Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

STELIJ V 2. HIŠI


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
40 komentarjev na to temo

#26 lily16

lily16
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 7. maj 2008, 12:41

da malo obudim to temo, ker se pač zadnje čase ukvarjam (zelo laično) s svojo natalno karto.
Tako imam v svoji karti v svoji drugi hiši, v znemenju ovna naslednje planete: Sonce, Merkur in Kirona (se to šteje kot stelij, glede na to da sta dva planeta in Kiron???).
Moj odnos do denarja in ostalih materialnih stvari je bolj tak, ne pomeni mi kaj dosti, je fajn da ga imam, da lahko delam tisto kar me zanima, nikoli pa nisem imela neke želje po bogastvu... Zanima pa me če je kak poseben vpliv glede na to, da je v tej hiši sonce, vladar hiše je Pluton, sovladar pa Mars(oven je tudi moje znamenje)...
Vsi trije planeti so v znemenju ovna...
Lily

#27 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. maj 2008, 15:05

da malo obudim to temo, ker se pač zadnje čase ukvarjam (zelo laično) s svojo natalno karto.
Tako imam v svoji karti v svoji drugi hiši, v znemenju ovna naslednje planete: Sonce, Merkur in Kirona (se to šteje kot stelij, glede na to da sta dva planeta in Kiron???).
Moj odnos do denarja in ostalih materialnih stvari je bolj tak, ne pomeni mi kaj dosti, je fajn da ga imam, da lahko delam tisto kar me zanima, nikoli pa nisem imela neke želje po bogastvu... Zanima pa me če je kak poseben vpliv glede na to, da je v tej hiši sonce, vladar hiše je Pluton, sovladar pa Mars(oven je tudi moje znamenje)...
Vsi trije planeti so v znemenju ovna...


Vladar hiše ni pluton, pač pa mars. Pluton je vladar škorpijona. Si omenila, da ni prioriteta, je pa fajn, če denar imaš, kajti tvoja lastna vrednost je zato bolj izpolnjena. Nekateri ti dve področji fajn kompenzirajo samo na tak način, čeprav dobro sestavljeni ljudje dobro eksistirajo tudi če niso na lestvici milijonarjev. x;)x

Sonce in merkur sta le dva planeta in jih ne štejemo kot stelij. Poglej še aspekte tega sonca in merkurja in kako je aspektiran vladar mars.
Kiron v tej hiši govori o lastni vrednosti. Človek mora začeti ceniti oba dela svoje narave tako duhovne kot primarne vzgibe v svoji naravi. Če to človeku ne uspe, se rad poistoveti z vlogo žrtve.

#28 lily16

lily16
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 7. maj 2008, 17:05

ok že razumem, normalno da je vladar hiše mars. ker pa je ta hiša velika več kot eno znamenje, torej poleg ovna še je zraven nekaj ribe je potem sovladar neptun???

zakaj pa ni vladar neptun, če se hiša začne z ribama? :inocent:
Lily

#29 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. maj 2008, 07:00

ok že razumem, normalno da je vladar hiše mars. ker pa je ta hiša velika več kot eno znamenje, torej poleg ovna še je zraven nekaj ribe je potem sovladar neptun???

:palec: Tako ja, sovladar je neptun. Pri nekaterih hiša zavzema celo tri znamenja, pogledaš vrh hiše in vladarja ki vlada vrhu, potem vladarja vsakega nadaljnega znamenja.

zakaj pa ni vladar neptun, če se hiša začne z ribama? :inocent: Če se hiša začne z ribami, potem je vladar neptun, sovladar pa tisti, ki vlada naslednjemu znamenju.



#30 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. maj 2008, 10:58

ok že razumem, normalno da je vladar hiše mars. ker pa je ta hiša velika več kot eno znamenje, torej poleg ovna še je zraven nekaj ribe je potem sovladar neptun???

zakaj pa ni vladar neptun, če se hiša začne z ribama? :inocent:


Vrh tvoje druge hiše pade na 21.stopinjo rib, zato je vladar tvoje druge hiše neptun, sovladar mars (večji del ovna).

