Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izkušnja s kristali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
530 komentarjev na to temo

#51 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 4. januar 2004, 19:59

Hvala Nosorog! Sem prebrala... xsrcx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#52 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. januar 2004, 20:06

Z lahkoto.

Dumortierit:
Ime po paleontologu Dumortieru, ki ga je odkril. Najkvalitetnejši so iz Nevade, najdemo jih tud v Franciji, na Madagaskarju, Norveški, Sri Lanki, Kanadi, Poljski in Namibiji.,
Največkrat je moder, tudi zelenomoder, vijoličen ali rožnat. Spoliran zgleda kar precej atraktivno.
Eliksir: trebušne težave (krči, bruhanje, driska), epilepsija
Polaganje: sanacija s kislinami poškodovane kože
Znan je dobrih sto let, zato trad. uporaba ni znana. Velja za kamen miru, raztaplja torej vedenjske vzorce, ki vodijo k nasilju.

Larimar:
Ime po Lari, hčerki Miguela Mendeza, ki ga je odkril. Najdemo ga samo v Dominikanski republiki. Raztaplja blokade, stimulira samozdraviteljske procese, blaži ekstremna čustvena stanja in raztaplja strahove. Odkrit šele 1975, zato ni znana trad. uporaba. Na trgu cenovno precenjen, saj je v bistvu navaden pektolit, le da so barve malce specifične. x;)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#53 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. januar 2004, 20:12

:vragec:

dumortierite:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#54 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. januar 2004, 20:13

:vragec:

larimar:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 20:14

O, brzinski. x:)x x:)x
Thanx!! x:Xx x:)x

Zanimivo, da ju se nisem nikjer zalsedila...
Ali pa nisem bila pozorna... ali mislila, da je kaj drugega (*sploh ce so v majhnih pisih - je vcasih tezko opredeliti na prvi pogled ali celo samo po opisu).

Zelo me veseli, da si uletel sem z vsem bogatim znanjem. :) :) :)

(*saj sem ti nekje ze izrekla dobrodoslico in obcudovanje, pa morda sploh nisi videl, no, skratka, zelo fino. :))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 20:15

Pa to je noro... preden odgovorim, ze fotke, ko ravno pravim, da je fajn videti zadeve. x^x x8Dx :palec: :palec:

Thanx!! x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 20:16

Prvega (mislim da je dur... - se ne vidi, ce komentiras) sem mogoce ze kdaj videla, pa je bil majhen pis pa sem morda celo mislila, da je kak sodalit ali mahovnati ahat ali kaj takega... ker kot vidim, ni prosojen...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. januar 2004, 20:35

http://www.wellbeing...talproducts.htm

#59 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. januar 2004, 21:29

Marsa

Za dobrodošlico se ti zahvaljujem, kot drugim, od katerih sem jo bil na tak ali drugačen način deležen.

Aakhut

A mi zaupaš, iz kje je fotka larimarja. Zelo namreč liči na kak opal in takšne pojavne oblike še nisem videl. Res pa je, da sem do sedaj vedno imel opravka s spoliranimi. Po matriksu sodeč bi sicer lahko bil, a je zelo, zelo nenavaden.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#60 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 21:35

...Zelo namreč liči na kak opal ...

Pa res... zato mi nekaj ni cisto stimalo...

Sicer pa - itak - :palec: :palec: x:)x

Ko pa smo glih pri opalu - skoraj najbolj shizim ravno nanj. xsrcx
Tak popoln se mi zdi...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#61 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. januar 2004, 21:50

:vragec:


tale lorimar je ochitno verzija pectolit-a: NaCa2Si3O8(OH), Sodium Calcium Silicate Hydroxide...http://mineral.galleries.com/minerals/silicate/pyroxeno.htm
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#62 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. januar 2004, 22:05

Tole je pa definitivno larimar.

Faca Aakhut! :palec: :palec: :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#63 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. januar 2004, 22:08

:vragec:


un zgori je pach nebrushen
mam ene dva...enga klele za hrbtom x:)x


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#64 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 5. januar 2004, 10:20

:vragec:


un zgori je pach nebrushen
mam ene dva...enga klele za hrbtom x:)x


666 zlobijeu....tralala

Ja, tega jaz dobim! x:Dx

#65 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. januar 2004, 17:40

Kupu kao darilo za NL, pa po nasvetu kr zase vzel;
RUTIL Kremen!! Ze v stacuni me je pomiril, blagodejno...
potem sem se kr smejat zacel x:Dx x:Dx sprostil pa to...
v glavenm sem ga celo noc drzu, proti jutru pa nekje v posli..
pomirja.

