Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

STELIJ V 2. HIŠI


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
40 komentarjev na to temo

#1 NIKOLAJ

NIKOLAJ
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 20. marec 2002, 01:00

Imam stelij v drugi hiši, v levu in sicer Merkur 19.st., Uran 21 st., Luna 25 st. in Sonce 27 stopinj. Sedaj je v opoziciji tudi Uran v moji osmi hiši. Ascendent je 27 stopinj Raka. Kaj si lahko obetam v obdobju, ki prihaja in bo trajal še nekaj časa?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. marec 2002, 01:00

...
Veliko precej neobičajnih sprememb, možen pa tudi kakšen denarni oz. materialni "priliv" iz vam doslej povsem neznanega (ali povsem nepričakovanega) vira.
Tudi od drugih aspektov je seveda tole odvisno, vendar obstaja možnost...
Poleg samih denarnih prilivov se nekako poveča tudi obseg področij našega delovanja.
Ker je vključen Uran, je še posebno pomembno ujeti pravi trenutek - ravno to je pa najtežje - kajti pri Uranu moraš slediti impulzu, po drugi strani pa te lahko ravno takšno delovanje oropa nadaljnjih možnosti...
Vplivu Urana v takem primeru namreč ne gre povsem brezpogojno "zaupati", zato vam svetujem tudi, da dobro premislite, predno se npr. "odvežete" že obstoječih poslov (zapustite službo, posel, ki ga opravljate). Skušajte si zadati čimbolj konkretne cilje, potem šele slediti impulzu.
Morda vas bo npr. gnalo na pot, vendar se mi zdi, da boste predvsem ravnali pametno, če se boste v tem obdobju posvetili sebi - svojemu notranjemu svetu - tega pa odkrijemo lahko, kjerkoli smo.

Ko gre za stelij in ko se vladar znaka postavi nasproti le-temu (in ki je sicer v konj. s Soncem), lahko skoraj zagotovo pričakujemo povsem novo življenjsko obdobje, ki je lahko povezano tudi s povsem novimi osebami in dogodki v našem življenju.
Ni nujno, da gre za čustvene vezi, ni pa izključeno.
Velika verjetnost je, da se popolnoma posvetite neki novi stvari oz. področju, ki vas je do zdaj zanimalo samo megleno ali pa sploh ne - možen je popoln preobrat.
Lahko gre npr. za daljše obdobje intenzivnejšega duhovnega poglabljanja etc...

(*sicer pa smo se o stelijih že začeli pogovarjati v eni od prejšnjih tem v istem Forumu, pa morda še tam odkrijete kaj zanimivega ali seveda kaj zanimivega dodate).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2004, 19:06

*Malo sem brskala, pa sem tole nasla, in se spomnila, da je ogromno sodelujocih z aktivno 2. hiso, pa bi morda sem nizali tole, me zanima, kaj bomo ugotovili... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2004, 20:08

Sama poznam ogromno ljudi s polno drugo hiso, ki pa so -hecno- nekako 'razdeljeni' v dve skupini; prva je vecno obremenjena s cashem in celo tako varcna, da v bistvu malodane skrta, a druga ima nekako tole globlje vedenje in dojemanje materialnega, kakor si sama drugo hiso v bistvu predstavljam... torej ne zgolj - denar... xrolleyesx (*kaj pa zdaj - imam polno 2. hiso in imam torej ful casha? :o|o: x:o)x x;)x) - pac pa tudi vrednotenje... to je mnogokrat pozabljen aspekt druge hise...
Tako ima po drugi strani pa veckrat folk s polno drugo hiso blazno kul odnos do denarja, castijo, nekako zivijo v zavedanju, da nic ni vecno... skratka, imajo s svojim materialnim podrocjem kar poslihtano...
Seveda ni vseeno, KATERI planeti se pojavijo v 2. hisi, kot tudi ne, kaksne aspekte tvorijo in tudi, kaksne aspekte tvori njen vladar... in seveda, nenazadnje, v katerem znamenju sploh je 2. hisa... oz. cez katero ali katera znamenja se razteza...

Malo opazujte... predvsem pa se je treba res zavedati, da 2. hisa ni samo denar. x;)x x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 27. junij 2004, 20:51

Marsa: Malo opazujte... predvsem pa se je treba res zavedati, da 2. hisa ni samo denar.