Sedma hiša se ti prične na 29.stopinji raka, zajema znak leva in 21 stopinj device. Tranzir saturna je zdaj trenutno na 1.42 device, zato lahko rečem, da ti že dve leti in pol poplesava po hiši partnerstva in bo tam še kar sigurno leto dni. Saturn bo retrograden, zato bo verjetno, ko doseže 21.stopinjo device, kdaj zavil iz 8.hiše nazaj v sedmo. Poglej po efemeridih kdaj pride na 21. stopinjo, ki je vrh 8.hiše.

#31 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. maj 2008, 11:20

Poglej po efemeridih kdaj pride na 21. stopinjo, ki je vrh 8.hiše.


Sem odgovarjala na eno vprašanje in sem gledala v efemeride, zato lahko rečem, da se ti satur spoka ven iz sedme hiše 3.decembra letos. Mogoče kakšno stopinjo še gre nazaj, vendar mislim, da je čas, da ti sprosti tole partnersko področje.

#32 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 8. maj 2008, 13:59

stelij v strelcu in 1h(če se šteje asc, s.vozl in neptun) in stelij v sco(mars, venera, sonce..pa se nč ne pozna)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#33 lily16

lily16
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 8. maj 2008, 20:24

lunca hvala!
Lily

#34 Optimist 10

Optimist 10
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 107

Objavljeno: 8. maj 2008, 21:25

Vrh tvoje druge hiše pade na 21.stopinjo rib, zato je vladar tvoje druge hiše neptun, sovladar mars (večji del ovna).

Sedma hiša se ti prične na 29.stopinji raka, zajema znak leva in 21 stopinj device. Tranzir saturna je zdaj trenutno na 1.42 device, zato lahko rečem, da ti že dve leti in pol poplesava po hiši partnerstva in bo tam še kar sigurno leto dni. Saturn bo retrograden, zato bo verjetno, ko doseže 21.stopinjo device, kdaj zavil iz 8.hiše nazaj v sedmo. Poglej po efemeridih kdaj pride na 21. stopinjo, ki je vrh 8.hiše.



Kaj ti je pa prinesel oz. odnesel Saturn skozi 7. hišo? Jest ga namreč pričakujem čez 5 mesecev ... Začel se bo pa z sekstilom na Plutona.

#35 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. maj 2008, 08:07

Kaj ti je pa prinesel oz. odnesel Saturn skozi 7. hišo? Jest ga namreč pričakujem čez 5 mesecev ... Začel se bo pa z sekstilom na Plutona.


Saturn načeloma ne odnaša, pač pa človeka prisili, da na tem področju kjer je bolj dela, se trudi in podobno. Če je saturn v kvadraturi z venero, lahko pride do testiranja čustvenega odnosa in lahko se odnos, če ni iz dobrega materiala tudi prekine. Ker je tranzit saturna ponavadi retrograden, se lahko do dovrši šele pri zadnjem aspektu. Je pa res, da se stvari bolj komplicirajo na tem področju, seveda je pomembno, kje imamo saturna v natalu, kar pomeni, da tam kjer je smo veliki perfekcionosti in to vpliva tudi na razplet v partnerstvu. V primeru, da bo sekstil s plutonom ni to nič hudega, slabega. Saturn je naporen v primeru, da prečka v sedmi hiši kak slab planet, oz. tvori kvadrat, opozicijo s kakim malefikom.

#36 lily16

lily16
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 9. maj 2008, 08:38

men je odnesel fanta:), prinesel pa mi je veliko razmišljanja o odnosih, o mojem odnosu do drugih, kaj si želim glede tega, kaj moram narediti, spremenil mi je način razmišljanja na tem področju... čakam pa še na prakso, da bom to lahko sprobala;)
je pa bilo oz. na cajte še je zelo težko obdobje za mene:(

upam, da bo do konca tega tranzita še treba samo razmišljat in nič več izgubit (v bistvu ni več nič za izgubit, upam).

lunca, zanima pa me še ta venera opozicija saturn, ki šele prihaja.... mislim, da avgusta
kaj pa to prinaša???
Lily

#37 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. maj 2008, 12:52

lunca, zanima pa me še ta venera opozicija saturn, ki šele prihaja.... mislim, da avgusta
kaj pa to prinaša???


