Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Navezanost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
312 komentarjev na to temo

#1 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 20. september 2003, 08:54

pozdravljeni!
Kako se osvobodite navezanosti od neke osebe?
lep dan

#2 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 20. september 2003, 10:06

Hah ... kakšna vrsta navezanosti: čustvena(npr. od punce, s katero že dolgo več nisi v dobrih odnosih) ali materialna(npr. od staršev, da se ne moreš odselit, ker se nimaš kam) ali kaj tretjega? x;)x

#3 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 20. september 2003, 10:15

odločitev!!!!

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2003, 10:20

Zivjo Jess! Dobrodosel(a?)! x:)x

Predvsem se resis navezanosti (kakrsnekoli) tako, da si zgradis svoj lasten trden in cvrst svet (oz. sebe).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 20. september 2003, 10:58

Navezanost na partnerja...ko ne mine minuta,da bi mislil na kaj drugega,kot samo na partnerja.Ko postane že zelo moteče pri svojih vsakdanjih opravilih!Ko že partneja omejuješ pri izbiri svojega prostega časa!Kako sam pri sebi to razčistiš?In da ni rešitev samo v delu,kao čimbolj se zaposli,pa pozabiš!
lep pozdrav

#6 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 20. september 2003, 12:26

Ali pa ne, morda so težave že iz otroštva ... Eden tak primer je opisan v eni knjigi od Sanje Rozman, ko se je ženska prav tresla in, če dolgo ni prišla v stik z partnerjem, skoraj zakrivila prometno nesrečo, ves dan v službi mislila nanj, etc ... eno njeno knjigo imam sedaj spet doma, če naletim na kaj, bom objavil. x:)x

#7 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 20. september 2003, 13:57

Objavljena slikajess, kaj si :?: moški ali ženska :?:
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#8 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 20. september 2003, 14:12

hello!
Ne bi rekla,da je tlele ljubosumje.Problem je v meni,ko
neprestanoma mislim nanj,karkoli že počnem.Dobesedno čakam,da me pokliče,čakam da se dobiva...ves ta čakanje in misli o njemu,samo o njemu....je prišlo že tako daleč,da ne opravljam več drugih obveznosti.

#9 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 20. september 2003, 14:32

zaljubljenost!!!
Kaj pa klepet s prijateljicami, dobra knjiga, film, učenje ali služba. Ej, najdi si zaposlitev.
Nauči se uživati v vsakem trenutku, z njim ali brez njega. Poišči si nekaj kar te bo veselilo, pa boš kmalu mislila še na kaj drugega

#10 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 20. september 2003, 16:49

Zivjo Jess! Dobrodosel(a?)!  x:)x

Predvsem se resis navezanosti (kakrsnekoli) tako, da si zgradis svoj lasten trden in cvrst svet (oz. sebe).

:palec: Bravo, Marsa!

Naj dodam še to:
Jess, če gre za navezanost na partnerja, skušaj v sebi ugotoviti, kaj te tako veže nanj - kaj ti je tako lepega nudil. In ko to ugotoviš, najdi tisto, kar ti je nudil in kar zdaj pogrešaš, v sebi. Navadno sprejemamo od drugih tisto, kar že imamo v sebi. Namišljamo si, da nam to dajejo drugi, v resnici pa si dajemo sami. x:)x

#11 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 20. september 2003, 18:53

hello!
Ne bi rekla,da je tlele ljubosumje.Problem je v meni,ko
neprestanoma mislim nanj,karkoli že počnem.Dobesedno čakam,da me pokliče,čakam da se dobiva...ves ta čakanje in misli o njemu,samo o njemu....je prišlo že tako daleč,da ne opravljam več drugih obveznosti.


zaljubljena si.Daj času čas...končno pa...kaj drugega lahko narediš?
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#12 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 20. september 2003, 19:51

Hvala Tamari,
se mi je že bolj odprlo vse skup

#13 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 20. september 2003, 20:20

x^x Ma razumem jaz tebe... Sem tud jaz že dajala to skoz in tudi dala skoz. x8Dx x;)x

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2003, 20:28

Ja, res si lepo povedala tistole, Tamara! x:)x x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. september 2003, 20:58