Partner ima vrh 2. hiše v Tehtnici, notri pa Venero, na 1.stopinji Škorpijona.
Opažam, da mu do denarja ni sploh težko priti. Kar pade mu :eek: xrolleyesx . Vsake toliko, neka prilika na delu, brez nekega truda- evo lepa suma :eek: x;)x .
Sploh nima nikakšnega odnosa do denarja. Ni škrt, pa tudi radodaren ni :o|o: :xx!: Doma jaz upravljam z denarjem. Čeprav ima ene tri kartice, jih ne uporablja in iz domače kase si tedensko vzame denar za kavo v službi in dve tedenski reviji. Če kaj rabi, me prosi, da greva skupaj kupit. Sicer ima tudi on rad lepe stvari, vendar to še ni dovolj, da bi prišlo do neke akcije. Če pa jaz predlagam kakšen večji nakup- je pa takoj za to. :eek: x:)x

Moja 2.hiša je prazna, začne se na 3.stopinji Bika.
Nimam nobenega objektivnega razloga, pa sem kronično zaskrbljena zaradi denarja :sori: :o|o:
Zelo rada kupujem lepe stvari, v bistvu se za dobro opravljeno delo(kakršnokoli) izdatno nagradim x:Ix x^x . Po drugi strani pa sem nenormalno skrbna. Vse stroške imam pod kontrolo, predvideno vnaprej, nič me ne more presenetiti.

#6 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 27. junij 2004, 21:08

Ruby, ti si zaskrbljena zato, ker je denar zate neka pomembna varnost. Bik na vrhu druge hiše je, "na kupček". Seveda je odvisno kje imaš Venero in kakšne aspekte dela. V kolikor so dobri nimaš bojazni za izgubo.

Alternativna možnost pa je še vedno mož (hecam se)

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#7 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 27. junij 2004, 21:16

Res je. Varnost, pa tudi možnost.

Venera je v 7. hiši, na 2.stopinji Tehtnice.
Je v konjunkciji s Plutonom in kvadratu s Jupitrom xrolleyesx

Ker imam resnično nabasano 7.hišo s petimi planeti, mi je bilo večkrat rečeno, da bo denar od partnerja :eek: :eek: .
Ma jok-vsaj do sedaj :o|o: :o|o:

Uh, saj bi mi bilo verjetno boljše, če ne bi bila tako prekleto samozadostna (skoraj x;)x ) v vsem! :sori: :o|o:

#8 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 27. junij 2004, 21:23

Venera (vladarica 2. hiše) v tehnici, to je zelo dobro in to pomeni, da denar ostaja. Aspekt s Plutonom, ti daje moč in nove vire zaslužka. V kolikor bi se stari izkazali za "slabe". Nekoliko problematičen je kvadrat z Jupitrom, denarja ni nikoli dovolj. Tako je to.

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#9 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 27. junij 2004, 21:31

Venera (vladarica 2. hiše) v tehnici, to je zelo dobro in to pomeni, da denar ostaja. Aspekt s Plutonom, ti daje moč in nove vire zaslužka. V kolikor bi se stari izkazali za "slabe". Nekoliko problematičen je kvadrat z Jupitrom, denarja ni nikoli dovolj. Tako je to.

beli Vran

Hej Vran :palec: Hvala!

Kaj pa misliš s stavkom 'V kolikor bi se stari izkazali za "slabe". ' x?x


Zadeva z Jupitrom je žal resnična;
...ampak, jaz NE verjamem v rek da 'kdor z malim zadovoljen ni, tudi velikega vreden ni :eek: :xx!: :V: '

Skromen do sebe-skromen do drugih :V:
Ni to zame. Imejmo se čimboljše-VSI :palec: :palec:

#10 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 27. junij 2004, 21:33

Pluton je možnost uničenje starega in zgraditi novega. Venera v Tehnici pa kaže, da ne boš brez denarja (nikoli!). Mogoče sem se malo slabo izrazil s pojmom "slabo". Polemike bodo padle!


beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2004, 21:46

Polemike bodo padle!

x:o)x x:Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 eley

eley
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 19. julij 2005, 23:51

js mam tud dokaj polno drugo hišo sonce, merkur pa uran in moram pripomnit, da spadam v drugo kategorijo ljudi, in sicer tisto ki ji denar ne pomeni vsega, niem malenkostna kar se tega tiče...škrta nisem(bolj obratno, čeprav mogoče se s tem dajanjem počutim mal bolj samozavestna, kar se mogoče sliši neumno) pa čeprav imam celo venero v kozlu.Me pa obremenjuje, ko nimam denarja, težko ljudi prosim za denar, rada sem jaz tista ki ga ima in da, posodi...Denar mi pomeni svobodo glede na kapitalističen svet v katerem živim, da lah grem levo al pa desno , če me piči, nažalost je povsod treba met ta k...denar.Nikakor(!) pa ljudi ne vrednotim po količini denarja al kašna podobna neumnost.In ni mi ideal ogomna bajta z bazenom... xrolleyesx ne, zgolj da nekje na izi živim in da se mini treba spraševat a bo za kruh do konc mesca.Tak navaden bel kruh x;)x