Sem presenecen!!

#66 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 7. januar 2004, 22:53

Kaj pa oniks? Kaj se lahko pove o oniksu? Thx že vnaprej. xDDx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#67 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. januar 2004, 00:43

Free!

Rutil sam je res nežen kamen (pomirjujoč) a v kombinaciji s kremenom (ali bolje rečeno - v sredici kremena), dobi njegova "pomirjujoča" energija kar aktivno moč - zato nisem presenečen, da te je v družbi rutila uhvatilo na smeh.
Verjetno nima smisla, da pišem o pojavnih oblikah rutila - povedal si, da gre za tistega v kremenu, ki so ga včasih imenovali sagenit oz. venerini lasje. Gre za titanov dioksid, ki mu da kombinacija s SiO2 energijsko osnovo ogenj/zrak. Čutil si, da te sprošča - verjetno v prsnem delu - vzpodbuja namreč iskašljevanje. Sam rutil blazno sprošča napetosti v pljučih,na njegove učinke pa niso imuna niti ledvica in področje solarnega pleksusa, ki poveljuje razmerju strah - samozavest. Kremen to le okrepi. Če mene vprašaš, je energija rutilovega kremena najbližja tisti, ki jo zaznavam na ključnih zemeljskih vitalnoenergijskih točkah izmenjave energij (kozmos - zemlja). Fantastičen kamen.

Almira!

Glede oniksa sem nekje prebral prispevek Contese, da oddaja UV barvni spekter (al pa IR - ne spomnim se tolčno). Niti ni pomembno, za katero gre, kajti niti ena niti druga ne spadata v vidni spekter svetlobe (ne izhajata iz bele barve), pa tudi sicer relacije barvni kamen - zdravje, niti slučajno ne moremo enačiti z relacijo barva - zdravje; pa čeprav nekatere knjige pišejo, da je temu tako. No pa o tem več ob drugi priliki.
Rad bi ti rekel, da pravih oniksov na trgu skorajda več ni. V glavnem pod tem imenom kupimo obarvane ahate, kalcedone ali pa črni roženec (rožEnec, ne roževec). Oniks je vedno črn ali črn z belimi probami. Vse ostalo, kar prodajajo pod imenom oniks, so oniks marmorji ali alabastri, ki nimajo popolnoma nobene zveze z oniksom. Brazilski oniks pa je pasasti aragonit ali kalcit - torej enako: mimo oniksa še letel ni.
Včasih je bil kamen slabega slovesa (prinašalec nesreče, razprtij med ljubimci, žalosti, strahu ...) Kasneje je začel veljati za varovalni kamen (zaradi črne barve). Na fizični ravni varuje pred infekcijami in krepi nekatere dele telesa, na energijski pa velja za "kamen tistih, ki na poti do svojih ciljev ne izbirajo sredstev" - lahko bi mu torej pogojno rekli kamen koncentracije, prepričevanja in zavajanja.

Nočko.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#68 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. januar 2004, 06:46

Jutranje dopolnilo oniksu!

Oniks torej na fizični ravni "špila", ko govorimo o višjeenergijskih ravneh pa je tradicionalna uporaba pomembna predvsem v primerih, ko želimo kamen programirati, saj bnačeloma dosežemo boljše rezultate če ga programiramo za dosego ciljev, ki jih določenemu kamnu tradicionalno pripisujejo (možen stik z energijo teh prepričanj).
Kaj hočem povedati - moj opis oniksa ti morda ne bo všeč, a če s kamnom na energijski ravni dobro shajaš, lahko "uredita" odnos, ki bo zelo lep, ne glede na to, kaj kamnu sicer pripisujejo. S tem v zvezi navajam insert s knjige T. Pretnerja: Minerali, zdravje, duhovnost: " Ker so torej nedvomno živa bitja tudi minerali, je povsem jasno, da imajo pri delu z njimi uspeh predvsem ljudje, ki jih kot živa bitja obravnavajo, in z njimi ravnajo ljubeče. V takšnih primerih se minerali večkrat odzovejo zares čudežno. "

Na prodajnih mestih pa boš o oniksu itak našla napisane precej "lepše" stvari. Lažje je pač prodati kamen, o katerem je napisano kaj lepega ...