Vpliv saturna vpliva na resnost zadeve. Nekateri so pod vplivom saturna spoznali nekoga, ki ima precej saturnovskih lastnosti (npr. kozorog, starejši, modrejši, ima brado, alpinist??).

V primeru opozicije med saturnom in venero ne more priti do prekinitve odnosa, če ga nimaš. Lahko pride do novega odnosa, oz. do odnosa z osebo, s katero smo že prijateljevali in nam saturn ponuja še enkrat testiranje tega odnosa? Seveda je odvisno še od drugih aspektov, da lahko še kaj rečemo.
Na spletnem simbolu ti je že Tea nekaj napisala v zvezi s tvojo 7 hišo, zato se prepusti in pusti presenetiti.

#38 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. maj 2008, 09:34

Jaz bi pa rekla prej, da ti je prinesel učenje, ne odnesel fanta. Učenje, v točno tem smislu kot si omenila - da se nekaj naučiš o sebi in o odnosih, ki jih imaš z drugimi. Saj Saturn ni samo slab.

In to pravim jaz, ki me čaka letos Saturnov povratek.

Žurka x:o)x


:palec: Vse je odvisno kje in kako je saturn v natalu aspektiran. Sigurna sem, da saturn daje lekcije, ki pridejo v življenju kasneje še kako prav, zato se vpliv saturna, če se nanj pripravimo, ni potrebno bati. Večkrat nam tranzit jupitra, čeprav prinaša in ima čisto drugo naravo, prinese lahko več sranja.

Saturnov povratek spremljaj, kajti čez 30 let ponavadi prinaša podobno situacijo, samo človek je nanjo bolj pripravljen. x;)x

#39 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 10. maj 2008, 16:14

Kaj ti je pa prinesel oz. odnesel Saturn skozi 7. hišo? Jest ga namreč pričakujem čez 5 mesecev ... Začel se bo pa z sekstilom na Plutona.


Pri meni se Tsaturn še vedno zadržuje v 7.hiši.V njej bo do konca leta 2009. :palec:
Tudi v natalu ga imam postavljenega v 7.hišo in sicer je v opoziciji z ascedentom.

Kaj mi je odnesel do zdaj??
Iluzije
Staro mene. x:Dx

Kaj mi je prinesel?
Novo mene. x:Dx
Drugačen pogled na svet.Bolj realno ga dojemam.
Dozorela sem.Odrasla.
Težnje po popolnosti skoraj ni več.Začela sem uživati v svoji nepopolnosti. :2src:
Vem kaj hočem in kaj potrebujem v partnerstvu.Končno mi je jasno... x:o)x
Bolj sproščena sem med ljudmi...
Celo všeč si postajam. :vio:

V mojem chartu sta največji hiši(zajemata dve znamenji) prav 1.in 7..tako,da največ učenja ..prav na področju partnerstva in jaza.
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#40 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. maj 2008, 09:29

Kaj mi je prinesel?
Novo mene. x:Dx
Drugačen pogled na svet.Bolj realno ga dojemam.
Dozorela sem.Odrasla.
Težnje po popolnosti skoraj ni več.Začela sem uživati v svoji nepopolnosti. :2src:
Vem kaj hočem in kaj potrebujem v partnerstvu.Končno mi je jasno... x:o)x
Bolj sproščena sem med ljudmi...
Celo všeč si postajam. :vio:

V mojem chartu sta največji hiši(zajemata dve znamenji) prav 1.in 7..tako,da največ učenja ..prav na področju partnerstva in jaza.


:palec: :palec: Točno, veš kje si in boš perfekcionist.

#41 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 11. maj 2008, 18:32

:palec: :palec: Točno, veš kje si in boš perfekcionist.


:palec: Točno tako. x;)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0