#13 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 20. julij 2005, 11:31

jst mam drugo hišo( v dvojčkih) prazno (sam kiron je notr), vladar merkur je v 10 hiši (v vodnarju) ta pa tvor ne ravn lepe aspekte:

merkur kvadrat pluton (v 6h)
merkur kvadrat AC
merkur trikotnik kiron (v 2h)

pa še kvintil z venero in jupitrom v 12 hiši in polkvadrat s saturnom v osmi hiši :o|o:

kaj bi rekl na tole? očitno je edin "dobr" aspekt sam tist trikotnik s kironom, se prav v bistvu vladar 2 hiše tvor aspekt s planetoidom v 2 hiši ( :inocent: ?), kaj pa kvintil, smatrate ta aspekt sploh za kej dost pomembnga?

#14 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 25. julij 2005, 10:49

<{POST_SNAPBACK}>jst mam drugo hišo( v dvojčkih) prazno (sam kiron je notr), vladar merkur je v 10 hiši (v vodnarju)  ta pa tvor ne ravn lepe aspekte:

merkur kvadrat pluton (v 6h)
merkur kvadrat AC
merkur trikotnik kiron (v 2h)

pa še kvintil z venero in jupitrom v 12 hiši in polkvadrat s saturnom v osmi hiši :o|o:

kaj bi rekl na tole? očitno je edin "dobr" aspekt sam tist trikotnik s kironom, se prav v bistvu vladar 2 hiše tvor aspekt s planetoidom v 2 hiši ( :inocent: ?),  kaj pa kvintil, smatrate ta aspekt sploh za kej dost pomembnga?

Jaz bi temu samo rekel: ne mučkaj preveč z denarjem, poleg tega razmišljaj o tem,, da denar ni edini predpogoj, da bi si napravila kariero in dosegla visok status.
Ker pa je Kiron v 02., ti bo pa to težko razmišljati na ta način ... :xx!:

Ker boli. Na zalogo.

:vragec:

#15 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 26. julij 2005, 08:47

Jaz imam 2. hišo v levu, notri pa točko sreče. Sonce imam v 7.hiši (sonce pa trigon z plutonom, trigon z uranom, trigon z jupitrom, sekstil z neptunom) , 8.hišo pa v vodnarju, notri pa merkurja (merkur - kvadrat z marsom(5.hiša), sekstil z Saturnom (10.hiša) trigon z Jupitrom (4.hiša)).
Z denarjem imam čuden odnos. V bistvu sem radodarna bolj kot bi morala biti, potem pa nimam :sori:, pol me pa stisne :o|o: . Ampak se vedno nekako izzide, čeprav sem zmeraj na mejah, nekako... :V: x;)x

#16 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 26. julij 2005, 15:12

<{POST_SNAPBACK}>Jaz bi temu samo rekel: ne mučkaj preveč z denarjem, poleg tega razmišljaj o tem,, da denar ni edini predpogoj, da bi si napravila kariero in dosegla visok status.
Ker pa je Kiron v 02., ti bo pa to težko razmišljati na ta način ...  :xx!:

Ker boli. Na zalogo.

:vragec:


Verjetn se sploh ne zavedam da tkole razmišlam... no ja zdele k si to napisu... :inocent:

#17 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 21. januar 2006, 14:51

Ko že glih naletim na to - Š. ima sonce z merkurjem v 2.hiši strelca.
Če je že odnos sam do keša malo strelčevski - rad troši za dobre in kvalitetne stvari(tule asc tehtnice pride do izraza), po drugi strani čuti močno potrebo po materialnih vrednostih. V mlajših letih je bil statusni simbol očitno avto - ker pa ima v lajfu srečo, da ima mene - mu ga po treh tednih spravim v črepinje...
Potem ga je avto kariera minila - ugotovil, da rabi hišo. ampak ne kakšno mickeno..ampak tako, da se vidi v njej. In mu zanjo ni čisto nič pretežko.
Saj ga ne šinfam tule(čeprav takole zgleda), samo dejstva so pač takšna. ko smo kupovali opeko - je ta bila ta boljša..itd itd..dobro in kvalitetno..težil zidarjem za kakšne milimetre včasih - na koncu pa zafrknili tesarji..
In zdaj se pač spomni, da tole ne bo dovolj, da potrebuje keš..v gotovini..