L.P.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#69 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 8. januar 2004, 13:46

xsrcx Najlepša hvala. Fejst mi je všeč ta kamen (če je seveda pravi oniks->ima črno barvo, in sem kupila na takem mestu, kjer prodajao redne minerale, kamne: drage in "normalne", kristale ...ipd.). Mislim, da se že zdaj ujemava s tem kamnom. xsrcx xsrcx xsrcx
Še enkrat hvala.
LP x:)x
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#70 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 8. januar 2004, 17:48

:vragec:


heeee....
exsperiment uspeu x:)x
pred kakim letom sem v kozarec od kumaric polozhil brusheno kameno strelo...50x50x10....nanjo prelil fizioloshko raztopino....in.....iz ploskve je pognal nou kristalchek.....upam, da bo rasel in rasel.....in rasel x:)x  x;)x


666  :vragec: -ou....tralala x:)x

:o|o: x?x xrolleyesx :wacko:

Al je potlej res????

Namreč gorski kristal kupljen na sejmu v Tržiču, kar velik (15cm x 10 cm) imam že od lani na nočni omarici. Že po dveh mesecih, ko sem ga enkrat malo bolj natančno pogledala, se mi je zdelo, da je "pognal" ful enih novih malih kristalčkov, kot enih stebričkov...pa se mi je potem zdelo, da si to le domišljam...dokler se ni vanj pred kakim mesecem zazrl vanj še moj partner in vzkliknil, da je tole totalno neverjetno, da je kristal nekam zrasel, da ima "ta mlade", pa sva potem še malo premišljevala, a je mogoče, da se nama to samo dozdeva??

Se pravi moj kristal ne oddaja meni energije, ampak ga jaz hranim s svojo?? :blink:

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#71 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. januar 2004, 19:21

Za rast kristala je potreben gradnik (material), ki pa ga seveda tvoj kristal na nočni omarici nima na voljo.
Čisto na kratko o nastanku kristalov:
- Ko se magma iz globjih zemeljskih plasti prebija proti površju, se lahko ohlaja globoko v zemeljski skorji in tvori t.i. globočnine. Magmi, ki se prebije do površja, rečemo lava, na površju pa tvori predornine, lahko pa se vrine med razpoke že ohlajenih kamnin (žilnine). Kamnine so združbe več mineralov. Minerali pa so anorganske snovi, za katere je značilna kristalna struktura (mrežna razporeditev atomov). Lahko so vlaknasti (npr. nefrit, aktinolit), sigasti (npr. kapniške zavese) itd.
Kadar pa je ob nastajanju mineralov na voljo dovolj prostora, da se pravilnost kristalne mreže odraža v pravilnih kristalnih oblikah, jih imenujemo kristali.

Vidiš torej, da za marsikak kamen, ki ga prodajajo npr. v Ahatu ne bi smeli uporabljati besede kristal, ampak mineral. (mimogrede - to še ni vse; imamo še minerale, ki nastajajo sedimentno, metamorfnio itd., steklom, med katere spada npr, opal, pa pravimo mineraloidi).

Upam, da je iz navedenega razvidno, da ni šans, da bi na nočni omarici kristal rasel. S podrobnejšo razlago tule nočem težit, če pa te vseeno zanima, me lahko kontaktiraš preko osebne e pošte.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#72 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. januar 2004, 19:46

:vragec:


surlohorn.... :palec: x^x x;)x


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#73 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 8. januar 2004, 20:11

Saj do sedaj tudi nisem vedela, da lahko zraste v kumaričnem kozarcu, polit z vodo! x:o)x

Gradnik v primeru mojega kamna bi bila vlaga (voda v zraku). Ne vem. Si ga bom pa od sedaj naprej še bolj podrobno ogledovala, ma kaj ogledovala, zmerila bom tiste izrastke in stebričke, vse nadrobno popisala, če se kaj premakne, se pa javim. Pa kljub vsemu hvala za podrobno pojasnilo, potrpežljivost in prijaznost, Nosorog! :palec:

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#74 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. januar 2004, 20:30

Voda lahko pomaga k rasti rastlinam, ne pa kristalom. Gradnik pri kristalih je kremenica in samo kremenica (lava). Aakhut pa se valjda zajebava. Dobr mu gre. x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#75 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. januar 2004, 21:06

:vragec:


konchno en k je poshteku... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx :palec: x:o)x x;)x



666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0