....kako, hmm....delam na preklapljanju...se utrdiš spotoma :palec:
seveda ti ni vseeno, ampak sprejmi in pejdi naprej x:Dx

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. september 2003, 10:03

:vragec:


pokowc......jess je nova klele
ne je zhe na zachetku zmest s svojimi nechitljivimi posti :xx!:


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 21. september 2003, 20:26

če ga ob vsej svoji navezanosti ne želiš izgubiti, bo najbolje, da popustiš prijem ... čeprav zaljubljena, si ti še zmeraj le TI in tega kančka Samesebe ne smeš izgubiti - nikdar ... in če se vajina zveza kdaj konča, od kod boš potem pobirala in lepila svoje ostanke? ... kje boš našla oporo, če ne v sebi? ... pa tako kot pišeš, da ravnaš, imaš velike možnosti, da te prav to doleti ... saj ... lepo je imeti rad in ljubiti ... še lepše je, če ob tem ljubljeni osebi pustiš tudi dihati ...

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. september 2003, 20:57

... še lepše je, če ob tem ljubljeni osebi pustiš tudi dihati ...

Saj. Pa tudi sebi (kar si v tem primeru pac ne). x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 21. september 2003, 22:35

Imaš prav, Marsa ...
sicer pa ... z navezanostjo ni nič narobe (se mi zdi), dokler ne preraste v obsesijo ...

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 21. september 2003, 23:05

........manijo

#21 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. september 2003, 06:40

Poznam ta sistem ja, pa ko si razlaga človek, da je pač tako zaljubljen... Jaz sem reagirala podobno, kakšne prijateljice, nič ni enakovredno klicu ljubljene osebe ali zmenku z njim, prijateljice, kino in vse te zadeve me sploh niso zanimale, moje življenje se je v momentu spremenilo v življenje z in za to ljubljeno osebo.

Jaz osebno sem bila čustveno odvisna od te osebe, starši mi nislo nudili potrebne ljubezni, zato sem vse zamujeno in še tisto, ki naj bi ti jo nudil partner pričakovala od njega in se hkrati grozno bala, da ga izgubim, zato je bila posesivnost huda in mu nisem dala dihat.

S takšnim ravnanjem sem naredila ravno naprotno, kar sem želela, partnerja sem začela s tem dušenjem odbijati od sebe.

No to je moja izkušnja.


#22 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 22. september 2003, 07:05

JAz se bom pridružila tukaj, me zanima na kašen način se lahko lotite in rešite, pomagate otroku, ki je preveč navezan na mamo.

Vem, napaka je moja. Navezala sem jo nase od rojstva pa do 6 leta, ko sem se začela zavedati kaj delam. Zdaj tudi vem zakaj sem to delala, podobno kot Janja, zaradi ovir v pojmovanju ljubezni, ki segajo še v čas mojega spočetja, in otroštva. Zdaj to vem, in tudi se trudim da popravim napake.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#23 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. september 2003, 07:23

Daj ji dihati, pusti da se samostojno odloča o njenim letom primernih zadevah. Vedi, da si ti tista, ki imaš možnost naložiti v njeno življenjsko culico dosti vsega, ena izmed bolj pomembnih zadev pa je ta, da ji pomagaš do dobra samopodobe in do samozavesti. x:px x^x

#24 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 22. september 2003, 09:19

hello!
Hm hm hm,ampak do zdaj je bila beseda le o morebitnih posledicah!
Kaj pa beseda o trenutnem stanju!Saj nisem dejansko prilepljena nanjga,le moji misli. Svoje misli pa jest hočem nadzorovat ,ker zdaj me misli nadzorujejo.Nevem,kje naj začnem,kako,...???

#25 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 22. september 2003, 09:45

Se strinjam, jess ... ehm, toplo bi ti priporočal kakšno knjigo od Sanje Rozman, npr.: Peklenska gugalnica. Knjiga je lahka za čitat, mislim, da sem jo predelal v enem vikendu. Ali pa Zaljubljeni v sanje. Res, še danes skoči v knjižnjico in si jo izposodi. Pol pa boš že videla, kako naprej, če težava izvira kje iz otroštva. x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0