Kaj pa jaz..tule nekam mlahava sicer. Nič v 2.hiši - kozorogovi..ampak to še čisto nič ne pomeni.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#18 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 25. januar 2006, 19:42

Zanima me kaj prinaša poleg sprememb na finančnem področju Luna v 2. hiši (Lev), Luna v poldrugem kvadratu z Neptunom, Sonce (Bik) v 11. hiši v opoziciji z Saturnom (Škorpijon) in Plutonom (Tehtnica)....Lahko kdo kej več pove o tem....

Lp
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#19 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 26. januar 2006, 07:11

Tista Luna, po kateri sprašuješ, je praktično v tretji hiši, je pa res, da je vladarka druge hiše. (V kateri sicer ni nobenega stelija.) Oboje skupaj (Luna in tretja hiša) pomeni veliko sprememb na finančnem področju, problem je, ker niso ugodne, a ne zaradi seskvikvadrata z Neptunom (kje si to našla, ITV?), ampak zaradi čisto običajnega kvadrata z Marsom, medtem ko Uranov trigon tej Luni sicer daje nekaj dobrih idej in priložnosti, a kaj, ko Jupiter (vladar 6. in 10. hiše) ni srečen tu, ampak ignorantski, kar pomeni napačne odločitve, zanašanje, težnjo po "muchas paras za malo truda" in podobno.

Kar se tiče one opozicije (ki z drugo hišo tudi nima kaj dosti zveze), se pa lomi na področju ljubezni, zakona in prijateljstva. Eni neprijetni vzorci, ki niso glih za v temo.

x:)x

#20 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 26. januar 2006, 12:58

[quote name='Pinka' date='25. Jan 2006 ob 19:43' post='625316']
Zanima me kaj prinaša poleg sprememb na finančnem področju Luna v 2. hiši (Lev), Luna v poldrugem kvadratu z Neptunom, Sonce (Bik) v 11. hiši v opoziciji z Saturnom (Škorpijon) in Plutonom (Tehtnica)....Lahko kdo kej več pove o tem....

Ne vem, če je tranzit saturna že dosegel tvojo luno, pričakuješ pa lahko tudi kvadrat saturna z natalnim saturnom . Opazuj kaj se ti dogaja. Saturn bo zahteval več discipline, zato malo bolj počasi, z nekaj problemi in naloga bo rešena. x;)x

#21 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:07

Tista Luna, po kateri sprašuješ, je praktično v tretji hiši, je pa res, da je vladarka druge hiše. (V kateri sicer ni nobenega stelija.) Oboje skupaj (Luna in tretja hiša) pomeni veliko sprememb na finančnem področju, problem je, ker niso ugodne, a ne zaradi seskvikvadrata z Neptunom (kje si to našla, ITV?), ampak zaradi čisto običajnega kvadrata z Marsom, medtem ko Uranov trigon tej Luni sicer daje nekaj dobrih idej in priložnosti, a kaj, ko Jupiter (vladar 6. in 10. hiše) ni srečen tu, ampak ignorantski, kar pomeni napačne odločitve, zanašanje, težnjo po "muchas paras za malo truda" in podobno.

Kar se tiče one opozicije (ki z drugo hišo tudi nima kaj dosti zveze), se pa lomi na področju ljubezni, zakona in prijateljstva. Eni neprijetni vzorci, ki niso glih za v temo.

x:)x



Bern pozdravljen mi lahko poveš za koga si to odgovarjal....nisem čist prepričana če je bilo zame....Lp
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#22 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:34

Lunca....Saturn še ni dosegu Lune pa se že ful dogaja-keš kopni....kvadrat satrnov je pa že...je pa prava zmeda in v službi in s šolo itd....
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#23 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:57

Lunca....Saturn še ni dosegu Lune pa se že ful dogaja-keš kopni....kvadrat satrnov je pa že...je pa prava zmeda in v službi in s šolo itd....



Verjemi, da saturn res preizkuša, disciplinira, vzdrži, to je njegov moto.
:palec:

#24 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 27. januar 2006, 07:31

Bern pozdravljen mi lahko poveš za koga si to odgovarjal....nisem čist prepričana če je bilo zame....Lp

Točno zate. Kar primerjaj. Vse je tam.

x:)x

#25 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 27. januar 2006, 10:13

Hvala Lunca in Bern!!!!
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0