizopraz, jadeit, kalcedon, larimar, lunin kamen, sodalit, turkiz ...  
x:Dx

Madonca, ti pa res obvladas. x8Dx
Ful dobro si razlozil tole. x^x
*Nekaterih omenjenih pa celo sploh ne poznam, celo privic slisim!! :eek: (*npr. dumortierit, larimar - lahko poves vec o teh dveh kristalih?)

... Izbire torej na pretek. Narava vedno poskrbi, da za svoje probleme najdemo rešitve v njej.
...,

Natancno to in dbest da je tako! x^x x8Dx x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0